Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20802) J3ckson


J3ckson
csendes tag

GTX 460 al elmegy a hang a játékokba miért?

Néhány játékban ahol nagy teljesítményt kér. Pl: dirt 3, cod2ben ha dx9 re van állítva... meg ilyenek akkor elmegy a hang BOSE COMPANION 5 usb hangszóróim vannak... a monitorba épített működik hogyha letiltom a bose-t az nem megy el.... ez azóta van mióta kicseréltem a videokártyát gtx 460 ra msi8500 gt ről! Légyszíves segítsetek mi lehet a probléma. Gta4 be működik a hang meg minden tök jó. Csak ilyen újabb játékokba rossz! Elmegy a hang és csak konnektorbol kihúzás után lesz jó vagy pedig leválasztás újra csatlakozás :S
Configom : E2180 2GHZ proci
Nvidia Asus GTX 460 vga
p5gc-mx/1333
2 gb ram
másik usb se bírja.. nem laptopom van abba hogylenne gtx 460.... am érintkezési problémát sem hiszem :S más ötlet?

(#20803) CoolMan válasza J3ckson (#20802) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen tápod van?

(#20805) toza


toza
senior tag

hello.

ha a kepen lathato forrasztasok hejen csak barna semmi van akkor azt jelenti h lecuppant a szukseges elem az alaplaprol es nincs semmi lehetoseg az ujra teremtesukre?

szoval dobhatom kukaba nyakot vagy van mod vissza teremteni azta vmit amihez forrasztani kene a csippet??

koszonom

szegyen a futas,de faraszto...

(#20806) spista222 válasza toza (#20805) üzenetére


spista222
addikt

Ha elég türelmes vagy és nem az összeset szedted le(vagy akár akkor is) megkeresed a legközelebbi pontot amivel össze van kötve(például ha csak a pad jött le akkor a mellette lévő vezetősávról lekaparod a lakkot, befuttatod és forrasztasz) és szép átkötésekkel összekötöd.
Szép nem lesz de működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#20807) #62853120


#62853120
törölt tag

Köszönöm szépen az eddigieket.

Esetleg létezik CD-ről / DVD-ről (operációs rendszer nélkül) futtatható merevlemez teszt?

(#20808) Gyuszi 78 válasza #62853120 (#20807) üzenetére


Gyuszi 78
tag

"Esetleg létezik CD-ről / DVD-ről (operációs rendszer nélkül) futtatható merevlemez teszt?"
Pl. mini pe-n belül van ilyen lehetőség, javítani is tudja, de ubuntu live is tudja tesztelni.

(#20809) Kiglerx válasza toza (#20805) üzenetére


Kiglerx
tag

Magyarul leforrasztottad az IC-t, és lejött vele a forrasz anyag?
ha az, akkor a megoldás egyszerű, egy kis forrasz paszta, meg egy folyósítószer kell a pad-ekre, és mehet vissza az IC.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20810) toza válasza spista222 (#20806) üzenetére


toza
senior tag

koszi

. kepekben vagy videoban nincs errol vmi esetleg legyszives?

Kiglerx :teljesen lejott minden barna szinu a zold nyakon.. 8 bol 1 maratt meg:(

szegyen a futas,de faraszto...

(#20811) jozsi252 válasza nyunyu (#20790) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm :R

Majd ellátogatok oda, illetve remélem hogy azért minőségbe a régi maradt.

iPhone 13 Pro Max

(#20812) Kiglerx válasza toza (#20810) üzenetére


Kiglerx
tag

a "barna színű" dolog az ónban lévő gyanta és flux.
Teendő:
-alkohollal lemosni. (valami toszta szesz, kis rongyra óvatosan, mást nem kell vele tapicskolni a lapon)
-megnézni, hogy a Pad (az alaplapon lévő felület) sérült-e
-ha nem, akkor visszaforrasztható simán. Kérdés, hogy milyen felszerelésed van.
-ha sérült, akkor is javítható, részletezem ha sérült lenne.

Tisztítás után egy macro fotót feltehetnél, úgy többet tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20813) Kiglerx válasza spista222 (#20806) üzenetére


Kiglerx
tag

ez elég gány megoldás :d soha nem vezet az ilyen jóra

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20814) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nem találtam jobb topikot a kérdésemnek.
Szerintetek okoz bármi problémát,ha egy alaplapot memoriát merevlemezt,tehát minden hardvert lefújok mattfeketére?

