Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Melack válasza mefistofeles (#19349) üzenetére


Melack
veterán

Ha netes megoldás, akkor a Picasa tud ilyet (az offline képkezelő alkalmazása is jó ilyenre)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19352) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Hali. most hogy újra jó lett a gépem szinte minden weboldalnál ezt írja ki ha megnyitom, ilyen pl a google stb.. Ez a kapcsolat nem megbízható.. persze ha odamegyek, hogy megértettem stb akkor már nem fogja.. de tegyem ezt meg minden weboldalnál..? valamelyik nél nem is engedi.. mi a teendő? köszi

(#19353) Rakodó


Rakodó
csendes tag

Köszönöm FRENK1988, kungzi és Sub-ZeRo segítségét.
A problémát meg lett oldva.

Lompos48 igazad van tényleg 16gb. Elírtam.

(#19354) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Üdv!

Lenne itt egy kis probléma: Már jó ideje újraindulgatott a gépem, én egyből a tápra gyanakodtam, bár egy chieftech volt benne, amit pont azért vettem, mert megbízható. A restartok a legváratlanabb pillanatokban jöttek, de pl játék vagy filmezés alatt soha, csak netezés vagy üresjáratban...

Megnéztem az eseménynaplót és mindig a kernel-power 41 63 hibakódot dobta ki a gép. Mindez egészen pár nappal ezelőttig ment, amikor a gép üresjáratban egyszerűen kikapcsolt, mintha az áram ment volna el...utána a gépet nem lehetett bekapcsolni, gyakoratilag nem történt semmi a power gomb megnyomása után.

Szervízbe be, persze ott is azt mondták, hogy táp..mondom ok. A táp ki lett cserélve zsír újra, de a mai nap folyamán...láss csodát egyszer megint ujraindúlt....

Most jön a kérdés...mi lehet a baj? Zsír új táp, videókártya pár hónapos (már előtte is voltak restartok) friss win 7...jelen pillanatban a memóriákra gyanakszom. A gépben van egy 2gb és 1gb modul, az 1gb-ot a videokarival vettem, tehát az is új...én a 2gb-osra gyanakszom. Most úgy megy a gép, hogy kiszedtem a 2gb-ot...és várok, hogy lesz e restart avagy sem....

Valakinek ötlet? Főleg ez a kernel-power 41 63 érdekel, hogy ez utal vmi konkrét hibára?

(#19355) GrandeP válasza basaharc502 (#19354) üzenetére


GrandeP
őstag

Áram ingadozás? :F

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19356) #48613632 válasza mefistofeles (#19349) üzenetére


#48613632
törölt tag

Alap képkezelő progik tudnak light/contrast/intensity-t, itt a 3 csúszkával tudsz hasonlót, a light fel, a másik kettő inkább le

(#19357) Gyufaaa válasza basaharc502 (#19354) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy Tápellátási bibi, amit okozhat egy hibás hardver is. Nálam pont egy wifi kártya okozta ezt az eseménysort. Milyen alkatrészekből áll a géped? Pontos típusokat írj mindenről. Az adatlapodat pedig töltsd ki pls, mert egyszerűbb a segítség is.

(#19358) basaharc502 válasza GrandeP (#19355) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Hát kb erre énis csak így tudok nézni :F
:D

Akkor a gép:
Alaplap: Gigabyte GA-MA 770-DS3
Proci: AMD x2 5200+
Videkari: Sapphire HD 5670 1 giga ddr5
Memória 2GB + 1GB kingstone
Samsung 160-as vinyó
A táp pedig amit beleraktak pedig igaz elég kakesz, Mercury 450W-os...
+ 1 hálókártya...amit most így nemtok fejből, hogy milyen...de azon keresztül jön a net...

[ Szerkesztve ]

(#19359) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Még annyi, hogy ez a Mercury táp is simán bírja a configot, játék alatt tehát terhelve sem volt semmi gond...
A másik pedig, hogy néztem a hőmérsékleteket is...minden jó CPU 45-50 fok között...stb

(#19360) Gyufaaa válasza basaharc502 (#19358) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az a táp valóban sz@r. Mihamarabb csereszavatos szvsz ha teheted. A memória időzítéseket nézted? Egy memtestet futtass inkább le. Azzal hamarabb is biztosabban kiderül, ha azzal van a bibi. Lehet az is, hogy "nem férnek össze".

