Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Bad Pritt válasza lezso6 (#56400) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Vasember 3 marketing kb. csak arról szólt, hogy miféle páncéljai lesznek majd a filmben. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56402) lezso6 válasza Bad Pritt (#56401) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És arról is szólt. :DDD Bár ahhoz képest, hogy mire számítottam, kellemes csalódás volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56403) BenHans válasza emiki6 (#56398) üzenetére


BenHans
addikt

Majd kérnék egy élménybeszámolót! :R Mert mi is azon gondolkozunk hogy mivel járnánk legjobban. IMAX3D mellett a nagy vászon szól, HFR mellett az újdonság ereje és a képminőség, a hagyományos 2D mellett az eredeti hang... Nehéz dönteni. :)

Ja, és még annyit hogy a szinkronról is kérnék egy kis véleményt, mert a 2. részben ahogy Smaug utal a törpökre, és utána Bilbo azt mondja hogy "benézett valamit" az eléggé kizökkentett és nagyon nem illik a filmbe, nem is értem hogy hogy gondolták, én Görög László helyében ki nem ejtettem volna ilyen "trendi" szót a számon. (pláne ha belegondolok hogy az eredeti nyelv az irodalmi és óangol ami a legtisztább)

És hogy a szinkron így HFR-ben mennyire illik a szájmozgáshoz.

Persze azt hozzá kell tenni hogy maguk a hangok Smaug(Haás Vander Péter) kivételével nagyon jók és illenek a szereplőkhöz, pl Görög László hangja tökéletes mert nagyon hasonlít Martin Freeman hangjához, Orlando Bloomnak is jó a Rékasi és Ian McKellen-nek is jó Bács Ferenc stb...

Én csak a jövő hét elején tudom megnézni, szóval a spoiler-re figyeljetek! De mindenkinek nagyon jó szórakozást a filmhez, pláne a premier előtti vetítéshez! ;)

IMAX HFR Eredeti hang kéne, de nagyon. A 3D-ről lemondanék úgyis zavaró úgy a szöveg. Még akkor is ezt választanám ha drágább lenne valamivel...

ui. (Integra hogy várta... Neki nagyon tetszett a HFR 3D :) "hobbit 3d hfr azért rendesen ütött, a harmadik részt is megnézem ebben a verzióban, az biztos :) " "jöhet a harmadik rész, már csak háromszázvalamennyit kell aludni basszus" :( )

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#56404) oriic válasza BenHans (#56403) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tényleg, Integra volt az egyik akinek nagyon bejött ez a HFR. :(

Live-Die-Respawn

(#56405) Bad Pritt válasza BenHans (#56403) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezen mi is filóztunk, hogy HFR vagy IMAX legyen, de végül IMAX mellett maradtunk. A HFR annyira nem váltotta meg a világot számomra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56406) devil-k válasza Bad Pritt (#56405) üzenetére


devil-k
nagyúr

HFR IMAX nincs? :)

- mozi bolondéria -

(#56407) PuMbA válasza devil-k (#56406) üzenetére


PuMbA
titán

USA-ban már van :DDD Én is most IMAX helyett HFR-re döntöttem, túl sokat voltam már IMAX-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56408) Fredo_28


Fredo_28
csendes tag

Mi a különbség a sima 3D és a HFR között? :U

,, All i can do is be me, whoever that is. " Bob Dylan

(#56409) Bad Pritt válasza devil-k (#56406) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nincs. Nem is tudom milyen lenne, ott tényleg fájhat az ember feje. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56410) kexksz válasza Fredo_28 (#56408) üzenetére


kexksz
addikt

48 fps

Amúgy Google "hfr" legelső találat.

Teljesen jó amúgy, hogy Miskolcon nem adják eredeti hanggal HFR-ben, na mindegy, akkor lesz 24 fps, ki bánja. :U :W

Ja most nézem, itt sehogy nem adják HFR-ben, érdekes, mert az eddigieket sikerült. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56411) cyberkind válasza Fredo_28 (#56408) üzenetére


cyberkind
félisten

High Frame Rate, azaz 48 fpssel száguld a szemedbe a film, míg máshol a hagyományos 24-el vagy mennyivel.

Paranormal Cocktivity

(#56412) pohár válasza kexksz (#56410) üzenetére


pohár
félisten

HFR-ben csak Pesten adják két moziban, azért ne háborodj már fel ennyire :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56413) kexksz válasza pohár (#56412) üzenetére


kexksz
addikt

Igen, közben észrevettem. De ahogy nézem ott is csak szinkronosban, mesteri. :DDD

Amúgy lehet én vagyok hülye, de az előző két részt adták HFR-ben vidéken is.

(#56414) Magnum_


Magnum_
nagyúr

látott mostanában valaki valami nem túl régi jó filmet, amit tudna ajánlani? annyira unom már olvasni a nincs jegy insterstellarra, hobbitra kommenteket :D

Oldboy üdítő ajánlás volt múlt héten.

