Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) ati012


ati012
senior tag

HP Omnibook XE4500 milyen processzorokat támogat? :R

(#20902) J3ckson válasza Kiglerx (#20859) üzenetére


J3ckson
csendes tag

chieftec 580 W

(#20903) J3ckson válasza spista222 (#20856) üzenetére


J3ckson
csendes tag

chieftec

(#20904) Sub-ZeRo válasza J3ckson (#20903) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nyugodtan írhatod egy hsz-be a dolgokat. 5 percig tudod szerkezteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20905) J3ckson válasza spista222 (#20862) üzenetére


J3ckson
csendes tag

chieftec 580W os táp :S

[ Szerkesztve ]

(#20906) J3ckson válasza Goldmen75 (#20857) üzenetére


J3ckson
csendes tag

chieftec em van

(#20907) J3ckson válasza Sub-ZeRo (#20904) üzenetére


J3ckson
csendes tag

bocsi csak a válasz gombra nyomtam :S azt hittem csak én látom így :S neharagudjatok :S ú új vagyok még itt :S

(#20908) spista222 válasza J3ckson (#20907) üzenetére


spista222
addikt

Oké már nagyon tudjuk hogy chhiftec tápod van ;] (szerkesztés gombot használd)

Szerintem már a VGA túl új az alaplaphoz és az okoz zavart, de ettől függetlenül még ha chieftec is akkor is ki lehet próbálni másik táppal.

[ Szerkesztve ]

(#20909) ati012 válasza J3ckson (#20907) üzenetére


ati012
senior tag

Szerkesztés gomb:

szerk.: lehet többször is használni 5 percen belül :Y ;)

[ Szerkesztve ]

(#20910) J3ckson válasza spista222 (#20908) üzenetére


J3ckson
csendes tag

próbáltam 500 wattos cadagen el is:S

(#20911) CoolMan válasza J3ckson (#20910) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A "cadagen" az codegen akar lenni? Mert az rosszabb sőt....

(#20912) nyunyu válasza spista222 (#20862) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami még vicces szokott lenni hogy ha megnézed a kimeneti feszültségeket és áramokat ezekből kiszámolod a teljesítményt akkor az ilyen noname 500W-os tápok kb 300W leadására ha képesek, míg 12V-on jó ha 250-et tudnak és ha beraksz mellé egy phenom II-őt (prescott P4-et) meg egy bika VGA-t Pl GTX460-at akkor az már régen túl van lépve.

A francokat van tullepve.

Alulfeszelt Phenom II X4+GTX460 alaporajelen 3 vinyoval, CPU+GPU szintetikus teszttel kimaxolva ker 270W-ot a konnektorbol.
Ha megszorzom a tapom 84% hatasfokaval, alig 225W-tal terhelik a tapot.
(Alapfeszen +25W a Phenom II max fogyasztasa!)

Ennyit valos hasznalat soran sosem ker a proci+VGA.

Mas kerdes, hogy egy LowCostPower tapnak ez is megfekudne a gyomrat ;]

De anno az elso szerias FSP Zent is ki birtam akasztani Athlon64+7900GTO komboval, pedig az a VGA jo 40W-tal kevesebbet evett, mint a mostani 460GTX.
Nem tetszett a passziv tapnak nyaron a 40+C-s szoba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20913) J3ckson válasza CoolMan (#20911) üzenetére


J3ckson
csendes tag

az akart lenni :( de am a problémámra kérlek válaszoljatok már:( attol hogy VGA-T cseréltem miért megy el a hang???????? BOSE COMPANION 5!

régi vga val jó volt.....

[ Szerkesztve ]

(#20914) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

hali.
a motorola xt720 amon van most egy 2.2 es froyo. valaki tud nála gyorsabbat? és persze amit el kompatibilis is a cuccal meg a froyora engedi a telepitést.

powered by Tiger Lake & GA10x

(#20915) CoolMan válasza J3ckson (#20913) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ki egy megbízható táppal (ne ilyen noname táppal) mert lehet, hogy az kevés, az új VGA miatt. Valamint, VGA drivert is próbálj ki másikat.

