Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) zseko válasza Intruder2k5 (#47744) üzenetére


zseko
veterán

Nem értem hogy lehet valamit sos-ben venni úgy, hogy az átlagos szállítási idő 3-4 hét? :)

HR24.hu

(#47752) Hintalow válasza SG3rg0 (#47740) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen, úgy már jó lesz.
Ezekkel a webkártyákhoz tartozó speckó alszámlákkal az a baj, hogy nem teljes értékű giro számlaszámok, több banknál csak a saját belső rendszerük látja őket, ezért nem is tudják fogadni a paypaltól jövő pénzt.
Tehát pénz kikéréséhez normál folyószámlát kell megadni, a vásárlás meg mehet a mindenféle web és geyéb kártyával.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#47753) SG3rg0 válasza Hintalow (#47752) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi az infot. :R

Szerintem ez a webkártya amúgy egy jó dolog. Alin ezzel jobb fizetni.

(#47754) Hintalow válasza SG3rg0 (#47753) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nincs mit.
Alinak amúgy is elég jó a saját vevővédelme, simán paypal szint.
A fő probléma az, hogy nem minden bank kínál ilyen virtuális kártyákat. :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#47755) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Lehet úgy szűrni keresésre, hogy a termék helye Európán belül legyen? Az a lényeg, hogy kb. 1-2 hét alatt ide kéne érjen, ezért nem Hong Kongból vagy hasonló helyről rendelnék valamit.

(#47756) Gépötty válasza Vasinger! (#47755) üzenetére


Gépötty
senior tag

Persze, a részletes keresésen belül van olyan, hogy "Termék helye", ezen belül különféle opciókkal.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47757) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy volt egy rendelés ami nem érkezett meg, visszakaptam a pénzem és jött ma egy levél az eladótól.
Mivel az angolom nem a legjobb, így a segitsegetekre lenne szükségem. Én úgy értelmezem, hogy küldene nekem ingyen egy újat?

Dear kkalsz5,

i am writing to your Negative feedback again,i know you are unhappy you donot get your item,what i want to say is the shipping is out of our control,what we can do is refund or resend if you donot get,we refund to you as soon as you told us you donot get,am i right?I really hope you can understand us and give us a chance to change the feedback.I can resend one to you free,is ti ok for you?
Hope for your understanding
Best regards

- bigtreeonline

Üdv.: kóóó!

(#47758) Dluinet válasza kóóó (#47757) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen értékelést adtál nekik akkor amikor nem jött meg a termék?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47759) kóóó válasza Dluinet (#47758) üzenetére


kóóó
aktív tag

Negatív, miért?

Üdv.: kóóó!

(#47760) Dluinet válasza kóóó (#47759) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tehát csomagot nem kaptad meg és negatívot adtál neki?
nem válaszolt vagy nem akarta visszaadni a pénzed és az ebay neked itélt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47761) raziel01 válasza kóóó (#47759) üzenetére


raziel01
veterán

:W

Az ebay is bünteti egy idő után ha indokolatlanul negatívot adsz.

[ Szerkesztve ]

(#47762) kóóó válasza Dluinet (#47760) üzenetére


kóóó
aktív tag

Itt kérdeztem mit tegyek, elvileg ebay visszakuldte a pénzem mert, mert másfél hónap után nem jött meg a cuccom, és már le volt járva a határidő is.
Így mivel nem kaptam meg a terméket ezért negatív adtam neki.

Üdv.: kóóó!

(#47763) Dluinet válasza kóóó (#47762) üzenetére


Dluinet
nagyúr

max semlegeset adunk ilyenkor mert nem ért minket anyagi kár

arra kér rendeld meg újból a terméket, ha még szükséged van rá, és elküldik neked, de akkor már pozitívot adjál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47764) kóóó válasza Dluinet (#47763) üzenetére


kóóó
aktív tag

Akkor rosszul értelmeztem ezekszerint, mivel első rendelési ezek így azt gondoltam negatív a helyes, mert nem teljesült a dolog. Legközelebb mást adok.
Viszont én ettől az eladótól már biztos nem rendelek, mert ahol egyszer már befurodtem, oda nem megyek vissza.

Üdv.: kóóó!

