Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) sycorax182 válasza magi20 (#5448) üzenetére


sycorax182
tag

köszi, így legyen! :))

(#5452) koxx válasza sycorax182 (#5450) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem kötelező emailt küldeni, de Priority Mail, EMS v Fedex esetén mindig kapsz értesítést.

(#5453) sycorax182 válasza koxx (#5452) üzenetére


sycorax182
tag

A feladótól vagy a szolgáltatótól? (mármint fedex stb)

(#5454) Pompi válasza sycorax182 (#5451) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Meg érdemes nézegetni az order detailseket, ott is néha feltüntetik, hogy mikor adták fel a cuccot. Bár nekem ez az utóbbi időben csak az ebay.com-on működi, a co.uk-n nem látszik ez.

Feel Good Inc.

(#5455) Ironfist


Ironfist
csendes tag

Hello!

Páran írtátok már itt hogy külömböző bankok eltérő értékben váltanak devizát paypalos fizetésnél. Ilyenkor nem a paypal váltja át? Hisz már azelött megjelenik hogy az pontosan hány huf lesz mielött elutalnád.

(#5456) L.T. válasza Ironfist (#5455) üzenetére


L.T.
aktív tag

A fizetésnél kétfajta opció van: vagy a paypal vált, vagy a kártyát kezelő bank a mindenki saját árfolyamán. Ha a paypal vált látszik a huf érték is ha a bank akkor csak a vásárlási érték amiben vetted( $,€, £, AU$ stb)
Egyébként van paypal topic kérdésed inkább oda való lenne szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#5457) Jimmy Clark


Jimmy Clark
csendes tag

Vettem egy notebookot az ebayen usaból (240k-ért). Naiv voltam, meggondolatlan nem számoltam azzal, hogy mi lesz a vámmal :((( :W . De most nem ez a lényeg.
Megrendeltem, paypal-on fizettem érte, elkuldték pénteken, még nem érkezett meg.

Elsősorban nem az érdekel, hogy mennyi az esély rá, hogy átcsúszik (persze érdekel), hanem az hogy hogy történik az eljárás: bemegyek a küldeményért azt ott szembesülök azzal, hogy megvámolták? Netán előre értesítenek? Utólagosan kell fizetni, vagy csak úgy vehetem át ha fizettem? Milyen kérdésekre milyen válaszokat célszerű adni a "veszteség minimalizálására"? Ki fog szemben állni velem és faggatni? Egyátalán a postára kell menjek? Meg kérdezzem-e az eladó céget, hogy mit írtak rá a küldeményre (ezt ugyanis nem tudom), nehogy giftel érveljek azt besüljek?

Szóval, most beparáztam így olvasgatva a neten, hogy netán +23,5%-ot kell fizetnem... (vagy nem ennyit?) :F

Köszi a válaszaitokat a sok kérdésemre (és irányítsatok át ha rossz topikban vagyok), remélem a lelkem valamelyest megnyugvást talál... :R

(#5458) Pompi válasza Jimmy Clark (#5457) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ebből a már sokszor említett kis leírásból elég sok kérdésedre választ fogsz találni.

Feel Good Inc.

(#5459) Jimmy Clark válasza Jimmy Clark (#5457) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Ja és ahol vettem [IbmFactoryOutlet]

(#5460) Jimmy Clark válasza Pompi (#5458) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Köszi a fontos infókat.
Tehát ami lejött az az: ha van feltüntetett számla akkor nincs menekvés. De mi van, ha nincs? Ennek mennyi az esélye? Vagy a számla a küldeményen belül van? Gondolom nem nyitnak fel minden külföldi küldményt.
Lesz-e olyan, hogy bemegyek a vám hivatalba és az adott kérdésekre adott válaszok függvényében fogok fizetni (mondjuk mennyiért vettem, vagy mutassam meg a számla másolatát ilyesmi)? Vagy amikor ott vagyok már minden meg lesz állapítva?

Egyszerübben: Tehetek most még valamit az ügyért, vagy már csak az ima marad?

[ Szerkesztve ]

(#5461) koxx válasza Jimmy Clark (#5460) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha csatoltak számlát akkor szívó, fizetheted a vámot és az áfát, ha pedig nincs akkor a paypal számla alapján történik az eljárás.(ahol szintén fizetsz, csak rajtad múlik, hogy mennyit)

[ Szerkesztve ]

(#5462) Jimmy Clark válasza koxx (#5461) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

De akkor ha jól sejtem azt is mondhatom, hogy ajándékküldemény? Erről milyen igazolás kell? Megkérem a boltot, hogy írjon egy emailt?

Hogy nézne ki az a párbeszéd:
Bemegyek.
Én: Mennyit kell fizetnem?
Bácsi: Nem tudjuk, ezt önnek kell megmondani mivel nincs benne számla.
Én: Ja akkor viszont ajándékként kaptam. Szóval nem fizetnék.

