Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) #65675776 válasza -HajTömeg- (#20350) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ilyen beakadásos fagyás általában ütközésre vagy hw hibára utal.

Északi híd bordája nem meleg nagyon?

(#20352) -HajTömeg- válasza #65675776 (#20351) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ezt aida megmutatja?

Az egyébként lehet ludas,hogy az alaplap száma 64-el indul,ami arra utal,hogy 64-es win mehetne rá,de az enyémen 32-es van.
Alaplap azonosítója 64-204-0000010-00101111-120611-AMD$AS368204_880G EXTREME3 BIOS P2.10

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#20353) #65675776 válasza -HajTömeg- (#20352) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne, a chipset hőmérsékletét semmi sem méri. Kénytelen leszel a kezedre hagyatkozni.

Olyan nincs, hogy "64-es win mehetne rá". 32 bites Win-nel ugyan úgy működnie kell.

(#20354) -HajTömeg- válasza #65675776 (#20353) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Na,holnap majd kicsit megbontom a gépet!
Köszi az infókat.

Alias: Júzer error

(#20355) danekdt válasza madmaxxx (#20281) üzenetére


danekdt
csendes tag

Jó estét köszönöm a válaszokat, igen gyakran csinálja ezt vagy is változó ha nem mozgatom nem kapcsolom ki a gépet akkor van hogy megy 10órát is de pl most ki kellet kapcsoljam és az elmult 20 percben 5x fagyott meg, a höfokok a következőek.:
ACPI.: 58
Procesormag 1.:60 2.: 61
GPU: 58
Merevlemez :47
És egyébként igen hd3470 van benne. szóval akkor valószinű videokártya?! :S de ha videókártya és találok akár bontottan alaplapot az megoldás?! nyilván olcsobb mint új gépet venni.

(#20356) Realradical válasza danekdt (#20355) üzenetére


Realradical
őstag

Ezek alapjáratos értékek? Ha igen akkor ez magas. A proci 80 C° fölött gáz, a HDD 50 C° fölött már sérülhet. A GPU pont nem olyan gáz, de azt egy furmark alatt nézném meg inkább. Ha terhelés melletti értékek akkor nem annyira problémásak.

Mielőtt pénzt dobsz ki bármire, menj át a szokásos teszt programokon:
- Memtest
- Furmark
- Prime 95
- HDD Sentinel / HD Tune

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20357) ch003067


ch003067
addikt

Jól tudom, hogy az Asus-nak van egy olyan programja, amivel lehet állítani a kártyán a ventilátor sebességét, és a gpu memória órajelét, meg ilyeneket ? Mi ennek a neve ? Meg honnan lehet ezt letölteni ?

(#20358) madmaxxx válasza -HajTömeg- (#20342) üzenetére


madmaxxx
senior tag

A kép szerint hibás vagy kezd meghibásodni a videokártyád. Próbáld meg újrapasztázni, hátha segít rajta. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20359) madmaxxx válasza danekdt (#20355) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Troll kérdés, de takarítod a gépet? Azért 1 laptopnál is célszerű, ha időszakonként újra van pasztázva a processzor, GPU és ki van takarítva a procihűtő. Sajnos a videokártya legtöbb esetben így haldoklik, mivel akárcsak az asztali gépeknél, itt is a forrasztás megy tönkre a magas hőingadozás miatt. Nézz körül, mert hátha találsz olcsón alaplapot, de ha nem próbáld megnézetni 1 szakemberrel. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20360) madmaxxx válasza ch003067 (#20357) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nem az ASUS-nál kell keresni, hanem az MSI-nél. Innen le tudod tölteni az MSI Afterburner programot.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20361) madmaxxx válasza madmaxxx (#20360) üzenetére


madmaxxx
senior tag

De ha ASUS kell, akkor az ASUS GPU Tweak innen letölthető a kívánt oprendszer beírásával. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20362) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Melyik az a VPN es program amivel régió korlátos oldalt meg tudok nézni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20363) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap óta olyan problémám van, hogy a Chromeban streamelt Youtube videó betöltődik ugyan, de 3mp után megáll. Hang sincs, csak kép, de az is 3mpig. Ha beletekerek az alsó sávon, 3mpet megint megy, aztán leáll. Minden Youtube, Indavideó, Vimeo videónál ez történik. Tegnap délelőtt még minden szép és jó volt. Ccleaner írtás sem javította meg.
:F

Előre is köszönöm!

