Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) Simi-Samu válasza Cucuska2 (#19449) üzenetére


Simi-Samu
csendes tag

Egy szövegrészt megpróbáltam bemásolni,de a szöveg így normálisan jelenik meg!

(#19452) Simi-Samu válasza KaiotEch (#19450) üzenetére


Simi-Samu
csendes tag

Kösz!
A CCleanert rendszeresen használom,nem segített!

(#19453) Lenry válasza Simi-Samu (#19451) üzenetére


Lenry
félisten

billentyűzet printscreen gomb
start menü, paint, beillesztés, mentés...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19454) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Ki kéne nyomtatni az ABC-t, de az lenne a lényeg hogy 1 betű 8cm-es legyen egy A4-es lapon. Ezt milyen programmal, hogy tudnám megcsinálni?

(#19455) KaiotEch válasza HollyBoni (#19454) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez most komoly kérdés? :Y :DDD Bármilyen szövegszerkesztővel.

(#19456) HollyBoni válasza KaiotEch (#19455) üzenetére


HollyBoni
veterán

Komoly kérdés. És bármilyen szövegszerkesztőben hol tudom beállítani a 8cm-es betűméretet? Oké hogy simán betűméretet tudok állítani, de az lenne a lényeg hogy 8cm-es legyen.

[ Szerkesztve ]

(#19457) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Dolgozom egy gyárban, ahol a munkadarabot ellenőrző Foculus kamera gyakran összeveszik a windows-szal, a termelősor képernyőja egy hibakódot ír ki. Ha kihúzom az usb kábelét a számítógépből, és visszadugom, akkor újra működik minden. A probléma pedig egyre gyakrabban fellép, kb minden 20. munkadarabnál, és nem azért mert a munkadarab rossz . Szerintetek mitől lehet ez a hiba?

(#19458) wmati válasza HollyBoni (#19456) üzenetére


wmati
addikt

Beírod a betűket abc stb és addig változtatod a betű méretett amíg jól esik ki kell próbálni :Y

(#19459) KaiotEch válasza HollyBoni (#19456) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Beírsz egy betűt és kinyomtatod, 2-3x kell csak eljátszani, de úgy saccperkb 250 körül lesz. De word-ben van amúgy is vonalzó, csak hozzánézed.

(#19460) Lenry válasza dangerzone (#19457) üzenetére


Lenry
félisten

öreg Windows, vagy még inkább öreg hardver. mondjuk memória.

mi a hibakód? mindig ugyanaz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19461) #48613632 válasza HollyBoni (#19456) üzenetére


#48613632
törölt tag

Corel Draw tudja, bár szerintem a World is, de ahhoz nem értek. Használj valamilyen vektoros kiadványszerkesztőt, azok tutira tudják, pl Corel, Quark, Illustrátor, ilyenek ;)

szerk: De ha akarod, csinálok neked egy lapot, elmentem jpg-ben és feltöltöm valahová. Ha azt A/4-be illeszted, akkor pont 8cm lesz egy bötü ;)

[ Szerkesztve ]

(#19462) dangerzone válasza Lenry (#19460) üzenetére


dangerzone
addikt

Igen, mindig ugyanaz.
Az érintőképernyős hmi error 10-et ír ki. Fingom sincs hogy mi az, max a beüzemelő tudhatja, őket meg ezidáig nem sikerült elérni.

(#19463) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok!

Már teljesen tanácstalan vagyok, ezért kiirom ide a hibát
Egy nagyobb file-t csomagoltam be és ez fogadott
Windows 7 64-bit - irql not less or equal
Am3-as konfig, 4gb/1333 ram, 55701gb vga, most kapott egy uj 500as tápot mert arra gyanakodtak nagykerben, de hiba megint fenn áll
egyik táppal akármilyen ramot tettem bele hiba, másik táppal semmi baj
Valakinek valami ötlet?
köszi elöre is

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19464) Lenry válasza kyle_ (#19463) üzenetére


Lenry
félisten

pedig ez memóriahiba, esetleg a vinyó és / vagy annak SATA kábele, de legelőször egy memtestet futtatnék a helyedben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19465) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Gondom akadt elvileg a Thermaltake Commander házon van 2,5"-ös (ssd) hely. Azt hol keressem? Ha nem vettem beépitő keretet mit tehetek? Köszönet! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19466) Lenry válasza freelanced (#19465) üzenetére


Lenry
félisten

nézted a ház aljában? nekem a Sharkoon Tarea-ban oda kellett csavarozni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19467) freelanced válasza Lenry (#19466) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! És az jó az SSD szempontjából? Csavart honnan szerezzek/hol keressem hozzá? :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19468) Lenry válasza freelanced (#19467) üzenetére


Lenry
félisten

jó, mert így az egész gépház hűti.