(#20916) spista222 válasza nyunyu (#20912) üzenetére


spista222
addikt

Onnan gondoltam hogy túllépi hogy a Phenom II X4 az létezik 125W-os TDP-vel. A VGA-ra meg 150W-ot írnak. Ez így 275W, Az már más kérdés hogy egyszerre csak nem mennek maximumon és akkor se fogják elérni ezeket az értékeket de akkor is ha az a táp csak 250W-ot tud 12V-on és ez a két "szörny" leterheli legalább 200W-ra akkor ha nem is egyből de gyorsan meghal.

Egyszer volt egy 400W-os spire tápom és azt megfeküdte a 3GHz-es Prescott P4+ Ati X1950XT, égett szag jött belőle pedig az sincs 400W közelében:)

[ Szerkesztve ]

(#20917) J3ckson válasza CoolMan (#20915) üzenetére


J3ckson
csendes tag

chieftec noname? :S am nemhiszem h a táp a gond......

(#20918) Gyuszi 78 válasza J3ckson (#20917) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Chieftec az jó táp, a codegen tápra célzott a kolléga, az tényleg no name :K

(#20919) Fecogame


Fecogame
veterán

Mit jelent az, hogy outlet? Mondják, hogy olcsó, de miért?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20920) Melack válasza Fecogame (#20919) üzenetére


Melack
veterán

Kifutó termékek, utolsó darabok, kishibás termékek. Nagyjából ezek vannak ott.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20921) #48613632 válasza Fecogame (#20919) üzenetére


#48613632
törölt tag

kifutó szériára mondják, vagy pl ruházatban, mert főleg itt használják, olyan modellre, ami pl tavalyi, esetleg, ritka esetben szezon végi.

Melack megelőzött, és igen, apró hibás termékek is outlet.

[ Szerkesztve ]

(#20922) Fecogame válasza Melack (#20920) üzenetére


Fecogame
veterán

És mennyivel olcsóbb, mint egy "normál" boltban? Ruhára gondolok konkrétan.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20923) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

valaki ért aaaz android custom rom okhoz itt?

powered by Tiger Lake & GA10x

(#20924) Melack válasza Fecogame (#20922) üzenetére


Melack
veterán

Teljesen változó. Ha nem akarsz mindenképpen márkát, lehet a kínai/távol-keleti boltokkal is jól jársz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20925) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

van egy haverom, aki még nem kapta meg a fizuját. utána néztem neten, hogy elvileg tárgyhó 10-ig ki kell fizetni mindenkinek a munkabérét. ha holnap se kapná meg, mit tehet ilyenkor?

(#20926) ati012 válasza kungzi (#20925) üzenetére


ati012
senior tag

Attól függ mi van a szerződésében.
Ha nem kapná meg a fizetését ~keddig akkor ha jól tudom lehet menni a munka ügyi bíróságra. Ha több ember se kapta meg a pénzét akkor össze lehet fogni, ügyvédet bérelni.
De nagyon hosszú idő ez, főleg ha cég felszámolás lesz belőle. Anyám 1 év után kapta meg az elmaradt 4 hónapját.

(#20927) Melack válasza kungzi (#20925) üzenetére


Melack
veterán

Miután 4 óra lett a Giro "átfutása", így ha holnap délig elindítják, akkor is megkap(hat)ja a fizetését - ez nagyban függ a számlavezető bankjától is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20928) Dell XPS válasza kungzi (#20925) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Azt a munkaszerződésben pontosan rögzítik, hogy mikor kerül átutalásra a munkabér.Amennyiben ez nem teljesül, úgy tehet panaszt, de azért rögtön jogi útra ne terelje a szerződésszegést. Ebben az estben kérhet rendkívüli pénztári kifizetést is.

Üdv, Dell XPS

(#20929) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok .
Lenne 2 kérdésem :

- Melyik hordozható internetet érdemes megrendelni?
Asus R2H val szeretnék magyar ország területén internetezni . Javarészt oldalakat böngészek ... Lehetőleg az ajánlataitok ne legyenek 10-20 ezres havidíjas :)

- Yagi antennát rá lehet kötni a wifi ruterre ? ( tehát arra ami szét ossza a netet )
Érdemes egyáltalán . nem teheti tönkre a wifit ?