(#47765) flegga92 válasza Degeczi (#47748) üzenetére


flegga92
senior tag

Sajnos a kedves bankok is szeretnek hülyeséget mondani, hogy válassz drága kártyát. Felhívtam múltkor az OTP-t, mert egy nem akart visszajönni a paypal refound 3 hét után sem. Majd mondta, hogy látja, hogy sokat szoktam külföldön vásárolni, ajánlana egy kártyát amivel bárhol tudok vásárolni. Természetesen ez az american express hitelkártya volt. Mondom neki, hogyha a Junior kártyámmal korábban is tudtam vásárolni, akkor mi szükségem van erre, eddig is megoldottam, mert működik. Hajthatatlan volt, majd amikor megkérdeztem tőle, hogy miért van a legtöbb olyan boltba ahol nagyobb értékű dolgokat lehet venni az kiírva, hogy nem fogadják el az AMEX kártyát akkor csak hebegett habogott majd elköszönt és letette a telefont :DDD

(#47766) somnia válasza flegga92 (#47765) üzenetére


somnia
őstag

Pedig biztos lehetsz benne, hogy jó az Amex.
Tesztképpen fizettem egyszer Amexxel meg sima Otp-s kártyával is, ugyanattól a vevőtől, ugyan azt a terméket rendelve és az Amexxel lényegesen olcsóbb volt.

Az meg, hogy nem fogadják el a boltban az Amexet, azért van, mert a sima kártya után 1%-ot von le tőlük a bank, az Amex után meg 2-3%-ot, ergo szarrágó a bolt.

[ Szerkesztve ]

(#47767) Degeczi válasza somnia (#47766) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, mert az Amex USD alapú, így csak egy USD-HUF konvertálást végez a bank, míg egyéb kártyáknál bejöhet egy USD-EUR is és utána EUR-HUF,
másrészt ehhez a hitelkártyához jár 1% visszatérítés is, ami ugyan nem sok, de ha nem csak alkalmi Ebayes vásárolgatások történnek vele, hanem a családi bevásárlások is, akkor nemhogy "ledolgozza" az éves díját, de még pozitív is lehet a mérlege
(normál bankkártya viszont kell mellé, mert hitelkártyával nem szabad KP-t fölvenni automatából, az hitelfelvételnek minősülne)

[ Szerkesztve ]

(#47768) Dluinet válasza Degeczi (#47767) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezért jó a rafi okoskártya
fizetésnél hitelkártya, pénzfelvételnél bankkártya

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47769) tkesy válasza Silent77 (#47701) üzenetére


tkesy
őstag

Ha vásárolt terméket az eladó nem postázza, (tehát a rendszer nem jelöl várható érkezési dátumot) akkor hogy módosulnak a Case-t vagy Claim nyitására vonatkozó határidők?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#47770) thomasa


thomasa
senior tag

Azt vettem észre, hogy változtattak valamit a bid-es licitálásnál. Most már ha megadod a licited, és leok-zod, a confirm ablakon nem látszik a visszaszámlálás, mennyi van még hátra. Ez azért is zavaró, mert nem lehet snipolni, azaz csak kettő kattintással lehet vásárolni, az meg ugye a vége előtt lényeges, mennyi ideig tölt a gép. Más is észrevette?

(#47771) k.kristof


k.kristof
őstag

Megnyertem két aukciót ugyanattól az eladótól. Ha szeretném, hogy egyben küldje, és ne kérje el az eBay checkoutnál a postaköltséget mindkettőért, akkor írjak az eladónak?

(#47772) raziel01 válasza k.kristof (#47771) üzenetére


raziel01
veterán

Sokszor a postaköltségbe van beépítve a termék ára, úgyhogy lehet nem is fogja elengedni.

(#47773) k.kristof válasza raziel01 (#47772) üzenetére


k.kristof
őstag

Ez könnyen előfordulhat az én esetemben is, ugyanis (elvileg) gyári Sony kiegészítőkről van szó. Az egész rendelés nem éri el a 20$ összértéket, csak gondoltam neki is, nekem is jobb, ha egy csomag van.

(#47774) Gépötty válasza k.kristof (#47773) üzenetére


Gépötty
senior tag

Attól, hogy két postát fizetsz, még lehet, hogy egy csomagban fogja küldeni. Ahogy előttem is mondták, sokszor a postaköltségbe van beépítve a haszon, ezért mindig össze kell adni a termék árával, és a kapott összegből eldönteni, hogy megéri-e megvenni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47775) k.kristof válasza Gépötty (#47774) üzenetére


k.kristof
őstag

Megérte, másrészt nem is volt biztos, hogy mindkettő az enyém lesz, az aukcióknál nem mindig van szerencsém. De most mindkettőt én ütöttem le, már ki is fizettem, most már csak meg kell érkezniük.

