Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Nektek melyik webáruház vált be,ahol normálisan összerakják az asztali gépeket alkatrészeiből?

(#20252) whited


whited
addikt

sziasztok
adott 1 asus k53T amihez leszedtem amd oldalról a VGA driver-t.
Felrakom, restart és az élményindex ugyanúgy 1 és azt írja szabványos vga adapter

Elvileg 2 vga van benne de hol kapcsolom be a "másodikat" mert most per pill 1024*768 a felbontásom amit nem is tudok változtatni :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#20253) HollyBoni válasza madmaxxx (#20250) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem, konkrétan BF2-re.

(#20254) madmaxxx válasza whited (#20252) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Akkor mégsem jó a driver? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20255) whited válasza madmaxxx (#20254) üzenetére


whited
addikt

a legfrissebbet szedtem le de ha gondolod linkeld melyiket szedjem le, amúgy eszközkezelőbe ezt írja
A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#20256) madmaxxx válasza HollyBoni (#20253) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szerintem igen. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20257) madmaxxx válasza whited (#20255) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Radeon HD6720 vga van rajta ugye? :F

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20258) whited válasza madmaxxx (#20257) üzenetére


whited
addikt

hd 7670m

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#20259) madmaxxx válasza whited (#20258) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Gondolom ezt szedted le. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20260) whited válasza madmaxxx (#20259) üzenetére


whited
addikt

igen, miért melyiket kellett volna? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#20261) madmaxxx válasza whited (#20260) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Természetesen jót illetve megfelelőt töltöttél le. Nem vontam eddig sem kétségbe semmit. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20262) whited válasza madmaxxx (#20261) üzenetére


whited
addikt

akkor miért nem jó? :)
most leszedtem 1 12,6-os catalyst-t elvileg most jó lesz remélem :D :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#20263) madmaxxx válasza whited (#20262) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez 1 nagyon jó kérdés, mivel csak akkor írja ki a szabványos vga adaptert, ha nem talál megfelelő drivert a videokártyához. :K
Talán tényleg a legújabb Catalayst segíthet. Várom a fejleményeket. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20264) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre valaki???????????????????????????????

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20265) madmaxxx válasza Pityu. (#20264) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Én úgy tudom, hogy az SSD-t nem kell töredezettség mentesíteni, ahogy a pendrive-ot sem. Gondolom azért van ott a felkiáltójel. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20266) Pityu. válasza madmaxxx (#20265) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A program szerint minden ki van kapcsolva ami ssd-hez tartozik,mert ugye a trim megy,de eddig mikor telepítettem a programot nem volt ott felkiáltó jel,ha csak nem azt jelenti hogy kikapcsoltam a dolgokat

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20267) xxxthrief válasza Lompos48 (#20219) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

jojo vAgom de van ebbe minden.
lecsosbuktatol a vizipok csodapokig.
1 normalis valaszt kernek.
udv.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#20268) madmaxxx válasza Pityu. (#20266) üzenetére


madmaxxx
senior tag

kikapcsoltam a dolgokat

Esetleg kikapcsoltad a dolgot (egy bizonyos valamit). :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20269) madmaxxx válasza xxxthrief (#20267) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szvsz a csíbort nem könnyű kiirtani a vízből, szinte lehetetlen. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20270) Winne


Winne
nagyúr

Mit lehet tenni, hogy a VirtualDub videotömörítésnél rendesen használja a procit?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20271) madmaxxx válasza Winne (#20270) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Intel i5-2500k?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20272) Winne válasza madmaxxx (#20271) üzenetére


Winne
nagyúr

:K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20273) madmaxxx válasza Winne (#20272) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Az i5-nek pedig nem igazán szabadna ennyire menni 1 videoszerkesztőnél. Valamit nem használ még a program? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20274) Winne válasza madmaxxx (#20273) üzenetére


Winne
nagyúr

MMint a virtualdub?

