Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) bendeguz76 válasza Pearce (#56198) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Hát pl avataros gyerek,a kalapácsos thor gyerek stb

bendeguz_HUN

(#56202) cyberkind válasza bendeguz76 (#56201) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyik se, de főleg nem a Thor gyerek, aki a drága Mel Gibson helyét venné át a Halálos Fegyver remake-ben. :W
Be kell látni és el kell fogadni hogy ebben a kategóriában csak díszbuzik vannak. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56203) Dilikutya válasza bendeguz76 (#56201) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na neee...
A Thor jó, de nem a színésztől. Az Avatart nem láttam, de Sam Worthington a Terminatorban sem nyűgözött le, azt is elfelejtettem, hogy benne volt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56204) bagyulajuve válasza Dilikutya (#56203) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ma vizsgáztattam egy hallgatót Thornak hívták, nem mertem megbuktatni, nehogy megverjen a kalapácsával vagy villámot csapjon belém :D

Resistencia eterna

(#56205) atike


atike
nagyúr

Jeremy Renner, Iko Uwais, Scott Adkins, Jason Momoa, Channing Tatum, Tom Hardy...

Oké, nem mind fiatal, de viszonylag új arcok... Főleg ha a nagy öregekhez nézzük. És szerintem azért köztük már van egy-két jó... :U

(#56206) cyberkind válasza atike (#56205) üzenetére


cyberkind
félisten

Tom Hardy oké, Jeremy Renner elmegy, szódával jó lesz de szerintem ennyi.
Még Matt Damont sorolnám ide, ugye a Bourne miatt.

Paranormal Cocktivity

(#56207) Dilikutya válasza atike (#56205) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kár, hogy akciófilmbe egyik se való, nem olyan karakterek, Scott Adkins-nak még karaktere sincs, sótlan. Hasonlítsd össze Van Damme-al, Seagal-al, Schwarzeneggerrel, Lundgrennel...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56208) pohár válasza bagyulajuve (#56204) üzenetére


pohár
félisten

egyetem/főiskola, vagy autósiskola? :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56209) atike válasza Dilikutya (#56207) üzenetére


atike
nagyúr

Háááát.... Egyarcú ő is. Jó a példa. Őt azonosítani lehet Boykával... :DDD Sótlan? :U Szerintem eléggé jól hozta azt a karaktert. Annyira ,hogy tényleg egybe is nőtt vele... :)

(#56210) bagyulajuve válasza pohár (#56208) üzenetére


bagyulajuve
addikt

dote :)

Resistencia eterna

(#56211) cyberkind válasza atike (#56209) üzenetére


cyberkind
félisten

Engem meg sokakat abszolút nem győzött meg ezzel a trilógiával, ez még kevés tőle, mondjuk nem is színésznek született.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56212) atike válasza cyberkind (#56211) üzenetére


atike
nagyúr

Értem én amit akarsz mondani, de mondjuk Seagal meg meggyőzött? :U Nem gondolnám, hogy meggyőzőbb, mint Adkins, ő is minden csak nem színész, csak egyszerűen régebb óta forgat - több filmje van... :)

(#56213) cyberkind válasza atike (#56212) üzenetére


cyberkind
félisten

Ő se egy ezerarcú ember az is biztos, régen még megtudtam nézni a "filmjeit" de ma meg jó pár éve is már nem megy, kevés ő is.
Nem is tudom de kb. Matt Damonon kívül van más akciószínész?
Ő se valami nagy szám, de jobb mint a többi.

Paranormal Cocktivity

(#56214) Bad Pritt válasza cyberkind (#56213) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Statham.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56215) cyberkind válasza Bad Pritt (#56214) üzenetére


cyberkind
félisten

Gondoltam írni, és valóban, egész jó, de nekem nem tudja hozni azt a szintet, lehet azért mert túl sok ilyen semmiben szerepelt, de főleg a Felpörögve miatt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56216) Bad Pritt válasza cyberkind (#56215) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én már meg se tudom különböztetni a filmjeit, az az igazság. De ő ízig-vérig "akcióhős".

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56217) abridabri válasza cyberkind (#56213) üzenetére


abridabri
veterán

Vin Diesel , Mark Wahlberg , Dwayne Johnson.
Bar ok mind 40+ os szineszek. Fiatalabbak kozul passz.

(#56218) pohár válasza bagyulajuve (#56210) üzenetére


pohár
félisten

nahát nahát, mi tanít a prof? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56219) cyberkind válasza abridabri (#56217) üzenetére


cyberkind
félisten

Vin Diesel ismét csak kevés, Marky Mark egész ügyesen próbálkozik, The Rock meg a Halálos Iramtól annyira nem tud elszakadni, meg azok a filmek amikben csak ő van, olyan semmilyenek, egyik se hasonló kaliberek mint az öregek.

Paranormal Cocktivity

(#56220) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hot Tube Time Machine 2 előzetes. :DDD Első rész tetszett.

