Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Dluinet válasza maestro87 (#47500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

át akar vágni
ha a pénzt visszaadta akkor zárod, írd meg neki

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47502) zseko válasza maestro87 (#47500) üzenetére


zseko
veterán

Én is úgy gondolom ha bezárod úszhat a pénzed, szerintem át akar verni. De majd jönnek az okosabbak :)

HR24.hu

(#47503) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok

Eladásnál hogyan lehet a havi 500$ / 10 termékes limitet emelni?

köszi

mcs10

(#47504) radi8tor válasza mcs10 (#47503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok pozitív értékeléssel vagy kereskedői profil aktiválásával.

⭐ Stella

(#47505) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nem jött meg a cucc amit rendeltem, az eladó is látványosan húzta az időt, én pedig abban a hitben voltam, hogy a legkésőbbi becsült szállítás, +30 napod van case-t nyitni.
Ehhez képest, szépen eltűnt ma az aktív vásárlásaim közül az adott vétel, holott a Estimated delivery Szeptember 4-e volt!
Már nem enged semmit, se case-t nyitni, se negatívat adni.
Ilyenkor mit csináljak? PayPal-on a "Dispute a Transaction"-ben még bízhatok?

(#47506) fardem válasza maestro87 (#47500) üzenetére


fardem
aktív tag

A case nem korlátoz senkit. Az csak egy vita két fél között ha van valamivel gond. ha nyitsz, mert problémád van, akkor az eladónak reagálnia kell rá.

NEHOGY BEZÁRD! case-t ugyanis csak egyszer nyithatsz. át akarnak verni, mivel ha refundol az eladó, akkor a case automatikusan bezárul. majd ha megkapod a pénzt a paypalon akkor zárj be bármit is.

(#47507) fardem válasza Misi 007 (#47505) üzenetére


fardem
aktív tag

semmi gond, a paypal oldalon indíts case-t. ott megkeresed az adott tranzakciót és indítasz item not recieved caset.

van olyan hogy resolution center, majd ott benne sárga dispute a transaction.

ha rákattintasz akkor meg kell keresned a transactio id-t, amivel meg tudod nyitni a disputet.

(#47508) mirci18 válasza Misi 007 (#47505) üzenetére


mirci18
addikt

Olyankor már semmit szerintem maximum írsz az ebaynak de ők szerintem lepattintanak mert kifutottál az időből.
De nem értelek miért nem reklamáltál időben?
Bevett szokás hogy ha nem jön meg az utolsó igért időpontra az áru max 5 napot várunk rá mivel utána sok eladó az időt húzza.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47509) kerekfej válasza fardem (#47507) üzenetére


kerekfej
addikt

Feltéve, ha 45 napon belül van.

(#47510) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Hogy miért nem reklamáltam időben?
Egyrészt mert folyamatos műszakban tolom a melót, mostanság sokszor vagyok hulla.
Másrészt pedig voltak fontosabb dolgaim is mint ez.
Köszönöm az infót nektek, próbálkozom akkor és majd megírom, hogy mi lett a vége.

(#47511) fardem válasza kerekfej (#47509) üzenetére


fardem
aktív tag

paypalon asszem 60 nap, de nem vagyok biztos.

(#47512) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Megpróbáltam megnyitni, de ezt nyöti a PayPal:

"We Have Registered Your Dispute

Thank you for registering your complaint about this transaction. Unfortunately, this type of transaction is not eligible for PayPal dispute resolution. We encourage you to continue to work directly with your seller, as we have found that many misunderstandings reach amicable solutions through communication."

Úgy tűnik ezt bebuktam akkor, mindegy majd legközelebb jobban figyelek, -2700Ft.

(#47513) Winner_hun


Winner_hun
félisten

My eBay felületről csak nekem tűntek el az ikonok a termék neve és a válaszható opciók közül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47514) Intruder2k5 válasza Winner_hun (#47513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen ikonokra gondoltál? Nálam így néz ki...

