Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) viharhozo válasza Pompi (#5549) üzenetére


viharhozo
addikt

Maj. 21-re van keltezve az item dispatched. Massal nem volt gondom, sot marha gyorsan megjott minden.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5552) Flow válasza viharhozo (#5548) üzenetére


Flow
senior tag

Most nekem is hasonló esetem van, talán a dátum is egyezik, plusz 1,5 hete kamuzott egy olyat, hogy visszavitte neki a dhl a csomagot, mert véletlenül rossz címet írt rá. Azóta is hozza a postás. Németországból. :W

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5553) Pompi válasza viharhozo (#5551) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Május 22-i akució jött meg nekem múlt hét pénteken Hong Kongból, szóval még akár meg is jöhet. Nem is kérdeztem, hogy honnan jönne?
Egyébként lúzer itt leírta nagyjából az ügymenetet.

Feel Good Inc.

(#5554) viharhozo válasza Pompi (#5553) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez Angliabol jonne, raadasul power sellertol, akinek kismillio ertekelese van.

Az eladonak irtam, egyelore tojik ram. Mennyit ildomos varnom?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5555) cocka


cocka
veterán

Nem értem mit siránkoznak itt egyesek. Volt már olyan csomagom, ami 3 hétig illetve 1 hónapig jött. Kibírtam, mások meg 10-15 nap után szó nélkül dispute aztán claim. Az meg egyenesen felháborító, mikor még ajánlgatja is valaki ezt igen sűrűn a fórumokon.

Ha olvassa ezen sorokat az illető, nyilván tudja, hogy róla van szó, de ezen a fórumon még nem láttam, ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ide nem néz be vagy hogy nem olvassa ezt.

(#5556) Vamp válasza cocka (#5555) üzenetére


Vamp
senior tag

Csatlakozom. Egy 80 dollárért feladott cintányér nekem 3 és fél hónap alatt ért ide USPS-el. Az eladó nem győzött elnézést kérni, amikor megtudta h mi a helyzet, és önköltségen küldött nekem ajándékba (miután elküldtem neki a vámpapír pecsétjén a dátumot) egy másik cint is.
Nah mondom ilyen nincs...

Mondjuk az 2 hét alatt ért ide USA-ból, ami szerintem új rekord...

(#5557) cocka válasza Vamp (#5556) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez még szárazföldi és tengeri viszonylatban is borzasztó sok. Ennyi idő alatt Ausztráliából hazahozza egy biciklis futár. :DDD

(#5558) Vamp válasza cocka (#5557) üzenetére


Vamp
senior tag

Hajóval hozták elvileg, konténerben. Én is csodálkoztam, de az eladó maximálisan kárpótolt!

(#5559) afterburner_


afterburner_
őstag

tőlem most rendeltek kanadából memborda ragasztót, ezt az egy termeket raktam fel le is ütötték, elfér egy boritekba, kb olyan nehez mint egy a4-es papir, azt neztem 20 grammig a post a kulfoldre 300-400 ft korul vna elsobbségivel, ez mikorra érhet oda a csávóhoz?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5560) afterburner_


afterburner_
őstag

2. Check how you're protected

This item is not covered by buyer protection on eBay

ha ez van az eladónál, akkor ezt is megteriti a paypal ha elveszik a csomag?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5561) Pompi válasza Vamp (#5556) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Mondjuk az 2 hét alatt ért ide USA-ból, ami szerintem új rekord..."

2 hét miért lenne rekord? 4-5 nap alatt jött már meg cucc onnan.

Szerk: elfelejtettem hozzáírni, hogy USPS-szel.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5562) koxx válasza Pompi (#5561) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2 hét tényleg sok
Priority Mail 6-8 m.nap, EMS 4-5, FedEx 2-3

(#5563) Vamp válasza Pompi (#5561) üzenetére


Vamp
senior tag

Úgyértem, a 3 hónaphoz képest azért rekord:D

(#5564) koxx válasza Vamp (#5563) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ahhoz képest tényleg fényposta :)

(#5565) afterburner_ válasza afterburner_ (#5560) üzenetére


afterburner_
őstag

erre tudtok valamiféle választ? :DD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5566) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egy embertől csak egy feedback pontot lehet kapni? Ha igen, akkor ez örökké így van vagy csak bizonyos időintervallumban?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5567) afterburner_ válasza Winner_hun (#5566) üzenetére


afterburner_
őstag

tuningolni egymas pontjait? :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5568) koxx válasza Winner_hun (#5566) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen csak egyet, időintervallum ha jól tudom nem számít. De elképzelhető, hogy azóta változott.

