Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105301) Tibiajax válasza FollowTheORI (#105300) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nincs még hozzá sub... :O

(#105302) Pearce


Pearce
aktív tag

Ahh fuck it, megint lesz nem 1 nem 2 olyan jelenet a Justice League-nél, amelyek az előzetesekben benne voltak, de a filmben nem lesznek. Úgy utálom az ilyet, akkor mi a francnak mutatják meg őket? Persze most lehet mondani, hogy volt még utóforgatás és nem illettek bele, de basszus.

Ja, amúgy a WW2-t eredetileg '19 decemberében mutatták volna be, de mivel az SW IX-et elcsúsztatták oda, a Warner előrehozta november 1-re.

[ Szerkesztve ]

(#105303) brownus válasza FollowTheORI (#105300) üzenetére


brownus
veterán

szeretem az ilyen garázsfilmeket, egy ember írta/rendezte, stb

jó ötletekkel vannak tele ált

minden évben levadászom ezeket és megy a dara két éjszakán át.

szal kösz a tippet :)

ha érdekel, előkeresem ezeket..

[ Szerkesztve ]

(#105304) K Norbi


K Norbi
addikt

Constantine filmnek miért nem lett folytatása?

(#105305) oriic válasza K Norbi (#105304) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Anyagilag emlékeim szerint elég nagy bukta lett.

Live-Die-Respawn

(#105306) gyuromoj válasza K Norbi (#105304) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sorozat is jó volt, kar hogy 1 évad után kaszáltak...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#105307) vond válasza oriic (#105305) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ahogy nézem, 2-3 hónap alatt kitermelte a kb. 100 misis gyártási költséget, és azóta már 230-nál jár.

Egy folytatást én is szívesen vennék, jó kis hangulata volt. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#105308) ben11 válasza madgie (#105293) üzenetére


ben11
őstag

Köszi!!!
Nem is tévedtem sokat.. :)

Más
+1 Constantine folytatásnak.

[ Szerkesztve ]

(#105309) oriic válasza vond (#105307) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Stúdiónak ez mégsem volt elég. Ami kár, én szerettem.

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#105310) vond válasza oriic (#105309) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor száradjon rájuk. :((( Böszmék.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#105311) Ispy válasza vond (#105307) üzenetére


Ispy
veterán

+1

Meg is nézem gyorsan, szeretem ezt a filmet.

Bezzeg az idióták 100 árnyalatából csináltak 3 részt, amikor az egész film belefért volna egy 20 perces szoft poreszbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#105312) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tükör által homályosan / Såsom i en spegel (1961)
filmklub, svéd dub

láttam már Ingmar Bergmantól filmet, szintén filmklub berkekben, A hetedik pecsét nekem kifejezetten tetszett akkor (szerk.: sőt, visszaolvasva a kritikám beszámolóm, ugyan kicsit már megkoptak az emlékek, de igazán kedveltem azt a filmet). ez a mostani darab nem tudta megismételni a dolgot sajnos. a szenvedtem kis túlzás volna azért, de ez a film bizony minden volt, csak jó nem. az előzőt kifejezetten ajánlom, ezt pedig spóroljátok le nyugodtan.

Teljesen idegenek / Perfetti sconosciuti (2016)
filmklub, olasz dub

részben a legutóbbi kicsit túlzottan zaklatott, kellemetlen és mégis unalmas élmény miatt, részint pedig a házigazdák által hallott sok pozitív visszajelzés miatt, egy kis kitekintőt tettünk. no nem azért, mert kortárs a film, hanem mert a rendezőtől, nos, túl sok mást nem nagyon találni. nekem fogalmam nem volt róla, mi ez a film, azon pedig elképedtem, hogy olyan ismerősök/barátok is meg akarták nézni, akiktől soha nem számoltam volna ilyen lépésre. a film után derült ki számomra (illetve most, a topicban rálesve), hogy ez biza elég felkapott darab volt mostanában, ezért a csinnadratta... hát. simán rendben volt a felhajtás. talán az egyik legjobb film, amivel idén összeakadtam. kellemesen rövid, mégis elég eseménydús a kevés helyszín ellenére is ahhoz, hogy fokozottan figyelned kelljen. a feldobott téma szerintem telitalálat, a befejezés szintén egy jó kis csavart csillantott még meg. a sztori annyira ehető, annyira hétköznapi és eladható (még az esetleg kissé túlzó szálakat tekintetve véve is) nálunk egyértelműen tarolt, ezt érdemes megnézni, mindenképp.

