Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105201) Gery9112 válasza #48613632 (#105200) üzenetére


Gery9112
őstag

Szerintem meg a színészet pont azon kevés szakmák egyike, aminél leginkább a tehetség számít és nem az, amit tanulsz. Ez nem egy kézzel fogható hivatás, aminél ha bevágsz 12 tankönyvet akkor valahogy elevickélsz, ide vagy születsz és/vagy vannak kapcsolataid vagy lehet akárhány papírod arról, hogy te színésznek tanultál sose fogod tudni kamatoztatni a tanult tudást.

Élesben senki se arra lesz kíváncsi, hogy te jól megtanultad a "hogyan vágjak szomorú arcot" vagy a "hogyan révedjek a kamerába monologizálás közben"' fejezetet a tankönyvben hanem, hogy az adott szituációban a színészi játékod hihető legyen az emberek számára.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#105202) KaitouP válasza FollowTheORI (#105183) üzenetére


KaitouP
veterán

Hát nagyon kíváncsi leszek mit takar az új trilógia, de sajnos, hiába vagyok SW rajongó, a The Last Jedi -nak sem jósolok sok jót a trailer alapján. De majd meglátjuk dec. 13.-án, a jegy már megvan.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105203) Laraxior


Laraxior
titán

Megnéztem a Tiszta szívvelt. Nem is volt ez olyan rossz. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#105204) ben11 válasza brownus (#105184) üzenetére


ben11
őstag

Brutál idegesítő, elcsépelt gyagyi párbeszédek, nevetséges akció/cselekmény, idegesítő főszereplők.
Nekem ezek miatt nem tetszett.

(#105205) BITBOYS válasza FollowTheORI (#105183) üzenetére


BITBOYS
addikt

Remélem a Yuuzhan Vong története lesz (f)eldolgozva :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#105206) hoffman_ válasza mephi666 (#105147) üzenetére


hoffman_
nagyúr

neee, ez a kép óriási, hát nem hiszem el! hatalmas pacsi :)

radi8tor:

4D csakis a Titanicból és az is Super 3D... :d

V:

lassú víz partot most, betárazom! köszi :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#105207) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kinn van a Justice League teljes zenéje. Ha a film szar is lesz, ezért mindenképp megéri megnézni, van néhány elég odabaszós score is. Amúgy Elfman a zeneszerző, Zimmer ezt a kört skipelte, ami lehet nem is baj, érezhető, hogy az öreg igyekezett visszanyúlni a régi Batmanig. Kezd elkapni a hype vonat, nagyon pozitív az utóbbi pár anyag, amit láttam/hallottam a filmből. :)

A ruha már megvan a premierre. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105208) hoffman_ válasza Bad Pritt (#105207) üzenetére


hoffman_
nagyúr

cikinemciki, én nagyon szeretem a The Kingdom című filmet, amiben Elfman Waiting aláfestője szerintem simán megindító, ha valaki nyitott a military csöpögésre :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#105209) emiki6 válasza Bad Pritt (#105207) üzenetére


emiki6
veterán

Szegény aquaman jele egy gyufa lángja... Nem paradoxon ez amúgy? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105210) oriic válasza emiki6 (#105209) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó lesz az szigonynak is. (Gyufa lángja, köszi, ezen röhögök most negyed órája. :DDD )

Live-Die-Respawn

(#105211) emiki6 válasza oriic (#105210) üzenetére


emiki6
veterán

Sőt ezentúl mindig ez fog eszedbe jutni ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105212) Cheesus válasza BITBOYS (#105205) üzenetére


Cheesus
senior tag

Viszonylag sok Star Wars-os kötetet elolvastam már, de erről még nem is hallottam.
Hol/merre szerepelnek, ha szabad tudni? :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#105213) BITBOYS válasza Cheesus (#105212) üzenetére


BITBOYS
addikt

Itt is olvashatsz róla Star Wars: Thrawn
Eredettörténetük pedig simán elérhető egy google kereséssel :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#105214) Cheesus válasza BITBOYS (#105213) üzenetére


Cheesus
senior tag

Pont kifogtad az egyik könyvet, aminek tervezem majd a beszerzését, köszönöm a gyors választ :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#105215) devil-k válasza Dorian (#105196) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az egyik kedvencem. :K

- mozi bolondéria -

(#105216) mayday00


mayday00
őstag

Chuck Norris hivatalosan bejelentette, hogy visszavonul.

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#105217) ígyvanferi válasza mayday00 (#105216) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A viccekben szerepléstől? Akkor nem mondhatom el ezentúl, hogy Chuck Norris elszámolt végtelenig, kétszer?

(#105218) Pearce válasza Bad Pritt (#105207) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem a teljes, ez elvileg bent lesz még /Cavill megerősítette/.

