Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) LOTR válasza gyuromoj (#56745) üzenetére


LOTR
addikt

pedig pár napja/hete épp írta is valaki, ha jól emlékszek, hogy az egyik étteremben valami fél milliós számlát hagytak

én teljesen legitimnek érzem az ilyen híreket is a topikban, biztosan van akit érdekel csak épp nem jelzi, mert csak olvassa és nem szokott hozzászólni, meg ha nem is szorosan, de azért mégis csak kapcsolódik a filmes világhoz

mod
látom megelőztek, 10kor kezdtem el írni a hsz-t, csak közben mást csináltam és elfelejtettem elküldeni

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#56752) genndy válasza Ijk (#56723) üzenetére


genndy
addikt

Ha a vége alatt a fal nagy robbanását érted, azt pont megcsinálták makettel (persze felturbózták CGI-vel).

(#56733) pohár: illetve minden évben elolvassa a GyU-trilógiát, és a GyU bővített verziójában ő mondta Jacksonnak, hogy egy hátbaszúrt ember bizony pont olyan kis nyikkanást ad csak ki, mint ő (Jackson látványos ordibálást akart). Az öreg valami különleges osztagnál szolgált a háborúban... ;)

(#56737) emiki6: a filmek között volt egy elég komoly műtétje is, nem véletlenül sovány még az extrák elején, meg van a kezében folyton a teásbögre. A vágást is így csinálja egyébként. Na és, ha neki így kényelmes, meg így tud jól dolgozni?

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56753) lezso6 válasza LOTR (#56751) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem daraboljuk fel a filmtopikot. Legyen:

Sznob filmtopik
Blockbuster GIF topik
Film találgatós pletyi topik
Adam Sandler topik
Marvel filmtopik
Pontozós topik
Százalékozós topik
Legjobb filmek topik
Nagy hülyét kapok a filmtopikosoktól topik

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56754) eeXaa


eeXaa
addikt

Sex tape: kritikán aluli sz@r, a feléig sem bírtam....
Megnéztem a gyürűk ura első két epizódját, és meglepődtem rajta, hogy az első rész mennyire rossz és elnagyolt, és emlékszem amikor először néztem akkor is vmi hasonló volt a benyomásom, mármint, hogy a 2 toronyra kapta magát össze mindenki...

(#56755) emiki6 válasza genndy (#56752) üzenetére


emiki6
veterán

Fel is tűnt, hogy az első részben még sovány és szinte mindenhol fekete a haja és szakálla, a 14. részben meg már sokkal őszebb és fel is szedett pár(10?) kilót. Nincs ezzel bajom, csak meglepett.

Jó hosszúak a részek, még van három. Mindegyik unalmas is és érdekes is egyben, a humorról nem is beszélve. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56756) eeXaa válasza emiki6 (#56755) üzenetére


eeXaa
addikt

Azt azért nem venném biztosra hogy napi 8-10 órában forgatott ha határidőre be kellett vmit fejezni..

(#56757) KisTücsök válasza lezso6 (#56753) üzenetére


KisTücsök
addikt

... és pedig ezek közül néhánynak tényleg lenne értelme...

(#56758) Viszlát válasza lezso6 (#56753) üzenetére


Viszlát
addikt

Ugyan. Szinte nincs is jobb hely a szelektív olvasási képesség fejlesztésére, jó ez így. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56759) genndy válasza eeXaa (#56756) üzenetére


genndy
addikt

Forgatni biztos nem, a színészeknek is vannak jogaik meg szakszervezetük, de minden mást igen, rejtély hogy mikor aludt, hiszen mindenki őt zaklatta a jóváhagyásáért (a koncepciórajzolók, a Workshop, a díszletesek, a CGI-sek, a vágó, a hang, ...)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56760) Pearce válasza genndy (#56759) üzenetére


Pearce
aktív tag

Asszem Del Toro volt ilyen a Pacific Rimnél, hogy nappal forgattak, a faszi meg éjszaka vágta meg a filmet.