(#5569) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

2008.06.05-én leütöttem egy buy it now price-os terméket egy 97.8% pozitív 3480 feedbackes power sellernél. Nem egy hűde nagy tételről van szó, szállítással együtt 13 GBP, egy IBM ThinkPad DVD meghajtó. Szokásomhoz híven mihamarabb ki is egyenlítettem az összeget PayPal-on keresztül.

Erre ma kapok egy alertet:

MC015 Important Message from eBay Loss Prevention Department

"We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

180246401118 - IBM SLIM COMBO DRIVE CD-RW/DVD FRU92P6569,NEW, WARRANTY

We strongly recommend that you do not complete this purchase. Purchases of items listed on eBay but then completed outside of eBay are extremely risky. They are not covered by eBay buyer protection programs and are highly susceptible to fraud.

For more information on offers to buy or sell outside of eBay, please go to:

http://pages.ebay.com/help/policies/rfe-spam-non-ebay-sale.html

***If You Have Already Paid***
If you have already paid for this item but have not received it, you should act quickly to get your money back.

- Contact your bank to stop payment if you paid by check.

- Contact your credit card company if you paid by credit card.

- If you paid by Western Union or MoneyGram, contact the company directly (Western Union 800-325-6000 or MoneyGram 800-926-9400).

- If you paid with PayPal, you may be eligible for up to $2,000 USD coverage at no cost.

1. Log in to your PayPal account.
2. Click the "Resolution Center" tab at the top of the page.
3. Click the "Report a Problem" link.
4. Select "Item Dispute" and click continue. Follow the directions to open a dispute and escalate to a claim.

PayPal claims must be filed within 45 days of the close of the listing. It can take 30 days or more to complete the investigation and resolve the dispute.

Our goal is to keep eBay safe so you can buy confidently. It's rare that something goes wrong with a transaction on eBay. Whenever these events do occur, we try to help as much as possible to resolve the issue.

This is an Automated Response, so please don't reply to this message. If you still have questions, please click the "Contact Us" link at the left of the eBay Help pages.

Thank you for your understanding.

Sincerely,

eBay Trust & Safety"

Ilyenkor mi a szitu? Ne is kérdezzem a sellert, rögtön kezdjem meg a item disoute akciót a PayPal-on? Vasárnap elutazok egy hétre, nem leszek netközelben, tehát ha közben jön valami levél ezzel kapcsolatban tuti nem fogok tudni rá válaszolni, lehet jobb lenne az egésszel megvárni amíg visszajövök, a 45 napba akkor is benne leszek még...

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5570) johniee válasza Pompi (#5569) üzenetére


johniee
senior tag

Ez magyarul azt jelenti ha jól értettem, hogy törölte az eladó a cuccot eBay-ről, tehát már a linkjét se lehet sztem megnézni :(( SZerintem ez megszívatott téged :o

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5571) Pompi válasza johniee (#5570) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Basszus! Tegnap ezek szerint már késő volt nekem ehhez...
Vissza az egész. Ez nem az az item amit leütöttem, erre csak licitáltam. Jó, hogy aludtam rá egyet és nem kezdtem még az éjszaka leveleket irogatni.
A dolog pikantériája egyébként az, hogy ebben az esetben viszont egy magyar sellerről van szó...

Feel Good Inc.

(#5572) Flashcash válasza Pompi (#5571) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Paypal claimet kell indítanod a leírtak szerint 45 napon belül. Egyszer indítttam eddig ilyet akkor nekem 1-2 hét volt mire visszajött a pénz.

(#5573) Pompi válasza Flashcash (#5572) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ok, de végülis kiderült, hogy ez nem az az item amit leütöttem, erre csak licitáltam anno, de nem nyertem. Ennek fényében nem is nagyon értem, hogy miért kaptam ilyen üzenetet.

Feel Good Inc.

(#5574) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ha egy weboldalnak hatalmas látogatottsága van, akkor reklámbanner-t lehet eladni e-bay-n?