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#20364) madmaxxx válasza G@bi90MR (#20363) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Másik böngészővel próbáltad? Ott is ugyanez a helyzet? :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20365) G@bi90MR válasza madmaxxx (#20364) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Csak Chromeban. Lassan már nem marad normális böngésző. Mozilláról váltottam 2 éve, de mostanában ezzel is elég sok a baj. Egy időre visszatérek Foxira. :DDD

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#20366) madmaxxx válasza G@bi90MR (#20365) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nálam is voltak furcsaságok a Firefoxban a YouTube videók alatt. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20367) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
Két routert össze lehet valahogy kötni illetve, hogy kell beállítani? Honnan tudjuk, hogy egyáltalán látják egymást. Van egy Netgear WGR614 v7 nekem, aki hozza a másik 4 portosat meg sajnos nem tudom még megmondani milyen.
Ezt a két routert szeretnénk összekötni mivel 5 en leszünk. És akkor így 2 routerrel 8 portot kapunk.
Az enyémet be tudom állítani alján a webes felület link és a kódok.

Illetve hova kell bedugni az egyik routerbe a másikat, a 4 LAN porton vagy a külön álló Internet portba?

[ Szerkesztve ]

(#20368) Chosen


Chosen
addikt

Üdv,

Játékok közben milyen programmal tudom monitorozni a CPU magonkénti kihasználtságát és RAM fogyasztást?

(#20369) Gyufaaa válasza Chosen (#20368) üzenetére


Gyufaaa
veterán

MSI After Burner és AIDA64 kombóval.

(#20370) Chosen válasza Gyufaaa (#20369) üzenetére


Chosen
addikt

Afterburnert használtam eddig is On-Screen Display Server-rel, de csak VGA-ra. Tud CPU-t is?

(#20371) Gyufaaa válasza Chosen (#20370) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A cpu-hoz kell mellé az AIDA64. Akkor tudni fogja. A beállításoknál kell engedélyezni majd AIDA64-en belül, hogy engedélyezze a külső progi által OSD-re írást.

Beállítások - Hardver figyelés - külső alkalmazás

[ Szerkesztve ]

(#20372) Lompos48 válasza Jamby18 (#20367) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Illetve hova kell bedugni az egyik routerbe a másikat, a 4 LAN porton vagy a külön álló Internet portba?

Az első router valamelyik LAN portjáról a második Internet portjára.

(#20373) Chosen válasza Gyufaaa (#20371) üzenetére


Chosen
addikt

Engedélyeztem, de Afterburneren belül még mindig nem látok lehetőséget CPU/RAM hasonlókra. Ott kellene lennie ahol a többi GPU stb is? Biztos csak az átírást kell engedélyezni?

(#20374) Gyufaaa válasza Chosen (#20373) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak azt engedélyezd és pipáld be, hogy mit szeretnél megjeleníttetni, majd indíts el egy játékot és az AB által megjelenített OSD-n ott lesznek azok az adatok is.

(#20375) sgergi válasza Chosen (#20373) üzenetére


sgergi
veterán

Az aida64-en belül fogod tudni mérni és megjeleníteni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#20376) Jamby18 válasza Lompos48 (#20372) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi, remélem sikerül összehozni, ha lesz még ilyen lanozás elkerülhetetlen egy switch vétele.

(#20377) Chosen válasza Gyufaaa (#20374) üzenetére


Chosen
addikt

Működik, már csak az a gond, hogy egymás után név nélkül írja be az értékeket és alig lehet kiigazodni, hogy mi micsoda. Nem lehet valahogy eléiratni, hogy "CPU 1" "CPU 2" "RAM" stb?

(#20378) ch003067 válasza madmaxxx (#20360) üzenetére


ch003067
addikt

+ madmaxxx Nah pont erre gondoltam :)) Nagyon köszönöm mind2töknek :R

[ Szerkesztve ]

(#20379) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello!
nekem olyan kérdésem lenne hogy a napokban eladtam a régi alaplapomat és postán intézzük a dolgokat utánvétellel. Nekem ebből 9000Ft-tal kéne kiszállnom nem tudja valaki mennyi az után vételes küldés ára? erre az értékre?
köszi a válaszokat.
üdv akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20380) DonThomasino válasza Akcok94 (#20379) üzenetére


DonThomasino
veterán

Attól függ milyen konstrukcióban adod fel.
Itt tájékozódhatsz : [link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20381) Akcok94


Akcok94
senior tag

hát nekem az kéne hogy én feladom és ő fizeti ki a postai költségeket.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20382) kukinyo válasza Akcok94 (#20379) üzenetére


kukinyo
addikt

(#20383) ch003067 válasza Akcok94 (#20379) üzenetére


ch003067
addikt

a sima 1z azt hiszem 1870, ha törékenyként kéred akkor 2100 körül.... nem olcsó.