Egy régi p3 gépet akarok plexi házba rakni,és ezt gondoltam ki,hogy belül minden fekete lenne./nyűglődök ;] /

(#20815) spista222 válasza Kiglerx (#20813) üzenetére


spista222
addikt

Ha már nincs PAD mert lejött és azért barna akkor más megoldás nincs csak a kuka! vagy az amit írtam
Arra kenhetsz folyasztószert pasztát az soha többé nem fog vezetni.

Egyébként láttál már öreg még panel nélküli elektronikai eszközöket?
Minden vezetékkel van összekötve benne és a mai napig megy, vagyis ha nem sajnálja a folyasztószert és a forraszt akkor sokáig bírja így is.

Silentfrog Ha az érintkezők tiszták maradnak és nem vezet a festék akkor nem hiszem hogy bármi baja lehetne. Legfeljebb egy kicsit jobban melegszik

[ Szerkesztve ]

(#20816) toza válasza Kiglerx (#20812) üzenetére


toza
senior tag

katt a kepre

szoval cska a bal felso maradt meg..
nem en csinaltam!!!! meg mielott vki bantani akarna..
mentheto? vajon..

koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#20817) #48613632 válasza #62853120 (#20807) üzenetére


#48613632
törölt tag

A Minitool Partition Wizard Home Edition-ja ingyenes, van bootolható verzió, ami tud surface testet, ha erre gondolsz merevlemez teszt alatt.

(#20818) Dell XPS válasza Silentfrog (#20814) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolod rajta maradna?

Üdv, Dell XPS

(#20819) #48613632 válasza Silentfrog (#20814) üzenetére


#48613632
törölt tag

Valamikor a PIII idejében az AOpen gyártott tökfekete alaplapot, mindjárt utánanézek, azzal jobban járnál, mint ha lefújnád ;)

Aopen AX34, AK86-L, MX46-533 ... így első blikkre, van egy kazallal belőle ...

szerk : mondjuk kérdés, hogy akarsz egy tökfete gépet a buli kedvéért, vagy egy régi gépet akarsz összerakni már meglévő alkatrészekből, szintén a buli kedvéért??

[ Szerkesztve ]

(#20820) Gyuszi 78 válasza Silentfrog (#20814) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Ha a lapban minden slot foglalt fújás közben, akkor talán nem, de én azért nem kísérleteznék vele. A festék elég jó szigetelő, így van rá esély, hogy festés után ne működjön a konfig.
Esetleg a plexi házat belülről fóliázni, mint az autókat szokás? A fólia kárt biztosan nem okoz, és a végeredmény is hasonló lehet.

(#20821) Kiglerx válasza toza (#20816) üzenetére


Kiglerx
tag

ez elég csúnya.
Hány rétegű nyák?

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20822) spista222 válasza Kiglerx (#20821) üzenetére


spista222
addikt

Most komolyan azt hiszed tudni fogja?
Ott már nincs PAD.

[ Szerkesztve ]

(#20823) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szerintem rajta maradna a festék,elég sok mindent lefujtam már matt feketére.
A fekete lap nem jó mert nekem zöld van és a meglévő dolgokból szeretnék életveszélyes moddigot csinálni. ;]
Van fekete ide kábelem a táp külseje is fekete már, a merevlemeztől sem félek,hogy elromlik a festéktől.
Egy dologtól tartok az a áramvezető képessége a festéknek,nem tudom okoz zárlatot a festék.
A melegedéstől nem tartok már kiprobáltam a jelenlegi phenom gyári hűtését is fefujtam feketére és nem lett melegebb tőle a processzor,tehát vékony rétegben nem szigetel a festék számottevően.

#20819) pitepeti71 ..: Igy van a buli kedvéért szeretném megcsinálni ilyet senkinél sem láttam még.
Nem is használnám igazán egy p3 már nem sokra jó...

A válaszokat köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#20824) Kiglerx válasza spista222 (#20822) üzenetére


Kiglerx
tag

attól, hogy nincs pad, 1 rétegű 2 oldalas nyáknál még javítható :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20825) Kiglerx válasza Silentfrog (#20823) üzenetére


Kiglerx
tag

A festék szigetel, alapesetben kivéve, ha valami spéci fémszemcsés.
A bordákat óvatosan nehogy melegedjenek, és a csatlakozókat maszkold ki, mert ha belefúlsz a proci foglalatba vagy az IDE kábel csatiba akkor előfordulhat, hogy nem lesz konktat.

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20826) spista222 válasza Kiglerx (#20824) üzenetére


spista222
addikt

Hogy?
mert ha raksz oda valamit akkor az már "gány" megoldás mert nem fog úgy sohase kinézni mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#20827) toza válasza Kiglerx (#20824) üzenetére


toza
senior tag

IBM LENOVO X200 alaplap..valoban nem tom hany retegu... :(
mennyire bonyi a javitas?
nekem nincs semmim hozza.. ismeros volt kedves igy osszehozni forrasztoval..
ez volt a legtobb amit tehetett erte.. ezt monta..
mar megkoszontem eroteljesen.

szegyen a futas,de faraszto...

