Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Kezdő vagyok válasza Melack (#20444) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

és kukinyo:a telepítő ugyanaz,csak akkor lett seedelés a megosztásból,amikor a magyarosítást sokkal gyorsabban letöltötte a telepítője. :F

(#20452) madmaxxx válasza Paulo81 (#20449) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ezt olvasd el, remélem találsz benne választ a kérdéseidre. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20453) madmaxxx válasza Socket A (#20448) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Akkor sajnos nincs ötletem ... de miért lett formázva? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20454) kukinyo válasza Kezdő vagyok (#20451) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor valszeg felraktak egy újabb magyarítást az oldalra.
Nincs más magyarázat. :)

(#20455) cigam válasza Paulo81 (#20449) üzenetére


cigam
félisten

Na bumm. Nekem se válaszoltak.
Amúgy VGA-ból videójelet nem lehet olcsón készíteni (Nem csak egy darab drót kel hozzá)
[link] pláne hogy a sima PAL jel 720x576. Sokkal jobban jársz, ha eleve olyant veszel amin van VGA bemenet.

Amúgy a Notikon szokott lenni s-video kimenet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20456) freelanced


freelanced
addikt

Hali!
Erre valaki valamit: Kérdés

Vagy szerintetek feladhatok egy hirdetést hogy keresek olyat aki meg tudja venni? Azt szabad az oldalon?
Üdv!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20457) madmaxxx válasza freelanced (#20437) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Próbáld meg pitepeti71 tagot megkeresni ez ügyben. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20458) Paulo81 válasza madmaxxx (#20452) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nagyon köszönöm!

Nem gondoltam volna, hogy ennyire bonyolult a dolog...
Tehát a boltban kapható kábel valószínű nem lesz jó.

(#20459) kukinyo válasza freelanced (#20456) üzenetére


kukinyo
addikt

Tedd fel itt valamelyik topikban a kérdésed.

(#20460) madmaxxx válasza Paulo81 (#20458) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen! Hát valószínűleg valami komolyabb számítástechnikai boltban biztosan tudnak neked segíteni illetve tanácsot adni. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20461) #10726912


#10726912
törölt tag

Elég meleg van, hogy a melegedés gondot okozhasson....(ilyenkor nem a 24 fokos, hanem az akár 30 fok megy-menne a gépedre, így minden jobban melegszik, nem csak a CPU).
Tisztítsd ki a porszűrőjét a gépednek. Próbáld ki azt is, hogy úgy használod, hogy teszel a "lábai" alá valamit, a lényeg, hogy 5-10 centi legyen legalább szabadon a géped alja és (pl) az asztal között.

(#20462) freelanced válasza madmaxxx (#20457) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20463) madmaxxx válasza freelanced (#20462) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20464) Goldmen75 válasza Paulo81 (#20458) üzenetére


Goldmen75
őstag

Azt nem értem, hogy veszel egy (valószínű új TV-t?!) amin van LAN, s nincs D-sub, jól értem?
De ha új s van rajta lan akkor tuti van rajta DVI vagy HDMI?! Ezekkel sokkal egyszerűbb a dolgod mint a totál analóg SCART 1000 éves csatival?! FELEJTSD el a scart-ot! CSak a gondod lenne vele!

(#20465) Socket A válasza madmaxxx (#20453) üzenetére


Socket A
aktív tag

miért nem kellett volna?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#20466) Goldmen75 válasza cigam (#20455) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nagyon rég nincs már S-videó, úgy mint lassan a scart is "Kihal" majd...Már minden digitálissá válik..
Csak a régi notikon leledzik s-videó már...

(#20467) madmaxxx válasza Socket A (#20465) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Meg lehet csinálni, de nem szükséges. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20468) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Hali
Relatek hangkártyám van és az lenne a gond, hogy a mikrofon mindenhol fullra fel van húzva és mégis eléggé halk.. mit lehet tenni ilyenkor? c-media egyéb másnál pedig tökéletes.. ezért is nem szeretem a Realteket de a c-media hangkartyam behalt=/ köszi

(#20469) Goldmen75 válasza kornyiktamas (#20468) üzenetére


Goldmen75
őstag

Vegyél "normális" hangkártyát:) pl SB valali olcsóbb is megteszi...

(#20470) nyunyu válasza cigam (#20455) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy a Notikon szokott lenni s-video kimenet.

Mostanaban inkabb HDMIt tesznek a VGA melle.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20471) kornyiktamas válasza Goldmen75 (#20469) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

ez alap beépített..=/

(#20472) Goldmen75 válasza kornyiktamas (#20471) üzenetére


Goldmen75
őstag

oké de ha eddig is külön hangkártyát használtál, gondolom nem véletlen?!
Mellesleg próbáltál már audio drivert frissíteni az alaplapon?
No meg a vezérlőpult-hang beállításoknál is van pár lehetőség a miki beállítására?!

