Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105501) mephi666 válasza oriic (#105500) üzenetére


mephi666
nagyúr

emlékeim szerint superman a régi 1. részben a fénynél is nagyobb sebességre kapcsolt, úgy tekerte vissza az időt, hogy megmentse a nőjét és megakadályozzon egy természeti katasztrófát :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105502) eeXaa válasza eeXaa (#105492) üzenetére


eeXaa
addikt

...habár az első kb. harmad lassacskán indul be, a maradék bőven kárpótól...
Epic Snejder film ez is, perfekt trilogiát alkotva az elöző részekkel.... a csapatot zseniálisan öszegyúrták, bemutatták, mindenkinek kulcsszerepe volt végig... szerencsére nem volt tele erőszakolva gagyibnál gagyibb poénokkal, viszont az a pár ami volt, tényleg lehetett nevetni....
...a sztorilájn végig feszes, élvezhető volt, számomra sok meglepetéssel.... annak ellenére hogy itt is volt egypár soundtrack, nem felejtettek el normális filmzenét is csinálni, és nagyobb részt azt alkalmazni....
...izadságszagnak, nyoma sincs, ami oly jellemző a mai butábbnál butább szuperhíró filmekre.... valójában ez és az előző két epizód, ami majd 50-100 év múlva is előkerül mint példaérték hogyan kell a stílusban maradandó filmértéket alkotni.

(#105503) Ispy


Ispy
veterán

- Hangos a zene!
- Majd lejjebb vesszük a hangerőt.
- B*zik!
- Mit mondott?
- Csak azt, hogy muzik.

:DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#105504) gyuromoj válasza Ispy (#105503) üzenetére


gyuromoj
veterán

Coming Out (Mucsi) :C
Egy bolond százat csinál-ban is hatalmas párost alkotnak Scherer Péterrel. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#105505) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Justice League írásom.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105506) gyuromoj


gyuromoj
veterán

150 perc lesz a Last Jedi.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#105507) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Quiet Place (2018) - Official Teaser Trailer - Paramount Pictures

(#105508) radi8tor
Elnézést, magyar címre nem kerestem rá. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#105508) radi8tor válasza gyuromoj (#105507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt már :)

⭐ Stella

(#105509) Vikthor válasza gyuromoj (#105506) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hossza mellékes inkább az élményfaktora legyen magas és ne olyan ébredő erő meg társai nívó...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#105510) hoffman_ válasza gyuromoj (#105504) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ők mindenhol.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#105511) oriic válasza mephi666 (#105501) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem vagyok jártas Superman évtizedes történetében, így sem a képregényeket, sem a rajzfilmeket nem ismerem részletesen. Ez a fénysebesség feletti repülés lehet előjött máshol is, de nekem ez anno inkább viccesnek tűnt.

Btw erről most eszembe jutott a Hishe Pókemberes jelenete: [link]

Live-Die-Respawn

(#105512) #48613632 válasza oriic (#105511) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem ERRŐL van szó.
Kb másodpercenként 5x kerüli meg a földet, ha jól látom, az egyenlítő mentén.
Ez 42.000km x5, 1 másodperc alatt. Az még alatta van a fénysebességnek.

(#105513) Bad Pritt válasza oriic (#105511) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkoriban nevetségesen erős volt a Superman karakter, egyszemélyes powerhouse a Ligán belül is, totálisan ellehetetlenítve más karaktereket. Utána hoztak be olyan sztorikat és változásokat, amik jelentősen gyengítették, elvettek tőle képességeket, egészen odáig, hogy még a '90-es évekbeli Superman rajzfilmsorozatban meg az azt tulajdonképp folytató JL mesében is többször elpicsázzák.
A New 52 sztorikban szintén nagyon erős, de Aquaman és főleg Wonder Woman simán pariban van vele (utóbbi főleg a 100+ éves amazon kiképzés miatt). A filmben nyilván megint egy uber Superman kellett, hogy legyen tétje a dolognak, de azért látszik szerencsére, hogy nem egy one man army a DCEU-ban sem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105514) mephi666 válasza #48613632 (#105512) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja erre gondoltam :K azt nem vetted bele a képletbe, hogy nem a felszínen repült körbe, így jóval nagyobb sugárral kell számolni és kijöhet fénysebességnél nagyobb sebesség is ;) ha jól rémlik, a régi folytatásokban van olyan rész, hogy hazaröppen a kriptonra, majd visszajön... ez se kis távolság

ui: jó volt ez a régi superman, azt leszámítva is, hogy technikai megvalósításokban mai szemmel már vicces... a 2(?) folytatása viszont már nem sikerült igazán jól