I humbly and respectfully decline™

(#56415) Ace owner válasza Magnum_ (#56414) üzenetére


Ace owner
addikt

Nanana, múlthéten már volt jegy, oké? :((

Galaxy Fold 4

(#56416) Magnum_ válasza Ace owner (#56415) üzenetére


Magnum_
nagyúr

inkább ajánlj valami ma esti szórakozást. nem bánom, ha mainstream film, de nem annyira 'ismert', mint a kv marvel filmek, de lekötnek. mint pl. a the words, oldboy, 3days to kill, stb.

de ügyes legyél, nagyon sok filmet láttam :D

szerk: american hustle-t még nem láttam. oké, köszi.

somasz: persze. tegnap előtt.

kexksz: ez az! köszi!!!!!

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#56417) somasz válasza Magnum_ (#56414) üzenetére


somasz
addikt

Gone Girl!

akkor:
Predestination
The Best Offer

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56418) kexksz válasza Magnum_ (#56416) üzenetére


kexksz
addikt

Mr Nobody megvolt?

(#56419) pohár válasza kexksz (#56413) üzenetére


pohár
félisten

nem adták, kizárt, mert én is arra ültem volna be akkor Debrecenben :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56420) Magnum_ válasza somasz (#56417) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Predestination meg volt, best offer viszont betárazva. köszönöm!

I humbly and respectfully decline™

(#56421) hoffman_ válasza Pearce (#56390) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hű... engem ez megvett kilóra, már most látom, hogy imádni fogom. nagyon kedvelem az ilyen filmeket. köszönet a trélerért.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56422) Ace owner válasza Magnum_ (#56416) üzenetére


Ace owner
addikt

Prisoners lehet volt már, de jó.
Ill Manors anglia sötétebb oldala, nem tudom ismered-e Plan B-t, rímekbe szedve kommentálja néha az eseményeket, nagyon jó volt.
Harry Brown: Ehhez hasonló azthiszem, még nem láttam de felvan írva.
The Signal: Sci fi szerűség, érdekes volt.
Philips kapitány ha még nem lett volna meg

Most így hirtelen ennyi.

Galaxy Fold 4

(#56423) somasz válasza hoffman_ (#56421) üzenetére


somasz
addikt

nekem is begyere!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56424) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Source code/Edge of tomorrow-hoz hasonló sci-fiket tudok mondani?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#56425) kexksz válasza pohár (#56419) üzenetére


kexksz
addikt

Pedig rohadjak meg, hogy úgy emlékeztem.

(#56426) genndy válasza gzbotii (#56424) üzenetére


genndy
addikt

Predestination, The Primer, Coherence

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56427) LOTR válasza PuMbA (#56407) üzenetére


LOTR
addikt

ez is milyen már, legközelebbi 48fps képes imax mozi Bécsben van... [link]
bár ha azt nézzük nincs túl sok belőle

One Ring to rule them all

(#56428) emiki6 válasza emiki6 (#56398) üzenetére


emiki6
veterán

Ó, a francba, szerdáról csütörtökre virradóan kezdődik, én meg most odamentem. :W :DDD

Miért HFR? Azért mert csak a hobbit van hfr-ben, vétek lenne máshogy nézni (mint az interstellart nem imax-ben pl). Eredeti hangnak én is jobban örültem volna, de csak szinkronos 3D van, ami HFR. :(

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56429) Bad Pritt válasza emiki6 (#56428) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lol... :U

Más: Pixels poszterek. Ez meg mi a franc?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56430) ígyvanferi válasza emiki6 (#56428) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én csodálkoztam is délután, amikor írtad, hogy ki kell pihend magad a film miatt. Gondoltam magamban, aki megteheti, hogy már egy nappal korábban elmegy aludni... :P

(#56431) bok92 válasza emiki6 (#56428) üzenetére


bok92
addikt

Még írtam is,hogy holnap... :DDD

(#56432) emiki6 válasza bok92 (#56431) üzenetére


emiki6
veterán

De megvígaztalt a csávó, hogy sokan benézik... :D
Ezt is csak egy újabb tanúlság volt, legközelebb már valszeg nem nézem be. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56433) Enton válasza Bad Pritt (#56429) üzenetére


Enton
addikt

Szerintem így tréler alapján vagány:

[link]

De eleddig nem volt róla semmi infó, ez a szereposztás is újdonság, hátha nem cseszik el teljesen. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#56434) rt06 válasza Enton (#56433) üzenetére


rt06
veterán

csak szolok, hogy ez nem trailer, hanem egy rovidfilm (figyeld a feltoltes datumat ,meg a leirast a video alatt), ami az otleted adta ehhez a remekmuhoz (igen, sandler miatt elore temetem a filmet)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56435) Dilikutya válasza Enton (#56433) üzenetére


