Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) lakatosturbo válasza pocokxx (#19050) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

De most melyik tápra gondolsz ami az alaplapon van?

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#19052) madmaxxx válasza lakatosturbo (#19046) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez elég érdekes, mert nálam az ACER Aspire ONE notebooknál ha hosszan megnyomom gombot akkor alvó állapotba megy át a kikapcsolás helyett.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19053) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Most próbáltam az tis hogy kiveszem az aksit és csak a vezetéken keresztül táplálom de leállításnál megint csak elindul.

De ha lehúzom a tápkábelt és vissza akkor nem indul el.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#19054) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ja csak most olvastam el az előzményt. Pontosan nem tudom melyik tápra gondolt SubZero, de Biosban megnézhatnéd, hogy nincs-e beállítva valami wake on lan, vagy hasonló.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19055) GrandeP


GrandeP
őstag

Tudtok valami olyasm játékot, ami kép világilag (nem akartam engine-t irni :D) olyasmi mint az Ikariam, ellenben nem kell tőbb szigetre tőbb városra figyelni hanem, mint a travinannal elég csak egyet életben tartani!? :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19056) lakatosturbo válasza pocokxx (#19054) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Megnéztem minden kivan kapcsolva.

Hát ez fasz megkaptam hogy tegyek fel rá új windowst erre fel úgy kell vissza adnom, hogy bocs haver nem lehet kikapcsolni.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#19057) madmaxxx válasza pocokxx (#19054) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szerintem ilyen nincs a BIOS-ban, ha Insyde H2O van a gépen. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19058) GrandeP válasza lakatosturbo (#19056) üzenetére


GrandeP
őstag

Ne vállalj el olyat amit nem tudsz megcsinálni! ;] ;] ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19059) Sub-ZeRo válasza lakatosturbo (#19049) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja bocs, nem láttam hogy laptop. Akkor pasz. Esetleg egy másik windowst rakj fel. Hátha azzal leáll. Vagy milyen programok vannak fent?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19060) tikshow válasza GrandeP (#19055) üzenetére


tikshow
addikt

age of empires online? steam-en van, ingyenes

(#19061) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Még eddig csak csupasz windows 7 SP1

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#19062) GrandeP válasza tikshow (#19060) üzenetére


GrandeP
őstag

Céges munkakörnyezetben kellene futnia! :DDD

Tehát kizárólag böngészőből...

De tippnek jó volt, köszi...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19063) madmaxxx válasza lakatosturbo (#19061) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Próbáld meg esetleg újratelepíteni, vagy XP-t feltenni és azzal is megnézni, hogy jelentkezik-e a hiba. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19064) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Windows 7 újratelepítés megvolt azzal ugyan az a hiba.
Megpróbálok egy XP-t rátenni azt lesz ami lesz.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#19065) madmaxxx válasza lakatosturbo (#19064) üzenetére


madmaxxx
senior tag

1 próbát megér szerintem, mert így legalább megbizonyosodhatsz róla, hogy az oprendszer okozza-e a hibát. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19066) spista222 válasza lakatosturbo (#19064) üzenetére


spista222
addikt

Én épp a héten jártam hasonlóképpen volt egy agyonhasznált Windows az kikapcsolt aztán újraraktam és nem kapcsolt ki, végül az alaplap halt be és rosszul másolta fel a fájlokat.
Másik telepítő CD-t vagy másik win-t próbálj.

(#19067) sixpack89


sixpack89
tag

sziasztok!letöltöttem a superbike 2001 játékot,kicsomagolás után indítanám ahogy a leírás részben van,autorun-install.. de ezt írja ki: Make sure that the directx folder exists on your.
Általában gond nélkül felmennek a játékok,ezért se értem ezt a hibát.

(#19068) lakatosturbo válasza madmaxxx (#19065) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Na feltettem az XP-t a szitu ugyan az.

Nagyon úgy néz ki hogy gari lesz belőle.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#19069) kukinyo válasza sixpack89 (#19067) üzenetére


kukinyo
addikt

Installáld a Directx-et.

(#19070) madmaxxx válasza lakatosturbo (#19068) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Így már biztos, de azért célszerű lenne az eredeti oprendszert visszatelepíteni. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19071) sixpack89 válasza kukinyo (#19069) üzenetére


sixpack89
tag

Nem tudom installálni nem engedi,mert már fenn van gépen, amikor elindítanám reinstall meg close ablak jön elő.

(#19072) madmaxxx válasza sixpack89 (#19071) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Valami patch kellene hozzá, mert nem egyedi az eseted ennél a játéknál. Esetleg egy reinstallal azért megpróbálkozhatnál. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19073) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy olyan munkám hogy lenne jópár darab kép, és diavetítésbe összekellene rakni őket, illetve zenét bekellene vágni alá amíg megy a képek vetítése. Ebbe tudnátok egy kis segítséget adni hogy van ilyen oldal ahol ilyenre van egy kis leírás hogykell megcsinálni?

iPhone 13 Pro Max

(#19074) pocokxx válasza lakatosturbo (#19068) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg nincs rá dugva LAN kábel? Próbáld meg úgy, hogy kihúzod. Driverek telepítése előtt is újraindul? Nincs más valami beállítás a bios power management között, ami wake on "...." és be van kapcsolva? (esetleg ubi...? )

(#19073) jozsi252 weboldalon kell megcsinálni, vagy egy offline_film.avi- t?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19075) pocokxx válasza pocokxx (#19074) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez már lehet, hogy nagy butaság, de tud furcsa dolgokat csinálni: Az alaplapi elem nem lehet lemerülve?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19076) Lompos48 válasza jozsi252 (#19073) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Power Point Presentation formátum nem felel meg?