(#20930) kungzi válasza Dell XPS (#20928) üzenetére


kungzi
veterán

ha jól tudom azt mondta, hogy 10. van a szerződésben is rögzítve :F

(#20931) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy laposom, előre telepített win7-el. 4 partíció van rajt:
1. system: primary
2. c meghajtó a winnek: primary
3. recovery: primary
4. hp tools: primary.
A c: meghajtóból lecsíptem egy tekintélyes méretet, hogy azt átszabom másnak, de amikor létrehoznék belőle egy partíciót azt írja, hogy "There are no MBR slots on the disk." Hogy tudok létrehozni olyan partíciót amit csak adat tárolásra használnék?

(#20932) Dell XPS válasza kungzi (#20930) üzenetére


Dell XPS
veterán

x-tól 10-ig köteles a munkáltató a munkabért.... Szóval holnapig kell odaérkezni a számlára a munkabérnek.Határidőn belül van még a cég, de mivel írtál, gondolom eltér az eddigi gyakorlattól. Az új pénzügyi törvény hatálybalépésével, (július 1.) az aznapi utalásoknak négy órán belül jóváírottnak kell lenni a terhelendő számlán. Amennyiben ezt a nyitvatartási időben nem tudja felvenni a számlavezető bankjától, úgy később kártyával még megteheti bármelyik automatánál. Holnap kérdezze meg a pénzügyet, hogy mire számíthat.

Üdv, Dell XPS

(#20933) KISDUCK válasza KISDUCK (#20931) üzenetére


KISDUCK
addikt

Megoldottam közbe gyors, a recovery partíciót módosítottam logikaira. A HP TOOLS partícióban biosos mappákat láttam így azt nyugton hagytam és a systemet sem birizgáltam. A maradék helyet felosztottam szépen 3 partícióra, a helyreállító lemezeket amúgy is kiírtam már lemezre.

(#20934) Lompos48 válasza Budinszki (#20929) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Yagi antennát rá lehet kötni a wifi ruterre ? ( tehát arra ami szét ossza a netet )
Érdemes egyáltalán . nem teheti tönkre a wifit ?

Rá lehet kötni, de vigyázni kell az impedanciák illesztésére. Tönkre nem teszi/teheti a wifit. Ugyanakkor ne felejtsd el, hogy a Yagi egy irányított (direkcionális) antenna, míg a botantenna körbe sugároz (omnidirekcionális). Az irányított egy nyalábot jelent az antenna tengelye mentén, ha abból kilépsz, már kevesebb jeled lesz. A Yaginál a dipólod olyan 6 cm körüli hosszúságú lesz/kell legyen.

(#20935) Budinszki válasza Lompos48 (#20934) üzenetére


Budinszki
tag

Köszi a válaszodat .
Nekem arra a célra kellene hogy a házból ( padláson van ) a jel kiérjen a kertbe , mostés lehet fogni , csak gyenge .
Elégé tudatlan vagyok e téren , impedanciák , dipólod ezek mik lennének ?

(#20936) tajati


tajati
aktív tag

Hali!

Keresztanyumnak valami nagyon gagyi levelezője van incredilmail2 vagy mi..nagyon lassú stb.
Na most be állítottam neki az Outlook-ot csak van egy kis problémám, nem tölti be az emailokat. Nincs valami ötlet mit kellene csinálnom, valami beállítás vagy egyéb? Elég fontos lenne.

Köszönöm üdv t.

(#20937) #48613632


#48613632
törölt tag

hali, tudtok valamit arról, ha low level formattal formáznak egy vinyót, annak van valami következménye?

(#20938) Fecogame válasza #48613632 (#20937) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen. Eltűnik róla az összes adat :D

tajati: Ad valami hibakódot? Vagy csak szimplán nem tölti be őket?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20939) spista222 válasza #48613632 (#20937) üzenetére


spista222
addikt

Ha van rajta hibás szektor akkor helyette áthelyezett szektort fog használni.
Elvileg utána használhatóbb lesz a hdd.
Akkor érdemes ha bad szektorok nagyon elszaporodtak.
És persze eltűnik róla minden.

