Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) juliabrilke válasza bono77 (#5847) üzenetére


juliabrilke
addikt

- Paypales számlát csinálj, mert sokkal gyorsabb az egész tranzakció és kevesebb tököléssel jár az egész. Pénzvédelmed is van, ami szintén előny.
- Németeket tessék elkerülni vagy csak a paypalesekkel tessék szóba állni. :U
- Szerintem a brit vagy "franszia" ebayesekkel jársz jobban, bár nekem az osztrákokkal is pozitív élményeim vannak.
- Buktatók: figyeld nagyon a postaköltséget és az egyéb rejtett költségekre kérdezz rá emailben, mert csúnyán rá lehet faragni. Amerikai rendelésnél belefuthatsz még pár esetben vámoltatásba, ami egy kicsit megdobhatja a költségeket. (ha jól tudom 21%)

(#5852) koxx válasza juliabrilke (#5850) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:DDD Egyszer fizettem már németnek paypalon, nem is akartam elhinni.

3-5% vám és 20% ÁFA

[ Szerkesztve ]

(#5853) bono77


bono77
csendes tag

hi

UK-nál ugye nincs vám?
mik ott a legolcsóbbak, miket érdemes nézegetni?

(#5854) #95904256 válasza koxx (#5852) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm. Én eddig csak paypal-en keresztül fizettem. Németeknek is... :U

(#5855) #95904256 válasza bono77 (#5853) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egy cseppfolyós nitrogén generátort láttam náluk olcsón, de még mindig elég drágán ahhoz hogy házi barkács célokra beszerezzem. :(

(#5856) #95904256 válasza koxx (#5848) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Ilyen adatokat soha nem kérhetnek, valószínűleg vmi adathalász oldalra tévedtél."

Na, lementettem egy screenshot-ba: [link]
Szóval nálatok a SignIn -> név+jelszó megadása után nem jelenik meg ez az oldal?
Engem iszonyatosan idegesít hogy azt sem tudom hogyan lépjek innen tovább, pedig szeretnék megvenni egy tételt mielőtt lejár a határidő. :W

[ Szerkesztve ]

(#5857) cocka válasza #95904256 (#5856) üzenetére


cocka
veterán

Ha lehet egy javaslatom. Firefox alól nézd meg, miután feltelepítetted a Firefox Companion for eBay addont.

Ha valóban az ebay oldalán vagy, akkor a címsáv jobb oldalán meg kell jelenjen egy ebay logó. Ha ráviszed az egeret kiírja, hogy This is verified as an eBay website.

De az account guard opciója is segíthet. Így biztos lehetsz benne, hogy tuti, hogy eBay-es oldalon vagy.

(#5858) juliabrilke válasza #95904256 (#5856) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elég gyanusan néz ki. Az a gond, hogy nagyon magán infókat kérdez. :( Egy levelet küldjél az ebaynek erről, hátha tudnak róla valamit.

Milyen cucc kellene egyébként?

(#5859) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az eladónál a negatív visszajelzéseknél egyszer volt az, hogy rá lehetett kattintani és akkor kilistázta az eBay a negatív visszajelzéseket. Ez miért nem működik amúgy? Szóval ráviszem az egeret és nem kattintható a szám.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5860) Pompi válasza Winner_hun (#5859) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nálam mindenre lehet kattintani.

Szerk: erre gondolok

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5861) :-I


:-I
tag

Üdv!

https is lehet adathalász oldal?

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5862) Winner_hun válasza Pompi (#5860) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is erre gondolok és én eddig csak 1 eladónál tudtam kattintgatni:F
Igaz nem próbáltam mindenkinél, de akiknél próbáltam, azok közül 1-nél.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5863) Pompi válasza Winner_hun (#5862) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én mindenkinél tudok, vagy legalábbis azt mondom, hogy nem találtam még olyan usert akinél ne tudtam volna, most találomra megnéztem vagy tizet.

Feel Good Inc.

(#5864) juliabrilke válasza :-I (#5861) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azt is meg tudják csinálni, hogy https oldal esetében megjelenjen a kis lakat is a sarokban.
De van pár progi és firefox kiegészítés, amivel ki lehet ezeket szűrni.

Úgy emlékszem, hogy régebben valakinek volt már hasonló esete itt a topikban , csak a neve nem ugrik be. :B

(#5865) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaoo

Olyan kerdesem lenne, hogy csak gift kent kuldetek csomagokat de amit most rendelek az 200$ korul van! Akkor 200 helyett mondjuk 20 at kellene rairatni, mert attol, hogy gift meg megvamolhatjak igaz?

