Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) FabioHD


FabioHD
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy internetkapcsolatom van, de flash player, origint, skype stb. nem akarja telepíteni. Tehát bármilyen internetkapcsapcsolat igényes program nem frissít.

Gyors válaszokat előre is köszönöm. :R

(#19302) GrandeP válasza FabioHD (#19301) üzenetére


GrandeP
őstag

Tüzfal beallitasok? Ceges vagy magan-net?

Esetleg virusod nincs? :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19303) FabioHD válasza GrandeP (#19302) üzenetére


FabioHD
csendes tag

Először is köszi a gyors választ! :R

Tűzfalat próbáltam BE / KI kapcsolva is.
Vírusra sok esély nincs, mert kb. 20perce telepítettem a windows-t ( home premium 32-bit ).
Magán net, jelszóval védett és egy TP-LINK 150mbs WIFI USB stickel kapcsolódok a nethez.

(#19304) GrandeP válasza FabioHD (#19303) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor meg a router menüjeben kapcsold ki a tüzfalat, ha akkor sem akkor emgallt a tudomany...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19305) ch003067


ch003067
addikt

Valaki ismeri ezt a billzetet ?

A4TECH G800V . Mert ilyet szeretnék venni, és nem tudom, hogy megér-e ennyit ...

(#19306) FabioHD válasza GrandeP (#19304) üzenetére


FabioHD
csendes tag

A router tűzfal ki volt kapcsolva. De most már le tölti a frissítést a Microsoft security.
Csak telepítés közben kilép egy hibaüzenettel:

(#19307) Lenry válasza FabioHD (#19306) üzenetére


Lenry
félisten

a támogatási információt lenyitva kapsz valószínűleg egy hibakódot, arra keress rá.

milyen Windowsod van? eredeti, másolt, módosított?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19308) FabioHD válasza Lenry (#19307) üzenetére


FabioHD
csendes tag

A hibakód alapján rájöttem, hogy a dátummal voltak gondok...
Most gond nélkül fut minden program. :C

A segítségeket nagyon szépen köszönöm!!! :R

moderalva

[ Módosította: doc ]

(#19309) Gyufaaa válasza FabioHD (#19308) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ezt azért ne hangoztasd...

[ Szerkesztve ]

(#19310) Sub-ZeRo válasza FabioHD (#19308) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Látom az alapelvek elolvasása mára már luxus lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19311) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok!!
Olyan problémám lenne hogy béna vagyok és kb 1dl kólát mikor nyúltam volna érte a gép mögé és tetejére borítottam.. kb pár csepp ment az alaplapra amint kiborult újból indult a gép.. persze én lekapcsoltam és egyből szárítottam és egyéb.. már kb 2 órája történt ez.. megszáradt .. indítanám.. proci stb indul de persze képet nem kapok..most átkötöttem egy nagyon gagyi alaplapra és így tudok írni.. mit cseréljek ki? vagy mi lehet a gond? ha teljesen megszárad működni fog? a táp az még jó hisz ezzel vagyok fent=/ miit tegyek? köszönöm!!

(#19312) GrandeP válasza kornyiktamas (#19311) üzenetére


GrandeP
őstag

Kellene melle tenned egy kis sült szalma krumplit is.. [link]

Amugy, jobb kezzel, bal vall fölött, egy hangos felkialltassal elhajitani...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19313) Lenry válasza kornyiktamas (#19311) üzenetére


Lenry
félisten

ha az alaplapot kicserélted és így jó a gép, akkor elég logikusan az alaplap volt a rossz...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19314) kornyiktamas válasza GrandeP (#19312) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

de semmi égett szag vagy akármi:( akkor most pár csepptől dobjam ki? és honnan tudjam mi sérült?

(#19315) sklopp válasza kornyiktamas (#19314) üzenetére


sklopp
őstag

Takaríts le minden kóla-nyomot, utána még van esély hogy működni fog. A kólában elég sokféle anyag van, némileg vezető képes.

(#19316) kornyiktamas válasza sklopp (#19315) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

letakarítottam amit látam.. adtam neki hajszárítóval is:)) most még várok hagy száradjon madj megpróbálom még akkor..=/

(#19317) FRENK1988 válasza kornyiktamas (#19314) üzenetére


FRENK1988
veterán

rövidzárlat amit a cukor meg is keményített. Egy alkoholos áttakarítást megpróbálnék ha olyan értékű az alaplap. De tiszta alkohollal

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19318) GrandeP válasza sklopp (#19315) üzenetére


GrandeP
őstag

Jah, pl a "folyadek", az elegge szokta vezetni, abbol is leginkabb a viz, ami egyik föalkoto eleme a kolanak... ;)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19319) sklopp válasza GrandeP (#19318) üzenetére


sklopp
őstag

... meg némi savas hatás, cukor stb., nem csak a víz vezet.

