Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) spista222 válasza MR!! (#19248) üzenetére


spista222
addikt

Rakd fel a chipset drivert van amikor az is elég és nem kell külön hang driver.

anonymus89 Nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#19252) GrandeP válasza MR!! (#19246) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor állítsd vissza alapra az iszonyú nagy proci tuningot... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19253) b4sxe válasza pocokxx (#19249) üzenetére


b4sxe
aktív tag

hát köszi írok oda is, utána szeretnék járni

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19254) siebener válasza spista222 (#19242) üzenetére


siebener
aktív tag

Akkor azon a gépen valami nagyon el van állítva...
Holnap tervek szerint reinstall, aztán meglátom, utána mit, hogyan tudunk beállítani.

sklopp: Persze, minden fent van, ahogy kell, na meg, korábban még működött, egyszer csak bedobta az unalmast.

(#19255) MR!! válasza GrandeP (#19252) üzenetére


MR!!
aktív tag

Elemet is kivettem alaplapból, minden alapon jár

Alaplap:
CPU típusa AMD Athlon 64, 1813 MHz (9 x 201) 3000+
Alaplap neve Asus A8N-SLI SE (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 2 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce4 SLI, AMD Hammer
Rendszermemória 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
DIMM1: Kingston K 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

Memo is SPD

Hang azóta egyszer bejött nem tudom hogyan, de kék halál lett és azóta reset és nincs hang ...

alaplap főtt meg ? :F

miszter

(#19256) GrandeP válasza MR!! (#19255) üzenetére


GrandeP
őstag

Hmmm , pedig az szokott lenni ha nincs hang...

Gondolom a drivert már kizártad?

Ha igen, akkor mese, meghót, venni kell egy pci-osat...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19257) MR!! válasza GrandeP (#19256) üzenetére


MR!!
aktív tag

Teszek bele pci hang karit. Chipre új ventit , most mennem kell

thx

miszter

(#19258) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

sziasztok!

az lenne a problémám, hogy random időközönként (de pl youtube vagy egyéb streamelt video közben, vagy torrent közben, vagy csak úgy) elmegy a netem.
Win 7 alatt a netet jelző ikonon megjelenik egy sárga háromszög és teszt futtatás után azt mondja, hogy az "alapértelmezett átjáró nem elérhető". A routert sem tudom elérni a 192.168.1.1-en, illetve minden más eszköz (tablet, laptop) továbbra is kapja a delejt a wifin keresztül.

Ez mi a fenétől lehet? nagyon idegesítő.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#19259) sklopp válasza AlexWolf (#19258) üzenetére


sklopp
őstag

Kábel?

(#19260) AlexWolf válasza sklopp (#19259) üzenetére


AlexWolf
senior tag

volt többször cserélve, illetve más-más lyukba is átdugdostam.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#19261) spista222 válasza AlexWolf (#19260) üzenetére


spista222
addikt

Driver csere(régebbi, újabb)?
energiatakarékossági funkciók kikapcsolása?

(#19262) AlexWolf válasza spista222 (#19261) üzenetére


AlexWolf
senior tag

az a baj, hogy egy féle driver van a hálókarimhoz Asus NX1101, ha a frissítésre nyomok, azt mondja nincs újabb, de ahogy néztem régebbi sincs... amúgy az alaplapi hálókártya ugyan ezt csinálta akkor vettem az asus-t azt hittem az alaplapival van gond.

Minden energiatakarékosság ki van kapcsolva a gépen.

Talán még annyi, hogy Kaspersky intenet security van a gépemen. Ha ez számít.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#19263) GrandeP válasza AlexWolf (#19262) üzenetére


GrandeP
őstag

És ha kihagyod a routert és direktbe csatlakozol a netre?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19264) AlexWolf válasza GrandeP (#19263) üzenetére


AlexWolf
senior tag

úgy nincs para, viszont volt 3 routerrel tesztelve, és mindegyikkel csinálta. ebből gondolom, hogy nem a routerrel vana gond..

szóval összefoglalva:
2 féle hálókarival (ebből adódóan többféle driverrel),
3 féle routerrel,
kikapcsolt energiatakarékossági móddal,
többféle hálókábelllel csinálja

router nélkül nem.

