Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) petiwr


petiwr
senior tag

Tudnátok pár jobbfajta horror filmet ajánlani?

(#41302) dokee78 válasza petiwr (#41301) üzenetére


dokee78
félisten

Insidieus 1-2
The Conjuring
Sinister
REC
stb.

[ Szerkesztve ]

(#41303) devil-k válasza petiwr (#41301) üzenetére


devil-k
nagyúr

(#41304) genndy válasza KisTücsök (#41300) üzenetére


genndy
addikt

Hová jöjjön még, decemberben lesz a film :F

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#41305) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Godzilla - Interjú a film magyar animátorával :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41306) KisTücsök válasza genndy (#41304) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja most nézem, inkább jövő hónapra várható. Valamiért május rémlett.

gyuromoj: Az korrekt. :)

(#41307) Bad Pritt válasza gyuromoj (#41305) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Ez érdekes cikk volt, köszi. :)

Ránéztem erre a Tenger szívére mi lehet, így eljutottam Nora Roberts imdb adatlapjához.
Az azért nem semmi, hogy 4 filmet listáz, amiről ismerni kéne és mind a négynek ugyanolyan a borítója. ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41308) pohár


pohár
félisten

na akkor nézzük, hogy keptön Kirk hogy menti meg a világot :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#41309) oriic válasza pohár (#41308) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lens flarrel. :)

Live-Die-Respawn

(#41310) student válasza oriic (#41309) üzenetére


student
őstag

(#41311) Jhonny06 válasza Tibiajax (#41276) üzenetére


Jhonny06
veterán

Te vagy az én emberem :D Igazából annyira nem sajnálom a pénzt, itthon mindenképp megnéztem volna, akkor meg már inkább mozi a jó kép -és főleg- hang miatt. Legalább nem kell a HD-ra várni.. de a film maga kriminális..

[ Szerkesztve ]

(#41312) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Marvel's Guardians of the Galaxy - New Trailer Teaser 1
Nem bírok addig várni! :))
[link]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#41313) Integra válasza Tibiajax (#41267) üzenetére


Integra
titán

:DDD
teljesen esélytelen, hogy erre a szemétre pénzt adjak ki

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41314) xenom0rph válasza ViiiiktorOC (#41312) üzenetére


xenom0rph
őstag

Vagy pesszimista vagyok, vagy valami más de nekem olyan eérzésem van hogy ez legalább akkora bukás lesz mint a Godzilla, DE ne legyen igazam.

halahala

(#41315) kenwood3 válasza Integra (#41313) üzenetére


kenwood3
őstag

+1 :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#41316) ViiiiktorOC válasza xenom0rph (#41314) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Bocsánat, de remélem nem lesz igazad. :R
Azért én optimistábban látom. :)
Semmikép se lesz bukó. Univerzumba fog kapcsolódni a film, így mindenképp a Vérfanok megfogják nézni. :)
Remélem jó is lesz, de eddig nagyon bejövős! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#41317) pohár válasza oriic (#41309) üzenetére


pohár
félisten

az elején volt egy kicsi, de aztán vagy nem tűnt fel, vagy nem is volt :D (flare-rel)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#41318) oriic válasza ViiiiktorOC (#41312) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mmmmosomedve. Hell yeah. :) :DD

Live-Die-Respawn

(#41319) james001


james001
veterán

47 Ronin

Szeretem a szamurájos kardozós filmeket de ez annyira unalmas és vontatott volt hogy majdnem ki is nyomtam 1 óra után. De azért végigvártam,a végén a "leszámolás" nem volt rossz,de amúgy a többi része a filmnek nagyon el volt húzva.
Jóindulatból 3/10

https://psnprofiles.com/kazama001

(#41320) Pali1119


Pali1119
tag

Interstellar spoiler Csak óvatosan.
Hmm, hát erre nem is gondoltam...és Jessica kabátja is milyen ismerős...

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#41321) ígyvanferi válasza Pali1119 (#41320) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez tök egyértelmű volt szerintem a trailerben is.

(#41322) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#41321) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Szerintem is, pont úgy volt megvágva a trailer, hogy ne nyomják az arcodba, de észre lehessen venni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41323) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Bocs a dupláért.

