Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) anonymus89


anonymus89
addikt

Továbbra sem javult a helyzet annyi változás történt, hogy habár bios reset nem történt részemről mégis elfelejtette az időt. :F
Most még szinkronizálni sem tudja automatikusan. purcan az elem??

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19852) spista222 válasza A_ScHuLcZ (#19850) üzenetére


spista222
addikt

Már írtam hogy én mire ruháznák be.
Annak semmi értelme hogy van otthon egy Pentium D és veszek hozzá 4k+-ért egy hűtőt mert a 100W+-t nem képes más lehűteni. Annyiért már kapsz core alapú procit ami komolyabb hűtés nélkül is elmegy és gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

(#19853) vilmaboy válasza anonymus89 (#19851) üzenetére


vilmaboy
őstag

:K lehet elem igen... is....

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19854) asdddsa


asdddsa
tag

Üdv!
Valaki nem tudja mi baja lehet?
VGA-ra gyanakszok, elküldtem egy gyereknek itt a PH-n hogy nézze meg de elvileg nála jó.

Azt hozzá teszem hogy egyszer nem ment a VGA hűtése és szemcsésedett a kép, kikapcsoltam és átkötöttem a hűtést a lapra, játékok alatt is beakad van hogy ritkábban van hogy sűrűn(2-10mp) nyomok egy ctrl+alt+del-t és utána megy a játék rendesen(amíg be nem akad megint), ha kilépek a feladatkezelőből.
9800GT bifrost vd1065 hűtéssel.

(#19855) Thunderzolee válasza A_ScHuLcZ (#19850) üzenetére

A 775 Celeron D nem minden esetben jobb a Nortwoodnál, sőt......

Northwood:
2.4-3.4GHz 512KB L2 800FSB

Northwood Celeron:
2.1-2,8GHz 128KB L2 533FSB

Prescott:
2.4-3.4GHz 1MB L2 800FSB (s478)
2.8-3.8GHz 1-2MB L2 800FSB (LGA775)

Celeron D (3százas sorozat, Prescott alapúak)
2.1-3.2GHz 256KB L2 533FSB (s478)
2.4-3.3GHz 256KB L2 533FSB (LGA775)

Celeron (4százas sorozat, Core alapúak):
1.6-2.2GHz 512KB L2 800FSB

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19856) sonaj0203 válasza asdddsa (#19854) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Jól értem, hogy a vga hűtőt az alaplap vezérli?

Szerintem az semmi képen nem egészséges, mert a vga mindig más terhelésnek van kitéve, főleg játékok alatt. Az alaplapnak meg nem kell akkora hűtés és ezért ő nem küld olyan jelet a ventinek, hogy nagyobb fordulatszámra kapcsoljon, így nem hűti kellőképpen a gpu-t. Ezért akadozhat, amikor túl melegszik és ezért lesz jobban, amikor ctrl+alt+del-t nyomsz, mert ilyenkor kilép a gpu terhelő alkalmazásból, játékból és rövid időn belül vissza hűl a vga.

De, ha rosszul képzelem szóljanak az okosabbak nyugodtan. :B :K

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#19857) draco31


draco31
veterán

Hali!
Hp psc 1400 nyomtató új patronokat kapott, és minden bekapcsoláskor nyomatja a tesztoldalt, pedig vissza van bele rakva, hogy beolvassa. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni. Lassan elfogy a tinta az új patronokból.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19858) anonymus89


anonymus89
addikt

2,57V van még benne gondolom elégnek kell lennie. Szerintetek ia????

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19859) spista222 válasza Thunderzolee (#19855) üzenetére


spista222
addikt

(#19860) #48613632 válasza spista222 (#19859) üzenetére


#48613632
törölt tag

kicsit kevered, a P4 6xx sorozata a 2M cache, a Cedar Mill a 6x1 ;)

szerk : tehát 620 630 640 650 660 670 az Prescott mag, 2M cache, a 631 641 651 661 az pedig Cedar Mill, 621 tudtommal nincs.

szerk2 : Az órajel pedig 2.8GHz-ről indul, majd 3, 3.2, 3.4 ... és így tovább.

CeleronD-nél a CM magos pedig minden esetben 512 L2 cache, de ezt így is írtad.