Szerintem valamilyen beállítási probléma lehet, vagy a Kaspersky kavar be. De a kaspersky internet security ugyan ez a verziója (3 gépre való telepítést vettem meg) még 2 laptopon fut és azokkal nincs probléma.

A hálókártya beállításában nincs valami? Vagy nemtom.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#19265) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy bekapcsoltam a gépet, de kép nem jött be, csak a monitor ledje világított, hogy megy, illetve a billentyűzet ledjei (num lock, caps lock) nem kapcsoltak be, nem világítottak, hogy be lennének kapcsolva, holott a num lock nekem be van kapcsolva. A gép csippantott egyet, hogy minden rendben, de csak az újraindítás után lett kép. Mi okozhatta ezt? Új progit nem tettem fel, tuning sem volt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#19266) #10726912 válasza zolee0307 (#19265) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha van, akkor tuning, oxidáció, ODD HDD hiba, tápegység hiba, esetleg billentyű vagy egér hiba, melegedés, merülő alaplapi elem.
Ha sokszor előjön ez a gond és emellett instabil a géped, akkor ráérsz keresgetni.

(#19267) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Windows Movie Makerrel megtudok olyat csinálni hogy 2 képet 1 képre rakom át, tehát a 2 képet 1 képre illesztem rá?

1 klippet kellene csinálom, és vannak olyan képek amik jólennének ha egyszerre jelennének meg egymás mellett, és foggalmam sincs milyen progival tudnám ezt elérni :(

iPhone 13 Pro Max

(#19268) spista222 válasza jozsi252 (#19267) üzenetére


spista222
addikt

Például Paint-al is meg lehet csinálni Megnöveled a kép méretét hogy mindkettő ráférjen és egymás mellé beilleszted a kettőt.

(#19269) fraba válasza spista222 (#19193) üzenetére


fraba
aktív tag

Normálisabb márka? Mint pl Asus és/vagy Asrock és/vagy Gigabyte? Edigitalon találtam hasonló árkategóriában 1-1 lapot a 3 gyártótól, ami esetleg érdekes lehet. Gondolom az Asus Gigabyte páros a nyerőbb, az Asrock kevésbé, igaz?

(#19270) anonymus89 válasza spista222 (#19245) üzenetére


anonymus89
addikt

Most a memória 480-on egyszer megfagyott gépezés közben.
Szokásos 2 V maradt a vdrop viszont elég nagy ha jól emlékszem majdnem 0,05V.
Vegyem vissza 800-ra vagy maradhat?
Ma már nem fogok stabilitást nézni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19271) spista222 válasza fraba (#19269) üzenetére


spista222
addikt

1-2 ezer forinttal drágább max. Ezekkel a lapokkal kevesebb gondod lesz mint az ECS-el.
Nekem inkább ASUS ASROCK Gigabyte a sorrend de mindenkinél más.

anonymus89 Szerintem inkább vedd vissza 800-ra az a biztos, vagy amikor lesz időd teszteld.

[ Szerkesztve ]

(#19272) anonymus89 válasza spista222 (#19271) üzenetére


anonymus89
addikt

Most meg szórakozik velem win7 alatt állandóan kék halál ezzel a hibaüzenettel: " bad pool header".
Xp alól írok ez még bejött normálisan mindent visszavettem autora.
Ahogy olvasgattam memória vagy winyó hiba lesz.... link
Úgy látom holnap is lesz dolgom. :W

Van ötleted? :F

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19273) zolee0307 válasza #10726912 (#19266) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, akkor van bőven, ami okozhat problémát. Egyenlőre megy a gép, nincs probléma, majd figyelek.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#19274) energy4ever


energy4ever
addikt

Itt PH-n lenének kérdéseim az alapelvekkel/szabályzattal kapcsolatban!
Ez a topic-ot találtam a legideálisabbnak a kérdéseimnek!

