Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106451) lionshamlet válasza FollowTheORI (#106447) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Barhol:)

Vmi ilyesmire gondoltam
[link]

(#106452) sixpak válasza gerii (#106450) üzenetére


sixpak
nagyúr

Bazzz, én is. :(

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#106453) FollowTheORI válasza Alexios (#106449) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Aki nem látta ne olvassa még el. :D :P

Nos a tény, hogy meglépte maga akár nevezhető bátornak is, de szerintem ez nem érheti annyira váratlanul a népet... anno is sokan már eleve erre tippelgettek, hogy szép soban Han, Luke és Leia is egy egy részben elmegy a ebben a trilógiában. Engem pl nem lepett meg.

Annyiból sajnálatos a szitu, hogy ugye pont a Leia jelenetet el tudtam volna fogadni végleges búcsúnak is... ehelyett pont úgy másztak ki belőle ami kicsit meghazudtolja az egész univerzum szabályait ezzel a supermenes izével... és ugye Luke maradhatott volna az utolsóra... csak ugye akkor még nem tudták hogy a való életben ez történik ami...
Kíváncsi is leszek hogy tudnak ebből kimászni, hogy pont az maradt a végére aki valójában már nem él. :(
Csak ugye nyilván újraforgatni az egész filmet nem lett volna már idő sem meg pénz sem.

Én inkább olyanokra gondolok tökösség terén, hogy Snoke tök semmitmondó lett, semmi badass dolgot nem csináltak vele.... Phasma nevetséges volt megint, bár jobb, mint előtte...
A Finn féle történetvonal tényleg egy semmitmondó szappanopera szar... és felesleges is volt.

Luke is lehetett volna erősebb tökösebb... bár oké elfogadom, így spirituálisan lett végül tökös meg badass "valamennyire".
Az a váll leporolós jelenet a végén mekkora volt... egész mozi ezen nevetett.

Ami nekem nagyon bejött az Hux karaktere... ez az idótista nagymenőt eljátszó ugyetlenkedő valami betalált... jól változtattak rajta. :D
Luke is amúgy jól alakított... összegészében is tényleg mindenki maxot hozta szinte a szerepében.

Ezért is lett tényleg jó film... inkább a sztori gyengeségeibe kötnék bele.
Rengeteg olyan szituációt vezettek fel, amit utána tök semmitmondóan oldottak meg, gyengén...

Összegészében persze a megvalósítás az akciók amiket kapunk, meg pár karakter jó történetvonala milliószor inkább a pozitív irányba viszi végül és a hibákat kicsit el is olvasztja... de azért teljesen nehéz elnézni nekik, főleg RJ-nek. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106454) Alexios válasza FollowTheORI (#106453) üzenetére


Alexios
veterán

További sw8 spoiler

Igen, Snoke háttere nekem is hiányzik nagyon, főleg hogy ő azért hypeolva volt a film előtt rendesen, aztán pontosan semmit sem tudunk meg róla. Nekem az jött le, hogy Johnsonnak nagyjából semmi kedve nem volt foglalkozni JJ kitalacioival, ilyenkor lett volna jó ha van valaki aki az egész trilógia "kreatív feje", és nem mindenki kitalal amit akar

(#106455) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sztárwársz szpojler: :DDD

szpojler

(#106456) FollowTheORI válasza Alexios (#106454) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nalátod akkor most az a jó hogy váratlanul meghalt és semmitmondóan, vagy az hogy kvázi felépítették és kihagytak egy nagy ziccert amúgy, semmire nem használták...
Azon kívül hogy kicsit játszott macska-egeret Rey-el... :D
Engem ez picit utólag bosszantott...
Az hogy Luke sem csinált lényegében semmit, csak időt húzott... dettó.
Bár mondom ott értem a spirituális nagyságot meg ami lejzajlott...

De hát ki nem várta az hogy kicsit aprítsa a népet az öreg, mielőtt távozik... :F ;]

És sok kis ilyen azért elrontotta az én elégedettségemet pl... ezért a -1-1,5 pont neki a 10-ből.
Persze erre lehet azt is mondani túl sokat vártam... és nem jogosan, de szerintem meg jogosan. :DDD

Lehet szídni Lucast, meg ő is rengeteg karakterrel mellélőtt... de a többségükhöz ennél sokkal bátrabban mert hozzányúlni, és sokkal jobb cselekményeket adott nekik szerintem. Valahogy a kettőből kéne egy jót kihozni, kár hogy nem lehet már tanácsadó. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106457) FollowTheORI válasza Vesporigo (#106455) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A filmbe ennél sokkal jobb ez a jelenet... :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106458) lionshamlet válasza FollowTheORI (#106456) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Midiklorianok vannak a filmben?
Esetleg utalas jarjarra?