(#56761) #54715584 válasza Viszlát (#56758) üzenetére


#54715584
törölt tag

:DDD

Annyira szelektíven olvastam, hogy nem is kaptam a The Giver-es kérdésre választ :D

(#56762) Viszlát válasza #54715584 (#56761) üzenetére


Viszlát
addikt

Mi volt a kérdés? Megválaszolok én bármit. :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56763) LOTR válasza #54715584 (#56761) üzenetére


LOTR
addikt

vagy csak senki nem látta még a kommentelők közül a filmet, minthogy kicsivel feljebb is volt egy ugyan erre irányuló kérdés

One Ring to rule them all

(#56764) emiki6


emiki6
veterán

Amúgy másnak is feltűnt, hogy a rovásírás elég népszerű, ha valamilyen misztikus/egyedi írás kell egy filmbe? Pl. ha jól emlékszem a lotr esetében a törpírás, de a httyd-ben is hasonlót láttam és szerintem van még pár. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56765) rt06 válasza aizen92 (#56744) üzenetére


rt06
veterán

csak jeleznem, hogy a topic javanak semmi koze a "filmművészet"-hez

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56766) LOTR válasza emiki6 (#56764) üzenetére


LOTR
addikt

nem vagyok otthon a témában, de amire gondolsz az rúnaírás, hasonló a rovásíráshoz, de nem ugyan az

ha abból indulunk ki az egyiptomiak és a magyarok is rovásírással írtak, meg gondolom még elég sok helyen, nem meglepő, hogy van kapcsolat egy létező nyelv és a Középföldén megjelenő nyelvek között
Tolkien ugye az angolszász nyelv professzora volt, csak felhasználta a már létező nyelveket is, amikor újakat talált ki

van aki úgy tartja, hogy közös őstől származik a rúna- és a rovásírás, de ahogy eddig láttam/olvastam nem egyértelmű ez a dolog

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#56767) cattus válasza emiki6 (#56764) üzenetére


cattus
őstag

A Csillagkapuban is az volt az Asgardi írás, néztem is nagyot amikor először megláttam. :D

LOTR: "ha abból indulunk ki az egyiptomiak és a magyarok is rovásírással írtak" - Az egyiptomi hieroglifák nem egyenlő a rovásírással.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#56768) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ja még Hobbit SPOILER

Az másnak is feltűnt, hogy az egész film arról szól, hogy ki kapja meg a kincset, mindenki a sok aranyért pampog (az idegesítő Jar Jar Binks-ig bezárólag), de a végén nem is tudjuk meg, hogy mi lesz a sorsa? Thranduil, Bard, Dain hirtelen eltűnik és csak Bilbo, Gandalf meg a megmaradt törpök maradnak ott Erebor kapujában... wtf? Jackson kicsit komolyan vette a kritikákat azzal kapcsolatban, hogy hány befejezést is készített a Király visszatérhez és ide inkább nem is csinált egyet sem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56769) LOTR válasza cattus (#56767) üzenetére


LOTR
addikt

természetesen nem a hieroglifákra gondoltam
úgy emlékeztem, hogy a magyarokon kívül valahol az afrikai kontinensen is (vagy a közel keleten, ott a közelben) használták, legalábbis valamilyen hasonló írást, minthogy a rúnaírás is nagyon hasonlít rá, legalábbis, én mint laikus szerintem nem tudnám megkülönböztetni
ha meg nem így volt, akkor rosszul emlékeztem

mod
pont a napokban néztem meg a csillagkapu filmeket, lehet az ott látott "jelek" miatt kevertem össze :)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#56770) eeXaa válasza genndy (#56759) üzenetére


eeXaa
addikt

...simán ment a forgatás 2 műszakban...

[ Szerkesztve ]

(#56771) eeXaa válasza rt06 (#56765) üzenetére


eeXaa
addikt

...a topicban tárgyalt filmek kb. 99% nak nincs ahhoz köze, de nem is baj ez ....ezekről a filmekről és járulékaikról is jó beszélni... lehet amúgy tényleg jól jönne egy Film művészeti topic is, de kétlem hogy 2-3 embernél több tudna érdemlegeset oda írni innen...

[ Szerkesztve ]

(#56772) aizen92 válasza rt06 (#56765) üzenetére


aizen92
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#56773) abridabri válasza dokee78 (#56738) üzenetére


abridabri
veterán

"The Hunger Gamesnél az első rész elején végeztem.
Divergent első elment talán meglesem belőle a többi részt.
The Maze Runner most nézem ...
The Giver milyen a riválisaihoz képest?"

A felsorolt 4 film kozul nekem a The Giver tetszett legjobban :K

[ Szerkesztve ]

(#56774) dokee78 válasza abridabri (#56773) üzenetére


dokee78
félisten

Ma az következik.

(#56775) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap este megnéztük a Kamuzsarukat.