Kösz

- - - - - -

(#5575) afterburner_


afterburner_
őstag

On Jun. 9, 2008 you received $7.00 USD from amansley@ns.sympatico.ca. If you do not claim your money by Jul. 9, 2008, this payment will be cancelled and the money will be returned to amansley@ns.sympatico.ca's account.

ezt kaptam srácok iylenkor mi van, valami oylasmit irt még lejjebb a levél hogy manualisan vegyem le a pénzt a csávótól de hogyan? mert nem altom a szamlamon hogy emgkerkezett volna a pénz az usertől.meg nem is igazan ir a mailjaimra, vgyis eddig még nem irt...:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5576) afterburner_ válasza afterburner_ (#5575) üzenetére


afterburner_
őstag

főoldalon , marmint a paypalon belül acceptolni keleltt valami biszbaszt... így most az unclaimed helyett completed van :) ti adtatok mar el paypalon, ez vegul is mit takart?! ha nem valik be neki a cucc akkor adjam vissza a penzt vagy mi? :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5577) cocka válasza afterburner_ (#5576) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem csak akkor vágj bele, ha összességében az ebay és paypal jutalékokkal illetve a csomagolási és posta díjakkal együtt is jövedelmezőnek látod az eladást.

Különben semmi értelme.

(#5578) #34784256 válasza afterburner_ (#5576) üzenetére


#34784256
törölt tag

A PayPal-on nem adsz el, az csak a penzforgalmat bonyolitja.

(#5579) afterburner_ válasza cocka (#5577) üzenetére


afterburner_
őstag

van sokminden ami tok jo aron van, csak most pl ugy jartam rendeltem ket doboz kartyat (kg biztos van darabja a csoamgnak), külön külön a shipping 20$ lett volna erre meg jon a paypaltol a szamla hogy 60$ a posta...most kerdezem az eladot iylenkor mi is van mert darabonként a kartyanal 20$ volt kirakva mo-ra shipping , és erre meg ha egyszerre adja fel a kettőt akkor ilyen drága lenne az usabol...?akkor adja fel külön :DD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5580) afterburner_ válasza #34784256 (#5578) üzenetére


afterburner_
őstag

igen...sorry nem azt aakrtam irni, hanem ebay-t, volt e mar aki adott el cuccot, msot varom a pénzt, remelem megjön aztan tudom kuldeni a csavesznak kanadába a cuccot :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5581) chungee


chungee
addikt

Ebay-en prockót venni veszélyes:F

Egy E6300-nél nagyobb core2duo-t szeretnék

(#5582) chungee válasza chungee (#5581) üzenetére


chungee
addikt

És ott csak licitálási alapon megy:F Nem olyan mint a PH! apróhirdetés:F

(#5583) afterburner_ válasza chungee (#5582) üzenetére


afterburner_
őstag

buy it now, vagy sofort kaufen stb...azoakt egybol elviheted, licitalos viszont eleg szivatos, utolso 10 mp-ben szoktam ranyomni....szal aprszor mar emgjartam, bar eddig még nem kaptam semmit sem...remelem azert nem nyuljak be a penzemet :DD mult heten vettem nemettol egy kutyut, fel is adta csut/pénteken, heten még nem kaptam meg....

nameg most amcsibol vettem 30e ft-ért kartyakat, bar ott meg az az erdekes fizettem paypalon,még nem került levonásra apénz, de már úgy jelzi a paypal hogy kifizettem...meg a csávó is készitett visszajelzést, meg hogy megkapta apénzt, szal ott nem tudom mi van :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5584) chungee válasza afterburner_ (#5583) üzenetére


chungee
addikt

Az akkor nem vmi biztató :(

(#5585) johniee


johniee
senior tag

Hello! Némi segítségre lenne szükségem, egy ilyet akarok venni:[link]

Vámot nem akarok fizetni, szerintetek megoldható-e? vagy hogy zajlik?

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5586) koxx válasza johniee (#5585) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Vámot nem akarok fizetni" miért ki akar? :) egyébként nem a vám a jelentős tétel hanem az ÁFA, de ha kicsit visszaolvasol vagy rákeresel a "vám" "gift" kulcsszavakra akkor megtalálod a megoldást.

(#5587) Pompi válasza chungee (#5584) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Abból amit leírt neked mi nem bíztató?