(#5866) Winner_hun válasza Pompi (#5863) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmmm na ez érdekes:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5867) ollie válasza Chieftec (#5865) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerinted ez legális? Ha nem, rossz helyen kérdezed, ugyanis ellentmond a PH! alapelveknek.

***

(#5868) ollie válasza :-I (#5861) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért ne lehetne?

***

(#5869) #95904256 válasza cocka (#5857) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm a tippet!

Felraktam a firefox-ot, majd ugyan elsőre hibát jelzett az e-bay név/jelszó megadása után, de másodszorra simán beléptetett! Sehol az a fránya adatbekérő lap. IE-ből viszont mindig felbukkanik!

(#5870) juliabrilke válasza Chieftec (#5865) üzenetére


juliabrilke
addikt

"Elméletben" meg lehet. De ha mondjuk megsérül, akkor kicsit kellemetlen lesz, mert a 20$-t fizetik meg neked. :U

(#5871) juliabrilke válasza #95904256 (#5869) üzenetére


juliabrilke
addikt

:C Helyes! IE-t meg tessék nagyon gyorsan elfelejteni.Azért kiváncsi vagyok, hogy mi lehetett ez. Volt esetleg olyan, hogy sokszor elrontottad a belépésedet? :F

(#5872) koxx válasza ollie (#5867) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazából nem teljesen, de szinte az összes eladó így küldi a csomagokat USA-ból v HK-ból (kivéve a nagyobb hivatalos boltok) a vám macerákat elkerülve. Ettől még simán ott tartják a csomagodat tökmindegy mi van ráírva.

(#5873) :-I válasza ollie (#5868) üzenetére


:-I
tag

Bankom azt írja azt nézzem, meg a lakatot. :B

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5874) #95904256 válasza juliabrilke (#5871) üzenetére


#95904256
törölt tag

Még sosem volt belépési gondom. Viszonylag jól gélepek. ;)
Töröltem a teljes helyben tárolt tartalmat, meg a sütiket is, de így is előjön!

(#5875) Pompi válasza #95904256 (#5874) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azt nem fogod így eltüntetni, szerintem beszívtál valami spyware-t. Próbáld meg valamivel leírtani, ne hagyd így a rendszert szerintem, még ha másik böngésző most meg is oldotta a problémát ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5876) juliabrilke válasza #95904256 (#5874) üzenetére


juliabrilke
addikt

Futtass le minden vackot a gépeden, ami írtja a spywareket és ne használj többet IE-t. Mert ez csak átmeneti megoldás. Azért majd infót dobjál, hogy mi szépet talált a keresés.

(#5877) #95904256 válasza Pompi (#5875) üzenetére


#95904256
törölt tag

Feltelepítettem egy Spyware-Terminator nevű programot. 13 Veszélyes objektumot talált, valamint 2 trójait, 1 akármilyen adwaret, 1 websearch valamit és 1 tracking cookie-t. Akkor ezek most mennek a kukába... ;]

(#5878) juliabrilke válasza #95904256 (#5877) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szép termés... :(

De lesz az még több is más progival szerintem. Ha ledaráltál minent, akkor azért kiváncsi vagyok, hogy megmaradt-e ez a belépő hülyeség IE böngészőnél.

(#5879) #95904256 válasza juliabrilke (#5878) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na, lefuttattam az AVG Anti-Spyware-t is. Ez talált még 193 fertőzött objektumot. Összesen 2 trójait és 3 adware programot. Ezek is mentek a kukába, de ennek ellenére az e-bay.com-ról továbbra is jön az az adathalász oldal!

(#5880) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Megtört a jég! Állítólag csak az összeg egy részét kapták meg, de kedvesen elengedik a németek a ~6€-os költséget. De aranyosak. :U

Küldik is a csomagomat. De miért kell ehhez az, hogy küldjél nekik 5-6 morcos levelet? :W

Legalább megoldódott az egész történet. Küldtek róla elismervényt, hogy itt a pénz és postázzák max. holnap.

(#5881) juliabrilke válasza #95904256 (#5879) üzenetére


juliabrilke
addikt

Spybot is mehet fel nyugodtan. Valami stabil védelmet azért ki kellene találnod. :F

Egyébként még csak oylan emailekkel talákoztam, ami szerint felfüggesztették a jogosultságodat, de ha megadod az adataidat, akkor ok lesz minden.
De oylan is volt, hogy megkérnek, hogy mivel régen regisztráltál frissítsd az alábbi oldalon az összes infódat.

