Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46834) Gépötty válasza maestro87 (#46832) üzenetére


Gépötty
senior tag

$25 feletti rendelésnél kapsz TN-t.
Arduino:
Idézek a TavIR hírleveléből:
"Az eredeti olasz Arduino lapok mellett számos kínai utángyártás jelent meg - hiszen szabad az elektronikai rajz, szabad a kapcsolás. Azonban ez néha visszaüt. Elég csak az "UNO klón - kis hibával" cikkre gondolni.
Itt már kicsit túl is lőttek a célon. De az 1:1 utángyártások esetén fel kell tenni a kérdést:
- miért ennyi?
- mi a buktató?
Többen (én is) sokáig csak az árat néztem. 1-2 eFt mit számít. Ha nem jó: bosszúság, kuka. Viszont nem számoltam valamivel: a levelezésre fordított idő, a pénzvisszatérítés / újrarendelés illetve a küldés idejére. A költségek közt az idő "ingyen" van. Az elmúlt 2 hónapban csak Arduino lapból (mini, micro pro, uno, mega) 14-15 darab jött javításra.
Lassan beleég a TavIR fórum fejlécébe is: "Amit Kínában összeraknak - itthon megjavítjuk."
A vizsgálatok, időt rabló javítások során a feltárt ordító típushibák: a forrasztógyanta átvezet, láb nincs beforrasztva, összeérnek kivezetések, bootloader hiányzik...."
Még egy cikk, és még egy.
Én magam nem játszok ezzel (bár nagyon szeretnék), így gyakorlati tapasztalatom nincs. Ezt megosztottam veled aztán majd eldöntöd, mit kezdesz a kapott információval. Mondjuk ilyen ultrahang- esőszenzor- és hasonló panelek veszélyt nem, maximum kisebb kellemetlenségeket okozhatnak, azt én is simán megvenném kínából.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.