[ Szerkesztve ]

(#19861) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mozilla Thunderbird-ben a beérkezett leveleknél felül hogy tudnám a sorrendet megcserélni, hogy a feladót mutassa első oszlopba, s mögötte a tárgyat?
Alap esetben így néz ki:

szerk: ,megoldva

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#19862) asdddsa válasza sonaj0203 (#19856) üzenetére


asdddsa
tag

Fixenen forog egy adott fordulaton(ne kérdezd mennyin:) ) és így se láttam 53-4 fok felett akármilyen teszt alatt se.
Jobban megbízok benne, mintha a VGA vezérelné magának, mert az már csődöt mondott egyszer. Lehet pont az a baja, hogy akkor megsült egy kicsit, de elvileg akinek elküldtem jó a VGA. :F

[ Szerkesztve ]

(#19863) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok,
olyan proggit keresek, mint régen a Norton Ghost volt, azaz tud particiót ghostolni, és azt egy boot disk segítségével vissza is állítja.

Nevével ellentétben a Norton Ghost nem tudja (hogy rohadjon meg, hajszálon múlott, hogy megvettem, valamiért a Norton weblajárol ez az opció nem működik)
Lényeg a lényeg, van backup, meg recovery, de nem full particióra vonatkozóan, hanem rendszerfájlokra.

Nekem azonos gép konfigokra kellene telepítéshez, lényegesen egyszerűbb lenne egy image-ből megoldani.

Na a kérdés, milyen program tudja ezt? Köszi előre is.

(#19864) vilmaboy válasza #48613632 (#19863) üzenetére


vilmaboy
őstag

az easeus partiton manager home tud ilyesmit. wizard fül alatt van eldugva. ingyenes cucc...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19865) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Help kéne. Olyan gondom van, hogy klikkelhető linkeket(makrókat) illesztek be a fórumhozzászólásaimba és hirdetéseimbe, de csak Firefoxban lesz klikkelhető, Crome-mal nem. Miért? Mi kéne tegyek, hogy aki Crome ot használ az is tudjon ráklikkelni linkre?

(#19866) #48613632 válasza vilmaboy (#19864) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, ki is próbálom :R

Lehet, hogy céges környezetben nem használhatom? :F Angliai magánvállalkozóként X összegig nem vagyok köteles számlát adni, ha nincs VAT regisztrációm (ÁFA) Az a kérdés, ez most akkor business, vagy nem?

Eternitys

Ki akartam próbálni, de az apróid között (egyet találtam) nincs ilyen link. tudsz adni egy linket, ahol van?

[ Szerkesztve ]

(#19867) JoolsNOS válasza madmaxxx (#19804) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez sem segített, de mint mondtam alaplapi cdről már telepítettem ezt is. Mind1, köszi a segítséget. Nem szeretem az ilyet, de marad amíg nem látom hátrányát.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19868) #48613632


#48613632
törölt tag

Húú, még egy kérdés a partition copy alapú rendszer mentésekhez.

Van a W7 alatt ugyanis egy 100MB rejtett partició, ezt is kell másolni? Vagy ez független a rendszerektől?

Mivel utoljára ilyet XP alatt csináltam, de főleg régebben 98 alapú rendszereknél, ezért nem tudom, ma ez hogyan is megy.

vilmaboy
Ahogyan nézem ez sem lesz jó :(
Copy partitiont tud egy másik, unallocated particióra copyzni, de nekem egy képfájlba kellene, amit kiírok egy discre, (vagy kiírja ő magának) és bebootolok róla, majd visszamásolom.

[ Szerkesztve ]

(#19869) Eternitys válasza #48613632 (#19866) üzenetére


Eternitys
aktív tag

ebben hirdetésben nézd már meg légyszives, hogy a "kép róla" utáni sima link klikkelhető-e Crome-al, mert nekem csak Firefoxal klikkelhető:
http://hardverapro.hu/apro/eredeti_divatos_surplus_division_terd_nadrag_rovid/hsz_1-50.html

(#19870) Cucuska2 válasza #48613632 (#19868) üzenetére


Cucuska2
őstag

Azt is másold.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19871) zetorg


zetorg
aktív tag

üdv!

valaki tud tippet, hogy honnan tudnám letölteni az office small business 2007 telepítőjét?
itt egy gép, de csak kulcskártya van hozzá :W
microsoft minden oldalt megszüntetett, ami erről szólt

találtam lemezt a polcon, 1,5 óra netezés után :DDD :O

[ Szerkesztve ]

(#19872) #48613632 válasza Eternitys (#19869) üzenetére


#48613632
törölt tag

nekem egyikkel sem klikkelhető, szóval nem ismeri fel hivatkozásként :B

(#19873) Eternitys válasza #48613632 (#19872) üzenetére


Eternitys
aktív tag

most nézd meg kérlek. működik Chrome-mal?