(#20828) toza válasza spista222 (#20826) üzenetére


toza
senior tag

nem baj ha nem nezki ugy .. csak mukodjek..
koszi.

szegyen a futas,de faraszto...

(#20829) Silentfrog válasza Kiglerx (#20825) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen én is igy gondoltam
Fura szóösszetétel,nem sűrűn hallani ilyet. maszkold be az alaplapot. :DDD
Természetesen szigetel a fegsék de a matt fekete fújósat nagyon vékony rétegbe lehet felvinni,ezért is probáltam ki a 95wattot fogyasztó phenomom hűtésénél.
Teszteletem,nem láttam melegebbnek a festett hűtőjű procihűtést,mit ami előtte volt.

(#20830) Gyuszi 78 válasza Silentfrog (#20823) üzenetére


Gyuszi 78
tag

A festék zárlatot nem okoz, mivel szigetelő. Éppen ezért javasoltam, hogy az alaplapban minden slot legyen foglalt, nehogy az érintkezőket is véglegesen leszigeteld.
Nem tudom, milyen festékkel tervezed lefújni, de javasolnám valami lakkbenzines higítású használatát, az ugyanis kevésbé agresszív higító, és biztosan nem fogja lemarni a lakkot az alaplapról. Nitró, észter, és aceton használata nem javasolt, elég agresszív higítók.
Másrészt a lakkbenzin lassan párolog, így biztosan nem lesz foltos a festés, viszont hajlamosabb a megfolyásra ha nincsen kellő tapasztalatod a fújásban.
Sok sikert a tuninghoz! :)

(#20831) Silentfrog válasza Gyuszi 78 (#20830) üzenetére


Silentfrog
veterán

Prevent hőálló fekete ami van itthon,fújós pár perc alatt szárad,szinte lehetetlen megfolyatni
Köszi,szerintem a hétvégén nekiesek. Ha nem sikerül max kidobom,a merevlemezt addig meg nem festem be amig nem biztos,hogy működik a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#20832) Kiglerx válasza toza (#20827) üzenetére


Kiglerx
tag

Az min 8 rétegű sajnos.
A gányolós módszer.. vezetősávot nem láttam körülötte.
Ez jó esetben kuka, de a laborba hoztak egy új gépet, amivel talán lehet valami esélyt adni neki. Ha nem találsz senkit, aki megjavítaná, és már kidobásra kerülne, akkor előtte végső eseten megpróbálom, de sikert nem ígérhetek biztosra.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20833) Kiglerx válasza Silentfrog (#20829) üzenetére


Kiglerx
tag

a chipsetek hűtése elég kiélezett, azért javasoltam.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20834) toza válasza Kiglerx (#20832) üzenetére


toza
senior tag

kosz

szegyen a futas,de faraszto...

(#20835) spista222 válasza Kiglerx (#20833) üzenetére


spista222
addikt

P3 korában még nem volt nagyon kiélezve(van hogy nem is raknak rá bordát ugyanarra a chipsetre egy két lapon). Ez mostanában a "menő".

Egyébként Pad-eket is vissza tudtok rakni?
Milyen géppel?
Nem is látod a vezetősávokat a lakk miatt.

(#20836) Gyuszi 78 válasza Silentfrog (#20831) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Az bizony nitró bázisú festék, csak óvatosan vele, és csak nagyon vékonyan, ha kell akkor több rétegben. A végeredményről majd tehetnél fel egy két képet.
(A chipset hűtés műanyag rögzítői nem fognak örülni a festésnek, mivel a nitró megoldja őket!
Csak óvatosan!)

(#20837) Kiglerx válasza spista222 (#20835) üzenetére


Kiglerx
tag

a lakktól mér látni kéne, lást pl a jobbra fent lévő IC-t
Egy ERSA infrás melegítővel. A pad hiába jött le, a vezetősávnak ott kell lennie. Sikerült így már pad-et javítani, igaz nem 7-et egyszerre, hanem csak 2-t.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20838) spista222 válasza Kiglerx (#20837) üzenetére


spista222
addikt

Nem a lakkra gondoltam hanem a beültetési fehér szita rajzra és a sok koszra(gyanta) ami ott van.

A pad a vezetősáv.
Ha most arra gondolsz hogy egy VIA-n keresztül csatlakozik belső rétegből a padhoz és az ott marad akkor igen az ott marad:)

Melegítővel hogy lehet létrehozni PAD-et??