Amúgy tegnap feloldották a közösségi médiás embargót és a vélemények alapján egyáltalán nem lett szar a film. Párat elolvasva meg zanzásítva azt lehet mondani, hogy jobb, mint a BvS, de a 2 órás játékidő kevés, a narratíva nem olyan jó, Steppenwolf /meg 1-2 kritikusnak Cyborg/ gyenge lett /mások szerint Cyborg is kurvajó :D/, WW lopja a show-t, Aqauaman meg Flash zseniális, az egész film fun, a csapatdinamika szuper, tudsz mindenkiért izgulni.

És elvileg 2 stáblistás jelenet van.

[ Szerkesztve ]

(#105219) gerii válasza mayday00 (#105216) üzenetére


gerii
addikt

A világ vonul vissza Chuck Norristól :D

(#105220) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Thor Ragnarok
ov,sub
na ez az igazi kikapcsolós moziélmény.. Hellá-t meg tolnám, de keményen
azt vártam, mikor kéri már meg az asgard-i faszit, hogy ha már így ketten maradtak, csak csinálni kéne valamit..
szuperjó mozi, érdemes kiadni érte a jegy árát, kötelezően moziban nézős nagy kép/nagy hanggal
8/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#105221) oriic válasza mayday00 (#105216) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Chuck Norris nem vonul vissza, a világ vonul vissza tőle. ;]

szerk:

Bakker gerii. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#105222) Ispy válasza ígyvanferi (#105217) üzenetére


Ispy
veterán

Ő az aki megcsinálta már az összes fekvőtámaszt? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#105223) Templomegere válasza Tibiajax (#105220) üzenetére


Templomegere
senior tag

Tibi , otthon minden rendben ? :D

(#105224) Jim-X válasza Ispy (#105222) üzenetére


Jim-X
őstag

Az osszeset is! :K :DDD

A játék az nem játék!

(#105225) #48613632 válasza Templomegere (#105223) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hagyd el! GG dobta ;] :O :DDD

(#105226) K Norbi


K Norbi
addikt

A Szépség és a Szörnyeteg
Valaki látta már? Érdemes megnézni?

(#105220) Tibiajax Hellá-t meg tolnám, de keményen
+1 Orba szájba :K

[ Szerkesztve ]

(#105227) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy tűnik, hogy jön a Fekete Özvegy film.

Live-Die-Respawn

(#105228) Bad Pritt válasza K Norbi (#105226) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem rossz, ha láttad a többi élőszereplős Disney princess filmet, akkor kb tudod, mire számíts.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105229) eeXaa


eeXaa
addikt

...nana... aztán nehogy ti is szegény Weintstein papa sorsára jussatok ;)

(#105230) Realradical válasza Bad Pritt (#105228) üzenetére


Realradical
őstag

Egy pillanatra azt hittem oriicnak ment a válasz :DDD

Látta már valaki a The Death of Stalin-t? Megér egy nézést?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#105231) eeXaa válasza Realradical (#105230) üzenetére


eeXaa
addikt

...én láttam... minőségi film, de nem komédia... akármenyire is próbálja a tréler ilyenformán eladni.... történelmi film... ha nem tudtad mi volt sztálin halála körül, és érdekel, akkor mindenképpen érdemes megnézni..

[ Szerkesztve ]

(#105232) Tibiajax válasza Templomegere (#105223) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

édes jó istenem, kik olvassák még ezt a topikot.... :D :D :R
otthon minden oké, szexualitásban sincs hiány, de ami szép a mozivásznon, az szép. azt én mindentől függetlenül észre veszem

(#105233) solena válasza K Norbi (#105226) üzenetére


solena
tag

Erőteljesen épít a nosztalgiafaktorra, ha gyerekként bírtad a rajzfilmet, akkor ez is bejön. De szigorúan magyar szinkronnal, Emma Watson hangja nem az igazi, de magyarul piszok jó. Lényegében egy-az-egyben leképezi a rajzfilmet, kicsit hozzátoldva (kábé fél-háromnegyed órával, ha jól emlékszem), sokat mélyítve az eredeti sztorin. Felnőttként is visítva nyerítős poénokkal van megtűzdelve. Gaston és LeFou párosa zseniális, főleg az utóbbi szövegei:D Látványra gyönyörű, a vacsorarevü moziban nagyon adta :K

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#105234) K Norbi


K Norbi
addikt

(#105228) Bad Pritt
(#105233) solena
Köszönöm, holnap megnézem. :DDD

(#105235) spiky03 válasza K Norbi (#105226) üzenetére


spiky03
veterán

Meglepődtem rajta én is, amikor az asszonnyal megnéztük, hogy annyira nem is olyan sz@r. :D
Még az éneklések miatt sem. Eredeti nyelven ajánlott nézni, jó a Szörny hangja.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#105236) Templomegere válasza Tibiajax (#105232) üzenetére


Templomegere
senior tag

téged olvasni élmény , ki nem hagynám :D na meg azért érdekel hogy éppen adott héten kit dugnál el ..... meg.
;]