Nekünk tetszett, egy kis felhőtlen kacagásnak jó volt. :)
Jók voltak benne a zenék, meg a szinkron sem volt rossz szerintem, mert vígjátékokat azzal nézünk, minden mást eredeti nyelven.
A zenéjét nem lehet valahol megszerezni? A kölcsönzőben nem találtam.

Sok részen mosolyogtam, nevettem, de a legjobban azon a részen röhögtem, amikor az igazi rendőrökkel bemennek az üzletbe ahol riasztás volt, és amikor kiadják a si-si hangot, hogy ők is beélesítik a pisztolyt. :D

7/10

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#56776) Ace owner válasza spiky03 (#56775) üzenetére


Ace owner
addikt

Melyik zenet a vegen ami van?

Galaxy Fold 4

(#56777) Jhonny06


Jhonny06
veterán

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
euro, 4k

Előttünk-velünk-utánunk mind szinte fullon volt a terem. Úgy ültem be a filmre, hogy semmi jóra nem számítottam (a többiek azért ennyire nem pesszimistán), kvázi csak rosszat olvastam róla. Ehhez képest nem volt annyira értelmetlenül hentelős az egész. Én kifejezetten utálom a Gyűrűk Ura sorozatot, a Hobbitot főleg az első rész miatt kedveltem meg, de ebben is volt bőven ebből az aranyos, kalandos stílusból, nem veszett el egyáltalán. Az átkötés nagyon jó volt a végén, hogy "mi lesz majd a jövőben", imádtam. A CGI tökéletes, szerintem amit ma ki lehet hozni ilyen téren egy filmből, az itt mind megjelent. Az kicsit már idegesítő volt a végére, amikor huszadszorra akarnak megölni valamilyen fontos karaktert, de az utolsó pillanatban mindig megmenti valaki. :W A szinkron átlagos, nem éreztem nagyon rossznak, vállalható. Összességében gyengébb sokkal, mint mondjuk az első rész, de korántsem nézhetetlen kategória. Olyan 6,5/10-et adnék rá, de inkább lefelé görbül.

[ Szerkesztve ]

(#56778) rt06


rt06
veterán

vigyazz, spoiler

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56779) Realradical válasza Jhonny06 (#56777) üzenetére


Realradical
őstag

Nálam a törpe sereg az enyhén Warhammer-es beütésű főnökarca miatt, erősen felfelé billen a 7,5 felé :)
Az első két rész szerintem is jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#56780) PuMbA


PuMbA
titán

Pont ez a véleményem a Hobbitról :)

[ Szerkesztve ]

(#56781) emiki6 válasza PuMbA (#56780) üzenetére


emiki6
veterán

+1
Ebben egyet kell értsek mindkettőtökkel. Én szórakozni ültem be és azt kaptam, amit akartam/vártam és épp ezért voltam teljesen elégedett. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56782) james001


james001
veterán

Ma haverral megnéztük a Horns című filmet,hát szakadtunk rajta,ekkora agymenést :DDD De úgy egyébként nem volt rossz film,Radcliffe jól játszott benne. Komolyabb szerepekre is választhatnák már őt egyébként.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#56783) gmx9


gmx9
aktív tag

Karácsonyra készülődve...

Tapló télapó

Az elmúlt 6-7 évben majdnem mindig megpróbáltam megnézni, de 15-20 percnél tovább nem bírtam. Most 30 percig jutottam, de elég volt belőle. Nagyon unalmas, érdektelen számomra, rohadt gyenge "poénokkal". A sztori semmi érdemlegeset nem halad fél órán át, csak egy alkoholista vadbarom mindennapjait kell élvezni. Többet nem veszem elő.

Rare Exports: A Christmas Tale

Egy érdekes finn film, mondhatni egy felnőtt mese, ami eléggé eltér a megszokott Mikulás képétől. Leírásokat ne nagyon olvassatok, mert leírja a film lényegét. A történet szerint egy kutatócsoport a hegyekben dolgozik és keres valamit. Idővel egyre furcsább dolgok történnek, gyerekek tűnnek el, állatokat gyilkolnak meg, míg nem egy nap a főszereplő fiú és apja egyik csapdájába valaki belezuhan.

Az elején dráma (nem mély), kicsit megismerjük a fiú és az apa közti kapcsolatot, majd elkezd horror elemeket felvonultatni, és szép lassan kibontakozik a fantasy világ. Itt is a vége megy el gyenge irányba, a sötét, komor, beszippantó hangulatból szerintem túl gyerekesbe ment át, de a legvégén nem rossz a poén. Mindenesetre szépen felépítették, és teljesen egyedi a koncepció.