Szóval ez így gáz lenne. Vmi okosabbat kéne.

[ Szerkesztve ]

(#5463) Pompi válasza Jimmy Clark (#5462) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Csak magánszemélytől kaphatsz ajándékot, és csak 45 euro limitig. Ha a csomagra több van ráírva már elve bukó (gondolom). Ha kibontásra kerül akkor meg pláne.

Feel Good Inc.

(#5464) Jimmy Clark válasza Pompi (#5463) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Ok akkor tehát, ha ajándék, akkor, hogy állapítják meg a vámot?
Én honnan fogom megtudni, hogy nincs benne számla, és hogy azt mondhatom:
Dehát ezt ajándékba küldte az amerikai nagybácsi :U ...

Ha kibontják előttem bontják ki vagy már azelőtt kibontják mielőtt kiértesítenek?

[ Szerkesztve ]

(#5465) Pompi válasza Jimmy Clark (#5464) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha ajándék, akkor nincs vám. Ennek feltétele, hogy a csomagon fel legyen tűntetve, hogy az, és a ráírt érték a határon belül legyen. És még ilyenkor is fenáll a veszélye, hogy megnézik mi van benne. Olvastam már olyat is, hogy csak előtted nyithatják ki a csomagot és hallottam már ennek ellenkezőjéről. Ha kibontásra kerül és van benne számla, akkor az alapján megy a vám és áfa fizetés (egyébként ez utóbbi a húzosabb tétel és nem maga a vám), ha nincs benne számla, akkor bekérik a számlát, ha nem tudsz ilyet felmutatni akkor pedig ők határozzák meg az értékét. Ezek itt a fórumon és egyéb fórumokon ill. oldalakon beszerzett infóim, nemtudm mennyire fedik a valóságot, nekem ilyenben ezidáig nem volt részem, de biztos, hogy van a topic látogatói között olyan, akinek igen, várj egy kicsit szerintem le fogják írni.

Feel Good Inc.

(#5466) Flow válasza Pompi (#5465) üzenetére


Flow
senior tag

Szerintem fedik a valóságot azok a dolgok, amiket leírtál.

Jimmy Clark: Én kaptam már notebookot (kb hasonló értékben) az usából, ha jól emlékszem vagy "sample", vagy gift volt ráírva, és nem kellett semmit fizetni. (viszont magányszemély adta postára és nem cég).

A kérdéseidre csak olyan válasz adható, ami "lehettel" vagy "valószínűvel" kezdődik. Valószínűleg nem gift-ként adták fel, mert ahogy látom ez egy komolyabb cég, ráadásul még az sincs odaírva, hogy igyekeznek csökkenteni a vám és egyéb költségek kockázatát, vagy ha gond van, előbb velük lépj kapcsolatba.

Ha fizetned kell, akkor (vételi ár + pk)*20%*3%(ezt csak tippelem, de van egy adatbázis a vám és pénzügyőrség, vagy apeh, vagy hasonló oldalon, most hirtelen nem ugrik be).

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5467) Flow válasza Flow (#5466) üzenetére


Flow
senior tag

taric kód keresése, mert a szöveges kereső szerintem nem működik megfelelően. Elvileg itt van, mire mennyi vámot kell fizetni...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5468) magi20 válasza Jimmy Clark (#5464) üzenetére


magi20
senior tag

én úgy tudom,---hogy attól is függ hogy lett feladva.--------ha pl fedexel adták fel,akkor elvileg átengedika vámon,annyira nem nézik meg.

bár.----------mivel pl németből feladnak egy csomagot a dhl-el,akkor a magyar posta hozza ki.--bár ez egyedi eset,mivel a német dhl,a német posta.-:-)pöppet más kategória mint itthon.

Bár mivel a fedex idehaza drága,elvileg azt is a magyar posta hozná ki.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#5469) koxx válasza magi20 (#5468) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fedexet a fedex szállítja ki nem a Magyar Posta, sok eladó nem is ajánlja a fedexet pont a vám miatt, plusz elkér 2xxx ft-ot vámkezelési költség címén.

(#5470) Jimmy Clark válasza magi20 (#5468) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Ez az emailt kaptam amikor feladták:

This ship notification is being sent to you by the U.S. Postal Service at the request of DAVID HARROLD. If the "Shipped To" address information is not correct, please contact the Shipper.

A package with a Click-N-Ship label created on usps.com containing the following information is scheduled to be shipped on 05/29/2008.

