Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) cyberkind válasza callmeakos (#56494) üzenetére


cyberkind
félisten

Kár. :(

Paranormal Cocktivity

(#56502) Malachi válasza Dilikutya (#56500) üzenetére


Malachi
addikt

de a SONY semmit nem csinált volna, a mozihálózatok kezdtek hisztizni. először csak egy nagy mondta, hogy nem mutatja be, aztán csatlakozott még néhány és végül is a SONY-nak ezek után tökmindegy volt, hogy a maradék helyeken lesz-e bemutató.

(#56503) devil-k


devil-k
nagyúr

Pokoli édenkert

4/10

Jól indult, aztán az egész zátonyra futott. Mást nem igazán tudok róla mondani. Érdekes volt Steve Zahn-t ilyen szerepben látni.

- mozi bolondéria -

(#56504) student válasza Malachi (#56497) üzenetére


student
őstag

azt nem értem hogy 10éve simán leadták moziban a team amerikát ahol az öreg kimet picsázták el

hát hova fajult a világ? ;]

(#56505) Malachi válasza student (#56504) üzenetére


Malachi
addikt

most volt a tévében a Nagy durranás 2, az első 10 perc komplett Szaddam paródia. Szupasz pisztoly filmek? soroljam még?

nevetséges, vicc az egész.

(#56506) noxwill - gondolom lavina effekt. de reggel én már azt olvastam, hogy tuti nem lesz DVD/BD, szóval azt számolgatják pontosan mennyit buktak ezzel kalanddal, mert egy árva centet nem keresnek majd vele.

[ Szerkesztve ]

(#56506) callmeakos válasza Malachi (#56502) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor mért fontolgatják hogy még DVD/BD-n sem fogják megjelentetni? Bár ebből még lehet egy jobbfajta vírusvideó.

All→M8

(#56507) Malachi válasza callmeakos (#56506) üzenetére


Malachi
addikt

innen az infóm, aztán nem tudom mennyire hiteles.

aztán egyik nap eszembe jutott ám az is, hogy talán akkora kupac kaki a film, hogy így próbálnak neki hírverést csinálni - de ez az elmélet bukott, ha tényleg sehol nem lehet majd megnézni. tippre úgyis kikerül a netre pár héten belül, aztán mindenki látja majd, az is aki nem akarta megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#56508) Viszlát válasza Malachi (#56505) üzenetére


Viszlát
addikt

Szaddamnak nem volt atombombaja.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56509) rt06 válasza Malachi (#56505) üzenetére


rt06
veterán

szerintem egy olyan korban, ahol ahol moziban lovoldoznek (ket eve volt, ha elfelejtette volna valaki), iskolat robbantanak (igaz nem naluk, de ket napja tortent), se nevetsegesnek, se viccnek nem lehet nevezni, ha valaki igy reagal egy terrorfenyegetesre

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56510) Malachi válasza rt06 (#56509) üzenetére


Malachi
addikt

láttál te már észak-koreai terroristát? engem eléggé érdekel az az ország, és bár nem vagyok szakértője, abban biztos vagyok, hogy (ha ők is állnak egyáltalán az ügy mögött) a világon semmit nem tettek volna. eszközök híján. olyan ez is, mint a híradójuk, amiben a bemondó sírva élteti az országot meg a vezért és hálát ad, hogy a világ legboldogabb és legtökéletesebb államában élhet. hazugság, ámítás az egész.

rossz az a világ, amiben ilyen fenyegetések szabják meg az életünket.

[ Szerkesztve ]

(#56511) rt06 válasza Malachi (#56510) üzenetére


rt06
veterán

"láttál te már észak-koreai terroristát?"
nem is akarok, es imho ez a lenyeg

"...eszközök híján..."
gondolom a torzsi talibokrol is igy gondoltad volna tizenpar eve...

