Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100401) Major Lion válasza FLx (#100397) üzenetére


Major Lion
senior tag

De ha egy app használja ki akkor meleg se lesz, nem? Ha meg kell akkor ott van :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#100402) tboldi válasza evo87 (#100399) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, mert nincs földelve a töltő a rövid villásdugóval, extension cable-lel viszont megszűnik a jelenség.
A 2015-ös (még MagSafe2-es) Air és a mostani 2017-es 15” Pro (USB-C) is ugyanezt csinálja. Az Airhez még adtak ilyen kábelt, de eladáskor nem tehettem meg, hogy nem adom oda a géppel együtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#100403) Alex91 válasza FLx (#100398) üzenetére


Alex91
félisten

A 2,5 millas nanotexturas XDR kijelzot is lehet biztos massal is torolgetni, de szerintem nem a 8 ezren kell ebben az esetben sporolni. (Elviekben kimoshato…)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#100404) koxkids válasza evo87 (#100399) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, földelési gond ahogy tboldi is írta :) Ez sajnos könnyen előjön olyan csatlakozónál ahol nincsen 3. kontaktus a földelésnek.
Megoldás lehet akár ha használod külső monitorral,
a minek földelt a dugalj része. USB-C kábelen így megkapja a gép a rendes földet, és a jelenség megszűnik.

(#100405) emvy válasza tboldi (#100402) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kellene neki földetlen dugóval sem. Akkor van ilyen, ha elvileg földeltre van tervezve a rendszer, de nincs rendes föld.

while (!sleep) sheep++;

(#100406) syIex válasza Blaise (#100389) üzenetére


syIex
veterán

Nem azt mondtam, hogy 14 napon belül vissza viszem, hanem, hogy egy hónap után nem akarom eladni, mint eddig általában. :U
Ezt haverom 3 napja rendelte meg szóval nem tudom hol rendelted meg, de érdemes lehet több helyen szét nézni. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#100407) tboldi válasza emvy (#100405) üzenetére


tboldi
nagyúr

Franc tudja, mit csináltak itt a villanyszerelők 30 évvel ezelőtt. :D

(#100408) FLx válasza Major Lion (#100401) üzenetére


FLx
addikt

Ha nem hasznalod ki akkor minek? Ez a ha kene akkor ott van tipikus onigazolas a felesleges vasarlasra. Mi a fenere kene most komolyan? Dolgozol 8k videoanyaggal ahol rendszeresen tobb oras videokat renderelsz? Ha igen, akkor ugyis bejon az ara egy honap alatt, vedd barmelyiket. Egyeb esetben penzkidobas.

[ Szerkesztve ]

(#100409) FLx válasza Alex91 (#100403) üzenetére


FLx
addikt

Mindenen kell sporolni ami felesleges parasztvakitas, inkabb idd el az arat. :)

(#100410) Jano_023 válasza SharpSA (#100400) üzenetére


Jano_023
őstag

Esetleg nem találtál youtubeon valakit aki tesztelte ezt?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#100411) Blaise válasza FLx (#100390) üzenetére


Blaise
veterán

Én inkább megvártam az első körös teszteket, hogy tiszta legyen, hogy valójában melyik konfigra lesz szükségem.

(#100412) Major Lion válasza FLx (#100408) üzenetére


Major Lion
senior tag

Egy kicsit lazítsál. A technikai oldala érdekelt volna a dolognak, de egy kicsit elkanyarítottad.
Én már megvettem amelyiket akartam.

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#100413) FLx válasza Major Lion (#100412) üzenetére


FLx
addikt

Technikailag mar irtam, ne vegyel 14-esbe nagyobb procit, mert nem birja a hutes.