csavar: a házhoz jár egy nagy marékkal, általában a gépház belsejében vannak egy zacskóban, valamihez hozzáragasztva. de láttam már olyat is, hogy be volt gyömöszölve a zacsi az első USB portok lehajtható ajtaja mögé.

de ha neked valamilyen okból mégsincs, akkor is a legközelebbi PC boltban valószínűleg adnak, ha szépen kéred.
sőt, ha szegedi vagy, még tőlem is kaphatsz, mert van itthon dögivel :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19469) freelanced válasza Lenry (#19468) üzenetére


freelanced
addikt

Értem lehet belopták ez valószinűbb sajnos :S elég rossz volt a cég ami csinálja... mivel tudom helyettesiteni esetleg? :R
illetve hol kereshetem még?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19470) kyle_ válasza Lenry (#19464) üzenetére


kyle_
tag

szia
de az érdekes az, még a régi tápjával futtattam a memtestet, minden ramra hiba
utána egy kis 300-as táppal teszt, ott pedig semmi hiba
Én még procira gondoltam mert rar csomagolás közben dobta ezt a kék halálos dolgot

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19471) Lenry válasza kyle_ (#19470) üzenetére


Lenry
félisten

a proci nem az a megdöglős dolog, az inkább vagy megy, vagy nem. magától, menet közben nem szokta megadni magát.

esetleg, ha tuningoltad a géped, akkor azt vedd vissza.

plusz nézd meg a vinyódat HDSentinellel, lehet, hogy adatátviteli vagy lemezhiba miatt jött ez ki. ha adatátviteli hiba, akkor valószínűleg egy SATA-kábel cserével megúszod.

(#19469) freelanced szinte minden PC-boltban túltengés van csavarokból, ott érdemes megérdeklődni, vagy legfeljebb kitekersz két csavart azok közül, amik a vinyókat fogják

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19472) freelanced válasza Lenry (#19471) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Bármilyen csavar jó amúgy amit géphez adtak? Találtam ilyen kis zöldes pufi zacskóba 4 csavart a régi alaplapom dobozában... elvileg az is jó?
Köszi! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19473) kyle_ válasza Lenry (#19471) üzenetére


kyle_
tag

Életemben nem tuningoltam még:)
most memtest fut rajta, utána meglesem hd sentinellel is, mi a szitu
kiváncsi vagyok nagyon, nemsokára írok mi az eredménye:)
Nagyonszépenköszönöm addig is
üdv

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19474) Lenry válasza freelanced (#19472) üzenetére


Lenry
félisten

nem biztos. egy gépbe legalább 2-3 féle menetsűrűségű és menetemelkedésű csavar való, de annyit megpróbálhatsz, hogy a gépen kívül megpróbálod beletekerni az SSD-be őket. ha könnyen belemennek, akkor jók hozzá

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19475) freelanced válasza Lenry (#19474) üzenetére


freelanced
addikt

Hát ez nem az. Szerinted ha ideiglenes szétszedem a mobil rackem abból elvileg jön két csavar... ha kettővel rögzitem az elég ideiglenesen? például egyet jobb sarokba fent meg lent bal sarok... az úgy jó nem?
Köszi

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19476) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Erre vki? :F Mindent próbáltam ami eszembe jutott, de még egy inf file sincs sehol.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19477) freelanced válasza Lenry (#19474) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Pontosan milyen csavar kell? Milyen fajta? Hogy tudok olyat venni? Vagy keresni? Köszi :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19478) #48613632 válasza kyle_ (#19473) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem bogarásztam végig a problémádat, csak az utolsó pár bejegyzést, de nézd meg a hűtésedet, nincs e elrakódva porral, az okozhat még műveleti hibát. Értendő ez a tápra is.

(#19479) Lenry válasza freelanced (#19475) üzenetére


Lenry
félisten

jó persze, nem fog elmászni :D

(#19477) freelanced mondom: bármelyik számtechboltban adnak ingyen, ha bemész és kérsz 4 darab csavart SSD-hez.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19480) freelanced válasza Lenry (#19479) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Hát igen de ilyenkor már nincs nyitva számtech bolt.... és ma meg akartam csinálni az egész telepités dolgot mert ma érek rá.
Tescoba nincs gondolom....
Nem tudom hol kereshetnék... van itthon a garázsban egy rakat csavar de olyan szerintem nincs nem?

Hol vehetnék :S kár hogy "vidéki" vagyok :S

Mert a hdd csavar amit találtam mégsem jó....

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19481) spista222 válasza freelanced (#19480) üzenetére


spista222
addikt

a 3,5 HDD csavar ritka menetű míg a 2,5" os SSD és HDD sűrű menetű ezért se lett jó.
CD vagy DVD meghajtóból esetleg egy-egy csavar?
Az is sűrű menetű.

