Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Csabee. válasza hackeeeee (#20699) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem a beépített.

Üdv: Csabee.

(#20702) jozsi252 válasza Csabee. (#20696) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

FF-nál nálam a flash player okozott ilyet. Nemtudtam mire vélni igazából a problémát, de régebbit felraktam és jólett.

iPhone 13 Pro Max

(#20703) Csabee. válasza jozsi252 (#20702) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Chrome-ból hol lehet régi verziót feltenni? Mindig a legújabbat rakja fel.

Üdv: Csabee.

(#20704) fatallerror


fatallerror
addikt

van 1 régi vinyóm, nem 100%-os és november óta értesítget h mentsek le róla mindent mert a halálán van, vígan megy de már unom az értesítéseket meg full feleslegesen vana gépben ezért formáznám és venném ki DE a disk management azt mondja rá h system azaz rendszerpartíció rofl. sok sok éve volt rajta win de már mióta nincs és nem vágom h mitől hiszi rendszernek...
hogy tüntessem el a system státuszát h tudjam formázni?

don't tell me what i can't do!

(#20705) Melack válasza Csabee. (#20703) üzenetére


Melack
veterán

Ha csak nincs meg valahonnan egy telepítő - régebbi, akkor nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20706) madmaxxx válasza fatallerror (#20704) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nem a saját rendszer winchestered akarod formázni? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20707) Lompos48 válasza Csabee. (#20703) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mennyire régit? Néhány megvan belőle. Olyan 80-90MB a méretük.

(#20708) fatallerror válasza madmaxxx (#20706) üzenetére


fatallerror
addikt

nem :N vhogy maradt ezen a partíción vmi nyoma az akkori win-nek, kb 2004ben volt rajta win ;] biztos rejtett fájlként van ott de 1. lehet nem engedi csak úgy törölni kézzel 2. nem merem : D

most nézem....ezt használja szerintem a mostani win is mert a win-es partíción csak a boot, page file, crash dump

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#20709) madmaxxx válasza fatallerror (#20708) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ha megfelelő winchestert törölsz akkor nyugodtan. Mivel próbálkoztál? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20710) freaghill


freaghill
őstag

Még jó pár napot kinn leszek németbe.
Tudtok adni valami tippet, amit érdemes lenne itt megvenni, mert itt olcsóbb?

(#20711) fatallerror válasza madmaxxx (#20709) üzenetére


fatallerror
addikt

csak simán win-ben a disk management-ben akartam formázni de nem engedi mert azt mondja h rendszer partíció :U rejtett fájlként látom h tele van boot meg ilyen olyan system fájlokkal de azok a régi win-é...

miért bootolna arról? az új vinyóról bootal elméletileg de lehet megkéne néznem a biosban ill kikötni ezt a vinyót h elindul e nélküle a win

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#20712) Kiglerx válasza freaghill (#20710) üzenetére


Kiglerx
tag

Sört és kolbászt

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20713) fatallerror válasza madmaxxx (#20709) üzenetére


fatallerror
addikt

itt 1 kép a szituról értelemszerűen azt az m-et akarom pucolni

remélem nincs olyan személyes dolgom a képen ami miatt bajba kerülhetek :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#20714) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Megoldható valahogy, hogy a gép egy billentyűzetet játékvezérlőként ismerjen fel?

- PES-ezni szeretnénk ketten, de hiába van két billentyűzet csatlakoztatva, nem lehet a játékban így használni. Csak egy billentyűzettel lehet "hivatalosan" játszani, viszont játékvezérlő(kk)vel többel is. -

[ Szerkesztve ]

(#20715) Gyufaaa válasza simii16 (#20714) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Úgy sem jó, ha a másik billentyűzeten átállítod a billentyűzet funkciókat? :U

(#20716) simii16 válasza Gyufaaa (#20715) üzenetére


simii16
aktív tag

Hogy érted?

(#20717) Gyufaaa válasza simii16 (#20716) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Felismeri a játék mindkét billentyűt, csak mind a kettőnél ugyan azt a műveletet csinálja, akkor a játék beállításaiban nincs véletlen olyan opció, hogy testre tudod szabni, hogy az egyik karakter egy bizonyos billentyű kombinációra mozogjon, a másik pedig másik, egy általad beállítottra? Nem ismerem a játékot amivel játszani szeretnél. Ezért kérdem. :U

Azt vágom, hogy mi, csak nem szoktam vele játszani. :D

[ Szerkesztve ]

(#20718) simii16 válasza Gyufaaa (#20717) üzenetére


simii16
aktív tag

Nem, ilyen lehetőség nincsen.