(#20384) Gyufaaa válasza Chosen (#20377) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sajna igen. A nevét nem tünteti fel.

(#20385) madmaxxx válasza ch003067 (#20378) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Belőlem csak 1 van, a gyártók programjaiból viszont van több is. :D

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20386) Khelben


Khelben
nagyúr

Asztalosok előnyben: :)
Van egy fenyő gyerekágyunk, amire ráférne egy felújítás. Arra gondoltam, hogy kicsit megcsiszolom és újralakkozom. Igen ám, de mivel lakkozzam, amitől nem lesz baja a gyereknek, ha épp megrágja és kipárolgása sincs, ami esetleg ártalmas lehet. Gondolom a normál lakk erre nem jó. Ötlet?

(#20387) madmaxxx válasza Khelben (#20386) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Van rá speciális lakk ami nem káros az egészségre. Főképp kiságyaknál használják. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20388) kenwood3 válasza Khelben (#20386) üzenetére


kenwood3
őstag

Asztalos klub ;)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#20389) Khelben válasza kenwood3 (#20388) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oh, szuper :)

(#20390) Rodrigo.


Rodrigo.
csendes tag

Lehet nem ide tartozik de hátha kapok segítséget
Olyan problémám lenne,hogy a vga-m (MSI VR700 laptop) a flash videóknál pl:youtube stb... akadozik ha nagy képernyőre teszem még kis felbontású videóknál is.
Gondoltam hogy az új flash lejátszó miatt de erre van valami megoldás, vagy a régit hogy tudom vissza tenni hogy ne az új 13-ast telepítse?.
Köszönöm :R

CSOKIPAPUS

(#20391) DonThomasino válasza Rodrigo. (#20390) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vezérlőpult -programok nál eltávolítod és felteszed a régit.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20392) Rodrigo. válasza DonThomasino (#20391) üzenetére


Rodrigo.
csendes tag

Igen csak az a baj hogy az ujjra frissíti ha a régit akarom telepíteni :(

CSOKIPAPUS

(#20393) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ha meggyüggyen a BIOS,csinálhat-e valami olyan beállítást saját magától,aminek következtében gondja lesz a hardvereknek?
Esetleg ha USB-n csatlakoztatok hozzá valamilyen eszközt,csinálhat-e benne valami kárt?

Előzmény:
THE SYSTEM HAS EXPERIENCED BOOT FAILURES BECAUSE OF OVERCLOKING.
LAST SETTINGS IN BIOS SETUP
MAY NOT COINCIDE WITH CURRENT H/W STATES
CURRENT CPU SPEED 17.0X200 MHz
MEMORY SPEED 1333 MHz
HT SPEED 2000 MHz

Ezt írta kiinduláskor.

[ Szerkesztve ]

(#20394) madmaxxx válasza Kezdő vagyok (#20393) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Itt szerintem csak annyi történt, hogy a BIOS visszaállította magát alapbeállításra. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20395) madmaxxx válasza Rodrigo. (#20392) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Az új Flash Playerrel sok gond van, szerintem nem igazán sikerült összehozniuk. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20396) pocokxx válasza Akcok94 (#20381) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha postán úgy kéred, hogy 9 + pk legyen az utánvét összege, akkor annyit írnak rá.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#20397) Kezdő vagyok válasza madmaxxx (#20394) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor jó,mert nem állítottam benne el semmit sem.
Csak egyszer megjelent ez az üzenet.
Köszi a választ!

(#20398) madmaxxx válasza Kezdő vagyok (#20397) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Van amikor a rendszer valamilyen hiba miatt nem tud elindulni és ilyenkor visszaállítja magát alapbeállításokra. Ez egyfajta védelem a részéről. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20399) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni a következőre.
Egy srác árulja a gépét, de nemigen akarok bukni a gépen.

Gigabyte GA-M52S-S3P v1 alaplap
AMD ATHLON LE-1640 2.60Ghz/1MB L2 cache
1x1gb ddr2+1x512mb ddr 533mhz-en mennek
Gigabyte Ati Radeon X1550 passzív hűtéses 256Mb-os PCI-E videokártya
WDC 160Gb IDE Winchester
DVD-író

Nos, az lenne a kérdésem, hogy mennyit ér meg ez a gép összesen ? ( semmire nincs garancia )
Apámnak kell internetre !

Előre i köszönöm :) :R

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#20400) madmaxxx válasza Tubica (#20399) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Itt érdeklődj, mert biztosan tudnak segíteni. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.