Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70700) outdoor


outdoor
aktív tag

Egy kérdésem lenne az Ebay rendelési folyamatról. Annak kapcsán, hogy rendeltem egy újonnan feliratkozott kínai tagtól, és a szállítást megerősítő email nélkül megjelenik az Estimated delivery.

A folyamat ez lenne?

1. Buy now/Bid won
2. Pay now
3. PayPal fizetés
4. PayPal fizetés beérkezése megerősítésre vár (ilyen emailt sosem kaptam még korábban)
5. PayPal fizetés visszaigazolva
6. Order confirmed (megrendelés visszaigazolva)
7. Order shipped (megrendelés elküldve) - na ez nem jött meg
8. Rendelési listában megjelenik az áru és az Estimated delivery, ha megadta a feladó - itt ez megjelent Order shipped nélkül

Eleve furcsa, hogy megrendelek, majd azonnal kifizetek valamit, és egy darabig az sehol sem jelenik meg a rendszerben.
Nekem kell figyelnem, hogy elfogadásra került-e a teljesített fizetésem? Ez elméletben elfogadhatatlan.
Ezek után még nekem kell figyelnem, hogy visszaigazolást kapott-e a megrendelésem? Mintha bármiben bűnös vagy gyanús lennék, és nem léteznének számítógépek a harmadik évezredben?
És ezek után nekem kell figyelnem, hogy méltóztatik-e elküldeni az árut? Ez a része is totál abszurdum.
Én ellenőrizzem, hogy elküldte-e az árut, mielőtt benyom egy Estimated delivery-t? Nincsen erre semmilyen lehetőségem.
A listában ugyanúgy középen tart a csík, a Shipped-nél mint a többi árunál, csak nincsen szállítást megerősítő email. Se tracking no. Semmi jele, hogy elküldte. Az Estimated delivery 5 és 10 nap közt van, ami Kínából ilyen áron hihetetlen.
Egy 100 dolláros márka termék volt aukción, 10 dollárért nyertem meg. Vadonatúj, címkével.

A proper digital assistant could be my best friend

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.