Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) Thunderzolee válasza Vodar (#20298) üzenetére

Az ilyen főbérlőt otthagynám a p×csába, oszt keressen magának másik albérlőt. Idióta. :/ Gondolom amúgy is valami 1-2 megás sz×r netje van, amire rendkívül büszke. Bezzeg a kábel TV az be van vezetve, mi? Mert az aztán kell..

Melegvíz azért van egyébként?

Buta paraszt. :(((

Ugyan mi az oka, h nem akarja megosztani?
Nem fogja fel, h lehet, h így egyáltalán nem is lesz netetek az ostobasága miatt?
Egy wi-fis routerrel még falat se kell fúrni, és QoS-el a sávszél is biztosított mindenkinek.
25/5-ös csomag T-Homenál kábel TV-vel 7ezerpárszáz. Kétfelé osztva kinek ne érné meg ilyen felállás? :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20302) DJ WOKKY válasza bajaki (#20299) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

délelőtt használtam és minden rendben volt vele.

(#20303) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

A földi HD adások számítógépes vételéhez melyik a legolcsóbb megoldás? Semmi extra nem kell, csak h az antennakábelt rákössem bármilyen USB-s/beépített/stb eszközre és a három szabadon fogható HD csatornát számítógépen élvezni tudjam.

(#20304) odrif válasza Thunderzolee (#20301) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mer azt hiszi hogy lopják tűle majd a netet. :DDD
Meg a másik fél biztos tudja majd hogy milyen oldalakat néz.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#20305) DJ WOKKY válasza Bone123 (#20303) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tv-tuner kártya.

(#20306) Thunderzolee válasza odrif (#20304) üzenetére

Ezeket pár perc alatt el lehet magyarázni, és az arra érdemesebb emberek meg is szokták érteni. Laptoppal be is szoktam mutatni az éppen fogható környékbeli wi-fiket, ill. h nem lehet hozzájuk csatlakozni, mert jelszavasok.
Az ilyeneknek, meg, akik komolyan azt hiszik, h a másik majd azt nézi, milyen weboldalakat nézegetnek, nem adnék netelőfizetést sem. Nem érdekel, h jogilag ilyen nincs, ezeket az életképtelen egyedeket tilcsákbe, vagy költöztessék a pusztába.

Általában a dolog anyagi része (feleződik az előfizetési költség a megosztás miatt) elég hatékony meggyőző érv szokott lenni.

Olyan ez, mint azok a nagymagyarok, akik addig támogatják csak a hazai paprika/paradicsom vételét, amíg a boltban a magyar termék mellett nincs kint egy olcsóbb, de külföldi eredetű. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20307) Bone123 válasza DJ WOKKY (#20305) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Melyik?

(#20308) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Véletlenül felraktam egy Babylon search kereső toolbart.
Sehogy nem tudom leszedni, uninstall volt és porgramfiles ból is kitöröltem.
És mindig felül írja kezdő oldalt amit beállítok.
Ötelet?

MOD: Moziila, d e a IE be is befészkelte magát a kis roh@dék.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20309) madmaxxx válasza DonThomasino (#20308) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Milyen böngészőt használsz?

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20310) kungzi válasza DonThomasino (#20308) üzenetére


kungzi
veterán

tessék

én így csináltam, mert én is felraktam véletlenül :W

ja és előtte a vezérlőpult/programok eltávolítása - innen is töröld le

[ Szerkesztve ]

(#20311) DonThomasino válasza kungzi (#20310) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez már meg volt de semmi.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20312) kungzi válasza DonThomasino (#20311) üzenetére


kungzi
veterán

ezt is megcsináltad? az about:config-os rész a lényeg!!!

akkor nálad nagyobb gáz van, mint nálam :(((

[ Szerkesztve ]

(#20313) madmaxxx válasza madmaxxx (#20309) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Teljesen töröld le illetve távolítsd el, aztán jöhet about:config. Itt rá kell keresni, mert sajnos sok helyre beírta magát és törölni kell az összes ilyen részt, vagy a kívánt keresőre pl: Google átírni. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20314) DonThomasino válasza madmaxxx (#20313) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R
Csak az about config segített, rémálom ez a baylon.
Nem tudom ki mit élvez ezen mikor ilyeneket kreál. :(((

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20315) DJ WOKKY válasza Bone123 (#20307) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az egyik alap megteszi. amelyikre tudsz coax kábelt csatlakoztatni.

(#20316) madmaxxx válasza DonThomasino (#20314) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Sajnos már én is többször belefutottam ilyenekbe (Babylon, Bing, Ashampoo, ... Toolbar) és nem egyszerű letisztítani a gépet utánuk. :K

Elmebeteg találmányok ...