Így néz ki a dolog. Tehát billentyűzettel, csak egy alapértelmezettel lehet játszani. Viszont "controllert" többet is lehet beállítani a játéhoz -4 darabot-. Ezért lenne az az elképzelés, hogy a Winnel gamepadként ismertetnénk fel egy másik billentyűzetet, akkor be tudnám azt állítani mint "controller".

(#20719) freaghill válasza Kiglerx (#20712) üzenetére


freaghill
őstag

kolbász van saját :D

(#20720) fatallerror válasza fatallerror (#20713) üzenetére


fatallerror
addikt

megnéztem mi történik ha kihúzom azt a vinyót, akkor szopacs van mert nem tud bebootolni a rendszer, hiányolja a bootmgr-t :Y tudnám h miért erről a vinyóról akarja ezt futtatni :U ott van az új rendszerpartíción is ami a mostani win-é :F

ezt sürgősen rendbe kéne raknom de hogyan :U

aki lemaradt így indult a történet: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#20721) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Vki nagyágyú itt besegítene? Köszi! :R

(#20722) dragonfx


dragonfx
veterán

milyen értelmes zenecsatornák vannak mostanság amin valami pörgős zene megy?
music.fm.en is sok a pofázás.

face, rise.fm csak neten jön....

???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20723) fatallerror válasza fatallerror (#20720) üzenetére


fatallerror
addikt

problem solved :))

fú 1 kérdés ha már megoldódott. a formázást úgy csinájam h 1 rendes, teleírom cuccal, utána elég csak 1 gyors formázás és eladásra kész?

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#20724) Sub-ZeRo válasza dragonfx (#20722) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szed le a radio sure nevű programot (freeware) és ott több ezer csatorna közül tudsz választni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20725) Kiglerx válasza fatallerror (#20723) üzenetére


Kiglerx
tag

az adatok 2-3 formázásig visszanyerhetőek simán. Szóval ha a Nasa szerverinek adatait tároltad rajta, akkor teleírás, mélyformázás 3-4 alkalommal.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20726) fatallerror válasza Kiglerx (#20725) üzenetére


fatallerror
addikt

nem sok személyes cucc volt rajta és kétlem h aki majd itt megveszi a vinyóm az arra venné h jó nézzük miket tárolt rajta az előző tulaj : D szóval elég 2 formázás meg közte 1 teleírás, csak nehogy ettől haljon meg xD

#20727) Kiglerx : nem 100%-os de tökjól elvan csak nem sata-s :/ olcsón majd elviszi vki csak ne foglalja itt a helyet :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#20727) Kiglerx válasza fatallerror (#20726) üzenetére


Kiglerx
tag

Eladásnál úgyis kérnek HD Sentinel képet az állapotról.

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20728) Lompos48 válasza Kiglerx (#20725) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Teleírás és mélyformázás után kétlem. Megváltoztatom a véleményem, ha elmagyarázod, hogy egy bizonyos lokációban megváltoztatod/felülírod egy bit értékét, akkor ki/mi és hol tartja észben az előző értéket.

(#20729) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!
Van egy A4Tech X-710FS egerem, aminek a középső scroll görgetője elkezdett rakoncátlankodni. Lehetséges ezt javítani valahogy?

(#20730) Lompos48 válasza mcs (#20729) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ki kell bontani és alaposan kipucolni a benne összegyűlt portól, kóctól.

(#20731) mcs válasza Lompos48 (#20730) üzenetére


mcs
veterán

Jól van, egy próbát mindenképp megér. :)
Elég jó kis egér ez alapjába véve, nem szívesen dobnám ki.

(#20732) Kiglerx válasza Lompos48 (#20728) üzenetére


Kiglerx
tag

Kürt-ék valószínűleg nem adják ki a műhelytitkokat :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20733) ati012 válasza ati012 (#20689) üzenetére


ati012
senior tag

Megoldva!
A 250-es vinyón egy másik gépbe 2 partíciót csináltam.
Erre ment el 3 napom. FAB. :DDD

(#20734) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Van vkinek Bitfenix Sprectre Pro 230-as ventilátora?