(#47515) Siriusb válasza Misi 007 (#47505) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez így van. A Purchase History-ban a 2014-es évet válaszd ki, akkor megtalálod a terméket, gondolom a vásárlás időpontja régebbi, mint 60 nap.

(#47516) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Nyitottam egy case-t mert nem azt kaptam ami a leírásban volt. Sokat vitáztunk,így átadtam a döntést az ebaynek. Azt hozták,hogy küldjem vissza a terméket és kapok full refundot + 11.90 Eurot szállításra.

De én nem fogom visszaküldeni,mert elég macerás és költséges.(Kis városban élek) DHL el nem itt aközelben van.

Régebben felajánlott 20 euro refundot az eladó,de én nem fogadtam el. NA most inkább még is elfogadnám akkor. Írtam is neki hogy küldjön 20 euro refundot és bezárom a case-t. De nem ír vissza a hülyéjéje. Ezt hogyan lehet megoldani?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#47517) Winner_hun válasza Intruder2k5 (#47514) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetés, szállítás és a visszajelzések. Adblockot lelőttem de úgy se jelennek meg.
Pontosítok: angol (.co.uk) oldalon nem, de az amerikai (.com)-on megjelennek.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47518) raziel01 válasza prannk (#47516) üzenetére


raziel01
veterán

Felesleges volt ebayre bízni a döntést, mert mindig azt mondják, hogy küldd vissza a terméket főleg ha nem 1-2 dolláros cucc.

(#47519) prannk válasza raziel01 (#47518) üzenetére


prannk
őstag

Jó,de nem lehet megírni az ebaynak,hogy inkább elfogadnám azt a 20 euros refundot,mint hogy visszaküldjem.

Hogyha ez a bunkó fas német nem ír vissza. Nem tudom miért jobb neki az ha elbukik 10-20 eurot.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#47520) raziel01 válasza prannk (#47519) üzenetére


raziel01
veterán

Végső döntés pont azért van, hogy azt kell tenni amit ír az ebay.
Szerintem már esélytelen változtatni rajta.

(#47522) maestro87 válasza fardem (#47506) üzenetére


maestro87
őstag

"However I promise you will receive the parcel,or I will refund or resend the products. Can you pls trust us and close this case?Or it restrict my account. "

Nekem ezt írta. Az utolsó mondata valami korlátozást jelent, nem értem teljesen hogy mire gondol.
Erre full refundot kértem, de még tegnap 16h óta nem reagált rá.

(#47523) fardem válasza maestro87 (#47522) üzenetére


fardem
aktív tag

újraküldést soha sem szabad kérni, mert 99%ban nem adják fel és amíg vársz kifutsz a reklamálási időből, ha nem jönne meg.

ne foglalkozz vele, ne zárdd be! refundoljon és akkor a case bezáródik magától. az eladó amúgy hol van?

(#47524) Winner_hun válasza fardem (#47523) üzenetére


Winner_hun
félisten

Honnan ez a 99%? Ne magadból indulj ki hogy te nem adnád fel megint. Én többször kértem már és meg is jött, nem igazán volt még probléma ebből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47525) fardem válasza Winner_hun (#47524) üzenetére


fardem
aktív tag

jó pár adás vételem volt már, de nem magamból indulok ki, hanem itt a fórumban írókról. mivel én ha valamit árulok csak 1 db van belőle. És nem vagyok bolt. Aztán természetesen ajánlottan postázok mindent hogy meg is érkezzen. és a vevő ne sumákoljon hogy nem jött meg.

lehet túlzó a 99% amit írtam, de ha megszivat az eladó akkor semmi sem boldogít ha bukod a pénzt és a cuccot. sajnos a rendes eladók mellett a csalók is előfordulnak az ebayn és más piactéren. lehet télleg újraküldené, de mire az is ideér, akkor kifut az időből és pechje lesz, ha netán az újraküldött cucc sem jönne meg.

amúgy nem is tudom miért reklamál a srác, de a leírtak alapján nagyon úgy néz ki hogy az eladó trükközni próbálna vele.