Live-Die-Respawn

(#56221) negyven2


negyven2
veterán

Smaug Interview on The Colbert Report with Stephen Colbert :C

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#56222) Vikthor


Vikthor
nagyúr

The Prince ez jó? érdemes? látta vki? egyszer nézős?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#56223) abridabri válasza Vikthor (#56222) üzenetére


abridabri
veterán

en lattam, unalmas pentek estere tokeletes.

(#56224) Pearce


Pearce
aktív tag

"BRÉKING! Az AVENGERS: INFINITY WARt (mindkét részt) a Russo testvérek (Amerika Kapitány: A Tél Katonája) rendezik - vagyis az ULTRON KORA után Joss Whedon (egyelőre legalábbis) sajnos kiszáll a Bosszúállók-buliból. (Ezt egyébként a Sonytól kiszivárgott, khm, kihekkelt infókból tudni.)" via Geekz

"A Harag /Fury/ BD-jén (a tengerentúlon legalábbis) több mint 50 percnyi kimaradt jelenet lesz." via Ae

[ Szerkesztve ]

(#56225) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Disney Inside Outside trailer

aranyos :) fészbukos a link, egyelőre máshol nem találtam meg.

szerk.:

ez a Poet Anderson érdekes mesének tűnik, még klassz is lehet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56226) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A túlélő 8/10 simán. Nagyon brutálisan ábrázolták a valóságot.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#56227) ati012


ati012
senior tag

Üdv

Keresek egy filmet, a sztori kb ennyi (jó zavaros lesz).

A tag bátyja meghal. Rejtélyes körülmények között leesik a sokemeletes ház tetejéről
A srác elkezdi felderiteni, mi is történt.

A bátty házában nézegeti a dolgokat, megjelenik valami nő aki egy CD lemezt akar elvinni (drogreceptek).

Van valami zakkant vegyész zseni is, aki a góré diszkójában teríti az árut.

Neki később a góré (valami szakálas, nagydarab fab) kiadja utasitásba hogy meg kell ölnie a fenti nőcit mert nem ölte meg a tagot. Valami ketamin cuccot rak bele a kemény cucc helyett.

Később azért csak meghal a nő, hogy védje a tagot /fene se tudja miért, utolsó flash-e hogy a gyerekével hintázik a napsütésben, egyébként meg szakad az eső)

Szabad a gazda! :R

(#56228) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

As Above So Below

Egész jól indult, de sajnos az utolsó fél óra átment gagyiba. A legvége azért tetszett. Az end credit talán jobb volt az egész filmnél azzal a zenével meg a közben vetített néhány, a filmre reflektáló képpel.
Hiába szeretem nagyon az ilyen kézikamerás megoldású mozikat, ez nem volt az igazi összességében.

(#56229) BenHans válasza ati012 (#56227) üzenetére


BenHans
addikt

Sorted? :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#56230) ati012 válasza BenHans (#56229) üzenetére


ati012
senior tag

:R

(#56231) BenHans válasza ati012 (#56230) üzenetére


BenHans
addikt

Ha érdekel itt megtalálod a zenéket is. Sok kedvencem csendül fel a filmben pl, Madagascar, Lizard, ElNino ;)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#56232) ati012 válasza BenHans (#56231) üzenetére


ati012
senior tag

Maga a sztori tetszik. Zenei ízlésemtől távol áll.

(#56233) eeXaa


eeXaa
addikt

Hobbit 3 HFR 3D
...érdekes volt e két fícsőrrel nézni, az első kb. 10 percben még kényelmetlül is éreztem magam, annyira "valóságos" tévédrámás hatása volt, azt éreztem néha mintha a forgatás kellős közepébe csöppentem volna... ugyanakkor el i s gondolkoztam rajta mennyire lenne létjogosultága ennek a technikának a jövőben minden filmre vonatkoztatva.... ...nekem nagyon nyersnek tűnt, tényleg azt éreztem néha mintha benne lennék a filmben, de ugyanakkor tudom, hogy nem valóság, tehát a forgatás feelenget és a szinészkedést még jobban érezni..
Ha most így hirtelen pálcát kellene törnöm felette, akkor jó ez így hogy választható, de van valamiféle primitív varázsa, a 2D 24fps-nek , ...áhh vagy nem is tudom, lehet csak túlságosan hozzászoktam... :D
...Amúgy korrekt film, mint ahogy a másik 2 rész is, de így együtt a három után tényleg érződik a LOTR epikusabb terjedelme, szálai, a rengeteg fontos momentum..
Mindent összevetve azért nem bánom, hogy ez is 3 film lett.. Peter Jackson pedig ismét bizonyított, hogy a legnagyobb rendezők közt a helye...

[ Szerkesztve ]

(#56234) devil-k válasza eeXaa (#56233) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon érdekes amit írtál és felmerült bennem egy kérdés:

Vajon mit szeretnék, hogy a forgatás része legyek vagy inkább a filmé? Én az utóbbira szavazok és nekem bejön a 24fps. Lehet, hogy 5 év múlva ez változni fog.