(#20473) #10726912 válasza kornyiktamas (#20468) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbálj drivert frissíteni. A régit előtte töröld le!
A mikrofont is teszteld le egy másik gépen, mert az is tud hibásodni.
Goldmen75: Egy másik fórumon pont az SB-t szídták, hogy milyen sz@r, majdnem leharapták a fejem, mikor azt mertem mondani, hogy az SB-nek nagyon szerettem a hangját :))
Ma már igazából nincs különbség működését tekintve a hangkártyák közt (nem a minőség, hanem a működés terén!), normális a creative hangkártya is...hibás van meg üzemképes. :)

(#20474) Goldmen75 válasza #10726912 (#20473) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nekem az új hangchip-ekkel semmi gondom, mármint amit a lapokra integrálnak...
Régen mindig SB-m volt s sosem volt problémám:)

(#20475) #10726912 válasza Goldmen75 (#20474) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vagy tíz évvel ezelőtt volt sb live-m, volt egy asztali Pana dvd-m (annak is szerettem a hangját, zenére is elfogadható volt), de az SB-vel ugyanaz a dinamika, részletesség előjött a házi mozi rendszeremből, mint az asztalival:) Teszem hozzá, hogy nem kellett a lejátszó hangszínszabályzója hozzá.:)

[ Szerkesztve ]

(#20476) Danny-L


Danny-L
csendes tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra elment a routeren keresztül jövő internet.
Hiba kódja: 651
Rappsoe vagy milyen sys fájl átnevezése nem megy mint megoldás.
Valakinek vmi öltete?
Köszönöm

Jackson forever :D

(#20477) madmaxxx válasza Danny-L (#20476) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Windows 7 oprendszert használsz ugye? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20478) Danny-L válasza madmaxxx (#20477) üzenetére


Danny-L
csendes tag

win7 64bit igen

Szerk:
Ne nézd az adatlapomon lévő gépet, ez egy 1000 éves accountom. Az eredetimbe 1x csak nem tudtam belépni.

[ Szerkesztve ]

Jackson forever :D

(#20479) Lompos48 válasza #65675776 (#20442) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én már láttam olyat! :K De olyat is, hogy nincs odatéve, mert egy tokra csak egy pár négyzetcentis borda van rábiggyesztve. Én arra gondoltam. Akkor "mehet"... :)

(#20480) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

hali.
van 1 garis samsung galaxy ace.
telenoros.
ma berepedt az erinto panel.
ezt kicserelik ha beviszem?
udv :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#20481) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Tegnap óta nem sokat javult a helyzet,ma is lefagyott a gép és újraindításkor nem látta a monitort.
Most szétszedtem, áttörölgettem a memóriákat, egyelőre működik.
Most fagyáskor kilépett mindenből , az egész asztalon egyetlen egy ikon, a lomtár volt,az is angolul.
Ez mi a túró lehet...
Elképzelhető,hogy szoftveres hiba, a win 7-emmel nem stimmel valami?

Alias: Júzer error

(#20482) kenwood3 válasza xxxthrief (#20480) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem gariba nem, mivel fizikai sérülés, de pénzért biztos megcsinálják

Mi az az ekezet dragasag??

(#20483) kukinyo válasza xxxthrief (#20480) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem valószínű.Fizikai behatásra nincs garancia.

(#20482) kenwood3: Lassú voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#20484) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Ezt miért nem engedi 0-ra állítani? azt írja, a tartomány 3-999

(#20485) jozsi252 válasza xxxthrief (#20480) üzenetére


jozsi252
veterán

Milyen módon repedt be? Leejtetted és úgy, vagy hozzáütötted valamihez, vagy leültél zsebedbe volt, megfeszült és úgy netán?

Az a baj hogy nemvalószinű hogy cserélik, bár hallottam már olyanról hogy egy adott szériának volt gyártási hibája, és könnyen eltört, és cserélték az adott dolgot, bár nemhinném hogy ez nálad érvényes lenne mert a kijelzőre álltalában figyelni szoktak.

iPhone 13 Pro Max

(#20486) madmaxxx válasza Danny-L (#20478) üzenetére


madmaxxx
senior tag

1 lehetséges megoldás. Elvileg a T-Home rendszernél is ezt javasolják. Bár célszerű lenne az UTP kábeleket megvizsgálni illetve kicserélni, mert anno nekem ilyen hiba miatt írta ki a 651-es hibakódot. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20487) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Webfejlesztős (CMS) kérdéseket fel szabad tenni itt, vagy van erre topic? Keresgéltem, csak nem találtam. :B

Véleményem szubjektív...