From:

Shipped to:

DAVID HARROLD

Én

EBUY ELECTRONICS INC.
2020 UTICA AVE
BROOKLYN NY 11234-3216

Type of Service: Express Mail International
Label Number: ********

Nem tudom, hogy ez most jót vagy rosszat jelent. (remélem jót...)
Ja egyébként kemény 85$ fizettem a szállításért (ami kevésnek tűnik).

[ Szerkesztve ]

(#5471) Flow válasza Jimmy Clark (#5470) üzenetére


Flow
senior tag

Inkább rosszat jelent, mivel

DAVID HARROLD
EBUY ELECTRONICS INC.

De aztán ki tudja... nem akarok vészmadár lenni... :P

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5472) afterburner_


afterburner_
őstag

sziasztok srácok ma regeltem az ebayre, és paypalom is aktivalodott, az lenne a kérdésem hogy akarok eladni az ebayen meg is jelenik az eladasnal amit hirdetek de nem találtam az ebayen az eladó termékek közt, van valmai korlátozás hogy csak akkor adhatok el ha lebonyolitottam pár vételt? vagy pedig egyszerűen nem mutatja a sajat termekeimet a kereső?:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5473) Jimmy Clark válasza Pompi (#5465) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Akkor tehát ha jól értem, már nem tehetek semmit. Kivéve, ha netántán nem adták még fel mert akkor megkérhetem õket, hogy ajándékként küldjék és ne tüntessék fel a cég nevét (ugye jól mondom, ekkor a legkisebb a vám probléma esélye?).
Ha meg már feladták akkor vagy van benne számla és akkor tiszta sor. Vagy nincs és akkor nekem kell mutatni vmit. Ilyenkor mit tudok mutatni? A paypalos fizetést? Vagy jobb, ha õk állapítják meg (és azt mondom, hogy nincs semmilyen számlám)?
Amikor megérkezem, már nálam kell lennie a pénznek?

Köszönöm az eddigi gyors válaszaitokat, hálás vagyok értük. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5474) magi20 válasza Jimmy Clark (#5470) üzenetére


magi20
senior tag

Type of Service: Express Mail International

levélként adták fel
nemtudom usa-ból hány kg- lehet levélként feladni.
de én úgytudom hogy általában nem a kisméretű levélpostai küldeményként feladott csomagokkal szoktak foglalkozni,hanem a nagyobbakal.
ergo ha levélként lett feladva,lehet megúszod.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#5475) afterburner_


afterburner_
őstag

na meg oylan ekrdesem is lenne ha beregeltem az ebay.com-ra akkor hogy tudok a ebay.de-n vasarolni mert nem enged be azzal a reggel:( külön be kell oda is regisztralnom?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5477) L.T. válasza Jimmy Clark (#5464) üzenetére


L.T.
aktív tag

Kezdjük azzal, hogy notebookra 0% a vám! Ha ajándékként jön, ha nem akkor is. Viszont ettől függetlenül van rá ÁFA ami 20 %. A vámtarifa könyvet megtalálod itt az 553. oldalon a 8471 30 00 KN kód alatt. Ne keresd notebook-ént vagy laptop-ként, úgy nem találod. Hivatalos elnevezése: "10 kg-nál nem nehezebb hordozható automata adatfeldolgozó gép, amely legalább egy központi feldolgozóegységet, egy billentyűzetet és egy megjelenítő egységet tartalmaz" Ennyi futotta az EU-tól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5478) Jimmy Clark válasza magi20 (#5474) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Azt tudom, hogy a csomag összsúlya 3kg. Szerencsére a jó gép könnyû :K

(#5479) lúzer válasza Flow (#5471) üzenetére


lúzer
veterán

miért, mi gyanús?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5480) lúzer válasza afterburner_ (#5475) üzenetére


lúzer
veterán

nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5481) afterburner_ válasza lúzer (#5480) üzenetére


afterburner_
őstag

beengedett...szerencsere de megküzdöttem, és az eladásra tudtok valamit mondani lejjebb, hogy miert nem találom a listában az árumat?:) amugy köszike a gyors választ :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5482) Flow válasza lúzer (#5479) üzenetére


Flow
senior tag

Talán hogy cégek ritkán küldenek giftet...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5483) Pompi válasza lúzer (#5479) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Talán az, hogy cégszerűen lett feladva - tehát elvileg nem lehetne ajándék.
De nekem jött már - igaz lényegesen kevesebb értékű (15 dollár) - cégszerűen feladva, gift megjelöléssel, levélpostai küldeményként, ami egyenesen a postaládámban landolt.

Feel Good Inc.