(#47776) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
van esetleg valakinek bejáratott/megbízható ebay eladója fotós kiegészítők vásárlására?
studio állványok, fényformálók, vakuk, táskák.. ilyesmikre gondolok.
"freeshipping" nagy előny lenne, és ha pl még EUs is az külön öröm :)
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47777) spidersoft válasza k.kristof (#47775) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nekem már olyan is volt, hogy valamiből egyszerre vettem kettőt (nem külön leütés, beírtam, hogy 2db), és az is két csomagban érkezett... egyik az egyik napon, másik másnap. A kínai postázási szokások elég... érdekesek. :)

(#47778) NORBl


NORBl
aktív tag

eBay bele tud nézni üzenetekben amiket az eladóval váltunk egymás között ? Mert nekem eddig ~ 60-65 körüli pontom van, szóval az kb. 50-55 vásárlás lehet eddig, mivel ugye volt, hogy többet vettem egy eladótól. Van 5 refundom, abból egyet visszafizettem, mert megjött a termék. A többi 4 mind jogos volt, amit alá is tudtam támasztani képekkel. A kérdés az lenne, hogyha jogos a problémám, bizonyítom, akkor nem mind1, hogy hány refundom van x időn belül ? Mert ha eBay bele tud nézni üzenetekben, elolvassa őket, akkor egyértelmű, hogy vagy nem (teljesen) olyan terméket kaptam ami a képen szerepel, vagy egészen mást, vagy sérült a termék. Ilyenkor is le tud tiltani az eBay ? Ha látják, hogy jogos a reklamáció, de túl sok van x időn belül, akkor is ? :F

Mert oké, ha valaki 5 ft-ért vesz 128 Gb-os pendrive-ot, és csak 8 Gb, és full refundot kér, és ezt megcsinálom 5*, akkor oké. De ha látják, hogy korrekt vagyok, írok ha megjön termék, visszafizetem, bizonyítom, ha nem a megfelelő minőségű terméket kapom, akkor szerintem nem lenne korrekt ha tiltana.

Szerk.: 2 full, 2 partial.

[ Szerkesztve ]

(#47779) kóóó válasza zeon.hu (#47664) üzenetére


kóóó
aktív tag

Kössz a linket!
Rendeltem is az asszonynak [egy ilyet]. Van véleményetek esetleg, hogy megérte-e? Jól döntöttem ugyan.

Üdv.: kóóó!

(#47780) Dluinet válasza kóóó (#47779) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem fogtál mellé

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47781) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Mennyire jellemző, hogy a Magyar Posta lusta értesítőt bedobni a Kínából érkező nem könyvelt csomagoknál? Ha ilyenkor visszaküldik a feladónak, a feladó ki fog engem értesíteni valahogy, vagy mi történik?
Hány napig őrzi meg a posta?
Csomageltűnés ált. melyik ország területén fordul elő?

Köszönöm előre is.

(#47782) Degeczi válasza peter889 (#47781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "a Posta", hanem az adott kézbesítő lusta - azt pedig nem ismerhetjük, csak a sajátot...
Egy hétig biztosan megőrzik (talán 10 napig is, de ebben nem vagyok biztos, kérdezd meg a helyi postán)
A tracking többnyire nem jelez közbülső lépéseket a forrásország elhagyása és Magyarországra érkezés között, ezért nem tudhatjuk, hol veszik nyoma.

(#47783) peter889 válasza Degeczi (#47782) üzenetére


peter889
őstag

Szerintem elég infó a két ország, gondolom, nem tőlünk nyugatra tűnik el, és ha jól sejtem nincs átpakolóállomás Kína és Mo. között keleten egy 3. országban. Vagy nem jól gondolom?

(#47784) peter889


peter889
őstag

Úgy akartam kérdezni, hogy a nem nyomkövetett csomagok vajon melyik országban tűnnek el?
(Van egy olyan érzésem, hogy a könyvelt, nyomkövetett csomagok kevésbé tünedeznek el.)