Vagy a világvége közeleg, vagy a jövő év legidegesítőbb filmjét kapjuk, vagy pedig az egyik legaranyosabbat.
Jönnek a minyonok! ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41324) Tibiajax válasza Bad Pritt (#41287) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

egyébként.. :)
egyébként én is így vagyok, ahogy te. Én a Pacific Rim után a moziból úgy jöttem ki, hogy egyszerúen csak hívtam a haveromat.. Miért hívtam őt? mert úgy fel voltam spannolva, spilázva, bolygatva pozitív értelemben, h kész. egyszerűen imádtam a filmet, a zenéjét ahogy összerakták, és valamiért működött, szuperul lekötött végig. a harcok odabasztak, ahogy azt Toro szerette is volna elérni, minden más nem-volt-érdekes.
Beszélhettünk ott is sok mindenről, mondhatja sok midenki, Integra bátyó is, hogy mennyire kalap szar film volt, lehet, de nem érdekel:D mert annak, aminek készült, annak tökéletesen megfelelt. Tech demo, székhez beragasztós, hatalmas látvánnyal, hozzá ütős, fülben maradó zene köretnek és ennyi. agy kikapcs de szórakoztat 2órán át. és a legfontosabb, a godzilla után ez is fontossá váló tényező, hogy amikor jó volt a film, nem szakították meg faszsággal, arcfogdosós baromsággal, amire a kutya nem kiváncsi.. elkezdesz malmozni hogy igen, jó, öleljétek meg egymást, meg jajj áj misz jó szó mács, jajj mutassák már megint a szörnyet inkább, ezt látjuk bármelyik más szutyok am.filmben is..

a godzilla nem működött, a godzilla megbukott, a godzilla vége snittjénél ahogy beadták a stáblistát, lesütöttem a szemem, hogy istenem...felpattantam és húztam hazafele, a szívemben keserűséggel.

(#41325) aizen92 válasza Bad Pritt (#41323) üzenetére


aizen92
addikt

BANANA!!!! :C

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#41326) batai15 válasza .LnB (#41082) üzenetére


batai15
félisten

Szó mi szó durva lesz!
De a vitciki vagy milyen kölyök hol van? illetve mi van a többi auto bottal? tökre úgy folytatódik a film mintha eltelt volna 20 év..

(#41327) oriic válasza batai15 (#41326) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

5 év telt el. Valami utalást biztos kapunk Vitvicky családra.

Live-Die-Respawn

(#41328) callmeakos válasza oriic (#41327) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Említés szinten biztos megemlíti majd Optimus, mert látszólag Űrdongó megint nem tud kommunikálni... :U

All→M8

(#41329) xenom0rph válasza oriic (#41327) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ajh pedig Shia LaBeouf az egyik kedvencem

halahala

(#41330) bok92 válasza Bad Pritt (#41323) üzenetére


bok92
addikt

Huhh. Ez a 2015 lesz a jó filmek éve, hát még ez után. :D :))
Aztán meg egyik rosszabb lesz, mint a másik. ;]

(#41331) Integra válasza oriic (#41327) üzenetére


Integra
titán

már ezért érdemes lesz megvenni rá a jegyet :K :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41332) callmeakos válasza Integra (#41331) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ugyan kérlek :D

All→M8

(#41333) oriic válasza Integra (#41331) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Integra pls... :DDD

Moziban nézed gondolom. :)

Live-Die-Respawn

(#41334) james001


james001
veterán

Prisoners (Fogságban)

Jó film volt,tetszett. Végig feszültségben tartja az embert,bár néha volt hogy belassult. A vége is jó volt mikor kiderült ki az elrabló,pont az volt akiről a fene se gondolta volna. :D
8/10

https://psnprofiles.com/kazama001

(#41335) devil-k


devil-k
nagyúr

Egy kis olvasnivaló:
A videotékák utolsó napjai

A régi szép idők. Jó is volt régen tékákba menni (VHS), volt annak is egy "feelingje", de tudomásul kell venni, változik a világ. Ma már az olaj szőkítésből sem lehetne megélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#41336) Tibiajax válasza devil-k (#41335) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R
:(

(#41337) Weeman1 válasza bok92 (#41330) üzenetére


Weeman1
veterán

Én a Star Wars VII-et várom nagyon. :)

Xiaomi 11T Pro

(#41338) bok92 válasza Weeman1 (#41337) üzenetére


bok92
addikt

Én pedig a Spongyabobot meg a Hupikék Törpikéket. :K

Már aludni sem tudok, annyira várom... ;]

(#41339) Weeman1 válasza bok92 (#41338) üzenetére


Weeman1
veterán

Bocs,de ki is nézem belőled. ;]