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105515) #48613632 válasza mephi666 (#105514) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igazad van. Akkor nézzük máshogyan.
A föld (geoid) nagytengely hossza 6 378 137 méter. (6378km)
Ha mondjuk 400km magasan repült, akkor az 6800km approx. Az így kapott kerület 42704km
Mondjuk érdekes, mert nem tudom, hogyan jön ki a google 42ezer km-es kerülete, ha a wiki alapján meg a kerület "mindössze" 40ezer.
De a lényeg, a különbség elenyésző.

De persze nem kell mindennek következetesnek lennie, vagy legalább is, nem ennyire

szerk: Azokból a Supermanekból ma már egyik sem nézhető, véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#105516) Jim-X válasza #48613632 (#105515) üzenetére


Jim-X
őstag

Azert ha mar az aranyokat nezed, akkor sem 400km-es magassagban repult ;) Jo, nem egy geostacionarius palyan repult, de azert boven megvolt a 4000km tengerszint feletti magassag, ha az aranyokat nezem. Igy pedig mar kb. 65000km-es kerulet jon ki :K :D

Jo a tema :DDD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#105517) ígyvanferi válasza #48613632 (#105515) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem a google is a 40 075-öt hozza.

(#105518) #48613632 válasza Jim-X (#105516) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért gondoltam geostacionárius pályára, hogy valami hatással legyen még a repülés a Földre.
Ha olyan magasságban repül, Superman tök mindegy mennyivel repül, nincs hatással a Földre.
Esetleg Chuck Norris ... ;]

Ja, témánál vagyunk :))

ígyvanferi
Valamit benézhettem akkor, mert nekem is :B

szerk:
Mondjuk nem árt azért, ha a légkörön kívül próbálkozik :D Különben véletlenül még csinált volna egy teljes kihalást :D
- ooopppsss!! bocsika :B

[ Szerkesztve ]

(#105519) mephi666 válasza Jim-X (#105516) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg azt is figyelembe kell venni, hogy milyen technikával rögzítették a világűrből, ahogy superman megkerüli a földet? :K lehet, hogy nem 5ször repülte körbe másodpercenként, hanem sokszor ennyiszer, csak a felvételen ennyi látszódik... ki lehetne ezt is számolni, de ne menjünk bele ilyen mélyen a témába :DDD

ui: nekem továbbra is tetszik a régi 1. rész, amiben még adtak a szereposztásra is :K marlon brando, gene hackman, christopher reeve... aztán a következő részekben már csak gene hackman tűnik fel és kezdett erős mélyrepülésbe a sorozat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105520) Bad Pritt válasza mephi666 (#105519) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A második még jó volt a régivágású Zoddal. Gyakorlatilag az is az első, csak voltak ott gondok, aztán így lett a második, de ez már a múlt homályába vész. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105521) #48613632 válasza mephi666 (#105519) üzenetére


#48613632
törölt tag

"... aztán a következő részekben már csak gene hackman tűnik fel."
Hát, és Christopher Reeve is, nem? ;]

Amúgy, azzal egyetértek, hogy a következő részek színvonala, alatta maradt az elsőnek. De ez mondjuk nem újdonság a filmiparban.

(#105522) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Asszem nem volt még: első kép a Legendás állatok 2-ből.

Nem vágom, ki az üldögélő csaj meg csávó középen, meg hogy mi a ráknak hozzák vissza a mugli csávót a sztoriba, de azért várós, remélem lesz valami epic csatározás a végére.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105523) gyuromoj válasza Bad Pritt (#105522) üzenetére


gyuromoj
veterán

Üldögélő csávó nem Dumbledore lesz?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#105524) Bad Pritt válasza gyuromoj (#105523) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, az Jude Law baloldalt.
Közben utánanéztem, Salmander tesója lesz, a nagy hős.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105525) Viszlát


Viszlát
addikt

Valerian: Szacsvay László szavaival tudnám a legjobban leírni az "élményt" - Mivótez? Valszeg egy rakat pénzt elszórtak a látványra, nem maradt se forgatókönyvre, se normális színészekre. Borzalom...