Elismerem, hogy Gyűrűk ura és Hobbit jó és szép, meg minden, de azért reméljük, hogy Peter Jackson fog még mást is mutatni. Kissé unalmas, hogy ennyit látunk tőle. Nyilván nagy pénz van benne és nehéz elengedni az aranytojó tyúkot, de most jó darabig a Tolkein örökösök és a Tolkien Alapítvány nem ad zöld utat a további ilyen "kalandozásnak".

Egyébként kíváncsi vagyok az új részre, jövőhéten a barátokkal együtt levetítjük az első két rész bővített verzióját itton. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#56235) eeXaa válasza devil-k (#56234) üzenetére


eeXaa
addikt

Megnéznék még azért pár filmet ezzel a technikával, főleg imax méretben csakhogy lássam mások hogyan oldják meg, gondolom a 3D is csak egyre jobb lessz... de abban biztos vagyok, hogy teljesen más élményt okozott a film, mint amit a standard verzió fog.

[ Szerkesztve ]

(#56236) devil-k válasza eeXaa (#56235) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem a 3D helyett elég lenne egy "szimpla" natív 2D 4K is. :) Élvezném!

(#56237) eeaa

Ámen! Te hogy láttad ilyen hamar? Premier előtti vetítés?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#56237) eeXaa válasza devil-k (#56236) üzenetére


eeXaa
addikt

Szetm a hazai vetítések nagyrésze neked fog kedvezni.

(#56238) Bad Pritt válasza devil-k (#56236) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hozzánk később jön, tegnap néztem egy streamet és ott is randomban benyögték páran, hogy megnézték és rohadt jó volt. 2 órányi masszív háború. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56239) devil-k válasza Bad Pritt (#56238) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most látom, hogy a fórumtárs Skóciában lakik. :)

(#56240) HáGé

Az biztos... de legalább a benzin ára csökken!

A Furry engem is izgat, viszont ma hajnalban került fel a "The Equalizer" BD-ben. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#56240) Bad Pritt válasza devil-k (#56239) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sz*pás a nevünk, az az igazság. :(
Nem baj, egy hét már nem oszt, nem szoroz, az élmény ugyanaz lesz.

Az volt, hogy a Fury kap valami plusz fél órát a DVD-n? Vagy Blu-ray-en, egyre megy igazából. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56241) #54715584 válasza devil-k (#56239) üzenetére


#54715584
törölt tag

Furry? :DDD

(#56242) Bad Pritt válasza #54715584 (#56241) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most rákerestem... van ám egy ízlése a kollégának. ;]
Furry

(#56243) eeaa: Lehet, de pl. a Marvel filmeket egy héttel előbb adták nálunk szinkronosan 3 éven keresztül.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56243) eeXaa válasza Bad Pritt (#56240) üzenetére


eeXaa
addikt

Sztem meg be kell várni hogy a szinkronos verzió is elkészüljön...
#56239: ...sztem az egyik legjobb háborús film amit eddig láttam..

[ Szerkesztve ]

(#56244) devil-k válasza #54715584 (#56241) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elírtam, héé! :P

(#56242) HáGé

+1 :DDD

- mozi bolondéria -

(#56245) #54715584 válasza devil-k (#56244) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, látod nem mindegy, mit ír az ember? :DDD

(#56246) eeXaa válasza Bad Pritt (#56242) üzenetére


eeXaa
addikt

...azt el tudom képzelni, hogy mivel m.o. egy kis piac ezért néhány stúdió jobban személyre tudja szabni a szerződéseket, ill. külön figyelembe veszik a szinkron munkákat, ezért hamarabb megkaphatja a magyar forgalmazó a kópiát pl.
a legkevésbé valószinű, hogy direkt kib@szásból csúsztatnak egy hetet, vagy mert mondjuk egy hét múlva kevesebbet kell fizetni a jogokért.... ezek elég valószínűtlenül hangzanak...

(#56247) Bad Pritt válasza eeXaa (#56246) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

a legkevésbé valószinű, hogy direkt kib@szásból csúsztatnak egy hetet

Fel kéne lapoznod a Marvel-Magyarország kapcsolatok kiskönyvét. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56248) Dilikutya válasza Bad Pritt (#56247) üzenetére


Dilikutya
félisten

Disney-Magyarország. A Disney-nek van baja velünk. Meg a Warner-nek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56249) eeXaa válasza Bad Pritt (#56247) üzenetére


eeXaa
addikt

..nna, tegyük fel, hogy a világon mindenki 10.-én kapta meg a kópiát igazságosan, szerinted 1 nappal később miért nem kezdik magyarországon vetíteni?

(#56250) devil-k válasza eeXaa (#56249) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kalózellenes szempontból is vannak ezek a csúsztatások. Régebben sokszor volt erről szó. Nem itt, máshol. :)

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.