(#105237) devil-k


devil-k
nagyúr

Gyilkosság az Orient expresszen
Murder on the Orient Express

6/10

Nem volt rossz, de nem állt jól neki ez a kiherélt stílus.... Jobban állt volna neki egy Guy Ritchie féle... Sherlock miliő. Moziban nem érdemes megnézni ezt az alkotást, nagyon erősen TV szaga van. Ettől függetlenül tele volt a terem. ;]

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

- mozi bolondéria -

(#105238) Laraxior


Laraxior
titán

Ki nézi meg a HHhH-t? :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#105239) Pitterix válasza devil-k (#105237) üzenetére


Pitterix
őstag

Murder on the Orient Express

Egyet kell, hogy értsek veled. Nemrég (bah, kb egy éve) láttam a másik verziót és az impozáns (ebbéli) szereplőgárda ellenére az jobb volt. Ez a szokásos langyos víz. Nem bántam meg a mozit, de attól függetlenül, hogy már "láttam" nagyobb bummot vártam.
Jonathan Deppi itt végre nem miszter grimasz volt, de a pia ment neki. :D

Csak azért, mert szeretem a történetet:

6,5\10

Jaj, majd elfeledtem, ami nagyon nem tetszett: bazi hideg, fagyos idő, hó, lavina, meg ki tudja mi, de a lehellet nem látszik, no meg egy pöndöllébe sem fázik senki. :(((

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#105240) Vikthor válasza Laraxior (#105238) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Rém gyenge volt ráadásul azt a színészt nem is szeretem...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#105241) Maximum1 válasza Laraxior (#105238) üzenetére


Maximum1
őstag

Anthropoid

Ha ezt láttad akkor ne nézd meg, egy az egyben ugyan az, sőt az atmoszférája a fasorban sincs.

(#105242) Valty


Valty
aktív tag

Ha jól látom ez még nem volt: The Post. Spielberg (valószínűleg) Oscarra készített filmje

Más: az új Angelina Jolie filmet látta valaki?

[ Szerkesztve ]

(#105243) Viszlát válasza Valty (#105242) üzenetére


Viszlát
addikt

Meryl Streep az egyik legnagyobb rejtély számomra a filmek világában. Jópár remek filmben kapott szerepet remek színészek mellett, de számomra mindig ő volt a leggyengébb láncszem. Egyedül az Iron Lady-ben volt egész elfogadható, ami persze nem csoda, a mindenféle nőiességtől abszolút mentes, sótlan és otromba Tatcher szerepét tényleg őrá öntötték.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#105244) bagyulajuve válasza Valty (#105242) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Láttam a "First They Killed My Father"-t, jó volt, bár én elfogult vagyok Kambodzsával kapcsolatban. Szerintem a rendezés, színészek, minden teljesen rendben van és több erős jelenettel. Ugyanakkor nem mindig tudta átadni a borzalom és reményvesztettség érzését.

Resistencia eterna

(#105245) Laraxior


Laraxior
titán

Hát megnéztem a HHhH-t. Nem volt ez olyan rossz szerintem, engem lekötött.
Egy csomó magyar színész is játszik benne, ahogy láttam a film végén felsorolva :K

Most jön az Anthropoid :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#105246) Valty válasza Viszlát (#105243) üzenetére


Valty
aktív tag

Azt hittem csak én gondolom ugyanezt. Konkrétan az Iron Lady (és talán a tavalyi Florence Foster Jenkins) volt az, aminél azt éreztem, hogy ez egy teljesen neki való szerep. Persze nem tartom rossz színésznőnek, de nagyon túlértékeltnek

@@@bagyulajuve; köszönöm, teszek vele egy próbát. A téma érdekel, Angelinától eddig egyedül a Rendíthetetlent láttam, de valahogy kicsit hiteltelen volt

(#105247) k-adi válasza Laraxior (#105245) üzenetére


k-adi
nagyúr

Majd mondd el melyik a jobb. Anthropoid vs HHhH :F

(#105248) Laraxior válasza k-adi (#105247) üzenetére


Laraxior
titán

Talán tényleg jobb az Anthropoid, de nekem mondjuk tetszett a HHhH is. Mind a kettő más oldalról nézi a sztorit.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#105249) WayneGace


WayneGace
őstag

Valerian.

Nekem tetszett. Hozza azt a színvonalat, amit az utóbbi idők sci-fi filmjei. Legalábbis, amiket én láttam. A történet se rossz. Egyszerű, némi morális mondanivalóval. A két főszereplőről már nehezebben hiszem el, hogy tényleg nélkülözhetetlen ügynökök. Viszont beleillettek a film könnyed stílusába. A főszereplő hölgy azért jóval szimpatikusabb volt. De ez inkább nőiessége miatt lehet, mint szerepe vagy színészi tudása miatt. Én megnézném a folytatást szívesen.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#105250) oriic válasza WayneGace (#105249) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én még moziban láttam, nekem is tetszett. Lehet ha lesz időm elkezdem a képregényeket, állítólag azok még jobbak. :C

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.