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20317) Bone123 válasza DJ WOKKY (#20315) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mármint alap DVB-T, igaz?

Itt egy, kettő, három, ezek bármelyike full HD-ben gond nélkül megjeleníti a földi adásokat?

[ Szerkesztve ]

(#20318) DJ WOKKY válasza Bone123 (#20317) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

bár én kártyára gondoltam, nem usb adapterre.
a műszaki leírásban benne kell, hogy legyen a megjelenített felbontásnak szvsz.

(#20319) #48613632 válasza DonThomasino (#20314) üzenetére


#48613632
törölt tag

Rémálom? Én most kínlódok EZZEL .. na ez tényleg szopóág :DDD (nyugi, nem a vírust linkeltem, csak a leírását)
Vírusírtónak adja ki magát, és blokkol minden fájlindítást, meg a böngészőket, közben hisztizik, hogy teli a gépem vírussal (holott ő maga a vírus LOL)
Meg kell hagyni, profi megoldás, csak maga az ötlet gusztustalan, még jó hogy van másik partíció és telepített rendszer.

Azért az ingyenes removerek is igen bunkó módon adják, mert beleordít a pofámba, hogy majd ő leszedi, persze ingyen, mikor meg végigscanneli a vinyót, meg is találja, de a removalhoz regisztráció kell, és hát persze, hogy nem ingyen!
Az ilyen bunkó reklám nálam felér egy vírussal, a fejlesztő meg megérdemelné, hogy egy kurva fillért ne költsenek a kib ... programjára!

szerk : na és persze, hogy persze, a következő "ingyenes removal" ami ajánlkozik, mit ajánl fel telepítéshez???

[ Szerkesztve ]

(#20320) #48613632 válasza #48613632 (#20319) üzenetére


#48613632
törölt tag

persze, hogy ez sem ingyenes. egyébként van vírusírtóm, legális, fizetős, lósz@rt se ér, legalábbi ez ellen. :W :(((

(#20321) madmaxxx válasza #48613632 (#20320) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Azért nem ér semmit ellenük a vírusirtó, mert ezek nem azok. Egyszerű programok amik leblokkolják a gépet és folyamatosan a fizetős oldalra próbálnak vinni minden laikust. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20322) #48613632 válasza madmaxxx (#20321) üzenetére


#48613632
törölt tag

"...minden laikust"
köcce bakker :R

Amúgy, hogy mi a vírus, vagy mi nem, nyilván nem én döntöm el, de ha már blokkol minden alkalmazás futtatást, szerintem nyugodtan lehet annak nevezni.

A 4 ingyenes (amúgy fizetős) cucc meg szépen tett egy olyat, hogy boot-kor a másik partícióm kékhalálozik :W

Egyébként én b.ctam el, mert belebonyolódtam egy folyamatba, amibe nem kellett volna.
Haver megkeresett facen, hogy segítsek, mert nem tudja uploadolni a CV-jét. Kiderült, valami nyomtató képfile, ami, mint tudjuk, nem szerkeszthető, vagy csak nehezen. Nem pont EPS volt, de hasonló, most nem tudom, de van a kiterjesztésbe "X"

Na ebből kell neki doc, docx, vagy pdf ... sirály. 2 órát barangoltam, különböző ingyenes konverterek között, amik garantálták, hogy majd megoldják, köztük egy kazal webes felületen, azaz add meg a mailod, adataid, töltsd fel a filet és mi küldjük a konvertet. (szerencsére van erre a célra egy hulladék mail cimem)

Hát persze hogy nem konvertálta, mert miután megadtad az adataid (okos ember nem a sajátját, még okosabb a szomszédét) leállt a folyamat Internal server error-ral . haaaahhaaa :DDD

de azért közben bekaptam ezt a szemetet, persze az ESET szólt, hogy ajjaj van, mert az ártó oldalak listáján van a cucc, de ez 10 esetből 9szer valótlan. Na de én azért bekaptam a legyet, most meg copok, mint a torkosborz. Sebaj, megvan a hétvégi program. Így tegyen az ember szivességet :))

(#20323) Thunderzolee válasza #48613632 (#20319) üzenetére

Minek kínlódsz ilyen n+1-edik reparáló/eltávolító alkalmazásokkal?
Használd a bevált programokat.