(#19361) GrandeP válasza basaharc502 (#19358) üzenetére


GrandeP
őstag

Aranyosak h kicserélték a jó tápot, egy mercuryra... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19362) basaharc502 válasza GrandeP (#19361) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Itt most igazából nem ez a lényeg...ilyenük volt, fele annyiba került mint az elszállt chieftech, nekem meg kell a gép a munkámhoz per/pill...és ugyan ott lennék egy márkás táppal is valszeg, hogy újraindulna...

(#19363) Lenry válasza basaharc502 (#19359) üzenetére


Lenry
félisten

az egy dolog, hogy most jó, de amikor jön egy áramingadozás, tüske és könnyes szemekkel búcsúzkodsz a vinyódtól meg a VGA-tól, onnantól kevéssé fogsz bízni a Mercury tápokban :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19364) Fecogame


Fecogame
veterán

Mi a kivágás billentyűkombinációja?

GrandeP: :R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19365) GrandeP válasza Fecogame (#19364) üzenetére


GrandeP
őstag

CTRL plusz X

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19366) spista222 válasza basaharc502 (#19362) üzenetére


spista222
addikt

Igen ahogy előttem is írták pláne ha még munkára is használod a gépet akkor a mercury tápot gyorsan cseréld valami márkásabbra FSP, Chieftec ....
Nehogy elszálljon olyan valami ami a munkában visszavetne napokra, hetekre, hónapokra...

[ Szerkesztve ]

(#19367) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!ilyennel még nem találkoztam win7 hibaüzenet ,ujrainditás egyből..

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 50
BCP1: FFFFF900C2340FF8
BCP2: 0000000000000001
BCP3: FFFFF9600011575E
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\072412-18345-01.dmp
C:\Users\család\AppData\Local\Temp\WER-44585-0.sysdata.xml

Vki tudna segíteni nekem!üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#19368) Sub-ZeRo válasza nonee (#19367) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A bluescreen view progamot leszeded és az többet mond majd neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19369) nonee válasza Sub-ZeRo (#19368) üzenetére


nonee
aktív tag

Okés!köszönöm megprobálom!üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#19370) nonee


nonee
aktív tag

ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+2754c fffff800`02865000 fffff800`02e4d000 0x005e8000 0x4fa390f3 2012.05.04. 10:18:59 Microsoft® Windows® Operating System NT Kernel & System 6.1.7601.17835 (win7sp1_gdr.120503-2030) Microsoft Corporation C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

nvlddmkm.sys nvlddmkm.sys+17c2fd fffff880`0f020000 fffff880`0fde2000 0x00dc2000 0x4fb20748 2012.05.15. 9:35:36

akkor ez sotfveres probléma igaz?az a baj nekem ez semmit nem mondd

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#19371) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna mondani jó diákszövetkezetet pesten? Illetve , hogy mit kell oda vinni ha bemegyek hozzájuk ? Megéri több szövetkezethez elmenni? így növelve az esélyt arra, hogy mihamarabb jelentkeznek valami munkával ?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19372) FRENK1988 válasza b4sxe (#19371) üzenetére


FRENK1988
veterán

Iskolalátogatási kell. Meg újabban eü kis könyv is illik. Jó ha többnél vagy regelve:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19373) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok win7 x64 alatt:

C:\Users\@user\AppData\Local\Microsoft\Windows
mappám több mint 17GB, belemenve viszont nem találom, hogy mi foglal ennyi helyet, valami ötlet, hogy mi lehet? vagy mit törölhetek ebben a mappában? Víruskeresést lefuttattam, nem talált semmit :/

(#19374) b4sxe válasza FRENK1988 (#19372) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Én már végeztem , tudom , hogy még októberig diáknak számítok, vagyis addig amíg nincs új matrica osztás, de iskolalátogatásit kérnem kellene az iskolából ? EU kiskönyv... úgy tudom az csak munkakörtől függően kell !