(#47526) kerekfej


kerekfej
addikt

Történt veletek olyan, hogy 2 pozitív értékelésetek eltűnt? Úgy emlékszek több volt. Lehet megint rossz az új system?

[ Szerkesztve ]

(#47527) maestro87 válasza fardem (#47523) üzenetére


maestro87
őstag

Kínában van az eladó ha erre gondolsz. Nem is nagyon akartam kérni újraküldést. Egyébként az eladó megbízhatósága 99% feletti és az adott termékből is rendeltek már vagy 300-an.

De az utolsó mondata azt jelenti nem, hogy korlátozódik a fiókja? Mert ha ezt jelenti akkor tényleg átakar verni, mert látja, hogy még nem sokat vásároltam ebay-en.:)

(#47528) radi8tor válasza kerekfej (#47526) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, de a semleges értékelésem se tűnt el, pedig írtam róla eBay-nek, hogy távolítsák el. Persze a vevő mindent adhat. (licitált a termékre, aztán 1 hét nemfizetés után mondta hogy töröljem - ekkor már nem lehet törölni az aukciót)

⭐ Stella

(#47529) Dluinet válasza kerekfej (#47526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem ugyanattól érkező újabb pozitívot nem írja bele az összesítésbe csak egyszer számolja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47530) fardem válasza maestro87 (#47527) üzenetére


fardem
aktív tag

azt jelenti igen, csak éppen nem korlátozódik valójában. nem hiszem hogy nem adta fel, csak éppen elveszett a világban. ennyi. nem ért ide határidőre, te visszakérheted az árát. persze ha mondjuk 2 hónap múlva megjön akkor még kifizetheted neki, ha rendes vagy :)

csak azt nem értem miért nem adja vissza a pénzt. te nem kérsz újraküldést, hanem a pénzt vissza. gondolom nyomkövetési szám sem volt.

(#47531) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok!
A kínából származó termékek 100%-ban hamisítványok? Mennyire jó minőségűek?
Razer DeathAdder Pro-t szeretnék rendelni, viszont kételkedem a minőségében. Valaki rendelt már hasonló terméket?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#47532) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Gyors kérdés:
Rendeltem egy telefont ,amit meg is fogtak a VÁMon ,kiküldték a papírt és kellene a feladó neve ,csakhogy az pár kandzsi ,ilyen esetben mit írjak oda?
Előre is köszönöm

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#47533) Intruder2k5 válasza IntelKiller7 (#47531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem 100%-ban, de ilyen cucc esetén azért ha tized részébe kerül mint itthon, akkor gyanakodj egy kicsit!

(#47534) somnia válasza fulopmartin (#47532) üzenetére


somnia
őstag

Pl: az eBayes nickjét.

(#47535) maestro87 válasza fardem (#47530) üzenetére


maestro87
őstag

Nem volt tracking number, 700 Ft csak az egész. Majd holnap kiderül mi lesz, Vasárnap lehet ott sem dolgoznak.
Egyébként megírtam neki azt is, hogy kifizetem ha mégis megjön... Ha holnap sem jön meg akkor megrendelem még egyszer egy másik eladótól. Csak az a baj, hogy ha meg mégis előkerül a csomag, akkor a nyakamon marad a másik.:)

(#47536) ®Sapphire


®Sapphire
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete cserélték le Erste MasterCard bankkártyámat Maestro kártyára.
Ezzel csak Kínába tudok utalni Paypalon keresztül,Anglia és Német vásárlásnál nem működik.

Ezt az üzenetet kapom paypal fizetésnél: We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-kártya száma.
To pay instantly, link a debit or credit card to your PayPal account or choose another way to pay

Kérdésem,hogy mi a menete a kártyacserének,mennyi idő,postán vagy személyesen kell intézni,milyen kártyára cseréljem?

Köszönöm!

