Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) zoltanz válasza Kidus (#56919) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó film volt még eredeti hanggal meg akarom nézni.
Mindenesetre a tünde meg a törp szerelme kicsit extrém/bizarr ,(ezek a teremtmények között amúgy is sok az ellentét, és a múltéli sérelem ugye) amúgy rendben volt a film sztem. Zsákos Bilbót alakító színész játéka tetszett különösen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#56952) james001 válasza dokee78 (#56941) üzenetére


james001
veterán

Megnéztem én is most,hát ez tényleg gyenge volt. Nálam simán 0 pontos,pedig szeretem a hülye vígjátékokat,de ezen egyszer nem mosolyogtam...
Szerintem amúgy Diaz simán bevállalta a meztelen részeket,a segges részt is. Ennyiért megérte legalább megnézni :P
Amúgy szegény Segel-nek a HIMYM után nehéz lesz "elhelyezkednie",semmi jó szerepe más nem volt eddig,most meg a Sex Tape-ben se volt olyan jó :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#56953) brownus válasza batai15 (#56930) üzenetére


brownus
veterán


YT :)

(#56954) Enton válasza BITBOYS (#56947) üzenetére


Enton
addikt

Nekem eddig kimaradt a szórásból, meglesem mindenképp. :R

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#56955) troland26


troland26
őstag

Three Many Weddings Jó kis röhögcsélős vígjáték , annak ellenére , hogy picit sablonos , üdítő a sok amerikai "sz@r " után a néhány szokatlan poénnal megszórt spanyol komédiát végignézni . 6,5/10

[ Szerkesztve ]

(#56956) BITBOYS válasza Enton (#56954) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sőt, War Horse is háborús és szintén egy felemelő alkotás. A túlélő pedig brutális.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#56957) callmeakos válasza cyberkind (#56933) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azt tudod ugye hogy a számból vetted ki a szót :D

aizen92
UK még semmi.

All→M8

(#56958) Ace owner


Ace owner
addikt

Gone Girl

Nem akarok komoly írásokba bonyolódni, de ez valami brilliáns volt. Imádtam. Végig lekötött és fenntartotta az érdeklődést, kellőképp csavaros volt, hogy ne legyen kiszámítható teljesen. A fényképezés nagyon jó volt, a zenék szintén hatalmasat adtak az amúgy is magával ragadó atmoszférához. Ben Affleck tényleg nem alakított hatalmasat, viszont a többiek ellenkezőleg. A rendőrnő, a tesó, Barney Stinson (Az a ház maga az álom..), a sztárügyvéd, még a macska is imádni való volt :D

SPOILER!!!!!!

A végét viszont nagyon sajnálom hogy nem úgy alakult ahogy szerintem sokan szerettük volna. Az evil bitch nem nyerte el méltó büntetését, de ahogy előadta a szerepét, az nagyon tetszett még ha utáltam is a karakterét. Vártam hogy elrontson valami apróságot, megcsússzon egy banánhéjon, de ez az ördögi nőszemély még fortunát is manipulálta hogy neki kedvezzen..

SPOILER OVER

Nem akarom túldicsérni a filmet, biztos nem 10/10, de nekem nagyon tetszett és simán 9/10-re tartom és ezzel az év nagy meglepetésére, így a végére.

Holnap pedig jön a Wish I Was Here.

Merry Christmas btw!

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#56959) Gergőke88


Gergőke88
addikt

I origins tenyleg nagyon jo volt. Nalam siman 7-8/10
( Pedig ezek a spiritualis dolgok tavol allnak tolem..))
Esetleg az Another Earth/-t latta mar valaki? Erdemes azt is megnezni?

(#56960) diablo1984


diablo1984
veterán

Dump és Dumper Kettyó: egy szemét, egy fillért sem ér az egész, attól függetlenül, hogy ugyanazok szerepelnek benne mint az 1ben, a fingjából sem szagol! gyenge poénok, kiakadtam az állandó harmatgyenge szóviccektől, fos az egész! -1/10

(#56961) Pitterix válasza diablo1984 (#56960) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem ittál eleget...... :DD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56962) diablo1984 válasza Pitterix (#56961) üzenetére


diablo1984
veterán

van az a nő, de ilyen sz@r filmen max aludni lehet.....