"rossz az a világ, amiben ilyen fenyegetések szabják meg az életünket."
mennyivel rosszabb, mint ahol leszarjak az ilyeneket, aztan lovoldoznek, robbantgatnak?

nem kell feszegetni szerintem a temat, sem nekunk itt a forumon, sem a sony-nak (vagy masnak) a valo eletben

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56512) bok92 válasza eeXaa (#56489) üzenetére


bok92
addikt

Ez mondjuk nem volt annyira egyértelmű, mivel az egyiket nem nagyon lehetett seregnek nevezni...

[ Szerkesztve ]

(#56513) Dilikutya válasza Malachi (#56510) üzenetére


Dilikutya
félisten

Attól, hogy nem láttunk, nem jelenti azt, hogy nincs. És igazából mindegy, hogy Észak-Korea áll mögötte vagy nem. Van egy fenyegetés, amit nem lehet félvállról venni, mert tudjuk jól, hogy bármi megtörténhet. És tudod, hogy nem tehetnek ellene semmit, az eddigi tragédiákat sem tudták megelőzni. Egy suttyó is nekiállhat lövöldözni a Batman vetítésén, és ugyanez szervezetten még könnyebb. Ez egy ilyen világ, mert ilyenek az emberek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56514) Malachi válasza rt06 (#56511) üzenetére


Malachi
addikt

itt az elv a lényeg. a precedens megvan, jövő ilyenkor majd a SW7-et nem nézzük, mert valakik úgy gondolják vicces lesz fegyegetésekkel zsarolni a diznit.

(#56515) rt06 válasza Malachi (#56514) üzenetére


rt06
veterán

es akkor is ugy fogom velni, hogy nem eri meg kiserteni a sorsot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#56516) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Unalmas orkmészárlás lett A hobbit 3

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56517) cyberkind válasza gyuromoj (#56516) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem lep meg, inkább a Gyűrűk Urából csinált volna több részt, de ettől függetlenül simán megnézem ezt is, meg persze jöhet a polcra, vagy inkább a vinyóra majd. :))

------------------

Erre a Sonys dologra meg azt írom hogy elég lenne az is ha "véletlenül" kiszivárogna a BD DVD release azt nesze neked Korea, "meghackeltek" minket ismét. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56518) student válasza cyberkind (#56517) üzenetére


student
őstag

és a jelenet amiért törölve lett a film: ;]
Kim Jong Un Death Scene (The Interview)

(#56519) cyberkind válasza student (#56518) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát ez rohadt jó. :DD

Kár ezért a filmért, imádom a Seth Rogen filmeket, kivétel a Rossz szomszédság de a többi jöhet. :))

Paranormal Cocktivity

(#56520) oriic válasza student (#56518) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Heh, a végén a tüzijáték effekt hangja. :DDD

Live-Die-Respawn

(#56521) emiki6 válasza Dilikutya (#56492) üzenetére


emiki6
veterán

Direkt csak technikait írtam, mert mindenki azon hezitál, hogy miben nézze meg, kevésbé azon, hogy megnézze e (aki látta az előző kettőt, az úgy is megnézi). A filmről nem tudok egyátalán korrekt jellemzést írni, mert én úgy ültem be, hogy Tolkien világában szórakozzak még egy jót, nem egy jó filmet akartam nézni, hanem egy Gyűrűk ura filmet (ne értsétek félre) nem véletlen nem pontoztam. :)

Ha az Avatar 2-ig nem lesz itthon IMAX HFR, akkor én kimegyek Bécsbe az közel biztos, márha lesz ott CC. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#56523) BenHans


BenHans
addikt

Most néztem az olasz Hobbit3 trailert. Szerintem nagyon jók a szinkronhangok, Gandalf konkrétan olyan, mint ha Ian McKellen beszélne olaszul. [link] :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#56526) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Akik olvasták a Hobbit könyvet: Nem lehet, hogy csak ennyi volt az egészben? És a maxot azért kihozta belőle a rendező?