(#5882) bono77


bono77
csendes tag

hi
Szerintetek (tipp), mennyi lehet 4db alufelni postadíja az uk-ból

(#5883) koxx válasza bono77 (#5882) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tipp nélkül, kérdezd meg az eladótól akitől vennéd.

(#5884) #95904256 válasza juliabrilke (#5881) üzenetére


#95904256
törölt tag

Van fent egy fizetős NOD, épp a napokban lett megújjítva a licence. Ráadásul az átjárón állítólag futnak egyéb szűrőprogramok is. ( Ezért is kapok csak napi 1-2 ezer spam-et. :) )

(#5885) kaller1


kaller1
veterán

Létezik,hogy van olyan eladó aki egy másik regivel a saját portékájára licitál,hogy felverje az árat? :U

.::> <::.

(#5886) lúzer válasza kaller1 (#5885) üzenetére


lúzer
veterán

simán ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5887) juliabrilke válasza kaller1 (#5885) üzenetére


juliabrilke
addikt

Megesik! :U

(#5888) johniee válasza juliabrilke (#5887) üzenetére


johniee
senior tag

Jóhogy :DD érdeke h ne adja el baromi olcsón a portékáját ;]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5889) rumos14


rumos14
nagyúr

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni egy rutinos eBay-estől. Vennék egy párezer ft-os dolgot az eBay-en, de még sosem használtam, nincs dombornyomásos kártyám és ha nem gond, egy segítőkész egyén közbenjárásával bonyolítanám le a tranzakciót. Aki bp-i és hajlandó segíteni, valamint van tippje, hogy a német, angol vagy amcsi eBay-en keresztül érdemes vásárolni, lsz. írjon nekem pü-t. Előre utalnám neki a pénzt.
köszi

(#5890) 1010 válasza rumos14 (#5889) üzenetére


1010
őstag

nem kell dombornyomott kártya

(#5891) cocka válasza rumos14 (#5889) üzenetére


cocka
veterán

Aki bp-i és hajlandó segíteni

És aki nem bp-i az miért nem jó? :) Ezt soha nem értettem.

(#5892) cocka válasza 1010 (#5890) üzenetére


cocka
veterán

A JUNIOR MEG NEM JÓ HOZZÁ!

Ezt ki mondta neked? Érdekes módon nekem a paypal elfogadta. :U

(#5893) 1010 válasza cocka (#5892) üzenetére


1010
őstag

akkor
have a nice day :o

régebben visszadobta sokaknak

(#5894) rumos14 válasza cocka (#5891) üzenetére


rumos14
nagyúr

bocs, nem akartam senkit sem megbántani. egy váci srác fog segíteni amúgy, szóval... tehát a kérés már nem aktuális, de jól esett, hogy többen felajánlották, hogy segítenek.
azért írtam, hogy bp-i, hogy tudjak találkozni az illetővel, de mégsem fogok, na mindegy.

(#5895) kaller1 válasza 1010 (#5893) üzenetére


kaller1
veterán

Változnak az idők.Most már az is elég,ha van mögötte fedezet. :D

.::> <::.

(#5896) cocka válasza rumos14 (#5894) üzenetére


cocka
veterán

És mi a fenének akarsz vele találkozni?

Úgy sem készpénzzel kell kifizetni az árut, azt meg te is megteheted, hogy befizeted a pénzt az illető számlájára, miután a számlaszámát megadta. Ehhez egyáltalán nem kell találkozni.

A lakcímét meg nevét, egyéb postai adatát e-mailben is meg tudja adni.

Ha gáz van és nem jön a csomagod, arról meg nem biztos, hogy a lebonyolító tehet.

(#5897) rumos14 válasza cocka (#5896) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért, hogy ne kelljen még1x postaktg-et fizetnem Mo-n belül, de most már mindegy, mert megoldottam/tuk.

(#5898) cocka válasza rumos14 (#5897) üzenetére


cocka
veterán

Aha, én ilyenkor megadok egy másik címet az ebayben és arra küldetem. Ennyi.

(#5899) koxx válasza cocka (#5898) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Feltéve ha ez eladó küld csomagot non-verified paypal címre. :U

(#5900) cocka válasza koxx (#5899) üzenetére


cocka
veterán

non-verified paypal címre

Illetve unconfirmed címre ugye? Mert csak az account lehet verified, a cím nem. Utólag meg akármelyik címet kijelölhetem primary-re.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.