(#106459) FollowTheORI válasza lionshamlet (#106458) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:N Semmi ilyen trollkodás nincs. :P

Teljesen hű a klasszikusokhoz... van jópár visszautalás is, kicsi és nagy is, amit szerintem a többség imádni fog .
Énis kajáltam ezeket. :D
Zene is totál a régi trilógiára építkezik.

Disney számára szerintem nem is létezik az első 3 "prequel" rész.
Ilyesmit még poénból is kár várnotok.

Én ezt nem érzem spoilernek, így ennyit talán leírok simán. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106460) Alexios válasza lionshamlet (#106458) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs egyik se

(#106461) Mik76 válasza Vesporigo (#106455) üzenetére


Mik76
senior tag

Minek kellene Rey-t tanitani barmire?

Minden elozmeny nelkul nyomott egy mindfuck-ot az elozo reszben is a rohmosztagoson. Alszik meg egy kettot oszt ugy ebred hogy o az istenfasza.
Vagy esetleg lesz egy montazs ahogy se perc alatt megtanul mindent mi meg hallgatjuk az Eyes of the Tigert alatta?
;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#106462) FollowTheORI válasza Mik76 (#106461) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ő előre programozott midikloriánokat kapott... :P ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106463) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

5 óra van hátra a kezdésig. Magamra kéne csuknom az internetet, azt se tudom honnan támadnak a sz(o)pojlerek :DDD :O

All→M8

(#106464) FollowTheORI válasza callmeakos (#106463) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem is értem mit keresel még itt akkor... :D :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106465) pohár válasza callmeakos (#106463) üzenetére


pohár
félisten

üljetek be egy TGI-ba, ott talán elkerül a spoilercunami :DDD
még elszórsz ott is vagy 30 fontot, biztos ami biztos :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#106466) lionshamlet válasza Mik76 (#106461) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ezt mar Luc Besson ellőtte a Lucyben:).

Mondjuk egy Lucy & Ray crossover meg osszejohet, ha mas nem a Brazzers megcsinalja.

(#106467) Viszlát


Viszlát
addikt

The Dark Tower (2017): már megint a gyerekeken múlik a világ sorsa, amiről természetesen a Földön már megint nem tudnak semmit, na de majd a felsős kissrác megmutatja. Kezd ez már borzasztó unalmas lenni. Semmi eredeti ötlet, a forgatókönyv egy nagy zagyvaság, jellegtelen karakterek amin még a nagy nevek sem tudnak segíteni. Nem olvastam a könyveket, de King ide vagy oda, ez elvesztegetett idő volt.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106468) Bad Pritt válasza Viszlát (#106467) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Inkább nézd meg a Detroit-ot, jobban jársz szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#106469) Viszlát válasza Bad Pritt (#106468) üzenetére


Viszlát
addikt

Be van tárazva, de perpill nincs hangulatom egy Bigelow drámához. Talán a Shot Caller jöhet következőnek, jókat írtak róla páran.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106470) BITBOYS válasza Viszlát (#106469) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nézd meg a Bárbajnokok c. filmet, egész jó kikapcsolódás :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#106471) Viszlát válasza BITBOYS (#106470) üzenetére


Viszlát
addikt

Hú, ezt láttam nagyon-nagyon régen, de szinte semmire nem emlékszem már belőle, úgyhogy könyvjelzőzve. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106472) pohár


pohár
félisten

The Predator (2018)

ez csak nekem új? :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#106473) oriic válasza pohár (#106472) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mar jo ideje tudjuk hogy keszul.