ui.: Peppe karaktere nyilván sikersztori mindenkinek, de szerintem amit Leléből kihoztak, hát az valami zseniális volt

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#105313) Mik76 válasza Pearce (#105302) üzenetére


Mik76
senior tag

Amikor a gyartas kozben a rendezonek meg a studionak meg dunsztja sincs mit akarnak megtartani es mit kukazni az altalaban nagyon nem jo jel. En legalabbis nem tudnek mondani egy jo filmet sem ami ilyen utolso par honapos atszabason megy at, pedig lattam par ilyet keszulni.

Na nem mintha egy 3/10-nel tobbet tippelnek erre a filmre, de ez egyeni szoc problema. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#105314) FollowTheORI válasza Mik76 (#105313) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig volt pár... World War Z, Rogue One... stb.

Persze maga a jó film definíciója sem mindegy mit takar. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105315) Mik76 válasza FollowTheORI (#105314) üzenetére


Mik76
senior tag

Epp ezt akartam irni a ket pelda alapjan. :D
En vagyok az egyetlen akinek a WWZ nagyon nem jott be? A Rouge One-t meg nem lattam, a Force Awakens utan feladtam a franchise-t. Mondjuk az asszony ragja a fulem hogy nezzuk meg majd az ujat, baromira nincs kedvem hozza. Sajnos viszont a hosszu hazassag titka a kompromisszumra valo kepesseg ugyhogy meg az is lehet hogy kenytelen leszek behozni a lemaradasomat SW temaban.. :W

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#105316) FollowTheORI válasza Mik76 (#105315) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak Te... mindenki más tökéletes. ;]

Amúgy jó filmek tényleg. :K :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105317) Cyrin válasza hoffman_ (#105312) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát igen. Vannak a Filmek, meg a rajzfilmek...

(#105318) Valty válasza hoffman_ (#105312) üzenetére


Valty
aktív tag

Teljesen idegenek - ezt köszönöm. A múlkor valahol belefutottam ebbe a filmbe, de közben teljesen megfelekeztem róla. Az ajánlásodat olvasva, most gyorsan elő is kerítem

(#105319) Ispy válasza Mik76 (#105315) üzenetére


Ispy
veterán

Ne nyafogjál, nem a szürke ötven árnyalatát akarja megnézni veled :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#105320) Mik76 válasza Ispy (#105319) üzenetére


Mik76
senior tag

Ott a pont. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#105321) WayneGace válasza Mik76 (#105315) üzenetére


WayneGace
őstag

Rouge One kb. olyan, mint egy második világháborús kémes, küldetéses film SW köntösben. Szóval, ha azok bejönnek, akkor lehet a RO is.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#105322) Jim-X válasza Ispy (#105319) üzenetére


Jim-X
őstag

Ez az... mas osszetenne a ket kezet, ha az asszony a SW akarmelyik reszet akarna nezni... :DDD

A játék az nem játék!

(#105323) Tibiajax válasza hoffman_ (#105312) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

miket nézel te....ahelyett hogy a tranyó6-ról írnál valamit

(#105324) Mik76 válasza Jim-X (#105322) üzenetére


Mik76
senior tag

Jo jo, de miert van az hogy ha mondjuk egy epizodot akarok vele megnezetni a Cosmosbol akkor bezzeg hirtelen elillan a csillagok szeru erdeklodes?? :)

Wayne: Koszi, ez mondjuk jol hangzik. Bar feltetelezem hogy inkabb egy James Bond tipusu sztorira gondolsz mint egy Tinker Tailor stb-re. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#105325) emiki6 válasza Mik76 (#105324) üzenetére


emiki6
veterán

Egyszerű válasz: Nem egyezik az érdeklődési körötök. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105326) somasz válasza hoffman_ (#105312) üzenetére


somasz
addikt

Perfetti sconosciuti

Azta, élmény volt. :Y
Én is belefutottam már valakinek az ajánlásába korábban, de most legalább eszembe jutott.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#105327) szilva01