[ Szerkesztve ]

(#47785) Degeczi válasza peter889 (#47783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem mindig, Kínából gyakran küldenek pl. nyugati postával, ami valószínűleg menetrendszerű utasjáratok szabad kapacitásait használja ki, és így először az adott célországba (pl. Németország, Svájc, Svédország) kerül

Másrészt a trackingen csak azt látod, h útnak indították a kínai területről - de hogy már az ottani reptéren keveredett el vagy az ittenin, annak nem lesz külön nyoma

(#47786) randras válasza peter889 (#47781) üzenetére


randras
veterán

10 munkanap

(#47787) Frozzy


Frozzy
őstag

ilyenkor mi a teendő ? a héten rendeltem egy téli kabátot egy csaj ismerősömnek. de most ezt írja az ebay, hogy törölték a felhasználót :O most így is megkaphatom a cuccot vagy most valami pénzvisszafizetést kéne igénybe vennem vagy most mit csináljak ?

:R

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#47788) quailstorm válasza Frozzy (#47787) üzenetére


quailstorm
nagyúr

úgy látom nincs bejelölve, hogy feladta volna, szóval mehet a pénzvisszakérés
amúgy valszleg megjött volna, ha már feladta volna mondjuk 1 hete, és úgy a ban
bár nem véletlen bannolták alighanem...

[ Szerkesztve ]

(#47789) raziel01 válasza quailstorm (#47788) üzenetére


raziel01
veterán

"amúgy valszleg megjött volna, ha már feladta volna mondjuk 1 hete,"

Hol látod, hogy nem Kínában adta fel? Mert ott kb sose volt 1 hét. Ráadásul most szombat-vasárnap volt. Sehogy sem jó a logikád.

(#47790) Intruder2k5 válasza quailstorm (#47788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk Kínából kétlem, hogy ideérne 1 hét alatt!

wxf-77 kínai!

Situé à Chine, wxf-77 est membre eBay depuis mai 31, 2005
97,6% évaluations positives

Ettől persze lehet, hogy most sumákolt valamit, nyilván okuk volt rá, ha kidobták!

[ Szerkesztve ]

(#47791) quailstorm


quailstorm
nagyúr

hűha, mi ez a nagy okosság itten?

nem kell hogy odaérjen, ha feladta volna egy hete, nem fordul vissza a postán, ugye logikus?

a mondatszerkesztésemben a múlt idő az nem volt helyes most látom, megjönne és jövő lenne a helyes, 6-8 hét alatt kb...

[ Szerkesztve ]

(#47792) Frozzy válasza quailstorm (#47788) üzenetére


Frozzy
őstag

És hogyan tudnám vissza igényelni a pénzt? Le tudnád írni? így még nem jártam :Y

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#47793) quailstorm válasza Frozzy (#47792) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még csak hibás vagy meg nem érkezett termékért kértem vissza pénzt...
Nem tudom hogyan működik törölt usernél. Resolve a problem gombra kattintanék elsőnek, de ugye a felhasználó neked már nem tud megoldást adni, ebayt nem tudom mit tesz ilyenkor.

(#47794) peter889 válasza randras (#47786) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm mindkettőtöknek az infókat. Két nyomkövetetlen csomagot várok jó ideje, egyiket 2 hónapja rendeltem, remélem ideérnek.

(#47795) radi8tor válasza Frozzy (#47792) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem érkezik meg a termék, akkor nyiss case-t és visszaadják a pénzed. De azt írták, hogy ne rohanj rögtön hozzájuk, ettől még megkaphatod a terméket.

⭐ Stella

(#47796) randras válasza peter889 (#47794) üzenetére


randras
veterán

Arról már lemondhatsz szerintem, semmi komoly gond nem volt az utóbbi 2 hónapban, ami ezt indokolná, ünnepük az épp most van/volt, de ez nem lehet összefüggésben vele.

(#47797) fardem válasza peter889 (#47794) üzenetére


fardem
aktív tag

case-t kell nyitni, hogy a pénzed visszakapjad. persze ha benne van még a határidőbe.

ha meg esetleg ideérnek valamikor, akkor fizesd ki újra.

(#47798) bul07


bul07
nagyúr

Köszönjük Emese

Erste ma reggel 246Ft-ba számolt ell 1$-t, köszönöm nincs több kérdés

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47799) Intruder2k5 válasza bul07 (#47798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán mert 246Ft a dollár? :)

http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/

[ Szerkesztve ]

(#47800) Dluinet válasza bul07 (#47798) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a paypal 258 felett, érezd szerencsésnek magad

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.