Live-Die-Respawn

(#106474) KaitouP


KaitouP
veterán

Star Wars - Episode VIII: The Last Jedi

Komoly spoilerek következnek, tessék vigyázni:

Hát ez... szar volt. Nagyon szerettem Az Ébredő Erőt, míg sokan nem, de amennyire azt szerettem, annyira utáltam Az Utolsó Jediket. Az első fél órában úgy éreztem, egy vígjátékra ültem be, vártam hogy felugrik egy felirat hogy "Ez nem az igazi film volt, csak vicceltünk. MOST kezdődik az Ep. VIII" de nem. Túlságosan sok poén, kell egy SW filmbe természetesen, de nem ennyi, aminek épphogy csak a fele volt vicces. Leia "halálánál" még én éreztem magam kellemetlenül, annyira gáz volt az a jelenet, ahogy visszament a hajóra. Tele volt fordulatokkal a film, de nem éppen kellemesekkel - a LEGFŐBB VEZÉRT ilyen hamar meg lehetett ölni? Phasma, akiről a napokban jelent meg egy könyv (épp olvasom is), egy szintén gáz jelenettel ennyi lett volna? Luke végéről nem is beszélve...

Nem olvastam direkt egyetlen kritikát sem, de azért szembefutott velem olyan cím, hogy a VI óta nem volt ilyen jó SW film, meg hogy állva tapsoltak a film végén... eleve nem vártam sokat, mert a trailer sem hozott lázba sajnos, de reméltem, ha ilyeneket írnak, akkor legalább Az Ébredő Erő amúgy sem magasra tett lécét legalább megugorja a film, de nem, jócskán alulmúlta azt. Elmaradt a Star Wars hangulat, a drámai csata, minden, amitől SW az SW.

Vasárnap nézem újra moziban a filmet, hátha sikerül valamennyire megszeretnem.

Pontszámom: gyenge 6/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106475) LOTR


LOTR
addikt

Star Wars: The Last Jedi - Star Wars: Az utolsó Jedik (2017)

2d feliratos verzió. Választani kellett, most nem az imax-re mentem, de volt néhány jelenet, ami szerintem még jobban is mutatna imax 3d-ben.
Technikailag és színészek terén természetesen nem volt gond, hozta a kötelezőt.
Sajnos ismételnem kell magam, teljesen hasonló a véleményem, mint az előző rész után, vagyis sajnos talán még rosszabb is. Egy jó akció sci-fi volt, de mint SW film szerintem nem sikerült elérnie az előző rész szintjét sem. Tele pakolták vicces, néhány másodperces jelenetekkel, amik valóban viccesek, de annyira elveszik a sötét/komor hangulatot, így kizökkentve kicsit a nézőt a hatása alól, hogy néha nem tudtam, hogy kínos e a nevetés, vagy valódi.

Nekem talán az az igazi problémám ezzel, hogy ez a filmkészítés trendje mostanság, mert valószínűleg erre van igénye a közönségnek, nem tudom hogy lehetne ezt jól megfogalmazni, de túlzsúfolt. Alig van valamire idő, hogy kibontakoztassák/felépítsék a készítők. Amíg ez a módszer egy The Dark Knight-nál jól működött, ide szerintem sokkal inkább egy Seven Samurai-szerű megoldás jobb lenne, Luke és talán Rey jelenetei nagyjából ilyenek is, de valahogy kevésnek éreztem ezt a sok akció és pörgés mellett, aztán közben meg alig történt valami.
Arról nem beszélve, hogy a forgatókönyv meg néha annyira bugyuta vagy éppen felesleges(?) (nem akarok spoilerezni, de Poe és Finn jeleneteinél), hogy szerintem néha nem egyszerű túllépni rajta. Persze nem azt mondom, hogy ez annyira nagy probléma, de ez akkor is egy SW film.
Kylo Ren szimpatikus figura, mint főgonosz, tehát negatív értelemben, de nálam kérdéses, mit akarnak kihozni a karakterből, egyelőre továbbra is egy gyerek benyomását kelti - hiszen amúgy szinte még az is. Tetszett, hogy (még?) nem egyértelműsítették az ő szerepét, bár talán ez sem olyan 'SW-os megoldás'.
Rey még a másik olyan karakter, akire lehet építeni, de a többiek valahogy súlytalannak tűnnek nekem így a második rész után is. Ez is furcsa még, ismerve az eredeti (és persze az előzmény) trilógiát.