szilva01
őstag

United 93

Kevés olyan film van, amiről nem találok beszámolót ebben a topikban. A véleményem részben megegyezhet imdb-(í?)s user értékelésekkel, amiket csak a film megnézése után olvastam el. Belőlem nem a film vége váltott ki hatalmas katarzist, sejtettem, hogy mindenki meg fog halni. Ami számomra nagy pozitívum, hogy nem egy amerikai (USA) propaganda volt, tárgyilagosan mutatta be az eseményeket. A légiforgalmi irányítós részek is olyanok voltak, hogy izgalmasan mutatták be. Kevés az olyan film, ami belőlem érzelmeket vált ki, de ez megcsinálta. (színészek nélkül, mert pl. a katonai bázison dolgozó hölgy, ha jól értelmeztem a leírást, akkor önmagát játszotta.)

Pontszám: Ha érdekel a téma, akkor szerintem 10/10, ha nem, akkor ne nézd meg!

#értékelés

Szerk.: somasz: Azért az a film is odab*sz. A barátnőmmel néztem meg, szerencsére tudja a telefonom feloldásának a jelszavát, valamint a háromból egy ujjlenyomat az övé. Azért ha lenne titkolnivalóm, kényelmetlenebbül éreztem volna magam utána... :DDD

[ Módosította: Viszlát ]

(#105328) eeXaa


eeXaa
addikt

...úgy látszik nekem is meg kell néznem ezt az olasz csodát. :)

(#105329) sugarforce válasza Pearce (#105302) üzenetére


sugarforce
őstag

Ezt hol olvastad?
Nagyon sok kamu sztori lat napvilagot nap mint nap errol a filmrol, amit sok oldal atvesz, csak aztan elfelejtik kozolni, ha kiderult, hogy tenyleg kamu.
Majd holnap az elso vetitesen meglatom mi vt igaz es mi nem.

[ Szerkesztve ]

(#105330) Pearce válasza sugarforce (#105329) üzenetére


Pearce
aktív tag

Redditen valós emberektől, akik már látták a filmet.

(#105331) WayneGace válasza Mik76 (#105324) üzenetére


WayneGace
őstag

Inkább Navarone ágyúi típusú filmekre gondoltam.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#105332) Mik76 válasza WayneGace (#105331) üzenetére


Mik76
senior tag

Na most mar kezd erdekelni. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#105333) Cyrin


Cyrin
addikt

Akiknek tetszett az olasz film, megnézheti a rég nem szerelem című francia filmet is. Se magyar szinkront, se feliratot nem találtam hozzá (angol felirat van), pedig ment szinkronnal a moziban vagy a tv-ben is asszem. Youtubon van belőle 5 részlet magyarul.

(#105334) .LnB válasza Bad Pritt (#105279) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azokból a "kritikákból" az jön le, hogy sikerült vicces DC filmet csinálni. Semmi több.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#105335) Bad Pritt válasza .LnB (#105334) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jo jo jo, tudjuk, ez is szar lett, fuj fuj DC. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105336) .LnB válasza Bad Pritt (#105335) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most oldalra fordítottam a fajem, mosolyogtam egyet, és elgondolkodtam magamon. Értem miért írod ezt. És jogos. Ez van, én egyszerűen elvesztettem a hitemet. :( Viszont nagyon várom a véleményedet. Az nélkül nem indulok el moziba. Igaz se a Wolverine-nél, se a WW-nél nem értettünk teljesen egyet, de azért sokat számít majd, hogy te mit mondasz.

De szó sincs fuj fuj DC-ről. Csak ezek a filmek...

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#105337) Bad Pritt válasza .LnB (#105336) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De ha alapból negatívan állsz hozzá, akkor az én véleményem mit számít már? Az elmúlt másfél évben mást sem tudtál hozzátenni a témához, csak a negatív kommenteket, akkor minek foglalkozol vele egyáltalán? Kicsit olyan ez nekem, mint a szerencsétlenek a sorozatos topikban, akik még nézik az Arrowverse szutykokat, mást sem olvasni tőlük, csak a szar szar, de azért nézem kommenteket. Minek?
Most is annyit tudtál kiragadni az egészből, hogy viccesebb lett, pedig ezer más dologról írtak az emberek, de már ezt is negatívumnak éled meg, így szerintem elég ironikus hozzáállni szórakoztatóipari termékekhez. De persze embere válogatja, mire fecséreli el az idejét, én úgy érzem, remekül fogok szórakozni ma este 8-tól (meg aztán hétvégén még kétszer :D).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105338) callmeakos válasza .LnB (#105334) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Viszont most már megjelentek az első rendes kritikák is. Az Empire meg a Collider szépen le is húzta a retekbe. :(