Itt PH-n adott több mobil telefonnal kapcsolatos topic, melyben nem tiltják a nem hivatalos szoftverekkel kapcsolatos beszélgetést, míg a konzolos topicokban tiltják(pl PS3).

Felhozok pár példát:
Az Androidos rendszerekről kérdez valaki egy telefonos topic-ban hogy hogyan kell felrakni egy CFW-t, válaszolnak neki, segítenek neki. Egy konzolos topic-ban megkérdezi valaki hogy hogyan kell CFW-t felrakni, egyből az van hogy "ezt itt nem szabad"!

Másik példa(hasonló) :
Valaki megkérdezi az Iphone topic-ban hogy hogyan kell felrakni a jailbreak-et, szintén segítőkészek vele, elmondják mit hogy kell, mire jó, míg a PS3-mas topicban ahogy kimondja valaki a "jailbreak"-et egyből az van hogy "Ezt itt nem szabad, ejnye,ejnye!"

Következő kérdésem, idézem, "a mértéktelen UP-olást: ha egy szakmai vagy más topicban nem kapsz választ a kérdésedre, ne szemeteld tele a topicot felesleges hozzászólásokkal, hanem várj türelemmel, segíteni fognak!"
Ezt valaki kitudja fejteni hogy hogyan értelmezzem?
Szóval tételezzük fel, megkérdezek valamit egy topic-ban, nem válaszolnak rá, telnek a napok, hetek, hónapok, évek, évtizedek, a kérdésem után már ezer hsz érkezett, egyik sem a kérdésemre a válasz, gondolom feltehetem a kérdésemet megint(!?), felteszek egy kérdést (alapból ha jól tudom 50hsz után másik oldalra kerül a hsz a topic-ban), már akkor ahogy másik oldalon van a kérdés fel lehet tenni még egyszer? Gondolom nem, mivel ha így működne 50ember kérdezne valamit, nem kapna választ csak az az 50kérdés lenne 600x a topic-ban!

Ez nem kötözködés, buzdítás, szemétkedés akart lenni, csak puszta kérdések melyekre nem tudom a választ.Szóval megköszönném hogy ha valaki aki ért ehhez az egészhez felvilágosító választ tudna nekem adni! :R

(#19275) tikshow válasza energy4ever (#19274) üzenetére


tikshow
addikt

mig egy androidot es iphonet azert torsz fel, hogy bovitsd a telefonod kepessegeit, addig egy konzolt azert, hogy ne fizess egy progamert - remelem ertheto

(#19276) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Tud valaki érdemi felvilágosítást adni az ügyben, hogy mi az a "Windows Dynamic Disk"?
Egyetlen ingyenes partició kezelő sem tud dolgozni vele, ideértve a win7 saját alap partició kezelőjét, ami telepítéskor bejön. (kivéve format)

Adott egy PATA 80GB meghajtó, ami rá lett csatlakoztatva a rendszeremre. Ebben van egy 80-as SSD, egy terrás háttértár, meg egy író, ezek mind SATA felületen. De nem hiszem, hogy ez fontos lenne ... csak közel 25 éves pályafutásom alatt most találkozok ilyennel először. Hmmm ... érdekes

energy4ever
A telefonokkal azért kicsit más a helyzet. Például itt kint, Angliában, a High Streeten függetlenítik a telókat, teljesen legálisan, pénzért, számlával.
A JB-ben nem vagyok biztos. A konzolok chippelése viszont itt is illegális.

De alapvetően én is szaladtam már bele kétes kérdésekbe, pl a múltkor haver talált iPhonet, és ezzel kapcsolatban is tájékoztattak, hogy vigyázzon, mert az bizony akár lopottnak is minősíthető. De azért segítettek, illetve tájékoztattak, hogy mi merre, és hány méter.