Xiaomi 11T Pro

(#41340) cyberkind válasza Weeman1 (#41337) üzenetére


cyberkind
félisten

Én mind a három a részt, de legfőképp a spin-offokat, és azon belül is ami Han Solo-ról fog szólni. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#41341) bAtt001 válasza cyberkind (#41340) üzenetére


bAtt001
addikt

han solo, ugyan már :D boba fett, darth maul filmeket ide nekem azonnal :D bár ilyen sosem fog jönni mert ugye csak jó karakter lehet főszereplő egy filmben h legyen happy end :O

(#41342) cyberkind válasza bAtt001 (#41341) üzenetére


cyberkind
félisten

Boba Fett, Han Solo, meg tán a Vörös ötös spin-offok vannak eddig hírben. :)

Paranormal Cocktivity

(#41343) HuMarc válasza cyberkind (#41342) üzenetére


HuMarc
addikt

wut the duck is Vörös ötös?

Szerk.:Ja vágom. Az X-szárnyasok. Mondjuk Bobáról már elég sok a spin-off a Clone Wars-ban. Annyira nem érdekes szál. Han Solo sem. Sokkal jobb dolgokat lehetne itt spin-offolni...

[ Szerkesztve ]

(#41344) bAtt001 válasza cyberkind (#41342) üzenetére


bAtt001
addikt

jaj ne, boba az jó de a többi :U még egy kis zöld lényes yoda film is jobb lenne ezek helyett :D

(#41345) cyberkind válasza bAtt001 (#41344) üzenetére


cyberkind
félisten

Boba meg Han simán jöhetne, csak kérdés hogy Han helyére tudnak-e hasonló kvalitású fiatal színészt találni mint anno volt Ford.
Ezt a Vörös ötöst meg én se értem, mert szerintem nem volt annyira fontos szereplője.

(#41346) genndy
Az tény hogy ebben univerzumban rengeteg lehetőség van de alig vagy abszolút nem merik kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#41346) genndy válasza cyberkind (#41342) üzenetére


genndy
addikt

Zsiványkommandónak van külön egész jó története könyvben.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#41347) callmeakos válasza HuMarc (#41343) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Boba Fett-ben sokkal több van mint azt gondolnánk. Lásd.: Star Wars 1313, amit sajnos a Disney azonnal el is kaszált, pedig az egyik legígéretesebb Star Wars játék volt az utóbbi időben... :U

All→M8

(#41348) cyberkind válasza callmeakos (#41347) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont ez az, alig láttunk valamit Coruscant-ból, nemhogy a sötét és gonosz alvilágból, rengeteg lehetőség van ebben az univerzumban.