Ha mást nem, azt nagyon elérték, hogy még jobban várjam az utolsó részt, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy mivel és hogyan fogják lezárni. És még mindig azon gondolkodok, hogy jó volt e vagy annyira azért nem? Nálam az utolsó kb negyed óra mentette meg a filmet, különben nem kellett volna ennyit gondolkodnom a véleményemen. Bízom benne, hogy 2 év múlva az utolsó résszel összeáll a történet és utána már egyértelműen pozitívan lesz értékelve ez a trilógia is.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

One Ring to rule them all

(#106476) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Star wars: the last jedi

Én sem tudom hogyan értékeljem még az SW8-at. Az első tíz perc után olyan érzésem volt, hogy ez lesz minden idők legjobb filmje, de aztán sajnos jött sok gyenge jelenet is.

Egy biztos: ez az egyik legviccesebb SW rész, s valahogy azok a viccek is ültek, amik egyébként már szürreálisan hülyeségek voltak. Színészeknél volt 1-2 kiemelkedő alakítás, de 1-2 botrányosan gyenge is. Összességében feszkó is volt benne. A sztori se volt kiszámítható, sok fordulat volt benne. Leia jelenete rettentő kínos volt. Viszont az elején Poe és Hux jelenete. Hát az kb. a világ legviccesebb openingje. És Rey jelenetei a Jedi szigeten az őslakókkal. :D :D

Őszintén szólva nagyon remélem, hogy ezek a 2 és fél órás filmek nem válnak trenddé. Ez két jó filmnek simán elment volna. Egyszerre se volt unalmas, de például így már nem biztos, hogy megnézem 3-szor moziban, mint a VII-et. Én 8/10 környékét adnék neki, de ha idén sok lett volna a jó film, lehet kevesebbet kapna.

Ui.: szinkron milyen volt?

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

I am having fun staying poor.

(#106477) proci985 válasza Viszlát (#106467) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

En reszleteket olvastam belole.

Kingnek van az a hajlama, hogy kepes Jókai es Tolkien mercevel is brutalisan tulirni a muveit es egesz egyszeruen elveszteni a fonalat, a Sotet torony pedig az eletmuvet tekintve is nagyon csapongo. Gyakorlatilag a muvei egy reszet ujra kell desztilalni, hogy filmen is mukodjenek mert ha tulzottan a konyv minden elemet filmre probaljak vinni az egesz jellemzoen egy ertelmezhetetlen katyvasz marad.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106478) eeXaa válasza proci985 (#106477) üzenetére


eeXaa
addikt

....a többszörös arany málna garantált :K
..az év legroszabb filmje amit eddig láttam.

(#106479) oriic válasza proci985 (#106477) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A konyvek alapbol tobb wtf jelenettel, szereplokkel van tele, eselytelen azt filmre vinni. A szupervonatot a mai napig nehezen emesztettem meg. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#106480) proci985 válasza eeXaa (#106478) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en egyebkent teljesen meglepodtem amikor kijott a film, hogy sorban szulettek cikkek arrol, hogy mekkora jo sorozat. amikor rajongok is minimum hullamzo minosegukent szoktak jellemezni.

(#106479) oriic: hu ennyire nem melyedtem bele, anno szinopszist olvastam de az alapjan igy foleg miert volt a reakciom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106481) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
A Kojot című filmet nem találom sehol. DVD megjelenés nincs, 1 éve volt a mozikban. Hogyan tudnám megnézni?

(#106482) FollowTheORI válasza KaitouP (#106474) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A pontszám miért spoiler? ;]

Hú látom téged az elszalasztott lehetőségek jobban megviseltek mint engem. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106483) Viszlát válasza proci985 (#106477) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez mind oké, de gondolom a történet maga ugyanez a könyvben is (kisfiú a shájnnal, világvége, etc)? Valahol azt vártam mikor fog Roland kanyarodósat lőni mint a Wantedben...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106484) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Star Wars: The Last Jedi

Na akkor én is hadd... gyerekek, ettől a filmtől leolvadt az agyam és a jó értelemben. Megszámolni nem tudtam mennyi alkalommal volt tátva a szám a látottak alapján, közben gondolván azt hogy ezt így hogy?! Számomra teljesen kijavította a Force Awakens hibáját, miszerint az a film szükségtelenül túl mélyen benne volt a New Hope seggében, és az újrakezdés mivolta miatt nem mert bátor és egyedi lenni. Na itt végre ez megfordult, és tényleg egy olyan Star Wars epizódot láttam amit eddig nagyon nem. Humorostúl, fordulatostúl mindenestül. Rengeteg minden tetszett, kezdve Luke őrlődésétől. Valóban alaptalan emózásnak tűnhet amit csinál, de egész szépen két mondatban megmagyarázta miért vonult el. Mert rászabadította egy hibából a galaxisra Kylo Rent csak azért mert Luke Skywalker akart lenni. A legenda. Mindenki példaképe.