[ Szerkesztve ]

(#19277) #48613632 válasza #48613632 (#19276) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na mindjárt válaszolok is a saját kérdésemre, hátha valakit érdekel.
Angol nyelvű tutrial az oda-vissza konvertről ITT

A miérteket hagyjuk, nem néztem utána, nem tudom. Az biztos, hogy a dynamic disk semmivel nem tud többet, mint a basic disk, ebből kifolyólag nem látom értelmét a létezésének, és valószínű, hogy ezért is nem találkoztam eddig vele.

(#19278) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali,

megoldódni látszódik a probléma miután:

elvittem benzinkútra rendesen kifujkáltam (tápot, procit, ventiket) valamint tettem egy új, nagyobb ventit a meghalt felé. (Mivel nem akartam bajlódni a régi kiszedésével)

Igaz nem túl dizájnos, kontár dolog madzaggal rögzíteni de a célnak megfelel.

Xp újratelepítsé után VGA és Audio driver-t feltettem újraindítás gomb megnyomása után már a windows kijelentkező hang is szólt...

Azóta jó. (nincs kékhalál se)

Nem tudom miért tesznek rá ilyen kis hitvány ventiket ilyen fontos dolgokra. Pl nem egy VGA karin láttam már megfőni, mert annyira picike volt és persze, hogy nem bírja a "nagyüzemet". Olyankor persze a kártyák haldokolnak és vagy észreveszi az ember időben vagy rotty.

Persze a mostani alaplapok és vidkártyák már biztos jóval korszerűbbek és nem valószínű, hogy egy miniatűr hűtőbordának nem mondható bélyeg nagyságú forgólapátokkal ellátott made in china pörög a több ezer forintos procik felett.

De az tény, hogy anno úgy gondolták (anyagi okok miatt is) elég lesz ez rá, pár év múlva úgyis lecseréli aparaszt, ha meg nem akkor gondoskodunk mi róla...

Thx mindenkinek az ötleteket :R

miszter

(#19279) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Olyan van hogy egy oldal (Facebook) nem megy de az össze többi tainul?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19280) Melack válasza FRENK1988 (#19279) üzenetére


Melack
veterán

Van. Vmi gond lehet a szerverekkel. Ez az utóbbi 1 hónapban 2-3 naponta előjött.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19281) #48613632 válasza FRENK1988 (#19279) üzenetére


#48613632
törölt tag

nekem is volt gondom facebookal, méghozzá Firefoxon keresztül. Ráadásul, mivel a Chrome rendesen nyitotta, kicsit szétnéztem az addonok között, hátha valami fogja, erre kiírta, hogy az oldal nem biztonságos, és a keresésre egyetlen egy addont sem talált meg.
Így meguntam az állandó sz@rakodását, és letöröltem, immáron végleg.
Marad a Chrome, meg még keresek mellé valamit másodlagosnak, legalább olyat, ami tudja a lastpasst, és az xmarksot.

(#19282) FRENK1988 válasza #48613632 (#19281) üzenetére


FRENK1988
veterán

ezaz hogy nekem chormeon jön elő

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19283) GrandeP válasza FRENK1988 (#19279) üzenetére


GrandeP
őstag

Inviteles vagy upc-s lehetsz! :DDD#

Sz@r a dns szerverük, facebook nem tudja feldolgozni , vagy forditva, a lenyeg h sz@r, majd egyszercsak jo lesz, idö kerdese..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19284) FRENK1988 válasza GrandeP (#19283) üzenetére


FRENK1988
veterán

Helyi mikrohullámú netszolgáltatóm van. De szerintem tőlük veszik

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19285) #48613632 válasza FRENK1988 (#19282) üzenetére


#48613632
törölt tag

hát próbáld akkor firefoxal, explorerrel, vagy mindegy mivel, csak másikkal is. Nem biztos, hogy nálad is ugyanez a probléma, lehet, hogy a face valamelyik kiszolgáló szervere punnyadt meg.