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#105526) madgie válasza Viszlát (#105525) üzenetére


madgie
titán

A Valeriana Relax lágyzselatin kapszula olyan gyógynövények kivonatát tartalmazza, amelyek hatóanyagai hozzájárulhatnak a normál idegállapot, a lelki egyensúly fenntartásához és az egészséges alváshoz :DDD

Főleg az utóbbihoz.

(#105527) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

No végre énis láttam ma a Justice League-t.

Elsőre röviden: ez tényleg nem annyira rossz, mint ami a szakmai pontozásokból meg "kritikákból" visszhangzik a köztudatban.

Persze messze nem tökéletes vagy kíváló, de azért egy "erős iparosmunka" simán megvan.

6-7/10-et adnék érte.

Ami számomra egyik gyengesége még mindig az hogy nincs alapja a karaktereknek és nincs idő sem a kellő bemutatásukra... a film elején ugyan próbálnak erre időt szánni, de ez túl kevés... és még az a kevés is gyengén van megcsinálva, ha azok picit jobbak, talán még segített volna a filmnek... viszont miután összeállt a csapat, onnantól egész elfogadható és koherens film lett belőle. Bár az a baj még itt is picit érezhető amolyan kapkodás meg felszínesség...
A poénok szerintem itt-ott utólag kerültek be Joss W. által, valószűleg ezeket a részeket vették fel utólag és adták hozzá az egysorosokkal együtt... a Snyder-i film szerintem ennél sokkal komorabb és sötétebb lett volna eredetileg, semmi poénkodás nem lett volna benne. Meg ugye nincs fekete ruhás Superman sem... amikor felélesztették a kockával, elsőre azt hittem gonosz lesz és fekete ruhába öltözik majd és egy ideig Steppenwolf hatása alá kerül, majd valahogy egyszer csak feleszmél, pl amikor már épp győznének és mindenki félig kiüve, Lois is már elkeseredett és akkor valahogy visszall, kicsit úgy mint a Transformersben Optimus... ehhez képest ez az amnézia, és abból milyen gyorsan visszajön, valószínűleg szintén Joss által lett ilyen... ez a rész lehetett az amit megváltoztattak szerintem még később, és Henry-vel ezt kellett újraforgatni... No de mindegy, összegészében szerintem ez a film elmegy így is.
Végül a CGI néha tényleg érdekes, de ez gondolom a rövid időnek és a sok különböző cég miatt van, ennyi idő alatt nem tudták egységes szintre hozni és jól összedolgozni a CGI a filmmel.

Ejj... kár ezért a DCEU-ért, túl hamar és túl sokat akartak... bizony mostmár utólag tisztán látszik jobban jártak volna a Marvel féle úttal. Szépen egyenként egy-egy alapozó filmmel kellett volna behozni a karaktereket, 10-20 percet szánva az univerzumépítésre is bennük itt utt átutalva másik filmekre meg cselekményekre...
Kellett volna előtte egy Batman film, pl a Pingvinnel... Man of Steel Supermennek tökéletes kezdés volt, aztán a WW film ahogy lett (ez is jó lett), a Suicide Squad kapcsolódhatott volna Batman és Joker által, mint főellenség... utána Batman vs Superman (csak kicsit értelmesebb összehozó sztorival/háttérrel, párbeszéddel/rivalizálással, nem "Martha"), aztán jöhetett volna egy Spider-Man Homecoming féle fiatal Flash film, az ő megpróbáltatásaival, szociális problémáival... Aztán egy Aquaman film, amit ugye megkapunk csak sajnos utólag már... és pl elég lett volna csak Cyborg karakterével és a kockával felépíteni pl a JL elejét... majd jöhetett volna a Steppenwolfos támadás a föld ellen és a JL összeállása ellenében.
Ejj már így belegondolva is egy sokkal alaposabb és kielégítőbb univerzum lenne. :B
Évi 2 filmmel, hamar meglett volna (3 max 4 év).

No mindegy... majd a következő életemben talán látok egy ilyet DC oldalon is... vagy valami jó kis reboot-tal a Flashpoint után eljön... ;]

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105528) FollowTheORI válasza eeXaa (#105502) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Habár nálam azért nincs ilyen magasan ez a "trilógia", de abban egyetértek hogy Snyder piszok jó rendező is lehetne, ha épkézláb történeteket adnának a kezébe hogy valósítsa meg... az ő gyengesége a sztori megkreálása, kitalálása.
Persze lehet mondani, hogy egy igazi nagyágyú rendező mindenben így ebben is jó és így lesz "komplett".
De ezzel nem teljesen értek egyet.