(#47537) htc07 válasza ®Sapphire (#47536) üzenetére


htc07
addikt

ezt a bankodtól kell megtudnod. :)

egyébiránt ha nem akarod cseréltetni a maestro-t, tudsz utalni pénzt a paypal számládra, hogy később abból fizesd a vásárlásaid. ennek nagy előnye, hogy nem költesz többet mint amennyit szánsz a hónapra. :DDD

(#47538) spidersoft válasza spidersoft (#44012) üzenetére


spidersoft
senior tag

Üdv! Up :U Erre valaki?
>> (#44012) spidersoft

Azóta új proci (E8-6500 APU) és alaplap (hozzá nyilván újrapattintott windóz), meg a róka is frissítette magát párszor. Másnál nincs efféle jelenség? Ez a proci passmarkon 3x akkora, mint az előző, úgyhogy a lassulás valamivel kisebb/lassabban fokozódik, de ugyanúgy megvan: 2-3 óra elteltével a 480p youtube is akad.

Annyit tennék még hozzá, hogy ha bezárom az ebay lapot akkor is meggajdul...

Ha fut a FF ilyen belassult állapotban és indítok valami nem-böngészős játékot (mostanság épp a The Bridge), akkor az olyan normálisan megy, mintha nem is lenne más futó program, illetve vagy ha indítok egy chromeot, akkor abban is szépen lehet nézni a videókat, csak akkor lassul meg újra az egész, ha visszaváltok a FF taskra.

(#47539) Gépötty válasza spidersoft (#47538) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nekem is belassul, ha nem is ennyire (Intel alaplap, E6300 proci, 4GB RAM, és Chrome-ot használok). Feleennyi memóriával sokkal rosszabb volt, és javított rajta, hogy SSD-ről szalad a rendszer (bár ez értelemszerűen friss rendszerhúzással is járt).

Szerk.:
Azt elfelejtettem, hogy nekem általában nyitva van 15-20 lapfül, amiből a legtöbb memóriát zabáló néhány, akár 300 000k-t is képes fölenni egyenként, úgyhogy a négy giga is el tud fogyogatni szépen. Ilyenkor már nekem is beszaggatja a fullHD videókat teljes képernyőn (alaplapi kártya természetesen).

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47540) ®Sapphire válasza htc07 (#47537) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Egy másik Angol eladónál tudtam fizetni ezzel a kártyával,ez pár 100 ft-os tétel volt.

Amelyik nem sikerült,az kb. 8000 ft.

A nagyobb összeg miatt nem jön össze,vagy az eladó bankja nem fogadja el a Maestro kártyát?

(#47541) Gépötty válasza ®Sapphire (#47540) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ebayen PayPallal fizetsz, nincs olyan, hogy az eladó bankja nem fogadja el a kártyád. Olyan viszont lehet, hogy túl alacsony a napi limited, és a fizetendő összeg már kilóg felül.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47542) ®Sapphire válasza Gépötty (#47541) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Nem lehet alacsony,mert kínai utalásnál működik nagyobb összeggel is.

(#47543) Gépötty válasza ®Sapphire (#47542) üzenetére


Gépötty
senior tag

De úgy már lehet alacsony, hogy a kínai utalás után a következő már csak holnap férjen bele!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47544) ®Sapphire válasza Gépötty (#47543) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Ma még nem volt kínai utalásom,sőt ami volt egy a héten,azt is vissza utalták,mert nem tudták teljesíteni a rendelést.
A Mastercard kártyával nem volt ilyen gond.

(#47545) Gépötty válasza ®Sapphire (#47544) üzenetére


Gépötty
senior tag

Akkor nincs több ötletem.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47546) Dluinet válasza ®Sapphire (#47544) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kérdezd meg a banktól
szokott lenni ilyen telefonos ügyfélszolgálat, de töltőt készítsed be hozzá :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47547) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!
Paypal váltási árfolyama mennyi ma?
Vagy mindegy, mert a saját bank úgyis jobban váltja?

#?*@&!

(#47548) Dluinet válasza zeon.hu (#47547) üzenetére


Dluinet
nagyúr

saját bank úgyis jobban vált

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47549) zeon.hu válasza Dluinet (#47548) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

#?*@&!

(#47550) Dluinet válasza zeon.hu (#47549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb 2-3%-kal drágábban vált az ebay

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.