(#19077) jozsi252 válasza pocokxx (#19074) üzenetére


jozsi252
veterán

Simán egy kis aviba kellene összehozni.

Lompos48

PP-ba ezt összelehet hozni minden további nélkül? Illetve olyat is lehet hogy pl 1 kép alá vagy fölé amíg az adott kép van beszúrni 1 szöveget pl?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#19078) pocokxx válasza jozsi252 (#19077) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

movie maker?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19079) Lompos48 válasza jozsi252 (#19077) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tudtommal igen. A PowerPoint része az Officenak... Sokmindent tud, ha valaki részleteiben ismeri.

(#19080) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Ma esti nagy kérdésem: Melyik a helyes?

Csakis kizárólag, vagy Csak és kizárólag??? :F

Szerk.: Fogalmazáshoz kellene :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19081) Richard! válasza Satyricon (#19080) üzenetére


Richard!
addikt

szvsz a második lehetőség :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#19082) madmaxxx válasza Satyricon (#19080) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szvsz csak és kizárólag a helyes, bár szerintem mindkettő elfogadott. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19083) madmaxxx válasza madmaxxx (#19082) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Pontosabban utánanéztem. Tehát mindkettő elfogadott, de a szövegtől függ illetve a mondatban lévő szerepétől. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19084) sgergi válasza Satyricon (#19080) üzenetére


sgergi
veterán

A "csak" és a "kizárólag" ugyanazt jelenti, így nem kell a szókapcsolatot használni, elég az egyiket belerakni a szövegbe. Hivatalos irat értékelésében olvastam ezt az indoklást.

(#19085) Satyricon


Satyricon
addikt

Köszi srácok, további kellemes estét! ;)

Üdv mindenkinek!

Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19086) madmaxxx válasza Satyricon (#19085) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen! :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19087) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Ha be van dugva a notebookomba a mobil internet (USB Stick) akkor azt meg tudom úgy osztani, hogy egy másik notebook wifi-vel rá tudjon kapcsolódni? Ha igen akkor hogyan?

(#19088) Bjørgersson válasza spyduck (#19087) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Ezzel az eljárással elvileg lehet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19089) madmaxxx válasza spyduck (#19087) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Elvileg megoldható, csak a másik notebooknak is engedélyezni kell, hogy használhassa a netet (AD-HOC kapcsolat).

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19090) Truckdriver válasza Satyricon (#19080) üzenetére


Truckdriver
tag

Mi a szövegkörnyezet? :R

El vagy magad!!

(#19091) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Ajánljon nekem valaki egy jóféle, de mégis olcsó billentyűzetet. Olyat lehetőleg, ami csuklótámaszos, az se baj ha világítós.

NHL, NBA, Soccer

(#19092) madmaxxx válasza ZeroCaptan (#19091) üzenetére


madmaxxx
senior tag

billentyűzetek

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19093) vilmaboy


vilmaboy
őstag

az hogy lehetséges, hogy a hófehér és a vadász nincs fent ncore-on? Ami ott nincs fent, azt le sem forgatták még... a ratyi oldalak tele vannak vele...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19094) spyduck válasza Bjørgersson (#19088) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez csak wifi-vel kivitlezhető, legalább is nekem nem sikerült.... :(

(#19095) madmaxxx válasza vilmaboy (#19093) üzenetére


madmaxxx
senior tag

BitHUmenen fent van azt hiszem, ha máshogy nem mozi verzióban biztosan. Az ncore-on állítólag tulajdonosváltás volt és Cam meg ilyesmi verziókat nem lehet feltölteni. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19096) Bjørgersson válasza spyduck (#19094) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nincs a notebookban alapból wifi?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19097) madmaxxx válasza Bjørgersson (#19096) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Elvileg kellene lennie. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19098) vilmaboy válasza madmaxxx (#19095) üzenetére


vilmaboy
őstag

mondasz valamit :) :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19099) madmaxxx válasza vilmaboy (#19098) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Én így tudom. Lehetséges hogy nem teljesen jól, de valami hasonló a helyzet. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19100) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Segítség kellene

Elkezdte azt játszania gépem hogy random szerűen csontra fagy.
Diabló 3 nál nem vettem észre több óra játék után sem (mondjuk 3óránál többet nem toltam)
Wow esetében vettem észre hogy úgy meghal hogy a resetre is úgy reagál hogy a megnyomás után 5mp-el leáll majd újraindul. (viszont van hogy teljes napig semmi baja :S)

Hőmérsékletek jók.
Ram tesztet futtattam.
Korábban ilyen gond nem volt azóta csak vga-t cseréltem. most egy Sapphire 7870 van benne hőmérséklete játék közben kézzel nem vészes maghőm 81fok

valami ötlet?

Procit és a vga-t hogy lehetne stress tesztelni úgy hogy a többi ne legyen vagy csak kevésbé terhelve?

(hmm most full képernyőn néha villan egyet a firefox felső csíkja) döglődik a vadi új vga-m?
Win7 64bizt a rendszer (win nemlett telepitve vga csere után csak driver le fel)

Minden tippet köszi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.