[ Szerkesztve ]

(#20940) tajati válasza Fecogame (#20938) üzenetére


tajati
aktív tag

csak szimplán nem tölti be. t-online az emailcím

(#20941) Fecogame válasza tajati (#20940) üzenetére


Fecogame
veterán

POP3, SMTP, portszám, felhasználónév/jelszó páros helyesen van megadva?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20942) Lompos48 válasza Budinszki (#20935) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kertbe küldeni már talán jobb, mert kisebb a szög, amibe el fogsz helyezkedni a laptoppal.
A Yagi antenna így néz ki:

A dipól az antenna aktív eleme, amire a kábel kötve van. A képen mindegyiknál alulról a második elem. Ennek a hosszára utaltam, ami a wifi 2.4GHz-es frekvenciájából adódik.
Az impedancia magyarabb neve a váltóáramú ellenállás. Jellemzi a kábeleket, antennákat, meg még nagyon sok áramkörelemet, de itt ebbe ne menjünk bele, mert jövőre se fejezzük be. Azzal kerül képbe, hogy tudtommal a wifi routerek botantennája 50Ω-os impedanciájú és koaxiális, míg egy Yagi antenna 75Ω-os és szimmetrikus. Ezeket kell illeszteni, ami egy baloon trafóval történik. A képeken az a kerek (?) doboz, ahova a kábelek csatlakoznak az antenna dipóljára. És még valami: egy dipól vagy Yagi antenna elég pontosan van méretezve arra a frekvenciára amin ad/vesz.

(#20943) tajati válasza Fecogame (#20941) üzenetére


tajati
aktív tag

SOP3,SMTP nem tudom mit jelent de a felhasznév meg a jelszó helyes, még elkültem egy emailt magamnak és megjött, de az az érdekes h ha böngészőből lépek be akkor (t-online oldalárol) se jelennek meg az emailok, levelező programban ami fent a van a gépen az említett incredimail-ben meg ott vannal az emailok. Szóval én nem értem

(#20944) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Miért van az, hogy firefoxban, beírom kisbetűvel a nevem bejelentkezéskor, és ez a rakás kaki átírja nagy kezdőbetűre?
1 csomó helyre nem tudok ez miatt bejelentkezni firefoxban.
Tudtok vmi használható megoldást, hogy ne szopasson a tűzróka?

Forras2

(#20945) #48613632 válasza spista222 (#20939) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi a választ, régen, még 386 idejében volt ilyen lehetőség BIOS-ból, de úgy emlékszem, utána használhatatlanná vált a HDD, persze lehet, hogy tévedek. :F
És azt megtudhatom valahonnan, hogy format előtt volt e rajta bad sector? Esetleg egy surface test kiadja a hibát?
Csak mert vettem 2db 320-ast, aránylag olcsóért, de azért jó lenne tudni, hogy mit is kaptam a pénzemért. Vinyókhoz sajna nem nagyon értek ... :B

(#20946) spista222 válasza #48613632 (#20945) üzenetére


spista222
addikt

Nem teszi tönkre, használhatóbb lesz.

Nem tudod meg hogy volt e rajta hibás szektor mert áthelyezett szektor veszi át a helyét ami már jó így nem jelzi hibásnak de elvileg az áthelyezett szektorok számát is jelzi a SMART.
Gyártótól függ WD-nek csinálhatsz bármit ha van hibás szektor akkor az benne is marad a SMART-ban az idők végezetéig, a többi gyártónál "eltűnhet", Pl Maxtor, Seagate "eltünteti" bár ez a pontos típustól is függhet.

Ha csinálsz egy olvasási tesztet például HD sentinellel akkor az áthelyezett szektorok mert a hdd végén(közepén) a lassú részben találhatóak lehet hogy épp láthatóvá válik de lehet hogy csak az a szektor már elhasználódottabb.

[ Szerkesztve ]

(#20947) Fecogame válasza tajati (#20943) üzenetére


Fecogame
veterán

Erre van szükséged: [link]

Ha nem hozná be a linkről, akkor töltsd le ezt: [link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20948) tajati válasza Fecogame (#20947) üzenetére


tajati
aktív tag

de ez 2000 van. de egyébként az új üzeneteket be hozza csak a régieket nem

(#20949) J3ckson válasza Fecogame (#20919) üzenetére


J3ckson
csendes tag

akkor most a problémámra nemtudtok megoldááást?:(

(#20950) Lompos48 válasza tajati (#20948) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mert az IncrediMail (gondolom az Eudora email klienshez hasonlóan) úgy volt beállítva, hogy lehozza az újakat, amit pedig lehozott, azt "olvasott"-nak cédulázott, amit mégegyszer nem tudsz lehozni, de webmaillel (Outlook-kal) megnézhetők maradnak.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.