(#5484) lúzer válasza Pompi (#5483) üzenetére


lúzer
veterán

Ja, oké, köszi házigazdák! :)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5485) afterburner_


afterburner_
őstag

na renelek egy kis aprosagot, 36 Euroert a németektől, kivancsi vagyok megkapom e, bar a csavonak 5000 értékelése van, szal remelem megérkezik, általában mennyi kintről ide mo-ra a posta? :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5486) Markgx10 válasza afterburner_ (#5485) üzenetére


Markgx10
őstag

Én a német ebayről 7-8 nap alatt kaptam meg amiket eddig rendeltem (nagyrészt órák), az ebay.com-ról, ha amerikai címről jön akkor általában 2 hét, de ha EMS-sel küldik akkor az is 7-8 nap alatt itt van :U Ez persze nem biztos, csak saját tapasztalat, de az biztos, hogy amit eddig vettem bármelyiken, azt mindig elküldték, hál' Istennek :D

(#5487) afterburner_ válasza Markgx10 (#5486) üzenetére


afterburner_
őstag

nah jah kicsit fosok is hogyha valamelyik betart es nem kuldi el...akkor cumi :D de akkor még nagyon volt negativ tapasztalat másnál sem? :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5488) Pompi válasza Markgx10 (#5486) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor én eddig vagy jó sellereket fogtam ki, vagy szerencsém volt.
UK-ból péntekről hétfőre itt volt a cumó egyszer - mondjuk ez rekord, de egy hétnél több még nem nagyon volt. USA-ból is max. egy hét volt, de inkább 5-6 nap (USPS). Hong Kongból egy dolog jött még meg csak, de az is nagyon gyorsan 5 nap alatt, igaz 2 másikra várok lassan 2 hete.

Feel Good Inc.

(#5489) Markgx10 válasza Pompi (#5488) üzenetére


Markgx10
őstag

Lehet, hogy az is számít, hogy én egri vagyok és vidékre +1-2 nap lehetne a posta? :F Nem tudom, az ebay.com-on 12, az ebay.de-n 6 vásárlásom (és pozitív visszajelzésem :D ) volt eddig, de hamarabb még egy sem érkezett meg.

A legnagyobb szopás (már elnézést) eddig az volt, hogy Kanadából rendeltem egy órát, ahol az eladó magára vállalta a postaköltséget, de volt olyan kedves pont emiatt a legolcsóbb postával :O :D , valami hajó, vonat stb. ilyennel elküldeni (felületi vagy hogy hívják) és 6 hét alatt ért ide, ez természetesen nem mind "külföldön" töltötte szegény órám, hanem 2 hétig volt vámolás alatt, mert ugye ami nem gyorsposta, azt nagyobb valószínűséggel szétszedik (nem biztos, hogy így van, megint csak saját tapasztalat) és eddig ezt az egyet még meg is vámolták. A hajam kihullott az idegtől mire megkaptam. :D

(#5490) koxx válasza Markgx10 (#5489) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem a negatív rekord egy thaiföldről érkező csomag ami pontosan 2 hónap alatt ért ide, sztem vmi biciklis futár hozhatta :D
USA-ból rendszerint 4-6 nap (EMS), a rekord 2 nap fedex-szel, Németből volt már, hogy 3 nap alatt ideért, de vártam már 3 hetet is csomagra.

(#5491) afterburner_ válasza koxx (#5490) üzenetére


afterburner_
őstag

hát az komoly...remelem nekem nem kinai biciklis futar hozza :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5492) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudom azt megoldani, hogy egy angol oldalon listázott termék a német ebay-en is megjelenjen?

(#5493) dferee


dferee
tag

Mennyi most az ajándékhatár pontosan 100$ nem tudja valaki? :B

(#5494) Pompi válasza dferee (#5493) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

45 euro

Feel Good Inc.

(#5495) dferee válasza Pompi (#5494) üzenetére


dferee
tag

thx!
:(

(#5496) sycorax182


sycorax182
tag

Üdv!
én felhívtam az ezen http://www.dunainfo.net/~ebay/vam.htm az oldalon említett számot, de ott azt mondták, h a feledószám alapján tudnak csak infót adni róla!
Egyébként Hong-Konból rendelt már valaki?
Mennyi idő alatt érnek ide kb a csomagok onnan?

(#5497) cocka válasza sycorax182 (#5496) üzenetére


cocka
veterán

9-10 nap

(#5498) koxx válasza sycorax182 (#5496) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

változó, lehet 9-10 is mint ahogy írták, de nekem jött már meg 4 nap alatt is csomagom

(#5499) Flow válasza cocka (#5497) üzenetére


Flow
senior tag

Igen, pont most jött meg két dolog is, amit rendeltem, egyik 8, másik 10 nap alatt (fizetéstől).

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5500) afterburner_


afterburner_
őstag

na nekem is elvielg azt mondta a német hogy feladja a héten...remelem jöv heten emgjön a cuccom.

amugy ha az illetőnek akinek pár pozitiv visszajelzese van , attól rizikós vásárolni igaz? :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.