Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) jozsi252 válasza noncsika (#20500) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

katt megérhet 1 próbát, hátha tud ms egérbe is segíteni. De amúgy érdemes lenne elötte szétszedned aztán belenézni hogy a kapcsolók környékén nem-e látsz bármi kopást vagy ilyesmit, ami okozhat ilyet. Bár szerintem belső gondja lesz, de azért meg csak szerelő tudja megcsinálni. De a szétszedés 1 próbát azért megér :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20502) noncsika válasza jozsi252 (#20501) üzenetére


noncsika
tag

köszönöm! :R

(#20503) Melack válasza pocokxx (#20499) üzenetére


Melack
veterán

Igen, ugyanarra. Csak Win7 alatt ilyen nem kell.

Esetleg msconfig parancs alatt vedd fel az automatikusan induló szoftverek közé.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20504) Winchester95


Winchester95
őstag

Hi.
Ezt az üzenetet kapom pár percre rá amikor letöltök egy torrentet:
[link]
Nem tudjátok mi lehet a gond?Akármelyik hdd re töltök újraindul egy a képen látható üzenettel.
Lehetséges hogy az alaplap vagy valami hálókártya stb... lehet a rossz?

(#20505) vilmaboy válasza noncsika (#20500) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha meg lehet pucolni, akkor érdemes, de ha nem, akkor javasolt a jobb kézzel bal vál fölött való köríves figura bevetése :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20506) vilmaboy válasza Winchester95 (#20504) üzenetére


vilmaboy
őstag

memóriára utal inkább... futtass egy memtesztet. valamelyik rúd vacakolhat. ha csak egy van, akkor meg is van a hibás... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20507) Winchester95 válasza vilmaboy (#20506) üzenetére


Winchester95
őstag

A Ramra gondolsz?2X1GB DDR2 Geil Black Dragon CL4-es ramom van.
Érdekes az egész mert ha nem torrentezek akkor nem indul újra stb...

Lefutattam a memtestet: 512mb ot beírtam majd start testing 16hibát talált eddig és folyamatosan mutatja...
Teendő? (De most fel van húzva 800mhz ról 1066MHZ-ra+CL5 re.Fesz az auton van.)
De akkor játékok programok netezés közbe is újra kellene indulnia.Nem értem.

CoolMan81: Eddig nem volt semmi baj a torrent verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#20508) CoolMan válasza Winchester95 (#20504) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tegyél fel régebbi/újabb torrent klienst.

(#20509) cigam válasza Winchester95 (#20504) üzenetére


cigam
félisten

Lehet háló kari probléma is, de az alját (Ahol a hibakódot írja) nemtom kibogarászni. Ha rákeresel a hibakódra a neten pontosabb infót kapsz merre keresd a hibát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20510) Winchester95 válasza cigam (#20509) üzenetére


Winchester95
őstag

Collecting data for crash dump ...
Initaializing disk for crash dump ...
Beginning dump of physical memory
Dumping Physical memory to disk: 85 (1től számol 100ig és újraindul)

(#20511) CoolMan válasza Winchester95 (#20507) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ezzel memtest86+ teszteld a memóriát.
Attól még lehet vele gondja, nem vesztesz semmit ha kipróbálsz egy másik klienst. (én jártam már így)

[ Szerkesztve ]

(#20512) hackeeeee válasza Winchester95 (#20510) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Első körben teszteld a memóriákat az alattam írt módon. (iso kiír lemezre, vagy az usb-s változatot pendrive-ra, és teszt).

Ha a ramok jók, akkor meg kell próbálni másik klienssel.

Véleményem szubjektív...

(#20513) siebener válasza pocokxx (#20499) üzenetére


siebener
aktív tag

Ezzel megoldódott, köszönöm. :R

Melack: Ez az új kérdésem lett volna. Hogyan lehet az "msconfig" alatt új alkalmazást indíttatni? Mi ennek a menete? Mert ugye csak összes engedélyezése, összes tiltása van.

[ Szerkesztve ]

(#20514) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy asrock ion 330 barebone gepem.
Van benne ket db 1gb 800mhz ddr2 so-dimm memoria modul.

Elvileg olvastam neten, hogy ddr3 so-dimm modul is megy bele.

Hogyan tudnek errol meggyozodni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20515) hackeeeee válasza Zirowe (#20514) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Más a foglalata a DDR3-nak. Szal, hacsak nincs másik foglalat, akkor nem passzol bele.

A "kisebb" rész hosszabb.