(#56963) Pitterix válasza diablo1984 (#56962) üzenetére


Pitterix
őstag

Mondjuk én az elsőtől sem voltam elragadtatva....
Nem nagyon bírom Jimet.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56964) Enton válasza Gergőke88 (#56959) üzenetére


Enton
addikt

Ha ebből akarunk kiindulni megvan rá az esély hogy tetszhet. Arra figyelj, hogy lassabb az Another Earth de úgyanúgy lehet benne mondandót/"spiritualist" találni. ;]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#56965) diablo1984 válasza Pitterix (#56963) üzenetére


diablo1984
veterán

én csípem a filmjeit általában, kivéve a maszkot, meg mostmár ezt! egyszerűen a hülyeség is olyan szinten van túljátszva, hogy az már fáj, de nem vicces!

(#56966) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jöhet a szokásos karácsonyi körkérdés: Ki az aki NEM nézi a Reszkessetek Betörőket. Tessék csak bevallani, nem szégyen.
Ilyenkor szabad :DDD

All→M8

(#56967) petata válasza diablo1984 (#56960) üzenetére


petata
őstag

Sajnos osztom a velemenyed. :( Nem erdemes ugy rakeszulni, hogy egy faraszto de szeretheto vigjatek lesz, hasonloan az egyhez. A sztori csak a film masodik feleben kezd beindulni, de egyebkent is eleg docogosre sikeredett (pedig az alapkoncepcio nem lenne kozel sem remenytelen), van benne par jo poen, de keves es szinte az osszeset mar az elozetesben lelovik. Az elso resznel a szinkront nagyon eltaltak, de ennel valami nagyon nem stimmel, en is csak azt tudom mondani, hogy rengeteg a faraszto, vagy teljesen ertelmetlen szovicc. Igy utolag nezve nem egy borzaszto film, bar utola mar nem fizetnem ki a mozijegy arat... Akinek bejott az elso, a hangulata miatt adhat esetleg a filmnek egy eselyt.

5/10

Szerk: Ha valaki raszanna valaki es megnezi, varja ki a stablista veget. En minden filmet az elso kepkockatol az utolsoig nezek kivetel nelkul, de ez utan eszemben sem volt bentmaradni vegighallgatni az elso reszbol ismeros szovicceket a vegen, de allitolag van meg valami szorprajz a stablista utan.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#56968) Pitterix válasza callmeakos (#56966) üzenetére


Pitterix
őstag

Végignéztük forralt borral a kezünkben.
Nincs karácsony KEVIN nélkül! :DD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56969) umek7 válasza diablo1984 (#56960) üzenetére


umek7
őstag

Látván az előzetesét teljesen elvágta magát nálam a film, kíváncsi vagyok mennyire lesz ez siker...

(#56970) petata válasza petata (#56967) üzenetére


petata
őstag

Ha valaki raszanna magat*

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#56971) Ace owner válasza callmeakos (#56966) üzenetére


Ace owner
addikt

Tavaly elött azthiszem végignéztük az összeset szóval pár évig kimarad.. :D

Galaxy Fold 4

(#56972) #54715584 válasza diablo1984 (#56960) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dump és Dumper? OMG

(#56973) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem ide :B

[ Szerkesztve ]

(#56974) Ryder62


Ryder62
őstag

Holnap határa

Bitang jó film, nem voltak üres percek, az elejétől a végéig fenntartja az érdeklődést.

Több ilyen kéne.

(#56975) Enton válasza Ryder62 (#56974) üzenetére


Enton
addikt

Hát kb amikor ő megunta hogy mindig meghal és újra el kell mindent magyaráznia akkortájt untam rá én is. Okés hogy erről szól a film. De egy csillagkapu rész ugrott be róla rögtön, amit nem egyszer láttam már jóval ezelőtt. Amúgy végülis látványos ahogy azt kell, igazi popcornmozi.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#56976) gerii


gerii
addikt

Elérhető a The interview.

(#56977) ígyvanferi válasza gerii (#56976) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha beszerzem, rám is berág Kim bácsi?