(#20488) xxxthrief válasza jozsi252 (#20485) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

leesett.
hát birta az lcd de az erintopanel nem.
most is errol irok :)

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#20489) Peteerh


Peteerh
csendes tag

Sziasztok, ide írok, mert mint látom nem sokan látták a topikom!

Nos hát nekem van egy Acorp Tk-3004-es házam, és egy Fujitsu Siemens D1567 alaplapom. Nos erre a lapra az előlapi fülhallgató csatlakozót sikeresen bekötöttem, és tökéletesen működik, a mikrofon viszont egyáltalán nem. Az alaplapon a pinek így vannak:

Left Line Output . NC . Right Line Output . Micro Bias . Micro Input
Left Line Return . Key. Right Line Return . Analogue VCC. Analogue GND

A házam kábelein pedig ilyen szálak vannak:

L_Out
R_Out
Ground
Ground
Mic_in

Nos a fülhallgató csatlakozót mint mondtam sikeresen bekötöttem, az működik is, és csak az egyik Groundot használtam mivel egynek van hely, és úgy tudom, hogy abból csak elég az egyiket bekötni. Az előlap kábelein nincsen Mic_bias. A Mic_In kábelt a Micro_Input-ra kötöttem, de így semmit sem hallok, a Mic Boost-ot is bekapcsoltam. Ha a Mic_in-t a Micro Bias-ra kötöm, akkor nagyon halkan, de hallom magam. Állítólag ki kellene kapcsolni a FrontPanel érzékelését, de a SoundMax driverben nincsen ilyen lehetőség. Már mindenhol keresgéltem a legújabb driver után, de az alaplapom honlapján 2003-as driver a legújabb. Amiket újabbakat próbáltam, azok meg nem ehhez a karihoz voltak jók. Én nem tudom hogyan, de valahogy életet lehet lehelni a mikrofon csatiba, de kérdés, hogy hogyan!
A hangkártyám pontos típusa: Analog Devices 1888/AD1980 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller
Előre is köszi a válaszokat!

(#20490) jozsi252 válasza xxxthrief (#20488) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor viszont kár bemenni. Itt ph-n nézz körül szerintem, mert nagyon sokan foglalkoznak telefon javítással, és nagyon jó árakon dolgoznak. 10-15-ből 100% hogy megúszod szerintem ha gyárit akarsz. Utángyártottat meg lehet kapni 10 alatt már.

iPhone 13 Pro Max

(#20491) xxxthrief válasza jozsi252 (#20490) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

jaja.
fagyallo kollega is ezzel foglalkozik.
6000 a csere.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#20492) attiati


attiati
veterán

ez mi?
kb 1 órája egyes weboldalak bejönnek (prohardver.hu, portfolio.hu, és még pár külföldi is)
de a többi nem (gmail.com, google.com, ....)

digi netem van, más is tapasztalt ilyet az elmúlt órákban?

(#20493) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Milyen webalpon lehetn megnézni, hogy melyik napon hány órakor szerepel magyar az olimpián?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20494) C0d3r válasza vilmaboy (#20493) üzenetére


C0d3r
addikt

Például az olimpia2012.net oldalon. ;)

(#20495) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenki.

Hogyan, hol lehet beállítani azt egy számítógépen - XP fut rajta -, hogy indításkor egy program automatikusan elinduljon?
Az ütemezett feladatokkal próbálkoztam, hogy indítás: rendszerindítás, de a legutóbbi futtatás idejénél az van, hogy soha, az állapotnál pedig, hogy "Nem lehetett elindítani".
Van valamilyen tuti megoldás erre?

(#20496) Melack válasza siebener (#20495) üzenetére


Melack
veterán

Elviekben van ott egy automatikus indítás menü a start menüben. Oda tedd be az ikonját, és indítani fogja (anno WinAmp így indított el egy adott playlistet, ezért gondolom hogy ez a metodika itt is menni fog)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20497) pocokxx válasza siebener (#20495) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Indítópultba, ha behúzod?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#20498) siebener válasza Melack (#20496) üzenetére


siebener
aktív tag

Vagy én nem találom, vagy jól eldugták. :))

pocokxx : Mindjárt kipróbálom.

(#20499) pocokxx válasza siebener (#20498) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem egyre gondolunk Melack-kal... ;)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#20500) noncsika


noncsika
tag

sziasztok
van egy 3 éves microsoft habu egerem és már egy ideje produkálja nekem a balklikk helyett a dupla vagy semmi kattintást és nagyon idegesítő. érdemes megjavíttatni (hogy-hol-mennyiért kb érdemes?) vagy kuka és inkább nézzek új egér után?
köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.