HVG-s cikkíró azért leszophat, hogy a spoiler fogalmát nem ismeri... :W

(#56527) Bad Pritt válasza KisTücsök (#56526) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sokkal többet hozott ki belőle, a Hobbit könyv körülbelül a három film felét teszi ki.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56528) genndy válasza KisTücsök (#56526) üzenetére


genndy
addikt

A könyv az egy vékonyka gyerekmese, sokat tettek hozzá Jacksonék, szerencsére főleg azért Tolkien-könyvekből (pl. a GyU Függelékéből). Tauriel pl. az univerzumban nem is létezik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56529) pelenka35


pelenka35
őstag

S
ziasztok

Más Világ ( Nicole K.) c. filmhez hasonlókat tudnátok ajánlani ?

Gamertag:Rob3rt75

(#56530) Bad Pritt válasza genndy (#56528) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

SPOILER lehet

Most gyorsan megnéztem, az első film vége ugye a Sasok fészke volt, az nálam a 162. oldal a 352 oldalas könyvben. A második filmhez nagyon sok lett hozzátéve (a komplett Gandalf-szál például, Tóváros több figyelmet kapott, Bard szerepe fontosabb lett), a harmadikat csak vasárnap nézem. Azog a könyvben csak említés szintjén volt jelen, Bolg volt a gonosz ork vezér (aki a második film végén összeverte Legolast), de vele sem foglalkozott annyira Tolkien.
Amúgy ez nem hiszem, hogy spoiler, de az öt sereg a könyv szerint a tünde, törp és az ember a goblinok és farkasok ellen, de mivel a filmben a farkasok csak hátasállatként szerepelnek, ezért valakivel gondolom helyettesítette őket a rendező (gondolom a fimbéli goblinokkal, akiknek Gandalf levágta a királyát, majd vasárnap meglátom).
Összességében az én véleményem, hogy ami a könyvben mondjuk egy mondat, az a filmben másfél, plusz jelentős melléktartalmat is beleszőtt Jackson. Engem nem zavar, mert tényleg varázslatos világ ez, amiben el lehet merülni minden hibájával együtt.

(#56529) pelenka35: Hatodik érzék.

SPOILER, ne olvasd el, ha nem láttad!!!

Már azzal elspoilereztem az egész filmet, hogy ilyet kértél és ezt válaszoltam rá, ez kicsit vicces azért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56531) HuMarc válasza emiki6 (#56485) üzenetére


HuMarc
addikt

Spekuláció a filmről.

Eddig mindegyik rész durván 2 és fél órás volt, csak a bővített változatok voltak hosszabbak. Egyébként az első rész ~110 oldalt, a második rész (amiben a legtöbb a megváltoztatott rész) ~150 oldalt dolgoz fel, amiből következik, hogy a 3. részre mindössze 60 oldal maradt. Persze azért vannak olyan részek, amelyek még hátravannak, de a könyvben csak említve vannak, pl. A Feketemágus kiűzetése Dol Guldurból, vagy Bilbó visszaútja. Meg aztán kidolgozásra várnak azok a részek is, amelyek a könyvben egyáltalán nem szerepeltek, mint pl. Kili és a tünde románca, vagy a csak a második rész bővített kiadásában látható Thráin feltűnése.

Szóval szerintem egyrészt a bővített változat simán lesz 3 órás, másrészt 60 oldalt 2 és fél órányira is művészet kinyújtani.

HáGé: Azért a Gandalfos rész benne van az utolsó fejezetben, csak nincs kifejtve. Kili és a tünde románca, vagy A Barddal való találkozásellenben tényleg csak Peter Jackson agyszüleménye.