Ha van egy jó sztori és forgatóköny, akkor viszont bámulatosan profin tudja átteni a vászonra... zseniális.
A képi világokkal amiket megcsinált és ahogy elmeséli a történeteket, az valami zseniális szerintem is.

Szinte minden filmjét a gyengeségek és negatív kritikák ellenére szeretem... Sucker Puch-tól kezdve a 300, Watchmen ... a DC filmjeiig bezárólag, mindet átlagon felül kedvelem... :K

Nagy kár hogy Whedon nem előbb jött, talán a sztorik kikupálásával és besegítésével egy ilyen történet írói tapasztaltabb emberrel együtt, valami tényleg zseniális maradandót alkottak volna DC fronton is... ott lehettek volna a Dark Knight trilógia mellett simán együtt szerintem. :O :( :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105529) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Incredibles 2 teaser trailer

Live-Die-Respawn

(#105530) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Wheelman

Netflix saját film, legkönnyebben úgy lehetne jellemezni, hogy a Locke-ot összeadjuk a Colletarellal, elvesszük a remek dialógusokat és a karizmatikus színészeket, sok fuck-ot adunk Frank Grillo szájába és kész is a saját gyártású low budget akciófilm.
Amúgy azt el kell ismerni, hogy technikailag remek lett, a Locke-ban sokkal könnyebb volt akciódús jelenetek nélkül megoldani, hogy végig csak Hardy-t néztük innen-onnan, itt azért van lövöldözés, verekedés, autósüldözés, mindez a játékidő 90%-ában két autó szemszögéből. A sztori olyan, amilyen, nagy csavarok nincsenek benne, tisztességesen vezet végig minket a véres alvilágon, Grillo színészete meg tényleg a dühös/ideges káromkodásra van redukálva.
Egynek elmegy kategória, a John Wick 2-nél nekem jobban tetszett agyatlan akciófilm kategóriában (kb egymás után néztem őket, onnan az összehasonlítás).

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105531) atike válasza oriic (#105529) üzenetére


atike
nagyúr

Jöhet! :C

(#105532) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Tudnátok ajánlani valamilyen vígjátékokat? Amerikai pite, Buliszerviz, Ananász expressz, Kalandférgek... valami ezekhez hasonló kategóriájú őrült filmeket? Köszönöm

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#105533) Drizzt válasza ACAB95 (#105532) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Euro trip? Scary movie?

I am having fun staying poor.

(#105534) atike válasza ACAB95 (#105532) üzenetére


atike
nagyúr

Vakáció... :)

(#105535) spiky03


spiky03
veterán

Nah mi is túl vagyunk a Justice League-n

Szerintünk sem lett olyan rossz, mint ahogy mindenki mondta, meg amikkel tele van a net.
A BvS-től és a SS-től jobb.
Az eleje az lassan indul be, de amikor összeáll a csapat onnan már jobb.
Nekem kicsit gyorsan volt az új emberek bemutatása. Kíváncsi leszek a saját filmjükben mi lesz majd, mert ugye itt is megkaptuk valamilyen szinten, hogy kik is ők meg, hogy lettek.
A CGI nem volt annyira vészes, rosszabbra számítottam. A zúzda az jó volt benne.
A poénok is jók voltak, hangos nevetések voltak a moziban filmközben. Mondjuk nekem némelyik poén nagyon erőltettet volt, nem kellett volna bele ennyi. Nekem valahogy nem jöttek be annyira az egysorosok, valahogy ez a Marvel-nek jobban áll.
Nagyon figyeltem, hogy mik lehettek az utóforgatásos jelenetek, de nem tudtam kiszúrni, hogy bucibb Ben feje, hol nem. :DDD
Ami tetszett az Flash figurája, ő jó volt, jók voltak a jelentei, igaz a poén már néha nála is sok volt. :D
Aquaman meg nagyon laza volt.
A fő gonosz itt sem volt valami hangsúlyos.

Vártam a trailerben látott jelentet, de már nem érte meg a filmet, a vágóasztalon végezte. Amikor Bruce nézi a hologramot és egy női Supermangirl lebeg :)

Ami jó volt azaz utalás a Zöldlámpásokra, a WW visszaemlékezésben.

6/10-et adok rá.