(#19874) James42


James42
csendes tag

Üdv! A következő problémával szembesültem: Van egy Logitech F710 Gamepadom, ami tökéletesen működött mindaddig, míg egy szép nyári reggelen újra kellett telepítenem a Windowst. A Windows 7 64bites rendszert elindítva próbáltam csatlakoztatni őt, de a telepítés alatt addig jutott el, hogy felismeri a kis USB vevőt, de magát a gamepadot 2 db "nem csatlakoztatott eszköz"-ként "érzékeli" (tehát pont az a baj, hogy nem érzékeli). Driverekkel próbálkoztam, hogy a Win megkeresse magától, próbáltam az eredeti cd-t használni, és a Logitech honlapjáról is leszedtem egyet, valamint egy F710 connection programot is, és az összes variációt végigpróbáltam az összes, gépen levő usb-vel, de csak nem akarja felismerni a jelenlegi állapotában 13ezer pénzért vásárolt darab műanyagomat.

(#19875) #48613632 válasza Eternitys (#19873) üzenetére


#48613632
törölt tag

Most működik :C

(#19876) Eternitys válasza James42 (#19874) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Tipp: elöbb a szoftvert telpítsd, majd csak utána csatlakoztasd az USB-t. Nekem vistában legalábbis a sorrent szokott gondot okozni.

(#19877) Eternitys válasza #48613632 (#19875) üzenetére


Eternitys
aktív tag

no köszi lehet pályát váltok és html programozó leszek :D Egyébként megvan mi volt a baki: a firefoxban egy scriptet használok, ami az összes linket klikkelhetővé változtatja és ez elhitette velem, hogy én milyen ügyes vagyok és jól csináltam mindent. :D Köszi mégegyszer :C

(#19878) spista222 válasza #48613632 (#19860) üzenetére


spista222
addikt

Nem értem mit keverek szerinted:)
Ha megnézed az eredeti hsz-t abban már benne van a 2MB-os prescott.
Ő se írt 6xx számot
Ezután kiegészítettem az én hozzászólásommal hogy a Cedar mill kimaradt(mind P4 mind cerka) és linkeltem hozzá adatlapokat is.
Akkor mit kevertem?

[ Szerkesztve ]

(#19879) James42 válasza Eternitys (#19876) üzenetére


James42
csendes tag

Kipróbáltam, letöröltem a Drivert, futtattam registry cleanert, a gép teljesen elfelejtette, hogy valaha volt ilyenem, és újraraktam a gyári cd-ről, addig el is jutott hogy csatlakoztassam az eszközt, kis usb-bigyót bedugtam, nagy logitech gombot megnyomtam a gamepadon, de most ezt hozta fel...

Első alkalommal ha jól emlékszem csak telepítettem, és játszhattam, nem volt ennyi macera vele. Azért vettem vezetéknélkülit, mert az előző gamepadomnak a kábele halt meg, nem gondoltam hogy ezzel meg ilyen gondok lesznek

(#19880) Eternitys válasza James42 (#19879) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Ez már haladás, de nem tökéletes. 2 dolgot tudnék még ajánlani:
1. Ha van más Logitech hardver a gépen az szedd le (uninstalláld a szoftverét), restart, és úgy rakd fel a gamepadot.
2. Lehet a vezeték nélküli kapcsolatokat nem detektálja rendesen a win, akkor viszont minden vezeték nélküli dolgot(Bluetooth, stb) szedj le, restart, és úgy telepítsd.

[ Szerkesztve ]

(#19881) Eternitys válasza Eternitys (#19880) üzenetére


Eternitys
aktív tag

amúgy a "wireles gamepad connect utility"-t ami a logitech oldalán van az is feltetted, vagy csak telepítő szoftvert? Ha igen, akkor mutania kell az eszközkezelőnek ha jól van fenn, csak utánna érdemes felrakni a telepítő szoftvert

(#19882) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy "eszi" a dugvillát az aljzat. Eléggé belemart már, pedig nem régi az elosztó. Megnéztem az előző elosztót is és az is ilyen, pedig nem is ebben a konnektorban volt. Ez jelent valami problémát, vagy viszonylag normális jelenség?

:R

[ Szerkesztve ]

(#19883) GrandeP válasza stranger28 (#19882) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem normális jelenség...

Meg kellene vizsgáltatni hozzáértővel...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19884) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Üdvözlet!

Bedobnám ide is, hátha ...

...elmúlik...