Feel Good Inc.

(#5588) johniee válasza koxx (#5586) üzenetére


johniee
senior tag

Akkor ajándékként kell kérnem :K ( ha már megvettem mert nem írnak vissza így:(( )

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5589) johniee válasza johniee (#5588) üzenetére


johniee
senior tag

Zsíros, visszaírt az emberke :C alapból mindent GIFT-ként ad fel :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5590) balesz^


balesz^
tag

Sziasztok!

Levámolták egy csomagomat. Érdekelne, hogy ha GIFT-ként adták fel és nem tartalmaz a csomag számlát, ezt mi alapján tették? Lehet ilyenkor valamit tenni, hogy ne kelljen vámot fizetni?

Üdv.

balesz^

(#5591) Pompi válasza balesz^ (#5590) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gyanús volt nekik. Ha nem kértek be számlát, akkor valószínüleg szakértővel megbecsültették az árát, az alapján szabták ki a vámot. Szerintem nem tehetsz semmit.

Feel Good Inc.

(#5592) afterburner_ válasza Pompi (#5591) üzenetére


afterburner_
őstag

jajdejo ha nekem is bekerik a csomimat:-) orulni fogok neki :DDD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5593) balesz^ válasza Pompi (#5591) üzenetére


balesz^
tag

Most kérdeztem az eladótól h rakott-e bele számlát. Kiváncsian várom a válaszát.
De még mindig jól járok mert az itthoni értékének a harmadára becsülték fel, ha nem volt benne számla akkor is, ha volt benne akkor kicsit soknak találom inkább küldök nekik egy paypal számlát.

A Postaköltségre nemkell vámot és áfát fizetni igaz?

Próbáltam utána keresni mennyi az a határ ami fölött a csomag vámköteles lesz, de nemtaláltam sehol, ebben tudnátok segíteni?

(#5594) Pompi válasza balesz^ (#5593) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A Postaköltségre nemkell vámot és áfát fizetni igaz?"

Elvileg nem, gyakorlatilag a postaköltséggel növelt összegre rakják a vámot, és erre az áfát.

"Próbáltam utána keresni mennyi az a határ ami fölött a csomag vámköteles lesz, de nemtaláltam sehol, ebben tudnátok segíteni?"

Számtalanszor lett linkelve itt is, csak az utolsó hetekben is jópárszor. A csomag ha nem EU-n belülről érkezik akkor mindenképp vámköteles. Nincs értékhatár. Ha ajándékként van feladva, magánszemélytől, akkor lehet vámmentes. Ennek az értékhatára 45 Euro.

Ajándék küldemények.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5595) koxx válasza balesz^ (#5590) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért mert gift-ként volt jelölve attól még szerepel a postai feladószelvényen egy összeg, valószínű, hogy ez alapján vámolhatták a csomagodat. (plusz postaköltség)

(#5596) afterburner_ válasza Pompi (#5594) üzenetére


afterburner_
őstag

es ha megvámolnak valamit akkor azert a termékért valahová be kell menni vagy pedig kuldik a csomagot ,számlát hogy fizessem be nekik a különbözetet?!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5597) koxx válasza afterburner_ (#5596) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#5598) afterburner_ válasza koxx (#5597) üzenetére


afterburner_
őstag

és honnan tudom hogy megérkezett e mo-ra a cucc?! értesitenek valami levélben? vagy bent van a csomag vámolás alatt aztán majd jelentkezik erte az ember vagy nem? :(

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5599) Gabcsika


Gabcsika
tag

Mostanában minden bid-et elbukok. Túllicitálnak, általában 50 centtel. Úgy tudom van valami, assist talán... Azt használják?
Azonfelül, hogy ott ül az ember a licit lejárat idejének végén a gépe előtt, van-e valami más megoldás?

Köcce!
:)

Freedom, Nature, Love & Music

(#5600) lúzer válasza Gabcsika (#5599) üzenetére


lúzer
veterán

ja, több pénzt teszel rá

ez van, másnak többet ér mint Neked.
Te is rakhatsz rá sokkal több pénzt, úgyis csak a licitlépcsővel fog léptetni.

Tehát 100$-on álló itemre teszel 200-at, akkor nem 200-on fog állni a termék, hanem pl. 101-en, amíg nem licitál más újra

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.