Azt imádtam a Collidernél hogy a végén odaírja az író hogy nem olyan rossz mint a BvS de azért nem ér többet egy D+nál :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#105339) .LnB válasza Bad Pritt (#105337) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az eddigi DC filmeket látva nem tudok lelkesedni. Negatív vagyok igen, de nem divatból fikázom a filmeket. Tudod nagyon jól, hogy mennyire vártam ezeket a filmeket, és eddig nagy csalódás ez a DCU. Olvasom a képregényeket (amennyire időm engedi) nagy DC fan-nak tartom magam. De ez a fanságom nem befolyásolja a filmekről alkotott véleményemet.

"pedig ezer más dologról írtak az emberek"

Miről?! Jók a karakterek, vicces. Szinte mind erről szól.

Azért számít a véleményed, mert te legalább nem állsz meg annyinál, hogy "egynek elment". Szépen ki szoktad elemezni a filmeket. Ebből levonom a fene nagy lelkesedésed a témát illetően, és meghozom az ítéletet. :)

Számomra a szórakoztatás nem abból áll, hogy családbarát vicces szutykokat nézzek állandóan. Ez esetben úgy látom csak a Marvel majmolásáról van szó. A Marvel-nek ez bejött, akkor most gyorsan a DC filmek is legyenek viccesebbek. SS-t is azért forgatták újra, hogy viccesebb legyen, és valószínűleg a JL-et is. Engem nagyon szórakoztatott a Dunkirk, Wind River is idén, még se mosolyogtam el magam egyik nézése alatt sem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#105340) emiki6 válasza Bad Pritt (#105337) üzenetére


emiki6
veterán

+ aki rossz szájízzel ül be, rosszra számít, meg különben is otthon beverte a kisujját az asztal sarkába annak rosszabb lesz a film, mint annak aki pozitívan, élményre nyitottan áll hozzá. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105341) Pearce


Pearce
aktív tag

50% a JL Metacritics-szen 23 kritika alapján /7 pozitív, 13 mixed és 3 negatív/.

(#105342) sugarforce válasza Pearce (#105330) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat pont a redditen, ahol mindenki masodunokatesojanak a szomszedja a filmen dolgozott :U
Persze lehet igaz, de en mar ilyeneket nem hiszek el csak akkor ha en is lattam. Majd este kiderul.

(#105343) brownus válasza Bad Pritt (#105337) üzenetére


brownus
veterán

Kicsit olyan ez nekem, mint a szerencsétlenek a sorozatos topikban, akik még nézik az Arrowverse szutykokat, mást sem olvasni tőlük, csak a szar szar, de azért nézem kommenteket. Minek? lol :DDD

amúgy meg, száni :(

(#105344) eeXaa


eeXaa
addikt

Teljesen idegenek / Perfetti sconosciuti / Vihar a Biliben
3/10

(#105345) Ispy válasza eeXaa (#105344) üzenetére


Ispy
veterán

Várható volt a pontozásod, ha már sokaknak tetszik, akkor te tuti lehúzod. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#105346) eeXaa válasza Ispy (#105345) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem ez az oka ;) ...de azonkívűl hogy 2x felnyerítettem, semmi különöset sem láttam...

(#105347) bAtt001 válasza brownus (#105343) üzenetére


bAtt001
addikt

hehe de mennyire igaza van, minden hétre megvan a kötelező "nem volt ez olyan rossz" komment mennyiség :DDD

(#105348) madgie válasza eeXaa (#105346) üzenetére


madgie
titán

Bezzeg az egyiptom istenei :DDD

(#105349) eeXaa válasza madgie (#105348) üzenetére


eeXaa
addikt

:K

(#105350) Bad Pritt válasza bAtt001 (#105347) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Viccen kívül, utolsó három komment a témában: első, válasz, válasz. Ez számomra egészen hihetetlen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.