(#19885) stranger28 válasza GrandeP (#19883) üzenetére


stranger28
addikt

De mégis mitől lehet :F

(#19886) GrandeP válasza stranger28 (#19885) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem vagyok villanyszerelő így max találgatni meg hülyeségeket tudnék mondani...

Az biztos h én már jó pár házban éltem, újban régiben, de ilyen egyikben sem volt...

Szóval azt, h ez normális dolog, azt kizárhatjuk... :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19887) stranger28 válasza GrandeP (#19886) üzenetére


stranger28
addikt

Hát igen, én sem véltem annak... Esetleg nem tudsz itt PH-n topikot vagy személyt, aki vágja ezeket?

(#19888) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

A gépem 1 megabájt/másodperc sebességgel ír/olvas dvdt, és a pendrive is ennyivel másol egyszerűen nem értem dvd író 16-szoros, pendrive 5 mb/mp sebességű
asus m2a-vm 5000+

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#19889) pocokxx válasza stranger28 (#19887) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lompos48 szerintem tud segíteni...

(#19888) ZeroCaptan Biztos kis fájlokat másolsz.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19890) stranger28 válasza pocokxx (#19889) üzenetére


stranger28
addikt

:R

(#19891) GrandeP válasza ZeroCaptan (#19888) üzenetére


GrandeP
őstag

Tedd fel a drivereket és/vagy irtsad a vírusokat... :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19892) adam_ válasza pocokxx (#19611) üzenetére


adam_
senior tag

Minden torrent klienssel csinálja, rendes letöltés közben nem. Mi lehet a baj? :(

(#19893) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Sziasztok, kaptam egy segítséget az egyik moditól, hogy ti tudtok egy olyan problémában segíteni, amiben jó vagytok vagyis remélem:D:D.
Egy supaplex nevű játékról lenne szó, amit fel kéne turbózni mai szintre, hogy windows operációs rendszereken futna az újakon persze.

(#19894) JoolsNOS válasza Heroes fan (#19893) üzenetére


JoolsNOS
veterán

dosbox?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19895) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Új részt csinálni programozással.

(#19896) xKacsax válasza Heroes fan (#19895) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Akkor most újra akarod írni az egész programot vagy csak futtatni új rendszereken ? ( Mert ha az utóbbi akkor a már fentebb említett Dosbox, ha pedig az előbbi akkor szerintem nem fog menni ugyanis még jogok védik ha jól tudom )

Verba volant, scripta manent.

(#19897) Lompos48 válasza stranger28 (#19882) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ki kell az aljzatot cserélni, mert rosszul érintkezik benne a villa. Valószínű a fogyasztás se elhanyagolható az aljzatból. Ennyi! De ha akarsz horrort, akkor folytatom a legpesszimistább forgatókönyvvel: rosszul érintkezik >>> melegszik >>> oxidálódik >>> még rosszabbul érintkezik >>> mégjobban melegszik... és a végén akár tüzet is okozhat. Azért ma aludj nyugodtan, de rövid időn belül cseréld ki. És ne a leggagyibbat vegyed, mert azok tényleg rosszul érintkeznek, szegecseléssel vannak összeszerelve, néha mégcsak nem is ugyanolyan fémalkatrészekből.

[ Szerkesztve ]

(#19898) #48613632 válasza James42 (#19879) üzenetére


#48613632
törölt tag

Figy, van egy ötletem. hagyd a francba a gyári sz@rait, nekem egy rumblepad van és csomó gondom volt vele. Használd EZT, a használata pedig egyszerű, csak másold be a játék főkönyvtárába, ott kalibrálj egyet, és menni fog ;)

Igazság az, hogy nekem a 3.0 verzió van meg, az tökéletesen működik, ezt meg nem tudom most kipróbálni, de ha nem megy, akkor feltolom az enyémet data-ra, az tuti jó

szerk : Felraktam a 3.0 verziót, ez nekem rumble2-vel tökéletesen működik. Xinputemu 3.0

[ Szerkesztve ]

(#19899) Heroes fan válasza xKacsax (#19896) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem mert ez a játék már szabadon felhasználható írja a wikipédia.

(#19900) xKacsax válasza Heroes fan (#19899) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ismerem és nagy kedvencem, még most is fent van a gépen és néha előkerül. Hát megfelelő programozói alapismeretek nélkül szerintem nem lehet hozzákezdeni. De ha esetleg nézz szét itt, hátha találsz valami használhatót. Sok sikert hozzá! Írhatnál ha olyan fázisba jutnál esetleg :DD

Verba volant, scripta manent.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.