6/10

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#56784) cyberkind


cyberkind
félisten

Egy pletyka szerint a Sony talán mégis kiadja Seth Rogen és James Franco komédiáját. Méghozzá ingyen. A stúdió tulajdonában lévő Crackle online Video On Demand szolgáltatáson keresztül. A Sony szóvivője egyelőre tagadja, hogy így akarnák kiadni a filmet, de nem is cáfolta a pletykát. Még gondolkoznak, mi lenne a legjobb megoldás.

És már csak 9.9 az IMDB-n.

Paranormal Cocktivity

(#56785) ígyvanferi válasza cyberkind (#56784) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Melyik volt az a paraszt?

(#56786) Jhonny06 válasza cyberkind (#56784) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amúgy nyilvánvalóan trollkodás ez a 10/10-es értékelés. Valószínűleg összesen nem látta még ennyi ember a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#56787) Ace owner válasza Jhonny06 (#56786) üzenetére


Ace owner
addikt

Már ki lett tárgyalva hogy a szólásszabadságért tiltakoztak a 10/10-es értékelésekkel. Nem hiszem hogy sokan látták volna, mivel még be sincs mutatva.

Galaxy Fold 4

(#56788) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56789) pohár


pohár
félisten

hm, az előbb láttam az RTL-en, hogy Gyűrűk Ura maratont tartanak 3 napig, a műsorújságban egy szó sincs róla... lehet elnéztem a csatornát :F

á, meg is van, Film+ adja majd 24-től 26-ig (az első rész 3 és fél órás lesz a műsor szerint)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56790) whitezo88


whitezo88
nagyúr

egy kérdésem lenne: van egy vágott poénvideó [link] a kérdés az hogy a jelenet melyik filmből van? a narancs autóból amúgy Modern Talking hallatszik? :DDD

az első perc után csak ismétlődik amúgy a jelenet.

[ Szerkesztve ]

(#56791) gyuromoj válasza pohár (#56789) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szerintem igen, mert RTL-en Reszkessetek betörők maraton lesz. :DDD

szerk.
Film+ lesz a te csatornád. ;)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56792) pohár válasza gyuromoj (#56791) üzenetére


pohár
félisten

aha, megtaláltam, de a többi részt elnézve ezt csak a sima verzió lesz, nem a bővített... mondjuk nekem hótmindegy, most láttam nemrég :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56793) emiki6 válasza pohár (#56792) üzenetére


emiki6
veterán

Bővített lesz, higgy nekem. ... Reklámokkal bővített. :U :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56794) pohár válasza emiki6 (#56793) üzenetére


pohár
félisten

HAAAAAAAAAH :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#56795) Pitterix


Pitterix
őstag

Godzilla

Kellemes hol az apám-hol az anyám-hol a férjem-hol a feleségem-hol a fiam-hol a családom-hol a feleségem film.
Egyszer meg lehet nézni.
Mikor Godzi megy vissza a vízbe valamiért ez jutott eszembe. :B

6,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56796) kexksz


kexksz
addikt

Telekom előfizetők 23-26 között ingyen megnézhetik a Lego Movie-t. :)

(#56797) gyuromoj válasza kexksz (#56796) üzenetére


gyuromoj
veterán

Pont ma kaptam SMS-t. Mondjuk 3D BD50 megvan már. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56798) bok92


bok92
addikt

Idén a Hobbit produkálta a legjobb nyitónapot a hazai mozikban: 27.342 néző.

(#56799) dokee78


dokee78
félisten

The Guest 60%
Az első trailerek óta nagyon vártam sajnos csalódás.
A gagyi akciók.
(70. perctől kezdve,sőt mi ez a gagyi szerelés az egységen
színes sörétes töltények,tiszta Sabotage,
fos fegyverhangok,torkolattűz ááá :W )
Badass volt viszont a karakter nagyon,kajak kinyírta a jó embereket is WTF
Állam leesett.

Pearce Jogos,jó,hogy visszanéztem és láttam jelezted. :R

[ Szerkesztve ]

(#56800) Pearce válasza dokee78 (#56799) üzenetére


Pearce
aktív tag

Szerintem az utolsó előtti sort spoilerbe lehetne tenni vagy nem tudom.

(#56795) Pitterix

A hangok rohadt jók voltak benne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.