Ja, közben elolvastam.
Haver meg töltötte volna fel képfájlként, vagy követelmény volt a word/adobe?
Akkor meg írja meg azzal, ne ilyen konvertálhatatlan formátumokkal.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20324) #48613632 válasza Thunderzolee (#20323) üzenetére


#48613632
törölt tag

az a baj, annyira nem ért a géphez, hogy szakembert hív, ha be kell kapcsolni :DDD
na de nem baj, segítek én szivesen, csak nem mindenre vok felkészülve. Meg amúgy is érett már átköltözni az SSD-re, de ez rohadt egy összetett folyamat.
Arról meg végképp nincs fogalmam, hogyan, és kivel, vagy mivel csinálta ezt a CV-t. Találtam egy faja konvertert, mindjárt elsőre, egy baj volt csak, a fényképet nem vitte át.
Na utána jöttek az ingyenes pdf szerkesztők, végülis valahogy így oldottam meg, már nem emlékszem, mert nem logoltam közben.
És persze volt egy rövid kitérőm doc kiterjesztés irányába.

Na egyébként XPS a kiterjesztés neve, sok sikert, ha összefutsz vele ;]

(#20325) madmaxxx válasza #48613632 (#20322) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Mindenki maga érzi a tudását, én speciel azokra az emberekre gondoltam akik szinte alig vagy semmit sem értenek a számítógép működéséhez. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20326) #48613632 válasza madmaxxx (#20325) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem szerencsém van, mert anno a DOS 5.0 környékén léptem be a PC világába, az elmúlt 25 évben meg azért megtanultam windows-t telepíteni. ;)
Ugyanakkor máig nem értem, hogy miért kell szakember egy W7 telepítéséhez.
Én például laikus vagyok az autókhoz, motorokhoz, de tudok pl kereket, akksit cserélni, gyertyát is. Tudom hol ellenőrzöm a motor, vagy a fékolajat, és az izzókészlet is a csomagtartóban van, egy-két más szerszámmal is. Ennél komolyabb dolgokkal már megfognak viszont.
Ugyanakkor azt gondolom, hogy 2012-ben mindenkinek illene tudni windows-t telepíteni, mivel gyakorlatilag a tovább gombot kell folyamatosan klikkelgetni, és hát Vista/W7 a driverekkel sem lehet problémád, egy-két kivételtől eltekintve.
Mégis napi szinten kerenek, hogy telepítsek windows-t. Vajon ez lustaság, és a jóhiszeműségem gonosz kiaknázása, vagy tényleg ennyi buta paraszt van világszerte???

szerk : DOS 3.1 volt, beugrott

szer2: Ja nem, bakker az windows volt :)) Mégiscsak DOS 5.0

[ Szerkesztve ]

(#20327) madmaxxx válasza #48613632 (#20326) üzenetére


madmaxxx
senior tag

ennyi buta paraszt van világszerte

Ez már személyeskedés. :D

Nagyon úgy néz ki, hogy az emberek többségének az a számítógépezés, hogy leül elé, megnézi az e-maileket és fellép a facebookra. Esetleg letöltt és megnéz 1 filmet vagy meghallgat valamit a YouTube-on és még sorolhatnám.
Sok dologra nincs magyarázat, ezért kár is keresni a miértre a választ ... :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20328) #48613632 válasza madmaxxx (#20327) üzenetére


#48613632
törölt tag

Teljesen értem. csak azért egy számítógéppel - legyünk őszinték, a legjobbal is - vannak, lehetnek problémák. Apróságok, piszricsáré dolgok, de lehetnek.
ha látom, hogy a haver huszonnyolcadszorra jön át segíteni, és megoldja 2 perc alatt, már csak megkérdek ezt-azt, nem?

Én anno a DOS-t, meg hozzá a PC-t egy akkori fősulistól tanultam, amiért fizettem neki. És emlékszem a szép időkre, mikor autoexec.bat-ot, meg config.sys-t írkáltunk, később menüvel ellátva, mert biza nem minden indult pl EMS-sel, vagy van aminek pont az kellett. Emékszem, volt olyan configom, amvel csináltam kb 620kB+ konvencionális memóriát, persze speckó himem.sys volt, úgy járt kézről kézre :))))
Fúú, meg volt egy csomó mágikus dolog, ami miatt az embert minimum sámánnak nézték, már akkor is, ha 20 karakternél többet ütöttél egy perc alatt a billentyűzeten :))
Szóval szép idők voltak, na! :K

(#20329) madmaxxx válasza #48613632 (#20328) üzenetére


madmaxxx
senior tag

MINDENBEN EGYETÉRTEK!

:K :K :K

:C :C :C

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20330) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

CDBurnerXP-vel hogy lehet beállítani az írás sebességét? Egyszerűen nem bírok rájönni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20331) nyunyu válasza #48613632 (#20324) üzenetére


nyunyu
félisten

Na egyébként XPS a kiterjesztés neve, sok sikert, ha összefutsz vele ;]

XPS megjelenitoben Fajl/Mentes maskent...

Azt meg alapbol felteszi a .NET 3.0.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20332) CoolMan válasza Bjørgersson (#20330) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#20333) Rodrigo.