(#56978) eeXaa válasza Ace owner (#56958) üzenetére


eeXaa
addikt

Sztem tökéletes lett a vége, pont az volt az egyik legjobb dolog az egész filmben. Ugyanis az ilyen kariberű nők, ill. -személyek, elsősorban nem gyilkosokra gondolok- mindig elérik és megkapják amit akarnak, a gyengébb fél pedig kénytelen meghúzni magát... álá való élet...
abban igazat adok, hogy mint film, nemnagyszám, és ebben javítanám is a korábbi véleményem, ha lenne esetleg valaki aki emlékezne rá.
Engem egyértelműen csak a sztori és annak a valahogyani megfilmesülése taglózott...
Régen láttam utoljára egy ennyire erős egyenes társadalom kritikát filmen. Az meg külön poén hogy egy thrillerbe volt csomagolva....

(#56979) devil-k válasza eeXaa (#56978) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahhoz képest, hogy könyvadaptáció az egész, tényleg jó lett. Ráadásul annyira, hogy amikor megnéztem, akkor elő kellett vennem a könyvemet és felcsapni az utolsó pár oldalt, mert nem voltam benne biztos, hogy mi is a különbség. Egyébként nagy valószínűséggel akinek nem tetszett a film, annak a könyv sem tetszene. Nyilván az utóbbi részletesebb és sok kérdésre választ ad.

- mozi bolondéria -

(#56980) Magnum_ válasza xenom0rph (#56921) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a need for speeden akadtam fenn :D

I humbly and respectfully decline™

(#56981) Pearce


Pearce
aktív tag

The Equalizer

Tetszetős kis hentelés lett ez. Denzel papa kemény, mint mindig, bár szegényen már látszik, hogy nem fiatal.
Maga a film szerintem inkább a Harry Brown-ra hasonlít, ez a "nem folyamatosan akció, de amikor az van, akkor odatesszük magunkat". Nekem az orosz ipsével sem volt gondom, jól játszott a faszi.
Egy 7/10-et megér.

Frank

Fassbender fején egy nagy maszk.
Kb. ez jutott mindenki eszébe, ha meghallotta ezt a címet. Maga a film egy indie zenekarról, a frontemberről és egy srácról szól, aki mindig is a hírnévre álmodozott és hogy majd befut. A srác pedig hozzácsapódik a bandához és az ő közös útjukat követhetjük nyomon a elején még vicces, de a végén már egy drámai felismerésben.
A szinkron jó lett, senkinek nem volt idegesítő meg hülye hangja.
Indie film a kicsit elvontabb fajtából, ahogy a trailer is utalt rá, de ha van egy laza nincssemmidolgom 90 perced, akkor egyszeri megtekintésre megfelelhet.
6/10-et kaphat.

Ponyvaregény

Újranézve még mindig zseniális. A szövegek hatalmasak, az abszurd helyzetek betegek, a szereplők pedig szuperek. Ja, a szinkron pedig telitalálat.

Die Hard 1

Pótolva egy nagy hiányosságomat megnéztem McClain karácsonyi kalandját.
Az akciók bombasztikusak és tényleg komoly, hogy 88-ban ilyen komoly trükköket tudtak és alkalmaztak. A főgonosz zseniális, Bruce pedig vicces és halál laza.
Egyedül az nem tetszett, hogy volt pár olyan, hogy kitartották a a jelenetet és csak a nézés volt. Pl. a legvégén, amikor a zsaruhoz közelednek.
Ettől függetlenül egy nagyon jó szórakozás és aki még nem látta, nyugodtan nézze meg , főleg, hogy most pont aktuális is.

[ Szerkesztve ]

(#56982) Ace owner válasza Pearce (#56981) üzenetére


Ace owner
addikt

A Harry Brown hasonlít az Equalizerre? Még egy ok hogy megnézzem, már régóta tervezem. :)

Galaxy Fold 4

(#56983) dokee78 válasza Ace owner (#56982) üzenetére


dokee78
félisten

Nem lesznek benne olyan akciók.
De nem rossz film.

(#56984) eeXaa válasza devil-k (#56979) üzenetére


eeXaa
addikt

Ha nincs a film, én a könyvig biztos nem jutottam volna el, tehát ennyi értelme volt számomra...
ES2 megvolt?
56980: me miért? Imádom a szuper kocsikat, és ez a film oda vissza veri az egész F&F szériát toronymagasan... zseniális és intenzív
... kb. 5 percenként hangosan káromkodtam.... :)

[ Szerkesztve ]

(#56985) diablo1984 válasza #54715584 (#56972) üzenetére


diablo1984
veterán

annyira szar hogy d&d-nek is írhatnám.....

