Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) randras válasza kerekfej (#47100) üzenetére


randras
veterán

SCAM! ;]

raziel01: 18K, de remélem szerencsétlen nem is veszi még észre egy ideig hogy elszúrta, mert az árát még nem kaptam meg. Az lesz a szép, ha nem akaródzik majd kifizetni.

(#47102) raziel01 válasza randras (#47101) üzenetére


raziel01
veterán

Ja hogy te vagy az eladó. :D
Hát az cumi.
Szerintem amúgy kicsi az esély, hogy a tracking numbert nézegeti.

(#47103) randras válasza raziel01 (#47102) üzenetére


randras
veterán

Nem. Liciten megnyertem valakinek valamit, amit feladtak fizetés nélkül, az ára meg még nem jött meg.

(#47104) csaba17 válasza Dluinet (#47099) üzenetére


csaba17
senior tag

nekem ezt küldte:
Dear XXX,

Thank you for contacting PayPal regarding the $5.00 USD you were expecting to receive for completing the survey.

I have reviewed your account and it shows that unfortunately no money has been received to your account recently. I am not sure whether this email came from PayPal or not.

Fake emails, also known as phishing emails, attempt to collect your personal and financial information. These fake emails often link to fake websites that encourage you to enter personal information (for example, credit card numbers, passport or driving licence number, and account passwords).

You’ll know that an email is not from PayPal when:

The email uses a generic greeting like ‘Dear user’ or ‘Hello, PayPal member'. We always address you by your first name and last name or the business name on your PayPal account.
The email requests financial and other personal information. For example, an email from PayPal never asks for the numbers of your bank account, debit or credit card, or driving licence. We also don’t request your email addresses, your full name, your account password, or the answers to your PayPal security questions.
The email includes an attachment or a software update to install on your computer.

If you think you’ve received a phishing email, forward it to spoof@paypal.com. Then delete the fake email from your inbox.

To learn more about fake emails or websites and online safety, log in to your account and click ‘Security Center’.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Kevin

[ Szerkesztve ]

(#47105) Dluinet válasza csaba17 (#47104) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kevin nekem is ezt írta
de most úraindítottam a paypal-on, és most Declan írt nekem:

"Dear X Y,

Thank you for contacting PayPal regarding your survey.

I have reviewed your account and I have applied the $5.00 USD to your account now. This may take up to 24 hours to show on your account. My apologies for the wait for these funds.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,

Declan
PayPal"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47106) kmisi99


kmisi99
addikt

Amerikából vennék egy laptopot de alap shipping 20 000 mennyire lehet vajon üzletelgetni, az eladóval, hogy ugyanmár olcsóbb módon adja föl? Gondolom biztos fel lehet azt adni 4-5000 ért is.

(#47107) Dluinet


Dluinet
nagyúr

számlámon az $5

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47108) Silent77 válasza kmisi99 (#47106) üzenetére


Silent77
veterán

Lehet fellehet, de nem biztos, hogy neked megérné.
Azért egy laptopra már illik biztosítást kötni.
Van olyan is aki a jutalék miatt adja olcsóbban, és a postaköltséget emeli.
Írj neki, veszteni nem veszítesz semmit.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#47109) Degeczi válasza kmisi99 (#47106) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megpróbálni természetesen meg lehet, de érthető, ha nem vállalja be, uis az eladó felelőssége, h a termék hozzád sértetlenül eljusson, és ezért egy megbízható, ám drága futárszolgálatot választ
(de úgyis az áfa lesz az igazán nagy tétel, mert laptop biztosan nem csúszik át)

(#47110) zonusz


zonusz
tag

Szisztok!
Erre (#47073) zonusz esetleg valaki? Köszönöm! (Bocsi, valahogy nem tudom linkként betenni.)

[ Módosította: radi8tor ]

(#47111) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Biztos százszor volt már, de nem találok effélét... szóval az ebay.com-on milyen időzóna szerint megy a case?

"If we don't hear from you by 09-20-2014"

...ez US idő, vagy kínai? Tehát ha magyar idő szerint szept. 20-án délután reagálok a dologra, akkor kínai idő szerint már elbuktam, vagy amcsi idő szerint még bőven jó vagyok? ;)

Köszönöm az infót! :R

(#47112) Degeczi válasza spidersoft (#47111) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vmelyik USA-beli kell legyen, mert pár hete pont arra panaszkodott vki, h még nem enged neki "nem jött meg" ügyet indítani, holott már letelt a várható érkezés időpontja (mármint nálunk - USA-ban még nem. Valszeg nem is keleti-, hanem nyugati part lehet, különben csak 6 óra lenne az eltérés)

Mindenesetre végső határidőt aligha érdemes így kicentizni

(#47113) Intruder2k5 válasza Degeczi (#47112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden valószínűség szerint San José, CA, Amerikai Egyesült Államok, az eBay székhelye!

(#47114) pumi1980


pumi1980
tag

Üdv!