(#19320) -HajTömeg- válasza GrandeP (#19045) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

4gb ddr3? :D
Valakinek van még ötlete,hogy miért lehet az,hogy chrome-al elkezdek böngészni, pikk-pakk be is jön,amiket kezdőnek állítottam be, eltelik 5p és valamiért baromira lelassul,szinte le is áll a böngésző, ha bármit frissíteni akarok csak pörög a böngésző kis jele,mintha lassú lenne a net,pedig nem az. (20m)
Bezárom,visszalépek és megint gyors minden ,mint előtte,de pár perc múlva ugyanez a helyzet,kezd idegelni! :O

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#19321) rajkonnen


rajkonnen
csendes tag

sziasztok. olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy egy zsír új gépnél(Lenovo G580)frissen telepítve+driverezve, miért műveli azt a gép hogy ha egy hd videot nézek youtubon, meg szedek valami filmet, néha nem is szükséges, hogy egyszerre mennyen a kettő, megszakad az internetkapcsolat, és van, hogy nem tudja helyreállítani sem, olyan mintha egy bizonyos mennyiségű adatmennyiség után letiltana valami. beállításbeli probléma lenne csak, vagy valami komolyabb? segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.

(#19322) FRENK1988 válasza rajkonnen (#19321) üzenetére


FRENK1988
veterán

kábeles a kapcsolat? Ha nem Akkor a router beállításait nézd meg és ha szükséges akkor csinálj rajta FW frissitést

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19323) Lompos48 válasza GrandeP (#19318) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A víz nem vezeti az áramot csak a benne található szennyeződések, feloldott anyagok. :)

(#19324) rajkonnen válasza FRENK1988 (#19322) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

igen kábeles a kapcsolat.

(#19325) Lenry válasza kornyiktamas (#19314) üzenetére


Lenry
félisten

ha az a pár csepp rossz helyre csöppent, akkor igen, pár csepp miatt kell kidobni.
az mindegy, hogy mi sérült rajta, egy alaplapon elenyésző a cserélhető alkatrészek száma.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19326) GrandeP válasza Lompos48 (#19323) üzenetére


GrandeP
őstag

Gondolom nem duteriem negativ kompenzacios fekete viz van a colaban, amit a koituszi transzfesztatorral banyasznak, vagy igen?! ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19327) kornyiktamas válasza FRENK1988 (#19317) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

pálinkával nem jó?:D háháhá:D

(#19328) FRENK1988 válasza rajkonnen (#19324) üzenetére


FRENK1988
veterán

közvetlen vagy routertes? Ha ismét routeres illetve modemes akkor ismét ellenőrzés:)
kornyiktamas: Nem mert abban is vannak "szennyeződések" és cukor :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19329) Lompos48 válasza GrandeP (#19326) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért vezet. :D

(#19330) #48613632


#48613632
törölt tag

De ehhez kéne tudni pontosan, milyen kóla volt :DDD

(#19331) kornyiktamas válasza FRENK1988 (#19328) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

házipálesz :D akkor azt inkább megisszuk :D wáá:D tényleg van tiszta alkohol is:) na akkor majd azzal..:D valami vattával vagy akármivel akkor pucoljam át? vagy hogyan?

(#19332) GrandeP válasza kornyiktamas (#19331) üzenetére


GrandeP
őstag

Jaja vattaval, mert a kis kiallo "pöckökre" meg forrasztasi "hibakra", kell a sapka h telen ne fazzon, meg ne karcolja a kezed ha esetleg hozzaersz....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19333) rajkonnen válasza FRENK1988 (#19322) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

azt honnan tudom hogy kell-e rajta FW frissítés? mert nem nagyon értek ezekhez, meg garanciás a gép, szóval azt nem szeretném ha ugrana. bocsi ha értetlenkedek, csak tényleg nem értek hozzá :F

(#19334) FRENK1988 válasza kornyiktamas (#19331) üzenetére


FRENK1988
veterán

Van. Gyógyszertárban lehet kapni. Igazából nem jó a vatta. Lehet ugyanugy ráönteni mint a kólát de ez elpárolog:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19335) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Arcszesszel lehet törölgetni?:D:D:

(#19336) FRENK1988 válasza rajkonnen (#19333) üzenetére


FRENK1988
veterán

a géphez nem is kell nyagyon nyulni. Hát fel kell keresni a router/gép gyártójának weboldalát és kikeresni a pontos tipust és ott találhatsz újabb frissitést is.
kornyiktamas: Az is jó

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19337) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Ha már itt vagyok nem akar adni linket valaki Intel D201GLY alaplap integrált VGA-hoz drivert? találtam szedtem is le, de hibát írt ki...=/ a legújabb kéne vagy passz:D köszi addig megyek és törölgetek *.*

(#19338) Rakodó


Rakodó
csendes tag

Sziasztok!
a problémám a következő: van egy 14gb-os pendrive -om amin jelenleg van 1gb adat.
Mikor rá akarok másolni egy 6 gb-os fájlt a gép azt írja ki hogy a lemez megtelt.
Mégis mit tegyek?

(#19339) FRENK1988 válasza Rakodó (#19338) üzenetére


FRENK1988
veterán

formázd újra a pendrive-t
kornyiktamas: Gyártó oldala? [link]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19340) Rakodó válasza FRENK1988 (#19339) üzenetére


Rakodó
csendes tag

megpróbálom.

(#19341) kungzi válasza Rakodó (#19338) üzenetére


kungzi
veterán

lehet hülyeséget írok, de hátha. ha fat32-re van formázva, akkor max nem csak 4GB-s fájlt enged ráírni? :U

Nincs elég lemezterület hibaüzenetet kapsz akkor is, ha boven van elegendo szabad hely a merevlemezen
Ez akkor fordulhat elo, ha az adott partíció FAT32 fájlrendszeru és belefutsz ennek a fájlrendszernek a 4GB-os méretkorlátjába, mivel FAT32 típusú partíciók nem képesek a 4GB-nál nagyobb fájlokat kezelni. Ennek a hibának a javításához át kell konvertálnod az adott partíció fájlrendszerét NTFS típusra vagy olyan partícióra kell töltened, ami már eleve NTFS fájlrendszeru.

[ Szerkesztve ]

(#19342) Sub-ZeRo válasza Rakodó (#19338) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A fat32 fájl rendszer nem enged 4 gigánál nagyobb fájlt rámásolni. Ted ntfs vagy exfat-ba a pendrive-ot.
Az exfatot csak a vista/7/8 kezel, xp nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19343) kungzi válasza Sub-ZeRo (#19342) üzenetére


kungzi
veterán

akkor jót írtam :C

(#19344) hann


hann
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus Xonar DS a hangfalakhoz és egy külső usb-s hangkártya a füleshez. Van arra lehetőség, hogy a böngészőkben lejátszott zenét/hangot a xonarra állítsam, hogy a hangfalakon tudjam hallgatni a zenét?

Köszönöm

(#19345) Lompos48 válasza Rakodó (#19338) üzenetére


Lompos48
nagyúr

van egy 14gb-os pendrive -om

Olyat senki nem gyárt. Esetleg 16GB :F

(#19346) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hali, van egy ilyenem (Creative Zen V 2006-os) Win 7 alatt ment simán, csatlakoztatáskor felismerte. XP alatt viszont kiírja hogy új hardver, de nem talál hozzá drivert az eszközkezelőben ott van Creative Zen V-ként sárga felkiáltójellel, hiába szedem a le a creative oldaláról a szoftverét azt írja ki hogy nincs csatlakoztatva a lejátszó, honnan szedjek drivert hozzá? Google csak mindenféle kamu oldalakat dobál...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19347) Melack válasza Lompos48 (#19345) üzenetére


Melack
veterán

Bruttó 16, nettó 14. Vannak még csodák :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19348) Lompos48 válasza Melack (#19347) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az is inkább 15, mert 14.901. :)) De hagyom!

(#19349) mefistofeles

Skacok egy olyan progi kéne amivel színes képeket lehet halványítani. Szóval valami olyan "dolog" mint ha tejüvegen keresztül néznéd a képet...... Nem értek az effélékhez talán így is érthető..... Minél egyszerűbb legyen (ez gondolom lejött a hsz.-ből)...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19350) kornyiktamas válasza mefistofeles (#19349) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

woow:D köszi mindenkinek.. jó lett az alaplap:D arcszesszel át törölgettem minden a régi:D köszi<333

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.