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19375) FRENK1988 válasza b4sxe (#19374) üzenetére


FRENK1988
veterán

pár éve mig fősulis voltam ezek kellettek az eüt meg a minap halottam ismerősöm öccsétől

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19376) Lenry válasza Jim-Y (#19373) üzenetére


Lenry
félisten

Total Commanderrel belépsz a mappába, Alt-Shift-Enter
rögtön meglesz a ludas.

egyébként általában a Windows hibajelentések szoktak itt sok helyet foglalni
c:\Users\<userneved>\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\

de itt egy csomó cache meg ilyenek is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19377) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Tudna valaki ajánlani Windows alatt futtatható megbízható memória tesztet? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19378) Sub-ZeRo válasza madmaxxx (#19377) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memtest 86. De ez pendrive meg boot és dos kép.
DE ha nem jó, akkor a beépített de az nem tudom mennyire jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19379) madmaxxx válasza Sub-ZeRo (#19378) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ezeket ismerem. Én oprendszer alatt futtathatót keresek. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19380) spista222 válasza madmaxxx (#19377) üzenetére


spista222
addikt

Nekem a prime95 blend tesztje is egyből behasalt memóriahibánál.
Egyébként meg memóriát memtest86-al szokás tesztelni van belőle boot cd verzió is és pendrive-os is.

Oprendszer alatt nem biztos hogy minden hiba kimutatható.

[ Szerkesztve ]

(#19381) madmaxxx válasza spista222 (#19380) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Mint írtam, én oprendszer alatt futtathatót keresek. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19382) Lenry válasza madmaxxx (#19381) üzenetére


Lenry
félisten

de miért?
az op.rendszer alól futtathatónak semmi értelme, mert nem fér hozzá az op.rendszer vagy más programok által lefoglalt memóriához, gyakorlatilag csak az éppen üresen álló részt tudja tesztelni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19383) Jim-Y válasza Lenry (#19376) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, valamit kitöröltem, szerintem az internetes tempeket, és felszabadult a terület :R

(#19384) madmaxxx válasza Lenry (#19382) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Csupán kíváncsiság volt, mert nem igazán hallottam még ilyen vagy ehhez hasonló programról. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19385) #10726912 válasza Jim-Y (#19383) üzenetére


#10726912
törölt tag

"valamit kitöröltem, szerintem az internetes tempeket"
Hát...ez így...Te nagyon bátor vagy :R Legközelebb azért nem árt meggyőződnöd róla, mit törölsz, mert lehet, hogy erősen hiányozni fog:)

(#19386) basaharc502 válasza Lenry (#19363) üzenetére


basaharc502
aktív tag

:)

Nem bízom a Mercuryban...tudom, hogy "nem a legjobb", bár nekem 2* is volt, de sose volt vele cink, csak pl anno gépújításkor nem bírta már el a nagyobb vga-t ezért cseréltem chieftechre...

De még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a probléma most perpill nem az, hogy Mercury táp van a gépemben, hanem az, hogy tápcsere után is restartolt...igaz csak egyet délután...akkor kivettem a 2GB-os memót és azóta megy a gép restart nélkül...holnap (ha addig nem restartol) visszarakom és lefuttatok egy memtestet...hátha ténylegesen kiderül, hogy baja van...

Egyébként az összeférhetetlenség tuti nem okozta, mivel a 2gb sokáig egydül volt a gépben és emlékeim szerint már akkor restartolgatott, utána vettem vele még 1 gb-ot...

A memória időzítéssel kapcsolatban viszont kérnék egy kis segítséget, mert annyira nem vágom ezt a témát :B

(#19387) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Barátnőmnek Logitech Z-323-as 2.1-es hangcuccot vettünk kb fél éve használtan, és tegnapról mára elhalkult a jobb oldal, szól, de nagyon halkan. Ez az az oldal, ahol a hangerőszabályozó van, de az erősítő lenn a mélynyomóban kapott helyet.
Nem a számítógép a ludas, más eszközre kötve is jelen van a hiba. Kábelek kihúzása és visszadugása nem segített. Tudnátok ötletet adni, hogy mit próbáljak meg?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#19388) #10726912 válasza A_ScHuLcZ (#19387) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha egyik napról a másikra elhalkult, akkor az erősítőnek lett gondja, nem nagyon tudsz vele semmit csinálni.