A gépen nem ment semmi más gyk, 15 gigát tömörítettem be 1 gigába és majdnem 50 percig ment, ez egy vicc...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20275) madmaxxx válasza Winne (#20274) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Valóban elég hosszú idő illetve nagy teljesítmény a processzornak. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20276) Krissz5435 válasza Winne (#20274) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Nem feltétlenül vicc. Én 955be-n kódolok x264-et és egy 45 perces sorozatrész van hogy 3 óráig tart. És nem azért mert szar a proci, hanem mert olyanok a beállítások.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20277) #48613632 válasza whited (#20252) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az nem lehet, hogy van egy alaplapi integrált VGA, és :

1. Abba dugtad a monitor kábelt, és most azt használod, nem a dedikált Radeont.
2. Esetleg a BIOS-ban ez az integrált VGA bekapcsolva maradt, és bekever a Radeon drivernek, még akkor is, ha jó helyre dugtad a monitort?

(#20278) danekdt


danekdt
csendes tag

[Jó reggelt van egy kb 2éves asus laptopom F5SL alaplapal, az a problémám hogy állandóan lefagy kikapcsol újra indul. ha kivan kapcsolva utána nagyon nehéz bekapcsolni, nem kapcsolja be a monitort, először ram problémára gondoltam de kicseréltem és ugyan úgy fent áll a probléma van hogy úgy fagy le ahogy a képen látható de van hogy csak simán meg áll,és van amikor bejön a kékhalál és jön valami vissza számlálás. valami ötlet mi lehet a probléma?ki tisztítani ki tisztítottam már a gépet nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#20279) Realradical válasza danekdt (#20278) üzenetére


Realradical
őstag

Pedig ez tipikus túlmelegedéses tünet. Mik a hőfokok?
szerk:
Esetleg táp is produkálhat ilyet, de ezt láttam ritkábban notiknál...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20280) spista222 válasza Winne (#20274) üzenetére


spista222
addikt

Nem lehet hogy a hdd a korlátozó hardver?

(#20281) madmaxxx válasza danekdt (#20278) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez videokártya probléma lesz szvsz. :K

Gyakran csinálja ezt? :U

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20282) #48613632 válasza danekdt (#20278) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha ramra gyanakodtál, jó volt a megérzésed, csak épp ez a VGA ramja lesz. Integrált, vagy dedikált kari van benne? Ez utóbbi esetén egy csere megoldja a problémát, ha integrált, akkor sajna kuka :(

Azt azért hozzáteszem, hogy kb 90%-ig vagyok biztos benne

(#20283) madmaxxx válasza #48613632 (#20282) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Talán HD3470 lehet benne. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20284) #48613632 válasza madmaxxx (#20283) üzenetére


#48613632
törölt tag

Valószínű az lesz, vagy valami más Ati, ezt nem tudom, de közben megnéztem, sajna integrált ...

szerk: közben megnéztem a bayen, egy új alaplap kb 100 font, de egy komplett gép használtan már elhozható 13-ért, szóval sanszos, hogy kuka lesz belőle.

... bár az ebayen ki lehet árulni az alkatrészeit elemenként ...

Na jó, azért egy szakszervíz mindenképp nézze meg!!! Egy fénykép alapján nem lehet tutira menni!

[ Szerkesztve ]

(#20285) zombi11


zombi11
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam erre a kérdésemre megfelelő topicot és a neten sem bukkantam válaszra, így ide teszem fel a kérdést.

Gépbővítést (igazából cserét) tervezek.
A kiválasztott alaplapom: Asus P9X79 Deluxe (LGA2011)
Ehhez gondoltam hogy beruházok egy OCZ Revo Drive PCIe SSD-re.
A kérdés az lenne, hogy a kiszemelt SSD csatolója PCIe x4, viszont az alapon csak PCIe x8 és x16 van, és nem tudom hogy működnének-e együtt.
Elvileg visszafelé kompatibilisnek kellene lennie, de azért gyanús a dolog mert az ASUS oldalán az X79 Sabertooth alaplapnál ki van emelve hogy tud PCIe x4-et. A Deluxe-nál viszont nincs ilyen megjelölés. Ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés.

Köszönöm előre is a válaszokat:

üdv.:

Feri

(#20286) madmaxxx válasza zombi11 (#20285) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Visszafelé kompatibilis ahogy írtad, így nem lesz gond vele. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20287) zombi11 válasza madmaxxx (#20286) üzenetére


zombi11
csendes tag

Ok, köszönöm. Ez esetben ez lesz a megfelelő.

