Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) mondomén válasza Pearce (#57597) üzenetére


mondomén
őstag

SPOILER

Na gyorsan beletekergettem a filmbe. Igen, végén a monológ, vagyis az eleje... Épp gurul a szalon felé felvarratni a 6. tényt, a rendőr rendszámát. Mondja, hogy hinnie kell a körülötte lévő világban, a tetteiben, még akkor is, ha nem is emlékszik rájuk. Az emlékek fontosak blabla, becsukja a szemét és látja a képet amit linkeltél. Na az van, hogy ez az ember 10 percenkét elveszti az emlékeit, nem igazán megbízható forrás, ami érdekes, hisz ő narrál végig a film alatt. :D A monológ végén kérdezi, hogy hol is voltam. Mélyenszántó gondolatok és bumm, hirtelen azt sem tudja merre van az előre. :D Amúgy Teddy (zsaru) is kamuzhatott, hisz eddig is azt csinálta. Igazából semmiben sem lehetünk biztosak. De amit feljebb leírtam, nekem az tűnik a legjobb verziónak.

(#57602) Realradical


Realradical
őstag

Wild Tales 10/10
Azt kell mondjam, óriási meglepetés volt. Úgy ültünk be rá, hogy nincs semmit nézni, erre kapunk egy briliáns érzelmi hullámvasutat, komoly fekete humorral. :)
Erősen ajánlott nálam.

szerk:
Nálam a nyerő a vérszomjas "kedves" öreg néni volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#57603) batai15


batai15
félisten

Egy kis segítség kellene. Mi volt az a film amibe aszem egy szigetre bűnözőket vittek. Egy nagy kopasz fehér volt a fő szereplő. Mi lehetett ez a film? Köszi.

(#57604) gyuromoj válasza batai15 (#57603) üzenetére


gyuromoj
veterán

A Halálraítélt/The Condemned (2007) :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#57605) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Tegnapi ajanlasra megneztem az August Rusht, es igencsak tetszett. Kellemesen vegyiti a zenet es szep fenykepezest egy meses filmbe. Hangulata magaval ragad es szerencsere a zenes reszek nem probaljak dominalni az egeszet. Kulon tetszett a rock es klasszikus zene kozti vagasok.
Tortenet elegge kiszamithato, de nem is az a lenyeg.

ps. beleolvastam imdb-n a kommentarokba, nem kellett volna. Egy meseben logikai hibakat es valotlansagot keresni nem ertem miert jo..

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#57606) BITBOYS


BITBOYS
addikt

The best offer (2013)
Végig lekötött, nagyon jó volt. Érdemes időt szakítani rá:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57607) #54715584 válasza batai15 (#57603) üzenetére


#54715584
törölt tag

A nagy kopasz fehér bácsi Steve Austin, híres bírkózó és WWF-es :D

(#57608) Viszlát válasza Gyuri16 (#57605) üzenetére


Viszlát
addikt

Nah, örülök, hogy tetszett.

Az a zárójelenet nagyon el lett találva, nem csak zeneileg, hanem úgy mindent összevetve, gyakran előveszem. Music is all around us, all we need to do is listen. :)

A Once egészen más stílus, kíváncsi vagyok ahhoz mit fogsz szólni.

(#57606) BITBOYS: hm, nem is tudtam, hogy tavaly volt új Tornatore film, köszi az ajánlást. :K

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57609) diegho


diegho
nagyúr

Tudtok valami jóféle szörnyes horrort mondani? Olyan barlang szerűt mondjuk.

(#57610) BITBOYS válasza Viszlát (#57608) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igazán nincs mit:)
Megnéztem az atombunkeres filmet amit ajánlottál. Nem okozott csalódást:)) van számítógépe?.. :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57611) Viszlát válasza BITBOYS (#57610) üzenetére


Viszlát
addikt

Királyság. :)

Én is tervezem újranézni, már vagy 10 éve láttam utoljára, megfakultak az emlékek. Walkent ebben szerettem meg igazán, zseniálisan adja az őrült tudóst, de a muter se semmi, főleg amikor kirohan a konyhába mosogatni miután az öreg visszajön a felszínről. :DDD De amúgy is tele van remek egysorosokkal, szinte minden interakció a legjelentéktelenebb szereplővel is gondosan koreografált. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57612) batai15 válasza gyuromoj (#57604) üzenetére


batai15
félisten

Az az köszönöm szépen! :)

(#57613) Weeman1


Weeman1
veterán

(#57614) vgyuri válasza diegho (#57609) üzenetére


vgyuri
őstag

Barlang szerű szörnyes horror? A barlang (a leírás spoilert tartalmaz): nekem nagyon tetszett, van folytatása is.