Pl.:

DDR2 sodimm:

DDR3 sodimm:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20516) pocokxx válasza Melack (#20503) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

(#20513) siebener Nincs mit!
Xp -s gépről volt szó.... :B

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#20517) CoolMan válasza Zirowe (#20514) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben ilyen a géped akkor sehogy, only DDR2.

(#20518) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Peti198506 : Ha megfigyeled mindenki memóra mutogat. teszteld le ahogy hackeee írta és meglátod mivan... :K

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20519) Winchester95 válasza hackeeeee (#20512) üzenetére


Winchester95
őstag

Köszönöm mindenkinek.
Az adott linken melyiket töltsem le?(USB megoldás lenne jó csak.)
Gondolom ez lenne jó: Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) *NEW!*
Ezt másoljam rá a pendrive-ra és futtassam?
Ennyi lenne?

(#20520) Zirowe válasza hackeeeee (#20515) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Koszonom. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20521) hackeeeee válasza Winchester95 (#20519) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)

Vagy, ha van pendrive, akkor:

Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) *NEW!*

Az elsőt azt ki kell írni, képfájlból, a 2. meg asszem megcsinálja pendrive-ra, ha elindítod, de nem tudom biztosra, ezt sosem próbáltam.

@Edenyke: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20522) Winchester95 válasza hackeeeee (#20521) üzenetére


Winchester95
őstag

2. tudom csak megcsinálni.
Rámentem.Ki kellett választani a pendrive-ot.Leformáztam Fat32 re mert kellett.Rátett pár fájlt.
Ennyi.
Ezek után mit csináljak?Mert csak sima üres fileok +egy readme ami ezt írja:
Memtest86+ USB Installer ©2010 Lance http://www.pendrivelinux.com (created for Memtest86+ http://www.memtest.org/ per Samuel DEMEULEMEESTER's request) and offered under GNU GPL License - see Copying

Background of Memtest86+ USB Installer:

Memtest86+ USB Installer is a script that uses NSIS to automate the creation of a bootable Memtest86+ USB Flash Drive. Memtest86+ can be used to test your system memory for errors. It utilizes Syslinux to make the drive bootable. Memtest86+ is an open source Advanced Memory Testing Tool that can offically be found at http://www.memtest.org/.

Credits, Resources, and Tools used:

For the unmodified binaries, I have gathered corresponding source code and, included these sources in the Memtest86+USB-Installer-Src.zip.

* Syslinux ©1994-2009 H. Peter Anvin http://syslinux.zytor.com (unmodified binary used)

* Memtest86+ ©Samuel DEMEULEMEESTER http://www.memtest.org (unmodified binary used)

* NSIS Installer ©1995-2009 Contributors http://nsis.sourceforge.net (needed to compile the MultiBootISOs.nsi script)
NSIS is the easiest method I could find to automate the creation process, aside from batch installers which we have moved away from.

* Memtest86+USB-Installer.nsi was originally based on Cedric Tissieres's Tazusb.exe for Slitaz (slitaz@objectif-securite.ch) and the USB Boot Tester offered on http://www.pendrivelinux.com

(#20523) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Feltennem itt is ezt a kerdest, mert ez a topicjobban porog (sajnos a 2gb-s modul markajat nem tudom). :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20524) Melack válasza Zirowe (#20523) üzenetére


Melack
veterán

Akkor max a lassabb memóriasebességgel fognak menni, mert máshogy nem bírja. Szerintem érdemesebb lenne akkor már mindkettőt lecserélned egyformára.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20525) cigam válasza Zirowe (#20523) üzenetére


cigam
félisten

5K-ból nem fogod tudni megoldani, még használtan is 4-5k környékén van 1db 2GB-os modul.
Ha ismeri és tudja, akkor érdemes DDR800-ast venni mert picit gyorsabb mint a 667-es. és érdemes párban cserélni mert "A memóriák sebességének növelése érdekében gyakran két kisebb memóriamodult kötnek a gépbe: így növekszik a sávszélesség, ezáltal a sebesség is. Ez az úgy nevezett dual channel, azaz kétcsatornás mód. " .

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20526) Winchester95 válasza Winchester95 (#20522) üzenetére


Winchester95
őstag

Valahogyan be kell bootolni?

(#20527) Zirowe válasza cigam (#20525) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, tudom, az elso kerdes ota rajotem, hogy horribilis arakon mozognak a 2gb ddr2-es modulok.

Viszont most ezt a 667mhz-set talaltam viszonylag olcson, erdemes lenne lecsapnom ra?