Aztán ott van Rey, az én drága szívemszottya hercegnőm. Annyira be voltam szarva hogy hátha meglépik azt a sablonos csavart hogy zavarában áttérítik a sötét oldalra, de nem. Kitartott a drágám, ezzel jobban erősítve azt, hogy egy erős jellem akit lehet szeretni főszereplőként még akkor is ha makacsul naív sokszor, de pont ettől szeretem őt.

Aztán ott van Kylo Ren. Innentől kezdve senki nem róhatja fel neki hogy egy jellemzavaros pipogya emópatkány. Tény, a film nagy része azzal megy el hogy nem igazán tudja mit akar, és amikor már azt gondolnánk hogy a végén átáll a jókhoz, hopp, gondol egyet kinevezi magát Supreme Leadernek, mert mért ne. És a már itt tartok, Snoke. Sejtem hogy sokaknak a legnagyobb baja a filmmel Snoke Maulizálása lesz , de kérdem én: miért is? Miért olyan jó karakter ő hogy hirtelen hiba legyen, hogy egy nála sokkal rétegeltebb karakter felszeletelte? Ja mert badass kinézete és hangja van, meg hogy frankón tud pöccinteni az ujjaival, de semmi jelleme nem volt azon kívül hogy nagyon gonosz. Ha életben maradt volna nem lett volna más, mint egy utángyártott Uralkodó, akinek lehet ugyanolyan sorsa lett volna mint a donornak, azzal a különbséggel hogy ő még egy beképzelt tahó is volt. Tudta hogy Kylo Ren mennyire labilis belül és hogy küszködik belül, ennek ellenére előtte cukkolja őt, és néha nevetségessé teszi, és tudhatta hogy amennyire az ő markában lehet, annyira ellene is fordulhat ha nem vigyáz, és hopp, mi történt? Csak nézett nagyot mikor berepült egy kék fénykard 6 óráról. Nem kár érte, pontosan azt tette ami a legjobb volt: feltette Kylo Ren "i"-jére a pontot.

Persze voltak furcsaságok amikkel én sem tudtam mit kezdeni. Evidens hogy Leia új képessége az hogyan lett lett előhúzva, de magyarázatként nem érem be azzal hogy Skywalker. Aztán ez a Rose-Finn duó annyira nem adta, bár tény hogy nem azért mert Rose karaktere semmitmondó lett volna. Csak ez a kötelező szerelmi szál, mert mért ne ugye. És végül azok a kurva PORGOK! Ahh, el se hiszem hogy Jar Jarnál van valami, amit jobban utálok ebben az univerzumban. Meg lehetett volna állni velük ott, amikor Chewiet szivatják a sült közelében, de nem, ezek a szárnyas szarcsimbókok egész végig ott röpködnek, rikácsolnak, hülye fejeket vágnak és befészkelik magukat a Falconba. Tiszteletlen fráterek.

Akár hogy is, ez nálam bizony 9/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

All→M8

(#106485) oriic válasza callmeakos (#106484) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam max 7/10 a film, délután összeszedem a gondolataimat, most még nagyon reggel volt. Nekem túl sok volt a filmbeli poén, az elején a rádiózásnál konkrétan facepalmot toltam, mert bár rohadt vicces volt, de egy SW filmbe ez már sok volt. Ahogy kicsit túltolták talán a teljes filmben a viccelődést. Amúgy rosszabbra számítottam, de azért vannak kihagyott ziccerek, a Rey szülei téma az eléggé WTF lett, mindenki valami nagy dologra számított, erre kiderült, hogy iszákos senkik voltak. :F

szerk: A piros őrök állatok voltak, csak sokat nem értek végül is. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#106486) Valty válasza Viszlát (#106483) üzenetére


Valty
aktív tag

A Setét Torony 8 kötetből áll, terjedelme kb. 5000 oldal, nagyon sok jól megírt karakterrel és inkább Roland drámája és története. Szerintem esélytelen próbálkozás volt belegyömöszölni egy 100 perces filmbe, pláne ilyen formában. Kár érte

(#106487) eeXaa válasza oriic (#106485) üzenetére


eeXaa
addikt

...ajajjj.. szal vicces a film... fasza... a Thor után már csak ez hiányzott...