[ Szerkesztve ]

(#57615) madgie válasza Viszlát (#57611) üzenetére


madgie
titán

A muter zseniális volt végig, én is köszönöm, hogy felhoztad a témát, az asszonnyal jókat röhögtünk a filmen :)

(#57616) Weeman1 válasza vgyuri (#57614) üzenetére


Weeman1
veterán

A másik Barlang sem volt rossz,
ami Romániában játszódik. :)

Xiaomi 11T Pro

(#57617) mayday00


mayday00
őstag

La migliore offerta/ Senki többet. Olasz dráma.

[link]

Igazi Mestermű, zseniális színészi játékokkal és roppant eredeti történettel; kifogástalan ízléssel elkészítve.

10/9 14 év felett ajánlom. Akinek a gyűrűk ura, meg a galaxis őrzői a NO1 film, az bele se kezdjen. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57618) madgie válasza mayday00 (#57617) üzenetére


madgie
titán

Na végre, többen is rácuppantatok :)

(#57619) LOTR válasza mayday00 (#57617) üzenetére


LOTR
addikt

azért a megjegyzéseddel vitába szállnék

akinek tetszett a The Best Offer, az belekezdhet Geoffrey Rush egy másik filmjébe, a The Book Thief is hasonlóan jól sikerült

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#57620) BITBOYS válasza Viszlát (#57611) üzenetére


BITBOYS
addikt

Walken és filmbéli felesége iszonyat jól játszik benne, az a mozgáskultúra is hamisítatlan :D Nagyon jó szórakozást nyújtott :K

(#57619) LOTR Köszi az ajánlást. Levadászom az ilyen jellegű filmeket. Annyi bajom van vele, hogy ha este nézem nehezen alszom el, mivel még kattog az agyam, hogy te jó ég mit láttam :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57621) BITBOYS válasza mayday00 (#57617) üzenetére


BITBOYS
addikt

A képanyag sem elhanyagolható, káprázatos zenével...ilyen egy igazi film, ami beleég az ember agyába

mod: bocs, hogy külön posztban reagáltam

mod 2: Egy alternatív filmcím: Vén kecske is megnyalja a sót :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57622) madgie válasza LOTR (#57619) üzenetére


madgie
titán

Hopp, ezt még nem láttam, köszi!

(#57623) aizen92 válasza LOTR (#57619) üzenetére


aizen92
addikt

Nem egy értelmes egyén. Rengeteg ilyen elszólása van. Szimplán autoskip az összes hozzászólása.

madgie: Lotr a galaxis őrzőivel egy lapon említeni mindezt úgy, hogy akik imádják agyatlanok..... Eléggé szánalom kategória és most kiállok az igazamért, ennél idiótább hszt nem mondom, hogy ritkán olvasni itt, de sikerül mindig kitennie magáért.
A kép pedig király :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57624) madgie válasza aizen92 (#57623) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#57625) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani egy-pár olyan kalandfilmet ami arról szól, hogy egy őserdőbe elmennek megkeresni valami kincset stb. Az amazonas kincsét azt láttam, de nem jött be annyira. Valami izgalmasabb is van? Anno pl. a Salamon Király kincse filmeket láttam sokszor, van valami minőségibb film ebben a témában?

(#57626) BITBOYS válasza #85154688 (#57625) üzenetére


BITBOYS
addikt

Indi 4? :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57627) LOTR válasza BITBOYS (#57626) üzenetére


LOTR
addikt

most lehet, hogy olyat játszunk, hogy minden nap ajánlani kell egy filmet? :)

imdb advanced keresője nagyon jó erre a célra
és az eredmény: [link]

One Ring to rule them all

(#57628) McAdam6


McAdam6
tag

Köszönöm minden fórumlakónak a filmajánlásokat, lassan új vinyó. izé, polcot kell vennem a lemezeknek.. :R

(#57629) cyberkind válasza Weeman1 (#57613) üzenetére


cyberkind
félisten

Zseniális, kár hogy ebből a semminél is kevesebb lesz, de jó tudni hogy Blomkamp imádja és tudja a témát. :))

Remélem minél több saját filmje lesz, amibe nem szól bele a sok gyökér, egy zseni ez az ember.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57630) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#57631) Pearce válasza cyberkind (#57629) üzenetére


Pearce
aktív tag

"amibe nem szól bele a sok gyökér"

:DDD
Ez igaz volt a D9-re...aztán kifújt.
Ha a stúdió adja a pénzt, akkor bele is fog szólni.

(#57632) oriic válasza oriic (#57630) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#57633) BITBOYS válasza #85154688 (#57625) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kolléga véleményét és egyben ajánlását átpasszolom: [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57634) Thunderzolee

Szevasztok!