Majd itthon angolul megnézem még biztos, meg ha leakciózzák megy a polcra a MoS meg a BvS mellé :)

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#105536) pohár válasza spiky03 (#105535) üzenetére


pohár
félisten

de az a rész is ki lett vágva, mikor a gyűrűt veszi észre Superman Lois ujján

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#105537) spiky03 válasza pohár (#105536) üzenetére


spiky03
veterán

Valóban az is.

Amit még az előbb kihagytam, hogy ami még jó volt az a régi Batman meg Superman Theme.
Azoknál mosolyogtam amikor felcsendült. :)

Örülnék, ha kijönne ebből is majd BD-n egy rendezői, de szerintem nem lesz, mert nem Snyder fejezte be, Whedon meg nem szokott ilyet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#105538) erahurka válasza spiky03 (#105535) üzenetére


erahurka
félisten

Kedvenc jelenetem:

Lois: jó az illatod.
Clark: eddig nem volt az?

Kiégtem. És nem ez volt az egyetlen totálisan értelmetlen dialógus a filmben. Vagy nagyon elszúrták a feliratot.

(#105539) hoffman_ válasza Bad Pritt (#105530) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Locke szerintem iszonyat jó, egyik kedvencem Hardytól

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#105540) pohár válasza erahurka (#105538) üzenetére


pohár
félisten

sajnos nem szúrták el, pontosan volt fordítva :( :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#105541) erahurka válasza FollowTheORI (#105528) üzenetére


erahurka
félisten

Pontosan. Zack Snyder kiváló akció rendező zseniális képi világgal. Viszont hiba volt teljhatalmat adni neki a DC filmes univerzumával kapcsolatban. Én csak azt nem értem hogy az Álomháború után hogy gondolták, hogy majd ő írja a sztorikat meg a forgatókönyveket ezekhez a több száz millió dolláros giga projektekhez? Neki rendeznie kell, a látványt kell kitalálnia, az akció jeleneteket megkomponálnia... Valaki más írja a történeteket. Mondjuk Kevin Smith?

Baromi nagy gondok vannak a Warnerrel és a hozzáállásával egyébként. Egyszerűen nem fogják fel hol a probléma ezekkel a filmekkel. Ott volt a Batmant zseniálisan hozó Affleck, erre a BvS és a korábbi gengszter filmje bukása után elkezdték kitúrni, elvették a saját Batman filmjét, lassan mint színész is kirúgják... Miközben Zack Snyder megírhatta az Igazság Ligáját... A történettel van a baj, nem hiszem el, hogy nem látják. Jobb könyv kell, és abból lehet jobb filmet csinálni.

Egyébként nagyon úgy néz ki hogy a Justice League bukás lesz az amerikai pénztáraknál, már csak 90 millió körülire tippelik a nyitást, ami elég szar egy ilyen 250-300 milliós költségvetéssel rendelkező projekttől. Remélem ezek után rájönnek mi is a baj, és amikor leszerződtetnek egy jó rendezőt, akkor hagyják dolgozni, és kicsit jobb forgatókönyvírókat alkalmaznak. És nem kezdik el Marvelesen kiszínezni a filmjeiket. Sőt, én azt mondom, totál sötétségbe kellene átvinni a DCEU-t, nincs szükség még egy Marvelre. Legyen véres, sötét, káromkodjanak, SÉRÜLJENEK meg a hősök, legyen tétje a harcnak. Az ellenfélnek meg ne az legyen a motívációja, hogy gonosz...

(#105542) spiky03 válasza erahurka (#105538) üzenetére


spiky03
veterán

Szinkronban is ez volt.
Igen sajnos volt pár ilyen kínos "poén" benne.

@(#105541) erahurka
Igen én is így gondolom.
Snyder jó akció rendező, nekem pl a lassításai is tetszenek, meg ért a nagy zúzdához is. :)
És igen én is jobban örültem volna, hogy a DC a komorabb világ felé megy, MArvel meg marad a könnyed filmeknél. Így mi nézők kaptunk volna mind a két féléből, és mindenki eldönthette volna, hogy melyik nézni.
Nekem pl Affleck Batmanja tetszik a legjobban, a BvS-es raktáros verekedése nagyon jó volt, tényleg olyan már mint az Arkham játékban.