(#106488) Alexios válasza oriic (#106485) üzenetére


Alexios
veterán

Sw spoiler

Mondjuk szerintem Rey szülei pont jók voltak, miért kéne valaki fontosnak lenniük, mittudomen Obi-Wan szülei se voltak valószínűleg hude fontosak. Másrészt, akár Kylo meg hazudhatott is, mert valójában sose látjuk őket

(#106489) Drizzt válasza Drizzt (#106476) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Star wars Episode 8:

Amúgy nagyon gyakran olyan érzésem volt, mintha egy SW világban játszódó Guardians of Galaxy lenne a film. És sok szempontból tényleg az is. Minden idők egyik leghumorosabb filmje lett tényleg. Ez persze nem mindenkinek fog tetszeni, sőt lesznek akik szentségtörésnek fogják venni. Mindenestre egyre kíváncsibb vagyok a szinkronra. Az elején levő angol szóviccel terhelt beszélgetésből meg akarom tudni mit hoztak ki. ;]

I am having fun staying poor.

(#106490) FollowTheORI válasza oriic (#106485) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igazából nem kaptunk rá egyértelmű választ... Kylo lehet csak az agyát húzta ezzel a dumával... Rey sosem erősíti meg amit mond... szóval valójában nem tudjuk továbbrasem... csak kaptunk rá egy lehetséges választ. Legalábbis ha jól figyeltem. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106491) KaitouP válasza FollowTheORI (#106482) üzenetére


KaitouP
veterán

Bár egyéni értékelés, de elég sokat sejtet, így inkább spoilerbe tettem. :D (De gondolom költői kérdés volt. :D)

Egyébként határozottan igen, sőt, baromira dühös vagyok mindenkire, aki ehhez a "produkcióhoz" a nevét adta, és azt gondolta, hogy ebből jó film lehet. Sokat bántották Lucas-t az előzmény trilógiáért, de Az Utolsó Jedik még rosszabb volt mint azok. Itt drámai dolgoknak, nagy csavaroknak kellett volna történniük, a nagy Első Rendnek, akik a Birodalom hamvaiból ébredtek,
soha nem látott erővel kellett volna rendelkezniük, ehelyett az egész nem volt más mint egy nagy óvodás csoport, élükön a főóvodás Kylo Ren -el, akinek persze muszáj volt mutogatni a felső testét, meg a még szánalmasabb Hux táborokkal. De persze Leia visszarepül az űrhajóra mint Superman, Rey mindenfajta tanítás nélkül mindent tud, és még sorolhatnám...

A valaha volt legrosszabb SW film kategóriában Oscart kaphatna ez a minősíthetetlen vacak.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106492) atike


atike
nagyúr

Anyám mennyi spoiler... :) :DDD

Remélem a hétvégén végre elolvashatom ki mit írt... :DDD

(#106493) Jim-X válasza atike (#106492) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor mar ugyse fog erdekelni ;]

A játék az nem játék!

(#106494) Ispy válasza atike (#106492) üzenetére


Ispy
veterán

És aki csak 1 hónap múlva tervezi megnézni, az mit szóljon? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#106495) Jim-X válasza Ispy (#106494) üzenetére


Jim-X
őstag

Link

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#106496) Ispy válasza Jim-X (#106495) üzenetére


Ispy
veterán

[link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#106497) whitezo88 válasza FollowTheORI (#106490) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A Battlefront 2-ben pedzegetik a temat, ott probaljak osszekotni a Jedi visszater es az Ebredo Ero kozti urt. Majd en is megirom a tapasztalataimat mert en is lattam este. En nem akartam varni mert mar tegnap spoilereztek egy chaten.

[ Szerkesztve ]

(#106498) S e t h


S e t h
nagyúr

Francba, mennyi spoiler, inkább beülök én is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#106499) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Star Wars: The Last Jedi

(#106500) ígyvanferi válasza Tibiajax (#106499) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A legátfogóbb értékelés, amit eddig olvastam. :R

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.