(#20735) Lompos48 válasza Kiglerx (#20732) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A fizika törvényeit ők sem tudják felülírni. Ők a legjobbak, de sehol sem reklámozzák, hogy teleírás és mélyformázás után állítanának helyre adatokat. Hibás, sérült, törölt mind OK, de az említett egyszerűen lehetetlen.

(#20736) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Adott egy ISO fájl. Elvileg Hamsterrel bármit át tudok konvertálni MP3-ba (ez lenne a cél, azaz csak a film hanganyaga kell, mint egy hangoskönyvben).

Namármost hogyan tudnám az ISO-fájlt átkonvertálni mondjuk AVI-ba vagy bármibe, hogy utána tovább tudjam konvertálni MP3-ba? Hozzáteszem, nincs is üres DVD-m, így kiírni sem tudom, csak pl. Daemon-ozni. :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20737) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Segítséget kérnék: Avast-ba nem tudom bekapcsolni a tűzfalat, sőt a frissités is 3mp-en belül leáll.
Lejárt volna?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#20738) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egy ismerősömnek szüksége lenne a segítségetekre:

"Helyzet a következő: Egy kicsit összeomlott a gépem, nem lépett be böngészőbe, gondoltam újraindítom... Csakhogy miután vagy 5 perc alatt sem sikerült kikapcsolni, leragadt a "Leállítás"-nál, így hosszan nyomtam a bekapcs gombot, és kikapcsoltam... Amikor bekapcsoltam, akkor meg a windows indításánál állt meg... Kikapcsoltam és újra be, kiírta, hogy csináljak valami indítási javítást, azt elkezdte, de vagy 10 perce a fekete képernyőnél áll... Mit csináljak vele, valami ötlet? Az pl. miért van, hogy mindig nyáron romlik el?"

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20739) madmaxxx válasza Sanyabá (#20737) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Valószínű, de próbáld meg újratelepíteni, hátha megjavul. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20740) ati012 válasza Bjørgersson (#20738) üzenetére


ati012
senior tag

Hőmérsékleti értékek rendben vannak?

(#20741) madmaxxx válasza Bjørgersson (#20738) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Valami miatt a számítógép nem tudott leállni. Az indítási javításnál várni kell, mert ilyenkor próbálkozik a gép a helyreállítással és ha ez nem megy akkor a visszaállítást indítja el. a 10 perc 1 kicsit sok. Hardverek (ram, hdd) rendben működnek? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20742) Bjørgersson válasza ati012 (#20740) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elvileg rendben voltak a hőmérsékletek, de már sikerült megoldani. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20743) Dell XPS válasza Geryson (#20736) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Total Converter-el esetleg?

Üdv, Dell XPS

(#20744) Geryson válasza Dell XPS (#20743) üzenetére


Geryson
addikt

Ő ingyenes? Közben rájöttem, hogy tulajdonképpen VOB-MP3 konvertáló kellene, persze a Hamster ezt pont nem tudja és ráadásul azt is tudnia kell, hogy melyik hangsáv kerüljön konvertálásra (merthogy nem az angol, hanem a magyar)...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20745) Dell XPS válasza Geryson (#20744) üzenetére


Dell XPS
veterán

A teljes nem, régen használtam már, de mindent tudtam vele. Ha jó Neked és megfelel, írjál vissza.

Üdv, Dell XPS

(#20746) Cucuska2 válasza Geryson (#20744) üzenetére


Cucuska2
őstag

S.U.P.E.R.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20747) talpas válasza Geryson (#20744) üzenetére


talpas
aktív tag

1 Hangrögzítő progit beállítod, elindítod a felvételt /van 1 pár belőlük/ a médiára play és....
2 Virtualdub sem segít? a világ ezen nőtt föl és még free is.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#20748) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Ez mit jelent egy terméknél, hogy Factory Refurbished ? (tükör fordításban: gyár által felújított.)
Mert van egy diktafon, ami elég jó áron van, csak nem tudom pontosan mit takar ez a jelzés:
[link]

(#20749) ati012 válasza Kal-El (#20748) üzenetére


ati012
senior tag

Valaki már használta, nála elromlott. Az illető kapott egy zsír újat, ezt pedig megjavították és piacra dobták.

(#20750) jozsi252 válasza Kal-El (#20748) üzenetére


jozsi252
veterán

A refurb termékek gyártóktól eltérőek lehetnek. De álltalában a termékek "belsejét" kicserélik teljesen, illetve ha a külsőn nincsenek nagyobb karcok akkor az marad úgy.

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.