Kaptam 5 USD-t a PayPal-tól.
A PayPal balance-om így néz ki:
HUF (Primary): 0 HUF
USD : $5.00 USD

Ha szeretnék venni valamit, ami mondjuk 5.49 USD, akkor mit kell tennem, hogy a meglévő 5 USD-t felhasználjam és csak a maradék 0.49 USD-nak megfelelő HUF vonódjon le a kártyámról? Eddig mindig a saját bankom váltotta az árfolyamot és nem a PayPal, most is ezt kell választanom?

Ez csak elméleti kérdés, de mi lenne a helyzet ha, a termék 10 GBP-ba kerülne? Ekkor, hogy lehetne felhasználni az 5USD? Gondolom ez nem célszerű a kedvezőtlen PayPal USD->GBP váltás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47115) lacy027 válasza spidersoft (#47111) üzenetére


lacy027
tag

PDT / PST az időzóna. Előbbi nyáron, utóbbi télen.

#47114 pumi1980
5 USD a PayPal-ról és 0.49 USD a számládról a bank árfolyama szerint, ha a bankod vált. GBP-ben fizetéshez előszőr a PayPal-on lévő USD összeget át kell váltani, utána lehet felhasználni.

(#47116) Dluinet válasza pumi1980 (#47114) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én bankkal váltottam
így $5 a paypal-ről vonódott le, a $0,49 pedig a kártyáról
ezt a paypal fiokban a fizetés részleteiben látszódik

nem mertem kockáztatni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47117) Kicsirics77 válasza pumi1980 (#47091) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem meg ez jött:
Thank you for contacting PayPal. This is an automatic reply to let you know we've received your message. Please don't reply to this email. We'll respond to you within 24 hours.

If you have a question or problem that needs immediate attention, please log in to your PayPal account and go to 'Contact'.

We look forward to helping you.

Yours Sincerely,
PayPal

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47118) Dluinet válasza Kicsirics77 (#47117) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor még várj a válaszra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47119) Kicsirics77 válasza Dluinet (#47118) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ok
:R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47120) ben-ga


ben-ga
tag

(#47122) Degeczi válasza ben-ga (#47120) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már vagy 6-7 éve vevő nem kaphat negatívot...

(#47123) raziel01 válasza Kicsirics77 (#47117) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem is ez van egyelőre.
Se nekem se nővéremnek nem válaszoltak tegnap délután óta.
Barátnőm meg 10 perc alatt megkapta az 5 dollárt.

(#47124) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak,
kissé OFF, de szokott szó lenni róla :
tudtok ajánlani lehetőleg kis méretű, de combos power bank-ot ?
egy LG F6 telefon-hoz lenne, nem kell atom bika, de a kis méret is fontos lenne.
Bevált modell, jó eladó. PayPal-os, szóval ne Ali. (ebay, webshop)
Előre is köszönöm, privát is jöhet. :R

.:. bl4ze .:.

(#47125) radi8tor válasza Degeczi (#47122) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig néha megérdemelné. Semlegest adott a spanyol, mert a postán elveszett az általam feladott levele.
Persze nem akart trackinget, minél olcsóbban kellett neki.
Azt mondja küldjem újra. Mondom nem üzlet vagyok, hogy leakasztok még egyet a polcról. Kicsit el van tévedve. Erre semlegest adott mert nem adtam vissza a pénzét. (cca 1500 Ft)

⭐ Stella

(#47126) Gépötty válasza bl4ze (#47124) üzenetére


Gépötty
senior tag

Banggoodon $23 a 10400-as Xiaomi. Nem hamisak, és már sokaknál bizonyítottak.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47127) raziel01 válasza radi8tor (#47125) üzenetére


raziel01
veterán

Az eladó felelőssége, hogy megkapja a vevő a cuccot.
Vevőként én is leszarnám, hogy miért is nem jött meg. Pénz vissza vagy újraposta (ha lehet).

(#47128) bl4ze válasza Gépötty (#47126) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm. Megnézem.
Valami olcsóbb, kisebb kéne.

.:. bl4ze .:.

(#47129) pumi1980 válasza lacy027 (#47115) üzenetére


pumi1980
tag

#47115 lacy027
#47116 Dluinet

:R

(#47130) raziel01 válasza raziel01 (#47123) üzenetére


raziel01
veterán

"I have reviewed your email and I would like to advise you to send us the email confirmation that you were offered a $5.00 USD coupon. Once we receive this email we will review your account.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Tommy
PayPal"

Nem baj. Addig zaklatom őket amíg nem adnak lóvét. :D

(#47131) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Vettem egy Garden Warfare cd kulcsot előző este, írták, hogy 0-12 óra alatt küldik. Most ráírok, hogy mi újság van, erre visszajön egy ilyen válasz:

"Hello, thanks for your purchase! because there are many hackers in the market, we need verify your order. Please write your eBay name and the date on one Paper, and use your smartphone to take a photo of the paper and any of your card? such like Bank Card, Utility Bill, Name Card,Identity Card, Student Card, Passport, even examination papers with your name and so on, we need check your name and your ebay name only. Please send the photo by ebay message, thanks!"