Rodrigo.
csendes tag

Hello.
Segitség kellene :R
Hogy tudom megnézni a piros pontjaim (csak a sajátom)?
És fontos hogyan tudok adni mert már érik pár embernek?! :C

Köszönöm!

CSOKIPAPUS

(#20334) nyunyu válasza nyunyu (#20331) üzenetére


nyunyu
félisten

Word 2010-zel mentett XPSt nem tudja megnyitni ugyanaz a Word. :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20335) CoolMan válasza Rodrigo. (#20333) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

ITT meg tudod nézni a piros pontjaidat. (rákeresel a nevedre)
ITT meg pirosat tudod osztani.

(#20336) Bjørgersson válasza CoolMan (#20332) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez a gond, hogy nem találok ilyet sehol. Itt ha hozzáadom a fájlokat, utána egyből kezdi írni legnagyobb sebességgel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20337) Rodrigo. válasza CoolMan (#20335) üzenetére


Rodrigo.
csendes tag

THX :R

CSOKIPAPUS

(#20338) CoolMan válasza Bjørgersson (#20336) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tényleg, most én sem találom....ehh. De akkor hol van......

(#20339) Bjørgersson válasza CoolMan (#20338) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jól elrejtették. :((( :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20340) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Ismerősöm által kitöltött rózsaszín csekket én is befizethetek vagy azt csak személyesen fizetheti be a postán?

Live poor, die ritch.

(#20341) madmaxxx válasza gyáliSanyi (#20340) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Te is befizetheted szvsz. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20342) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

[link] ez fogadott netezés közben. Azóta nem érzékeli a monitor a gépet. Sok reset után egyszer elindult a win7 betöltése, de az elején megállt. Azóta megint nem érzékeli a monitor a gépet ;((( semmi kép.

Alias: Júzer error

(#20343) Cucuska2 válasza -HajTömeg- (#20342) üzenetére


Cucuska2
őstag

Csökkentett mód, VGA drivert lepucolod. Ha a VGA driver újratelepítése után is ilyen, akkor rossz a VGA-d.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20344) #10726912 válasza -HajTömeg- (#20342) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki a vga-t és nézd meg másik gépben. Pucold le, ahogy javasolták, de ne a drivert, hanem a vga érintkezőit (ha integrált, akkor ez természetesen tárgytalan).(ha nincs másik gép, akkor próbáld a sajátodban). Ha van másik vga, azt is kipróbálhatod a gépedben.
Vedd ki a memóriákat is, pucold meg az érzékelőit, egyszerre egyet tegyél vissza.
Ha már megbontod a gépet, csinálj egy portalanítást is.( ha szükséges).

(#20345) -HajTömeg- válasza #10726912 (#20344) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Integrált,más vidikártyám nincs,de megejtem amiket írtál.
MOst, kb fél óra pihi után beindult és működik, a drivert azért újra rakom,de elég félelmetes volt :)

Cucuska2 :R

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#20346) #10726912 válasza -HajTömeg- (#20345) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mindenképp szedd ki a memóriákat és a vga-t és tisztítsd meg az érintkezőket (most még könnyen lehet, hogy csak kontakt hiba van).
A drivert nem kell újra tenned: ha az lenne a gondja a gépednek, akkor minden windows betöltéskor vagy használat közben azt csinálná, mint amit a linkelt képen látni, de a bios betöltést és a bootolást látnod kéne. Az hogy resetelés után hajlandó elindulni (sokadjára és nagynehezen) az hardveres és nem szoftveres probléma.

(#20347) #65675776 válasza -HajTömeg- (#20345) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az állás tett neki jót, akkor túlmelegedésre kell gyanakodni.

(#20348) -HajTömeg- válasza #65675776 (#20347) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Lehet valami ilyesmi lesz,mert baromi hangos volt,mikor újraindítottam, felpörgött a ventilllátor rendesen...

daa-raa

Asrock 880G Extreme3, AMD Athlon II™ X4 640 AM3,Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 4GB CL9 (Kit of 2) XMP, Chieftec 400W tápegység APFC (CTG-400-80P)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#20349) #65675776 válasza -HajTömeg- (#20348) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gépedről elárulsz nekünk pár részletet?

(#20350) -HajTömeg- válasza #65675776 (#20349) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ja és a legújabb,hogy szenehallgatás közben kifagy (értsd megáll egy ponton a zene és folyamatosan az utolsó hangot nyomja).
Ezt most háromszor is eljátszotta...
Egyszer magától újra is indult fagyás után.

Asrock 880G Extreme3, AMD Athlon II™ X4 640 AM3,Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 4GB CL9 (Kit of 2) XMP, Chieftec 400W tápegység APFC (CTG-400-80P)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.