Megkérdezem megint, hátha most van itt valaki, aki esetleg tudja milyen filmből van ez?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#57635) Bad Pritt válasza oriic (#57630) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annyira dolgozik szerintem Alien filmen, amennyire Halo-n. És te érted, hogy ezzel mire célzok. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#57636) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Az Elrabolva nem tett jót a turizmusnak ..január 9 után a házukat se hagyják el :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57637) aizen92 válasza BITBOYS (#57636) üzenetére


aizen92
addikt

Neeeee :DDD ilyen nincs ...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57638) xenom0rph válasza BITBOYS (#57636) üzenetére


xenom0rph
őstag

Gerilla marketing? Valaki..?

halahala

(#57639) BITBOYS válasza aizen92 (#57637) üzenetére


BITBOYS
addikt

(#57638) xenom0rph :D
Lehet, mindenesetre jót röhögtem, szinte hihető :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57640) rt06 válasza aizen92 (#57623) üzenetére


rt06
veterán

azt ugye erzed, hogy o egy ajanlast mondott, senkit nem nevezett agyatlannak, te pedig konkretan lehulyezed? (legalabbis azt irod, hogy nem ertelmes, illetve hogy szanalmas, a hozzaszolasa pedig idiota)
dontsd mar el legy szives, hogy a topic vedoszentje akarsz lenni, vagy egy szemelyeskedo, beszologato okostojas, mert a ketto egyutt minimum megmosolyogtato

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#57641) rt06 válasza Thunderzolee (#57634) üzenetére


rt06
veterán

nem sajnos, pedig kerestem tegnap - az a gond, hogy a csajokat sem ismerem fel (a szoke ismerosnek tunik, de nem tudom hovatenni, a barnanak pedig nem is latni rendesen az arcat)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#57642) aizen92 válasza Thunderzolee (#57634) üzenetére


aizen92
addikt

tegnap én is kerestem. szétszedtem a gifet és külön külön képkeresés. Semmi. Még a reblogolt tumblrekben sincs róla említés, se egy kommentben, se egy postban. semmi.
Talán sorozatos topicban kérdezd meg.
Hátha.

rt06: nem akarok egyik se lenni. csak az ő hosszászólására reagáltam. De fölöslegesen ne offoljuk ilyenekkel szerintem a topicot, mert megint egy totál fölösleges flame indul meg, hogy megint ki-mi a "valami". Az ő hsz-ei ezt váltják ki belőlem valamiért. Nem szép dolog tudom. ignore és kész, ahogy ő is tette most az enyémmel. Aki viszont emelett megint nem tud elmenni.....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57643) ígyvanferi válasza BITBOYS (#57636) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vajon megérjük valaha is, hogy legalább az írással elvileg profi szinten (értsd: pénzért firkál) foglalkozók megtanulják helyesen leírni a kettő tárgyragos alakját? 2-t, vazze, 2-t! A kettő-öt egész mást jelent.

(#57644) eeXaa válasza ígyvanferi (#57643) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem ezzel a helyesírás topikban kellene próbálkozni... :)

(#57645) BITBOYS válasza ígyvanferi (#57643) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bizony ez ígyvanferi :N
A tv2 plakátreklám baki óta hidegen hagy az ilyen jellegű elgépelés . Én is hibiázol néha :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57646) Pearce válasza aizen92 (#57642) üzenetére


Pearce
aktív tag

Felesleges mayday-en kiakadni, csak provokál. Ahogy még pár topikban is ezt csinálja.
Mint amikor buzinak nevezte Bill Murray-t...

(#57647) 206 cc válasza Thunderzolee (#57634) üzenetére


206 cc
senior tag

Próbálkoztam én is de vagy kellene még némi infó vagy képek...szétszedtem én is képenként...a szöszi legjobban Amber Heard-re hasonlít,de szerintem nem ő!...ha még is akkor talán a The Ward c. filmből??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#57648) madgie válasza LOTR (#57619) üzenetére


madgie
titán

Megnéztük a The Book Thief-et, még egyszer köszönöm az ajánlást, nagyon-nagyon jó film. Nem akarok róla kritikát, nagymesét írni, egyszerűen csemege, minden szempontból.

(#57649) callmeakos válasza BITBOYS (#57636) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Lakótársam konkrétan elmondja naponta 5x hoz "mingyá ittazelrabolva!!!"
Valami hipnotikus cucc lehet itt a háttérben :DDD

All→M8

(#57650) Pitterix válasza BITBOYS (#57636) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor a Motel után megcsappant a Szlovákiába utazó amerikaiak száma gondolom. :))

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.