(#19389) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

:U

Alias: Júzer error

(#19390) Lompos48 válasza A_ScHuLcZ (#19387) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Legelőször ki kell bontani és bele kell nézni. Vagy ha teljesen más világban élsz, akkor meg kell kérni valakit, aki otthonosabban mozog e téren.

(#19391) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Lenne két gyors kérdésem:

Első: Milyen mikrofont vegyek, skype-hoz... játékra...

Második: Ilyen: [link] alaplapom van meg egy HD 6870-es kártyám ami letakarja mindkét PCI slotot a képen lehet látni mi a gond. Na már most... :D szeretnék venni egy Asus Xonar DG-t ami viszont PCI slotos de igy nincs üres PCI slot csak egy PCI Express 2.0 x1 slot. Van valami átalakitó, hogy abba rakhassam a kártyát?

Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19392) Lenry válasza freelanced (#19391) üzenetére


Lenry
félisten

skype-ra a legolcsóbb akármilyen tökéletesen megteszi. valószínűleg játékra is, bár oda inkább a fejhallgatóra szerelt a jobb (mert csak egyedül használod), míg skype-hoz tapasztalataim szerint jobb az állványos botmikrofon, mert azt adott esetben többen is tudjátok egyszerre használni.

a második kérdésre a válasz:

[link] - 26 GBP, de lehet, hogy van olcsóbb is, én ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19393) freelanced válasza Lenry (#19392) üzenetére


freelanced
addikt

Értem van esély hogy ilyet vagy ehhez hasonlót kapok itthon?
Köszi

Mikrofon

Akkor ezek:

[link]

Illetve ez megéri esetleg:

[link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19394) spista222 válasza madmaxxx (#19381) üzenetére


spista222
addikt

Mint írtam "Nekem a prime95 blend tesztje is egyből behasalt memóriahibánál."

Annyit még hozzá tennék hogy az az egyből olyan 10-30 perc közötti idő volt.
AIDA64 stressz tesztje is dobott m hibát memória miatt.
Egyébként a HBCD-n van win alatt futó memória teszter de ahogy Lenry is írta semmit sem ér mivel nem fér hozzá a teljes memóriához csak a szabad részhez.

[ Szerkesztve ]

(#19395) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.Van egy TP link WR340GD wifis routerem.2 számítógép csatlakozik hozzá,egy kábelen keresztül, 1 pedig wifin keresztül.Én a Mac address-eket korlátoztam,elvileg tehát csak a már fent említett 2 számítógép használhatja a netet.Tegnap szerettem volna egy i-phone-t csatlakoztatni a routerhez,de mivel az i-phonenak nincs vagy nem találtam MAC addresst nem tudtam megoldani.Valaki aki ért hozzá,le tudná írni szájbarágósan,hogy mit kell tennem ahoz,hogy az i-phone-on lehessen netezni?Előre is köszi.

(#19396) Lenry válasza Lori82 (#19395) üzenetére


Lenry
félisten

Settings>General>About
nincs iPhone-om, de magyarul valószínűleg: Beállítások - Általános - A telefonról vagy Névjegy vagy ilyesmi. szerintem a legalsó menüpont lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19397) Lompos48 válasza Lori82 (#19395) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meg kell keresni az iPhone könyvecskéjében, hogy hol található a MAC cím. Ha a router aszerint szűr, akkor az kelleni fog, biztos. Sajnos nincs iPhone-om, hogy közelebbről tudjak hozzászólni. Egy "rendes" telefonban az megtalálható az akku alatti címkén is. :K

[ Szerkesztve ]

(#19398) pocokxx válasza Lori82 (#19395) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Beállítások/általános/infó/WiFi Cím.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19399) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tud valamit Ősember-kiváló kollégánk-roll?

utolsó feltűnés: 2011-10-10 23:35 :F

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#19400) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! USB-s dvd íróval tudok win-t telepíteni? Felismeri az írót oprendszer nélkül? Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.