Dilikutya
félisten

3 éve tudunk a filmről. :)
De a szereposztás is kb. fél éves hír.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56436) rt06 válasza Dilikutya (#56435) üzenetére


rt06
veterán

kapcsolodo cikkben van egy eleg erdekes szavazas:
"Vicces egy női ruhába öltözött férfi?
Nem."

nem is ez a legerdekesebb benne, hanme az, hogy a "nem" egyetlen lehetoseg leven is csak 99%-on all

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56437) Dilikutya válasza rt06 (#56436) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az SG-n nem kell meglepődni, ők a saját véleményüket örök érvényű, kőbe vésett igazságként kezelik, ami mindenkire érvényes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56438) PuMbA válasza LOTR (#56427) üzenetére


PuMbA
titán

Na ezt nem tudtam :) Akkor hamarosan fejlesztik az itteni vetítőt is, de akkor már 4K-val is gondolom és így teljesen kiüt minden más mozit az IMAX Magyarországon :)

[ Szerkesztve ]

(#56439) Bad Pritt válasza PuMbA (#56438) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Attól függ, hogy a CC-ben lesz-e hajlandóság fejleszteni. Így is tódulnak az emberek az IMAX-re ÉS a HFR-filmekre külön.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56440) tPedro_


tPedro_
őstag

Csak nekem tunik ugy, hogy a mozis HFR az kb ua./hasonlo mint a smart teveken tapasztalhato szappanopera effekt?

(#56441) madgie válasza tPedro_ (#56440) üzenetére


madgie
titán

Az egyik valós a másik interpolált.

(#56442) tPedro_ válasza madgie (#56441) üzenetére


tPedro_
őstag

Es ezt az emberi szem mennyire kepes megkulonboztetni? Gondolom nem nagyon.

Moziban meg nem lattam hfr filmet, de a szappanopera effekt ,szerintem szornyu, teljesen elveszik a film film jellege.

(#56443) PuMbA válasza tPedro_ (#56442) üzenetére


PuMbA
titán

Simán meg tudja különböztetni :) M2 HD-n néztem ilyen természetfilm szerűséget és amikor gyorsan mozgott a kamera sűrű fás területen, teljesen behalt az algoritmus a levelek, fényszűrődések részletességétől és látszott, hogy hibás dolgokat számol ki, mert kockásodások és képhibák jelentek meg. Nem létezik tökéletes interpoláció :)

HáGé: Mondjuk ez igaz, csak akkor éri meg a fejlesztés nekik, ha ettől csomó IMAX látogató lenne...

[ Szerkesztve ]

(#56444) Bad Pritt válasza PuMbA (#56443) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ez a baj, hogy gyakorlatilag nem lehet több IMAX látogató, így is fullon van a látogatottság az egész estés filmeknél. De még az ilyen Galápagos meg Hubble-féle ismeretterjesztő filmeknél is az első pár hétben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56445) BITBOYS válasza PuMbA (#56443) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez inkább a tv gyengesége, pontosabban a hardveré.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#56446) madgie válasza BITBOYS (#56445) üzenetére


madgie
titán

Még a profi, erre a célra készült Twixtor proginak is beletörik a bicskája a hamis képpontok számításába, ha túlzsúfolt a háttér és mozog a kamera is.

(#56447) BITBOYS válasza madgie (#56446) üzenetére


BITBOYS
addikt

Egy 1080i adás plusz képkockákkal való feltöltése nem nagy kunszt. Egy komolyabb televízió simán megbirkózik az ilyen jellegű feladattal.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#56448) madgie válasza BITBOYS (#56447) üzenetére


madgie
titán

Csakhogy az 1080i "gyárilag" 50/60 fps, sok esetben natívan erre készült anyaggal.

(#56449) PuMbA válasza BITBOYS (#56447) üzenetére


PuMbA
titán

"The motion hiccups which have afflicted high-end Samsungs over recent years appeared to have been effectively minimised by firmware version 1190 too. Yes, we still spotted the odd judder and/or tearing during scene cuts featuring a change of pace (for example as the camera switches from slow-motion replay to live sports action), but these instances were few and far between."

1 milliós Samsung TV-n se tökéletes az interpoláció, nézz meg teszteket :) Jelenleg a világon nem ismert olyan rendszer, ami hibák nélkül interpolál, de ha tudsz ilyet, akkor link alapján érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#56450) BITBOYS válasza madgie (#56448) üzenetére


BITBOYS
addikt

Erre nem vennék mérget, valószínűleg jobban tudod. Ebben az esetben még folyamatosabbnak kellene lennie a képnek, mivel az alap 60p már adott. Még mindig a hardverre gyanakszom :)

(#56449) PuMbA Gondolom magasabb felbontással készült, nagy "bitréttel" megáldott anyagról lehet szó, nem csodálom ha akadozik a részletgazdag jeleneteknél, belassításoknál. :)

mod: naaa előbb még csak 700k volt :D jaa, 4K

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.