Nem tudom azok a pletykák mennyire lesznek majd valósak, hogy a saját filmjében is le akarják cserélni... Remélem nem, max úgyhogy ő kiöregedik és lesz helyette egy "új" Batman. Mert úgy megcsinálhatják akár még jóra is.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#105543) erahurka válasza spiky03 (#105542) üzenetére


erahurka
félisten

A BvS-ben Batmannek olyan bunyói vannak hogy nyugdíjazza az összes Nolan bőregér filmet :K

Ha minden igaz készülget egy Flashpoint Paradox film, ami ugye egy másik dimenzióban játszódik, így nem Bruce Wayne lenne Batman, hanem az apja. Jeffrey Dean Morgan. Na arra baromi kíváncsi vagyok! De Snyder stílusa nélkül valahogy kevésbé.

Egyébként az egész univerzum építősdit hagyni kellett volna a francba:
1) A Man of Steel után egyből jönnie kellett volna a következő filmeknek. Csak nagyon visszafogott vagy 0 univerzum építéssel. Olyan cuccokat lehetett volna vászonra vinni mint a kommunista Supermanes történet, vagy a viktoriánus Angliában játszódó Batman sztori...
2) Aztán ezekre építkezni. Mi jött be az embereknek, mi hozta a sok lét? Melyik rendező vált be? Nem szerették a fél robot fekát? Akkor ne legyen a liga tagja, nyírjuk ki a vérbe egy nagy összecsapás alkalmával.

És ha már Batman, három dolgot szeretnék:
1) Az Arkham játékok történetét egy filmtrilógiában.
2) Amikor Affleck denevérként rohangál, szinkronizálja már le Kevin Conroy!
3) Jokert meg alakítsa Mark Hamill vagy ha nem ő, akkor Willem Dafoe.
+1) Egy jó rendezőt és könyvet a filmekhez. James Mangold? Vagy a Majmok Bolygója 2-3-as csávó? Azért az utóbbi két Majmok Bolygója film hangulat terén keményen odavert!

[ Szerkesztve ]

(#105544) spiky03 válasza erahurka (#105543) üzenetére


spiky03
veterán

Igen a MoS után kellett volna jönnie a külön filmeknek, mint a WW jött és utána jött volna a JL film. Így talán jobban hatott volna, mint anno a Bosszúállók is.

Az új Batmant a Majmok bolygójás csávó rendezni. ;) Matt Reeves meg ha jól tudom akkor újra is vagy átírja.

Az új Majmok bolygója nekem is nagyon bejött!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#105545) erahurka válasza spiky03 (#105544) üzenetére


erahurka
félisten

A második Majmok Bolygója nagyon jó volt, az idei már kevésbé, a vége felé elég nevetséges dolgok voltak, pedig mennyivel jobbat ki lehetett volna hozni belőle!

Ez az átírogatás dolog nem tetszik, félek, hogy így nehéz lesz jó végeredményt alkotni, főleg ha a Warner tervei miatt csomó extra dolgot bele kell tenni, aztán a lényegből meg vágni hogy rövidebb legyen... A Wonder Woman sikere után remélem kevésbé nyomatják ezekben az egyszemélyes sztorikban majd az univerzum építést. Hozzáteszem, a Wonder Woman szerintem nagyon rossz volt.

(#105546) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Better Watch Out

Ilyesmi filmekből kellene sokkal több...egyrészt végre rájött valaki, hogy lehet karácsonyi díszletek között filmet forgatni úgy, hogy nem az ünnep van a középpontban másrészt pedig jól megvezetek...teljesen más témájú filmre számítottam a leírás alapján mint ami kisült belőle és ezt pozitívumként mondom. Ha valaki igazán meg akar lepődni nem érdemes ennél többet tudnia. (én nem néztem trailert sem)
Persze a film nem tökéletes, de a maga kategóriájában a bőven jó kategóriába sorolnám. Azért a 90%-os rotten tomatoes is árulkodik arról, hogy annyira nem lehet rossz.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#105547) Mik76


Mik76
senior tag

Lobo az DC ugye?
Nem mintha varnam hogy film legyen belole, tipikusan megfilmesithetetlen kategoria szerintem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#105548) oriic válasza Mik76 (#105547) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen DC. Hosszú ideje pletykálják a filmet, és folyton Danny Trejo neve jön elő.

Live-Die-Respawn

(#105549) Realradical válasza Mik76 (#105547) üzenetére


Realradical
őstag

Még hogy megfilmesíthetetlen. [link]
:DDD
Nálam ez ott van az örök klasszikus Korgoth mellett.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#105550) Bad Pritt válasza Realradical (#105549) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sosem fogom megérteni, hogy a Korgoth-ot miért nem rendelték be végül...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.