Mert a jelenlegi 2gb-bol csippent le maganak 256mb-t az alaplapi vga is.

Htpc-nek tokeletes, csak a firefox neha ujraindul.

A jelenleginel jobb lenne a helyzet, nem?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20528) jozsi252


jozsi252
veterán

Digitálisan fogom a jelet a tv-men, és néha van olyan hogy zavarosabb a kép. Ez lehetséges attól hogy a koax kábellel valami nem okés? Vagy sugárzási hiba lehet.

iPhone 13 Pro Max

(#20529) Peteerh


Peteerh
csendes tag

Sziasztok!

Nos hát nekem van egy Acorp Tk-3004-es házam, és egy Fujitsu Siemens D1567 alaplapom. Nos erre a lapra az előlapi fülhallgató csatlakozót sikeresen bekötöttem, és tökéletesen működik, a mikrofon viszont egyáltalán nem. Az alaplapon a pinek így vannak:

Left Line Output . NC . Right Line Output . Micro Bias . Micro Input
Left Line Return . Key. Right Line Return . Analogue VCC. Analogue GND

A házam kábelein pedig ilyen szálak vannak:

L_Out
R_Out
Ground
Ground
Mic_in

Nos a fülhallgató csatlakozót mint mondtam sikeresen bekötöttem, az működik is, és csak az egyik Groundot használtam mivel egynek van hely, és úgy tudom, hogy abból csak elég az egyiket bekötni. Az előlap kábelein nincsen Mic_bias. A Mic_In kábelt a Micro_Input-ra kötöttem, de így semmit sem hallok, a Mic Boost-ot is bekapcsoltam. Ha a Mic_in-t a Micro Bias-ra kötöm, akkor nagyon halkan, de hallom magam. Állítólag ki kellene kapcsolni a FrontPanel érzékelését, de a SoundMax driverben nincsen ilyen lehetőség. Már mindenhol keresgéltem a legújabb driver után, de az alaplapom honlapján 2003-as driver a legújabb. Amiket újabbakat próbáltam, azok meg nem ehhez a karihoz voltak jók. Én nem tudom hogyan, de valahogy életet lehet lehelni a mikrofon csatiba, de kérdés, hogy hogyan!
A hangkártyám pontos típusa: Analog Devices 1888/AD1980 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller
Előre is köszi a válaszokat!

(#20530) Melack válasza Zirowe (#20527) üzenetére


Melack
veterán

LeC kínálatát nézted?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20531) cigam válasza jozsi252 (#20528) üzenetére


cigam
félisten

Kevés a jel. Ez bármi okozhatha. Lehet vmi reflexiót veszel, lehet az antenna és az adó közé rendszeresen "belelóg" vmi. pl. Beltérben elég ha az ember ide oda mászkál.

Mekkora a jelszint és a jelminőség? Lehet kicsit odébb kéne tenni/tekerni az antennát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20532) Zirowe válasza Melack (#20530) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem lattam nala so-dimm ddr2-es ramot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20533) jozsi252 válasza cigam (#20531) üzenetére


jozsi252
veterán

Van 2 nagy antenna is a padlástérben. A jelszint a tv szerint nagyon jó, ezmiatt se értem hogy miért van ez. Igaz nem digitális vételre tervezett antenna van, de ennek ellenére nagyon jól veszi a jelet, és alapjába véve a kép is szép, csak néha ugye nem.

Lehet érdemes lenne vennem 1 külön antennát az én tv-mnek, ami kifejezetten digitális vételre alkalmas?

iPhone 13 Pro Max

(#20534) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
A DVD meghajtómmal van vmi gond. Vmi noname "super writemaster, speedplus" típusú, kb 1 éves. Egyik napról a másikra egyszerűen megszűnt a Sajátgépben jelen lenni és létezni. Ha berakok vmi DVD-t, minimális zörgésen kívül semmi nem történik. Ha kihúzom a tápcsatit, majd visszadugom, akkor felismeri, berakok dvd-t, lejátsza, minden szuper. De minden gép újraindításnál, megint eltűnik és megint nem észleli a DVD-t.

Win 7 64 bitem van, lehet akkor jelentkezett amikor ezt az op rendszert felraktam pár hete, de nem biztos :S

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20535) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, van egy olyan problémám, hogy a gépet akarom összekötni egy tvvel, (régebbi "nagy" samsung), scarton keresztül, be is dugom mind2őbe de a gép nem mutatja a tvn pedig nem jön be semmi, nvidia videókari... valami ötlet, vagy progi ehez?