(#19482) #48613632 válasza freelanced (#19480) üzenetére


#48613632
törölt tag

Attól még simán telepíthetsz, nézd, az enyém is ITT lóg

mondjuk ez műhely, de akkor is LOL :DDD

(#19483) freelanced válasza spista222 (#19481) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Köszi egy szakértő.... mingyárt utánanézek :D még miben kereshetek olyat? A CD DVD meghajtból egy csavar vagy egy olyan amivel felrögzitem?
Köszi! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19484) #48613632 válasza freelanced (#19483) üzenetére


#48613632
törölt tag

ritka menetű csavar még amivel az alaplapot rögzited a tálcához

(#19485) spista222 válasza freelanced (#19483) üzenetére


spista222
addikt

CD DVD meghajtó, floppy meghajtó, néhány ház hátlap lemez felfogatója...

pitepeti71 Azért az szerintem maradjon legalább az alaplap legyen jól felfogatva, egyébként ott is láttam már ritka és sűrű menetű csavart is

[ Szerkesztve ]

(#19486) freelanced válasza spista222 (#19485) üzenetére


freelanced
addikt

Értem de a CD DVD meghajtóba van ilyen csavarozva? Ilyennel van összerakva vagy ilyesmi?
Most találtam egyet ami jó bele egy dvd olvasóba volt szerelve de az meg elég hosszú az nem gond? Kb 1 cm-es. Szétkaptam a DVD iró alját négy volt benne... erre gondolsz?
köszi

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19487) kyle_ válasza #48613632 (#19478) üzenetére


kyle_
tag

szia
vadonat uj bontatlan 500w-o tápot tettem ma bele

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19488) spista222 válasza freelanced (#19486) üzenetére


spista222
addikt

Amivel a házhoz van rögzítve (a többire is így értettem) nem amivel össze van rakva, bocs ha félreérthető voltam :O
Egyébként a legtöbb CD meghajtó ilyen csavarral van összefogatva de az azért nem jó neked mert túl hosszú
Szerk: Látom közben te is észrevetted

[ Szerkesztve ]

(#19489) freelanced válasza spista222 (#19488) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Azt látom csak mindössze egy gép van ott meg műanyag fogató van és a boltosok lenyúlták a csavart. Ha egy napig nincs becsavarva lesz baja szerinted? Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19490) spista222 válasza freelanced (#19489) üzenetére


spista222
addikt

Nem, csak vigyázz hogy véletlen se csinálj zárlatot semmivel.

(#19491) freelanced


freelanced
addikt

Megyek még haverhoz Vácon nem lakik valaki esetleg akinek van olyan csavarja?
Köszi! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19492) kyle_ válasza Lenry (#19479) üzenetére


kyle_
tag

szia
Memtest lement, hibátlan
Hd sentinelt most néztem éppen, hibamentes
Teljesen tanácstalan vagyok.
Délután toltam egy Scania szimulátoros játékot, hibátlanul ment
Mondom kipróbálom a winrarba mit fakít, és Bummmm

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19493) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy SSD-be ugyan az a tápkábel megy mint a HDD-be?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19494) spista222 válasza freelanced (#19493) üzenetére


spista222
addikt

Igen.

(#19495) brd válasza $p@rr0w (#19476) üzenetére


brd
nagyúr

Ezekben nincsen driver?

The only real valuable thing is intuition.

(#19496) GrandeP


GrandeP
őstag

Hülye kérdés...

Ha HD filmet szeretnék venni legálisan lemezen.... azt megtehetem valahol?

Nem nagyon szoktam nézni ezeket, de mintha még csak DVD-k láttam volna mindenhol...

:F

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19497) Lenry válasza GrandeP (#19496) üzenetére


Lenry
félisten

Media Marktban szoktam Blu-rayt látni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19498) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre valaki? (Nem ez a topic, csak ott nem kaptam választ, lehet nem jár arra ilyen személy aki tudja)

(#19499) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 2-3TB-os HDD-nek kb. mennyi lehet az élettartama (tudom ezt nehéz meg mondani)?
Nagy file-ok és HD videók tárolására lenne, havi pár órát menne vagy még annyit se.
Ha tudtok ilyen jó megbízható HDD-ket akkor írjátok már meg!
Előre is köszönöm a választ!

(#19500) $p@rr0w válasza brd (#19495) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nincs sajnos, ezt már néztem. Máshol azt olvastam h "windows hordozható lejátszók"-at kell választani a telepítéskor, de ennél is azt írja az új hardver varáztsló h nem található illesztőprogram.

Itachi82:
Ha nem megy minden napakkor úgy 5 év biztosan, de napi használat mellett 3 év és már minden nap ajándék. Amúgy lehet nem is léteznek még 2-3 terrás winyók 5 éve. :)

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.