(#56986) eeXaa válasza diablo1984 (#56985) üzenetére


eeXaa
addikt

:)

(#56987) dokee78


dokee78
félisten

Elvileg a Lone Survivorban nagyon jók a hangok.
Nos én felirattal néztem,így nincs viszonyítási alapom és laikus is vagyok,de a szinkronosban gyengülnek a hanghatások?

Mr. Nobody 80%
Egyenlőre no comment,többször nézős,mint a Cloud Atlas,bár még ezt sem néztem újra.
Így elsőre a Cloud Atlas jobb.

(#56988) freeknight


freeknight
őstag

The Interview (2014)

Seth Rogenhez képest abszolút kellemes csalódás. Sokszor nevettem el magam, és egyáltalán nem éreztem azt a 2 óra alatt, hogy ki kéne kapcsolnom, végig jól szórakoztam (1-2 altesti poént leszámítva, de hát ez Rogen védjegye sajnos...).
A 2 főszereplő hozta a kötelezőt, semmi óriási, de nem is rossz alakítás. A többi színész felejthető/enyhén rossz kategória volt. Kivéve Randall Parkot (Kim Dzsongun), szerintem ő kiemelkedő volt a gárdából, az ő játékán rengetegszer mosolyodtam el (ez itt természetesen dícséret :D ).

Aki utálja a Franco-Rogen párost, vagy nem tudja magát túltenni a sokszor prosztó humoron, az inkább neki se álljon, úgyse fog tetszeni. A többieknek meg egyszer simán nézhető.

7/10

6-os lenne, de a botrányfaktor miatt adok rá +1 pontot

(#56989) dokee78


dokee78
félisten

(#56990) Pearce válasza dokee78 (#56987) üzenetére


Pearce
aktív tag

"a szinkronosban gyengülnek a hanghatások?"

Igen.
Több pénz = jobb hanghatás.

(#56991) cyberkind


cyberkind
félisten

Aki megnézte a The Interviewt, azok mindannyian ultra fos minőséget kaptak, mind hang és kép terén, legyen az 1080p vagy mi, illetve felirat volt? :D

Paranormal Cocktivity

(#56992) pohár válasza Pearce (#56990) üzenetére


pohár
félisten

ezt maximum a beszéd közben kell érteni (de még sokszor akkor is marad az eredeti hanghatás), nem az egész mindenségre

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56993) PuMbA válasza Pearce (#56981) üzenetére


PuMbA
titán

"és tényleg komoly, hogy 88-ban ilyen komoly trükköket tudtak és alkalmaztak."

Szerintem az, hogy mi most áradozunk, hogy 88-ban (azaz 26 éve!!) milyen komoly trükkök voltak, jelzi, hogy mennyire nem magas a mai CGI színvonal :DDD

(#56994) dokee78


dokee78
félisten

Intouchables 90%
Korábban már kikölcsönöztem,de félbehagytam,azaz 20 percig néztem kb.
Úgy tűnik csak nem voltam akkor kellő hangulatban,mert nagyon tetszett sokkal jobban szórakoztam rajta,mint sok mai egyáltalán nem vicces vígjátékon.

(#56995) aizen92 válasza cyberkind (#56991) üzenetére


aizen92
addikt

+ elég gagyesz elvileg.... nem túl jók az első értékelések...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#56996) cyberkind válasza aizen92 (#56995) üzenetére


cyberkind
félisten

Engem az értékelés nem zavar, annál inkább a minőség. :D
Meg persze a felirat hiánya.

Paranormal Cocktivity

(#56997) JSaN válasza cyberkind (#56996) üzenetére


JSaN
addikt

N-n fent van 1080p, beleneztem, teljessen jo a hang es kep minoseg is, eng sub van mar, hun sub folyamatban.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#56998) cyberkind válasza JSaN (#56997) üzenetére


cyberkind
félisten

Az nagyon jó, 3 giga se, azt szedtem le, botrány minőség, mint minden webrip.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56999) aizen92 válasza cyberkind (#56998) üzenetére


aizen92
addikt

Ez egy vígjáték. + csak streamelve lett, más verzió nem nagyon lesz hónapokig, szóval ne nagyon várj karácsonyi csodát

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57000) Gergőke88 válasza dokee78 (#56994) üzenetére


Gergőke88
addikt

Rozsda es Csontot lattad mar? Az is "hasonlo", es legalabb ennyire jo.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.