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#20536) tajati válasza Lmh (#20534) üzenetére


tajati
aktív tag

Én 3 dologra tippelek

Bios vezérlési hiba
Táp hiba
Sata vagy táp csati csere

De ha kitudod probálni egy másik odd-vel akkor tedd meg és azzal jó akkor a te dvd írodal van a para és talán egy fw frissítés megoldja a problémát.

üdv t.

[ Szerkesztve ]

(#20537) tajati válasza Tommy7 (#20535) üzenetére


tajati
aktív tag

szerintem probálkozz itt :D

üdv t.

(#20538) Lmh válasza tajati (#20536) üzenetére


Lmh
őstag

Köszi a tippeket!
Sata és táp csati cserét próbáltam, szóval az nem lehet gond.
Ha bios vezérlési hiba akkor mit tehetnék? Legújabb alaplap driver van fent, mert a gépemben az alaplap-vga-cpu-ram négyes kb 1.5 hónapos.
FW frissítés pontosabban mit takarna?
Előre is köszi! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20539) tajati válasza Lmh (#20538) üzenetére


tajati
aktív tag

ami dvd íród vezérlését végzi. járj utána milyen van benne és ha van frissebb akkor azt telepísd fel ha nincs akkor az azon lévőt telepísd újra

(#20540) madmaxxx válasza Lmh (#20538) üzenetére


madmaxxx
senior tag

FW frissítés - Firmware-frissítés

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20541) cigam válasza jozsi252 (#20533) üzenetére


cigam
félisten

Digitális vételnél nem a jelszint a mérvadó, hanem a minőség (bithiba arány). Ezért szokott két "csík" lenni a vevők info panelén. ha nagyon ingadozik a minőség "mutató" az sem szerencsés, de jó ha 60-70% felett van.Az is elképzelhető, hogy jelfeldolgozó hibás a készülékben, és ezért esik szét néha a kép. + A túl nagy jelszint is okozhat gubancot. Esetleg tegyél be egy csillapító tagot az antenna és a TV közé.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20542) Lmh válasza madmaxxx (#20540) üzenetére


Lmh
őstag

Azt értettem, csak azt nem hogy hogyan tudom frissíteni :P De mindjárt utána nézek :R

szerk: jaj igen, ott már elakadtam egyszer, hogy aidaban meg akartam nézni, hogy az egyáltalán érzékeli-e, de nem találtam. Milyen néven fut az ilyesmi aidában, hol kéne megtalálnom? Mert ha aidában megvan, akkor gondolom ott vhol megtalálom a fw-t is.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20543) Winchester95


Winchester95
őstag

Most bebootoltam pendriveról a memtestet.45perce megy már.
2pass lefutott sehol semmi hibát nem ír.meddig folytassam?
Utorrent 3.2 verzióra frissítettem.akkor is újraindult.
Valami ötlet?Én ezt nem értem.

(#20544) Csabee. válasza Winchester95 (#20543) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Egy estét jó ha úgy hagyod. Én 10 óráig szoktam futtatni. Volt egy memóriám ami a 6.óra után dobott hibákat, és azt ki is cserélték nekem

Üdv: Csabee.

(#20545) Winchester95 válasza Csabee. (#20544) üzenetére


Winchester95
őstag

Akkor majd este kipróbálom.
De már a program alul ki is írta hogy vége a tesztnek és sikeres volt 0hiba stb...

(#20546) jozsi252 válasza cigam (#20541) üzenetére


jozsi252
veterán

Nos közbe megnéztem a jelenlegi állapotot és ez a helyzet.

Bithibaarány 0
Jelerősség 43

A bithiba jó de jelerősségnek ez a 43 elég kicsi nem?

iPhone 13 Pro Max

(#20547) madmaxxx válasza Lmh (#20542) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Akárcsak 1 drivert ... :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20548) cigam válasza jozsi252 (#20546) üzenetére


cigam
félisten

Igen, az picit sovány.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20549) Lmh válasza madmaxxx (#20547) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm a hasznos hsz-eidet, de mivel írtam, hogy noname és az aidaban sem találom, így elég nehéz drivert keresni hozzá. CD-t nem adtak hozzá.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20550) jozsi252 válasza cigam (#20548) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor érdemes lenne hogy vegyek egy külön DVB-T vételre alkalmas antennát, és a jelszintet olyan 70-80%-ra állítsam be?

Csakmert ugye teis írtad hogy az sem jó ha túl nagy a jelszint, meg máshol is olvastam most.

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.