(#19286) GrandeP válasza #48613632 (#19285) üzenetére


GrandeP
őstag

[link]Böngeszö független...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19287) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egyik haverom kinézett egy ilyen cpu-t Intel Dual Core G620 ha jól tudom ebben már van grafikus chip.Kérdésem az volna,hogy milyen alaplapban lehet kihasználni ezt?
Pl ez a lap megfelelő lenne? Asus P8H61-M LX3 Plus

[ Szerkesztve ]

(#19288) FRENK1988 válasza ToBeY (#19287) üzenetére


FRENK1988
veterán

HA van videókimenete akkor semmi akadálya

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19289) spista222 válasza ToBeY (#19287) üzenetére


spista222
addikt

A P-s chipsettek kivételével elvileg mindegyiken van videokimenet hacsak a gyártó nem spórolt. Egyébként meg ahogy előttem is írták ha az alaplap hátsó kivezetése tartalmaz valamilyen videóaljzatot akkor abban menni fog.

(#19290) FRENK1988 válasza spista222 (#19289) üzenetére


FRENK1988
veterán

van dsub:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19291) spista222 válasza FRENK1988 (#19290) üzenetére


spista222
addikt

Remélhetőleg az ő monitora is ilyen csatlakozóval ellátott:)

(#19292) FRENK1988 válasza spista222 (#19291) üzenetére


FRENK1988
veterán

vesz egy dsub to DVI átalaítót arra meg egy dvi to hdmi-t és meg van oldva a gond:DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19293) spista222 válasza FRENK1988 (#19292) üzenetére


spista222
addikt

Vagy keres egy olyat amin van DVI kimenet is(de gondolom úgyis van a monitorján Dsub)

(#19294) GrandeP válasza spista222 (#19293) üzenetére


GrandeP
őstag

Vagy kicsereli a monitort is!

Problem? ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19295) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Sziasztok!

Facebookon publikusan kapott real life fenyegetesnel erdemes feljelentest tenni? Mit lehet elerni vele? (pl tavoltartasi vegzes vagy valami ami hasznos?)

(#19296) GrandeP válasza BloodyEddie (#19295) üzenetére


GrandeP
őstag

Delete.... kb ez max , ma Hungaristanban.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19297) Melack válasza BloodyEddie (#19295) üzenetére


Melack
veterán

Helló!

Megtenni megteheted, de az alábbi lesz a másik fél válasza:
- feltörték a fiókját
- nem ő volt
- alkoholos befolyásoltság
- bármi

Printscreent ments el róla, teljes oldalast, és próbáld meg. De nem biztos, hogy sikerrel jársz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19298) GrandeP


GrandeP
őstag

Tudnatok olyan oldalt/programot ahol "latvanyterv" hazat tudnek letrehozni?

Nem atom durva corel3d-re gondolok, hanem valami egyszerüre...

Kesz dolgokat csak be kell illeszteni... :DDD

Felejtös? :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19299) #48613632 válasza BloodyEddie (#19295) üzenetére


#48613632
törölt tag

haha! :) Tiltsd a felhasználót és ne foglalkozz vele. Jó esély van rá, hogy semmi nem történik, és neked túl nagy utánajárást igényel.
Még személyes, szóbeli életellenes fenyegetésre sem lép a rendőrség érdemben, mondván, amig nem történik semmi, nekik semmi dolguk.
Ez ma a demokrácia :)

GrandeP

valami webes designert mintha láttam volna a napokban a facen, mindjárt megkeresem, és belinkelem ide.

szerk : na meg is van, a neve pedig Építésiportál.hu Házösszerakó ha a link nem működne esetleg ...

[ Szerkesztve ]

(#19300) GrandeP válasza #48613632 (#19299) üzenetére


GrandeP
őstag

Köszi... :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.