Paranormal Cocktivity

(#41349) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Elysium

A tavalyi volt a "sci-fi éve", aztán valahogy mégsem: a minőség sok esetben nem érte el a szintet, habár mennyiségileg valóban el voltunk látva rendesen fantasztikumokkal. Számomra két film volt, ami felfokozott várakozás előzött meg, az egyik az Oblivion, ami minden hibájával együtt szerintem egy brutálisan élvezhető főhajtás az oldschool sci-fik előtt, a másik pedig a most taglalandó Elysium, ami sajna nálam (sem) váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Az elmúlt fél évtizedben 3 független rendező robbant be, vagy próbál berobbanni a küztudatba Hollywoodban, akiket említeni is érdemes: az egyik az a Gareth Edwards, aki szvsz most a Godzillával leszerepelt, a másik Duncan Jones, aki a zseniális Hold és a korrekt Forráskód után jövőre esik át az igazi tűzkeresztségen a WarCraft filmmel és Neill Blomkamp, aki a szintén zseniális District 9-ban saját korábbi ötletét bontotta ki egy egésztestés filmbe és tette mindezt meglehetősen kis pénzből. Az eredmény? A 2009-es év egyik legfurcsább, félig áldokumentum, félig akciófilm hibridje, nyakon öntve egy jó adag apartheid-ellenes felhanggal és erősen naturális ábrázolásmóddal.
Az Elysium pedig az ő második saját ötelete, így látható, hogy három alkotónk a kreativitás három útját választotta: egy remake, egy adaptáció és egy original movie és azt kell mondjam eddig 2-0 az állás ezen a téren. Az Elysiummal az a baj, hogy minden ami működött a District 9-ban az itt is megvan épp csak valahogy nem működik, valahogy más. Unalomig ismert az egész set-up, egyszerűbbek és sablonosabbak a karakterek, megjelenik (sajna) a gyerekfaktor, ami valahogy szirupossá teszi az amúgy nagyon keménynek beállított sztorit, a befejezésben pedig nincs meg az a katartikus negatív felhang, ami a 2009-es filmet olyan jóvá tette számomra. A színészek gyengék vagy közepesek, Matt Damon nagyon egyszerűre vette a figurát, Jodie Foster meg a feleslegesség mintapéldája lehetne ez alapján, Sharlto Copley ugyan jól hozta a szociopata Krugert, de ott meg magával a karakterrel voltak bajok, teljesen hiteltelenné téve mind őt, mind a Foster által játszott biztonsági főnököt (ki a f*szom bérelne fel egy ilyen labilis embert??).
A technikai oldal viszont 10/10-es. Michael Mannra szokták azt mondani, hogy minden lövésnek helye van a filmjeiben és nem esztelenül alkotja meg az akciószcénáit. Na ugyanezt képzeljük el iszoynat fejlett CGI körítéssel és megkapjuk az Elysiumot.
Nincs sok küzdelem a filmben, de ami van, az garantáltan kielégít mindenkit. Precízen modellezett jövőkép, hihető fegyverekkel, robotokkal és a manapság egyre divatosabb exoskeletonnal. Abszolút érezhető a háborús erőszak kontrollálatlansága abban a világban, a fegyverek rendeltetése a teljes pusztítás (lásd: apró drón bombák, amik belefúródnak az emberi húsba és felrobbannak, chemgun, ami keresztüllövi az acélfalat és darálthússá forgácsolja az emberi testet). Blomkamp pedig nagyon precízen vezényeli le mind a földön, mind pedig az állomáson történő akciót, plusz egyik kedvenc témám az exoskeleton- , fejlett művégtag-fejlesztés, úgyhogy ez totál kánaán volt számomra.
Szerintem egyszer érdemes megnézni az Elysiumot, de nem nyújt akkora élményt, mint a District 9, egyszerűen mert egyszerűbb: több pénzből készült stúdiókeretek között, nagyobb közönség számára, úgyhogy mindenből lecsippentettek kicsit, hogy a mainstream közönség számára is befogadhatóbb legyen. Ebben az esetben igaz sajnos, hogy a több néha tényleg több.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41350) HuMarc válasza cyberkind (#41348) üzenetére


HuMarc
addikt

Teljes mértékben OFF és SW SPOILER, de szerintem mindenki látta a filmeket

15 perce fejeztem be a Clone Warst, végignéztem mind az 5 és fél évadot. Egyedül a 6/12-est nem láttam, de az sem fogja megváltoztatni a véleményem. Lucas szerint az egész univerzum akkora, mint mondjuk Congrád megye. Legelvetemültebb becsléseim esetén talán van akkora, mint egész Magyarország. Az egész sorozat mozgat mondjuk 30-40 főbb karaktert a 6 évad alatt, ebből mondjuk 15-20 a filmekben is szerepet kap. (Ilyen Grievous, Organa szenátor, Dooku, Obi-Wan, Anakin, Yoda, Windu, Palpatine, Padmé, Jar Jar, Darth Maul(!), Jabba, Boba Fett stb.) Aztán van pár karakter, akiket a sorozatba teremtettek (Ahsoka Tano, Asajj Ventriss, pár fejvadász, Clovis, Hondo Ohnaka, Savage Opress, Pre Vizsla, stb.) Aztán ott vannak az eredeti trilógiából bevont karakterek(!) vendégszereplése, mint Greedo, Chewbacca, Grand Moff Tarkin, Ackbar admirális, meg a 6/13-ban a nagy sith lordnak, !!444!!Darth Bane!!444!!-nek is szerepe van. És kis easter egg, a hangját eredetileg Mark Hamill adja.

A színhelyek sem túl változatosak, a hatalmas Trantor Corusanton kb. csak a Jedi-templom és a szenátusi épület, Florrum, Kamino, az űr, Naboo, Mandalor, ez se volt olyan nagyon változatos, mint amilyen lehetett volna. Persze tudom, a karakterek azért ugyanazok, hogy legyen karakterépítés, de ez akkor is hülyeség valahol, hogy ott egy hatalmas univerzum, erre igazából 90%-ban azt hasznosítja újra Lucas, amit korábban már kitalált, vagy vászonra vitt. Pl. hanganyag az 99%-ban ua., mint az eredeti trilógiában. A szeparatista kutaszdroidok ugyanazt a kódot használják, amit a birodalmiak használnak majd később (wtf eleve). Az egész egy nagy önlenyúlás. Persze vannak ötletes részek. Csak kevés.

Bocsi az OFF-ért mindenkitől!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.