(#20288) madmaxxx válasza zombi11 (#20287) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen. Sokszor a specifikációknál nem mindent írnak le ... :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20289) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy a körzetben lévő több wifi-s rooterre is egyszerre feljelentkezz és összekapcsold a sávszélességeiket? Win7

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20290) #48613632 válasza vilmaboy (#20289) üzenetére


#48613632
törölt tag

Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de nem ezt hívják NAT-olásnak? Valami ilyesmi, azt tudom, mármint, hogy sávszélességek adódnak össze, de nagyon nem vágom, viszont engem is érdekel, úgyhogy valaki okosabb majd jól megmagyarázza - remélem

(#20291) vilmaboy válasza #48613632 (#20290) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem emléxem már a nevére sem... egyszer csináltuk régebben, de lövésem nincs róla még csak nyomokban sem, hogy hogy is volt. :U megvárunk egy szakit :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20292) #48613632 válasza vilmaboy (#20291) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az lesz a legjobb, mielőtt a hülyeségeimmel félreviszlek ;] :DDD

(#20293) Cucuska2 válasza vilmaboy (#20289) üzenetére


Cucuska2
őstag

Router, nem rooter.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20294) odrif válasza Cucuska2 (#20293) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:DDD

20 éve a Prohardveren

(#20295) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Helyzet:

Adott egy 2 szintes családi ház. Optikai kábel valószínűleg nincs arrafelé. Már be van vezetve az XY internet.

Kérdés:

Lehet- e ugyanabba a házba egy másik szolgáltatótól, vagy a meglévőtől még egy internet előfizetést rendelni? Szóval 2 különböző előfizetés lenne, 2 különböző szinten. Routeres megosztás kizárva.

Ha lehet, akkor mi lesz ennek a menete? Sok munkával fog járni a szolgáltató részéről? Szóval az utcáról kell még egy vezetéket bevezetniük a házhoz? Esetleg kertet fel kell túrni, falat kell fúrni, ilyesmi?

Egy elég előnytelen részen van a ház ilyen szempontból (Mecsek).

[ Szerkesztve ]

(#20296) #48613632 válasza Vodar (#20295) üzenetére


#48613632
törölt tag

A helyzet a következő. Ha két, vagy több szolgáltató azonos technológiát alkalmaz, akkor 99.9% hogy ugyanazt a kiépített rendszert használja.
Pl régen az infrastuktúra tulajdonosa a Matáv volt, majd a T-Mobil lett. Azokon a helyeken, ahol pl Invitel van, eleve nem is tudsz T-t kötni, mert az egymás közti szerződésük ezt kizárja.
Ahol valamilyen oknál fogva mégiscsak lehet, ott a technológia szab határt, hiszen két szolgáltatás nem jöhet egyazon infrastruktúrán.
Ha valahol van lehetőség AM-micro, műholdas net, broadband, xDSL közötti választásokra, ott elvben lehetséges a több szolgáltató egy épületben.
De az nem fog menni, hogy 2 szolgáltató ugyanazon a kábelen keresztül szolgáltasson, kettőt meg (szerintem) nem húznak ki.

(#20297) Winne válasza spista222 (#20280) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem hinném, mert ha hármat elindítok együtt az sem akad be és akkor már kihajtja a procit is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20298) Vodar válasza #48613632 (#20296) üzenetére


Vodar
senior tag

Az végül is nem lenne fontos, hogy 2 különböző szolgáltatótól jöjjön az internet, de mindenképp 2 külön előfizetés kellene. Az a helyzet, hogy a főbérlő az emeleten lakik, de nem akarja routerrel megosztani a netet, ezért kellene egy másik előfizetés az alső szintre is...

[ Szerkesztve ]

(#20299) bajaki


bajaki
őstag

Nekem csinál csak a youtube mostanában olyat, hogy elölről kezdi a videót? Én ezt azért veszem észre, mert zenét hallgatok. Nincs megnyitva a lap, csak megy a zene a háttérben és van amikor gondol egyet és elölről kezdi. :F

(#20300) #48613632 válasza Vodar (#20298) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az elég gáz, ha nem akarja megosztani, ma az internet legalább annyira alapvető, mint a villany.
De végülis ez a Ti megállapodásotok. Ugyanakkor bajban is vagy, mert lehet, nem lesz neted, esetleg mobilnet.
Vagy felajánlhatod azt a főbérlőnek, hogy Te fizeted az egészet, és kab belőle ingyen a routeren át.
Ha ezt sem engedi, akkor eléggé sanszos, hogy nem lesz saját előfizetésed. :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.