Minél többször nézem annál reménytelenebbnek tűnik a kép alapján.

[ Szerkesztve ]

(#20839) Kiglerx válasza spista222 (#20838) üzenetére


Kiglerx
tag

igaz le kéne szedni az retket onnan, h látni lehessen

A pad a vezetősáv vége, amihez forraszt az ember fia. Attól, hogy lebarmolták a pad-et, a vezetősáv, amihez a pad csatlakozik, még meglehet

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20840) spista222 válasza Kiglerx (#20839) üzenetére


spista222
addikt

A pad húzta magával a felső rétegen található vezetősávot mint a jobb alsó lábnál, és ahogy nézem szinte mindegyiknél akkor viszont már csak a huzalos összeköttetés segít rajta mert a PAD közelében nincs már meg a vezetősáv.
Többet nem látok a képből.

(#20841) Kiglerx válasza spista222 (#20840) üzenetére


Kiglerx
tag

Egy mikroszkópos vizslatás jót tenne neki, de látom amit mondtál. Tényleg egyre reménytelenebb ez:S

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20842) spista222 válasza Kiglerx (#20841) üzenetére


spista222
addikt

reménytelenebb=gányabb javítás

(#20843) Kiglerx válasza spista222 (#20842) üzenetére


Kiglerx
tag

azért a gánynak is vannak határai :D Robotokat építünk szóval nem ismeretlen fogalom, de van a szint ahol már az sem segít :D

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20844) spista222 válasza Kiglerx (#20843) üzenetére


spista222
addikt

Nincs lehetetlen csak tehetetlen:)

(#20845) Eremita


Eremita
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. A segítségetek szeretném kérni.
Az a problémám, hogy elindítom a gépem, feláll a rendszer (win7 ultimate 64) megjelenik a háttérkép. Majd mikor az ikonoknak kellene megjelenni bedob egy fehér ablakot ami a teljes képernyőt eltakarja és nem reagál semmire. Az Alt+Ctrl+Del-el beadja a lehetőséget, hogy előhívjam a feladatkezelőt, de utána megint a fehér képernyőt látom csak. :W
Valaki tudna esetleg mondani valamit, hogy mi lehet az oka?
Köszönöm előre is!

(#20846) b4sxe válasza $p@rr0w (#19500) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Hali! Elég régóta nem volt feltöltve a telefonom, már le is tiltották a számot, most vettem a fáradtságot és fel lett töltve 1500al, na eddig oké de hozzászoktam , hogy a facebook mindig ment és ha volt wifi egyből felcsatlakozott . a helyzet az , hogy 5-6 ot telefonáltam mindegyik kb 1 perces sem volt, és most jött az értesítő, hogy 15 ft alatt van az egyenlegem. Na most az lehetséges, hogy a facebook így megette pár nap alatt azt a pénzt? Ha igen , akkor le lehet tiltani valahogy , hogy ne engedjen fel fizetősre a telefon ha fel van töltve? Tehát csak, hogy wifiről tudjak netezni

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#20847) spista222 válasza Eremita (#20845) üzenetére


spista222
addikt

Próbáld meg hogy csökkentett módban elindul-e.
Nem ártana egy víruskeresés bár ha nem tudsz semmit elindítani akkor nehéz lesz.
Végső esetben újratelepíted a win-t.
Ha ez sem oldaná meg akkor hardverhiba lehet.

(#20848) toza válasza spista222 (#20847) üzenetére


toza
senior tag

netrol toltheto boot cd val lehet virus irtani,adatmenteni,xpt bootolni a cdrol,netezni.szoval mindent.

szegyen a futas,de faraszto...

(#20849) SLYM válasza SLYM (#20792) üzenetére


SLYM
veterán

akkor ha topicja nincs ennek, akkor valaki tudna javasolni egy minőségi 2 kamerás rendszert, vagy egy helyet ahol ennek utána tudok olvasni? köszi

(#20850) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Egyik kis töketlen barátom tegnap kiszedte a netbookjából a memóriarudat. Érdekelte hogy van e bent bővítő hely és hamár lent volt a fedél, akkor kiemelte és megnézte azt az egyet ami bent van. Namost... Leszedte róla a vonalkódot és a másik oldalon lévő matricát. ne kérdezzétek miért. Innentől kezdve a netbook nem volt hajlandó többé bekapcsolni. pontosabban beindulni. Amint kicseréltem neki a memórudat, máris újból üzemelt a ketyere. Akkor most mi is történt pontosan? Miért nem volt jó a memórúd miután leszedte a matricákat?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.