[ Szerkesztve ]

(#56532) student válasza hoffman_ (#43077) üzenetére


student
őstag

Most néztem jó volt
elég mindfuck :))

(#56533) genndy válasza HuMarc (#56531) üzenetére


genndy
addikt

Ez viszont így ebben a formában nem igaz, mert amikor kiderült hogy 3 filmet csinálnak, akkor pont a 2. filmet ékelték az 1-3 közé. Tehát abban van a legtöbb máshonnan vett / saját kútfőből hozzátett tartalom.
A könyvre már kevéssé emlékszem, de mondjuk pont egy csatajelenet olyan amit el lehet elintézni 3 percben (Trónok harca, Tyrion első harcmezei élménye :D ), meg több órában is akár. A fontos momentumokat úgyis belerakják, de azon kívül még annyi látványos gyakást, amennyit akarnak - ha van rá keret.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56534) LOTR válasza genndy (#56533) üzenetére


LOTR
addikt

valamit félreérthettél, mert mi is az ami ne lenne igaz?
ráadásul nagyjából ugyan azt írtátok
amikor meg kiderült, hogy nem egy film lesz, hanem kettő, ráadásul 3, akkor nyilvánvaló, hogy az egész forgatókönyvet át kell írni többször is

One Ring to rule them all

(#56535) cyberkind


cyberkind
félisten

Michael Moore filmrendező is üzent a hackereknek: „Most, hogy már ti irányítjátok Hollywoodot, üzenem, hogy kevesebb romantikus filmet szeretnék, még kevesebb Michael Bay-filmet, és soha többé Transformerst!"

Hehe. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#56536) Malachi válasza cyberkind (#56535) üzenetére


Malachi
addikt

uh, erre nem is gondoltam, tényleg! :D szerintem elintéztetem velük, hogy az új Terminator filmet is tönkretegyék. mindenki jobban járna.

(#56537) cyberkind válasza Malachi (#56536) üzenetére


cyberkind
félisten

Én Lindelofot likvidáltatom velük. :D

Paranormal Cocktivity

(#56538) genndy válasza LOTR (#56534) üzenetére


genndy
addikt

Nem lehet a Hobbit könyv oldalszámát alapul venni a filmekhez, mert nem csak abból készültek.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56539) Ace owner válasza cyberkind (#56537) üzenetére


Ace owner
addikt

Én feloldatom Huma banját velük :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#56540) gerii


gerii
addikt

Hobbit 3:
Vártam rá, és azért mentem moziba, hogy utoljára lássam Középföldét, beleéljem magam a történetbe, a világba, de nem azt kaptam amit az eddigi részek során. Az egész film egy baromi nagy csata (persze a nevéből kikövetkeztethető), és "egy" helyszínen játszódik. Nincs már utazás, kalandok, feladatok, de az általam kedvelt Helm szurdoki csata hangulata sincs meg. Hiányoltam az orkok sokféle arcát (sisak helyett), a "megyepatkányozást" :). Kicsit hentelős lett a film, lehet hogy 2 részben jobb lett volna a történet, viszont így meg több percet kapunk Középföldéből. Nehéz véleményezni, szerintem az elődök jobbak, mások voltak. Kár hogy vége a kalandnak.

Sima 3D vetítésen én úgy láttam, hogy a sok közeli képen elsuhanó ojjektum elmosódott, így nehezebb volt élvezni a filmet, emiatt lehet, hogy a HFR jobban megéri.

(#56541) HuMarc válasza genndy (#56533) üzenetére


HuMarc
addikt

Akárhogy is nézzük, a 2. film akkor is ~140-150 oldalnyit ölel fel a könyvből (az én kiadásom a 2006-os fekete táblás változat, ami 309 oldal), és emellett valóban abban több volt a könyvben említett, de nem kifejtett (pl. Gandalf találkozik Sarumannal (érdekes, hogy a Hobbitban fehérmágusok tanácsa szerepel), illetve hogy kiűzték a Feketemágust a Bakacsinerdő déli részéből, azaz Dol Guldurból, illetve a könyvben egyáltalán nem szereplő részek Kilit eltalálja a morgul-nyíl, Esgarothban marad négy törp stb.