:F

(#47132) Degeczi válasza Jhonny06 (#47131) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fényképezd le a hátadat, h nem tollas, és jelentsd az Ebay felé, h teljesítés helyett a bankkártyád képét akarja megkapni... :Y

(#47133) Jhonny06 válasza Degeczi (#47132) üzenetére


Jhonny06
veterán

Erről lenne szó amúgy, elég jó visszajelzései vannak: [link]

(#47134) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Kis segitseget szeretnek kerni Refoundolashoz. Vettem egy szeldzsekit de nem lett jo raadasul nem is olyan szinben kuldtek mint amilyet rendeltem ezert kontaktoltam eBayen az elado ceggel, hogy szeretnem visszakuldeni. Irtak is ma hogy persze kuldjem nyugodtan az alabbi cimre... Es megadtak egy cimet.

Na marmost, mire kell figyelnem, hogy tudjam bizonyitani hogy feladtam a termeket? Illetve hogy a legalkalmasabb feladni? A postakoltseget amit rendelesnel kifizettem megteritik vagy csak a termek arat?

Koszonom elore is!

(#47135) pepe091 válasza madle (#47134) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A postán ajánlottan add fel (+735 Ft) és így kapsz ragszámot, ami alapján követni is tudod. A visszaküldési postaköltséget nem térítik.

(#47136) madle válasza pepe091 (#47135) üzenetére


madle
őstag

Es ezt azutan fizetik nekem vissza hogy megkaptak a dzsekit vagy ha mar jelzem nekik azonnal?

Az idefele jovo postakoltseget teritik?

Koszi

(#47137) Degeczi válasza Jhonny06 (#47133) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahol a negatívjai között pontosan a te eseted is többször előfordult már:
"the seller asked to send my personal data after a failure canceled the order."
"Paid upfront yet wanted ID sent?! Transaction cancelled & refund received"

Nyomd föl a kínai bűnözőt!

(#47138) raziel01 válasza Degeczi (#47137) üzenetére


raziel01
veterán

Jaja. Jelenteni kell ebay-nek nem csak negatívot adni.

(#47139) Jhonny06 válasza Degeczi (#47137) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na, utoljára egy fenyegető emailre elküldte a kódot a köcsög :DDD Jobb így, majd jelentgeti az, aki van ideje rá..

(#47140) raziel01 válasza Jhonny06 (#47139) üzenetére


raziel01
veterán

Mondjuk én ennek ellenére is negatívot adnék neki.
Menjen az anyjába a felesleges adatokkal amit kér.

(#47141) Degeczi válasza Jhonny06 (#47139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És tovább próbálkozik másokkal... :(
Ne hagyd annyiban, mindenképpen jelentsd!

(#47142) randras válasza Jhonny06 (#47131) üzenetére


randras
veterán

Szerintem küldd el neki a bankkártyád nyugodtan lefényképezve elölről és hátulról is, de csak ha dombornyomott.

(#47143) Dluinet válasza randras (#47142) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyet még viccből sem!!!
soha senkinek nem küldünk bankkártyáról képet, semelyik feléről

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47144) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Ezt a választ kaptam:
Dear Koteles Istvan,

Thank you for contacting PayPal regarding the 5 USD promotion. I am very pleased to assist you today.

Mr. Koteles, I would like to kindly advise you that this promotion is not available for the market of Hungary.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Ingrid

Magyarul baszhatom hátulról telibe :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47145) raziel01 válasza Kicsirics77 (#47144) üzenetére


raziel01
veterán

Írj nekik még egy emailt.

Az a vicc, hogy barátnőm megkapta az 5 dollárt pedig ő nem is adta meg múlt héten az email címét a promóciós oldalon csak poénból az ő accjával is írtam a paypal-nak.
Engem meg szopatnak. Nem értem másnak miért 10 percen belül válaszolnak nekem meg vagy 12 óra volt.
Nem nagy az összeg de ha már megadtam az email címem akkor az a minimum, hogy megadják amit írtak.

(#47146) Kicsirics77 válasza raziel01 (#47145) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Annyira nem vagyok megreccsenve érte,csak kiváncsiságból próbáltam meg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47147) ben-ga válasza Degeczi (#47122) üzenetére


ben-ga
tag

köszi :)

(#47148) Fancy-boy válasza madle (#47136) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezt tőlük kell megkérdezni, hogy a postaköltséget is visszaadják-e. Általában nem.
Meg kell nézni az üzletszabályzatukban

Ha te lennél az eladó, visszautalnád a pénzt anélkül, hogy megkaptad a visszaküldött terméket? :N

(#47149) madle válasza Fancy-boy (#47148) üzenetére


madle
őstag

Jogos! :) mindenestre akkor ajanlottkent feladom hogy kovetheto legyen es ott tudom bizonyitani hogy feladtam. Aztan varok.

(#47150) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Augusztusban rendeltem egy lcd invertert ebay-ről,a fizetés paypal-ról történt.
Az inverter viszont a mai napig nem érkezett meg.
Mi a teendő ilyenkor?
Eddig ez az első ami nem érkezett meg.
A múlt héten írtam az eladónak,hogy ez így nem lesz jó,de semmi nem történt csak annyi,hogy megköszönte,hogy szóltam és elnézést kért a kellemetlenségért.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.