(#56542) Bad Pritt válasza HuMarc (#56541) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az enyém 352 oldal, utána függelékek. Maga az első fejezet a 49. oldalon kezdődik, a Sasokat a 163. oldalnál hagyják el, utána jön a 7. fejezet Fura szállások címmel. Smaug a 287. oldalnál repül el Tóváros felé, utána jön a 14. fejezet, aminek Tűz és víz a címe.
Az igaz, hogy az enyém az a fajta, ami tele van képekkel, rajzokkal és jegyzetekkel, de arányaiban akkor sem változik a könyv más kiadásaihoz képest.
Érzésre a legtöbb, könyvben nem szereplő plusz info vagy változtatás a második filmben van, hogyha a harmadik tényleg csak egy merő háború.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56543) HuMarc válasza Bad Pritt (#56542) üzenetére


HuMarc
addikt

Az enyém a 7. oldalon kezdődik, 119. oldalon kezdődik a Furcsa szállás, a 239. oldalon kezdődik a Házon kívül, szerintem itt van vége a 2. résznek. A könyv a 309. oldalon ér véget. Ez azt jelenti, hogy a könyv 303 oldalas:

1. rész: (119-6)=113 oldal
2. rész: (239-119)=120 oldal
3. rész: (309-239)=70 oldal
Összesen: 303 oldal

Oké, a 110 - 150 - 60 felosztás kicsit túlzó volt, de annyira azért nem, hiszen összesen ~20 oldalnyit tévedtem. De ha úgy vesszük, ahogy te mondod, hogy a 2. rész a Tűz és Víz c. fejezet előtt fejeződik be, akkor:

1. rész: (119-6)=113 oldal
2. rész: (250-119)=131 oldal
3. rész: (309-250)=59 oldal

Az enyémben nincsenek képek, csak elöl-hátul egy-egy térkép. Cserébe megvan a Hobbit művészete c. album, amiben elég sok eredeti Tolkien-rajz van.

[ Szerkesztve ]

(#56544) Pearce


Pearce
aktív tag

"Az év legelegánsabb "Fuck You!'-ja: A hülyére hackelt Sony ugyebár a terroristafenyegetések miatt úgy döntött, hogy egyáltalán nem mutatja be a THE INTERVIEW-t (a döntés miatt amúgy fél Hollywood kiborult), mire egy texasi mozi, az Alamo Dafthouse úgy döntött, hogy akkor ők a TEAM AMERICÁt vetítik le helyette."
via Geekz

Plusz alatta a komment:

"George R.R. Martin pedig közölte, hogy ha Seth-ék meg tudják oldani, akkor ő szívesen látja őket Santa Fe-ben a mozijában a filmmel együtt!"

(#56545) cyberkind válasza Pearce (#56544) üzenetére


cyberkind
félisten

Team America is korrekt film ilyen téren. :C :))

Remélem összejön nekik. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56546) negyven2 válasza Pearce (#56544) üzenetére


negyven2
veterán

Paramount Cancels Team America Screenings Because Everyone's a Coward

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#56547) zoltanz válasza HuMarc (#56531) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én cirka 20 éve kezdtem olvasni a Hobbit-ot, (még a Gyűrűk ura előtt, és sokkal a Szilmarilok előtt), de nekem teljesen más maradt meg belőle, mint amit a film lefest. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#56548) Pearce válasza negyven2 (#56546) üzenetére


Pearce
aktív tag

:DDD

Bazz, komolyan, egyre szánalmasabb, amit csinálnak.

Ja és b.sza meg , hogy az egyik kommentelő lazán elpoilerezi a film végét gif formájában. :(((

Más:

Jött új előzetes Eastwood új filmjéhez: American Sniper - Official Trailer 2

[ Szerkesztve ]

(#56549) oriic válasza Pearce (#56548) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Délután a teljes jelenet youtube linkjét is betette ide valaki. :D De ez szerintem annyira nem nagy spoiler. :D Főleg egy vígjátéknál.

Live-Die-Respawn

(#56550) KisTücsök válasza Bad Pritt (#56527) üzenetére


KisTücsök
addikt

Minőségre gondoltam.

Nem azért, mert rossz, de én valahogy jobbra számítottam.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.