(#100414) adamssss válasza TigerCat (#100348) üzenetére


adamssss
veterán

Ezek a .DS_Store file-ok hol vannak?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#100415) TigerCat válasza adamssss (#100414) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rejtett fájl, de megtalálod. Talán még app is van rá, de én a ForkLift-ben csináltam gyorsbillentyűt, amivel meg tudom jeleníteni a rejtett fájlokat, amelyeket aztán manuálisan törlök. Automatorral is meg tudod kerestetni, bár rég olvastam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#100416) SharpSA válasza Jano_023 (#100410) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem is kerestem még.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#100417) M3NT1 válasza TigerCat (#100415) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Köszi szépen a ForkLift tippet!
Pont ilyen app-ot kerestem a NextCloud csatlakozáshoz :)

(#100418) _ak_ válasza TigerCat (#100415) üzenetére


_ak_
addikt

Nem teljesen értettem amit írtál korábban, ha visszaállítom egy mappa alapértelmezett nézetét, akkor nem lesz ds fájl? Azt hogy lehet megcsinálni. Bár már nem aktuális, de borzolta a kedélyemet, mert hol máshol, ha nem a build mappában hozta létre mindig és amíg manuál deploy volt, mindig töröltettem kézzel.
Nem sikerült megszabadulni tőle.

Let's begin, de gozaimasu!

(#100419) mave13 válasza emvy (#100405) üzenetére


mave13
őstag

Már a 2011 mid 13 pro is csinálta ezt, amikor töltőn volt. Tök független volt a háztól, de még a kontinenstől is, mert Tokióban kapcsolatam be először, már ott is érezni lehetett a bizsergést. A mostani M1 Air ugyan ezt játsza, de még a HP 1030 G2 is csinált ilyet néha, ha nem földelt elosztóba volt bedugva.

Icewolf || kósza ||

(#100420) Xero válasza mave13 (#100419) üzenetére


Xero
nagyúr

2004-es PowerBook G4 es 2007-es MacBook Pro C2D is, nagyon nem ujkeletu dolog. :)

(#100421) Head88 válasza evo87 (#100399) üzenetére


Head88
addikt

Ez nem újdonság. Amióta alu az anyaga a gépeknek azóta ez van. Alaplap a burkolatba földel. (Csak akkor ilyen, ha töltőn van és a töltőkockára sima duckhead van csatlakoztatva. Extension kábellel földelt lesz a töltő és nem csinálja)

(#100422) TigerCat válasza _ak_ (#100418) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az tárolja a beállításokat. Ha újra konfigurálod, akkor az lesz benne. Nem kell minden alkalommal törölni.

A törlést azért javasoltam, mert gondolom sok mappának adtál meg egyedi nézetet és hiába állítod alapértelmezettnek az újat, erre nem lesz hatással. Ezért érdemes törölni, majd az új nézetet alkalmazni.

Macera, de megoldás.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#100423) Major Lion válasza FLx (#100413) üzenetére


Major Lion
senior tag

Valahogy csak bírja, ha még Max-ot is pakolhatsz bele, hogy hangos lesz vagy meleg az egy dolog… ha meg elfüstöl két év múlva AppleCare nem fedezi az ilyet?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#100424) d.marci válasza Blaise (#100411) üzenetére


d.marci
csendes tag

És mire jutottál?

@FLx köszi a választ.

(#100425) Blaise válasza d.marci (#100424) üzenetére


Blaise
veterán

A "középső" 16-os konfig bőségesen elég, 1TB SSD-vel, az erősebb procin és 32GB RAM-on gondolkodtam, de megnéztem pár youtube tesztvideót, nem éreztem, hogy megérné jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#100426) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Másolok egyik külső vinyórol a másikra finderrel és ami fura hogy kiírja elég sokszor hogy amit másolok abból már van egy ugyanazzal a névvel és azt nem másolja át. Ilyenkor rámegyek hogy folytassa a másolást és kezdi a legelejéről.
Két kérdés merül fel bennem:
1. Miért kezdi újra a másolást? Miért nem skippeli és folytatja onnan?
2. Mit zavarja hogy van már egy fájl aminek ugyanaz a neve? Miért nem másolja át?
:U

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#100427) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy használ valaki 21:9 3440 x 1440 (UW-QHD) monitort M1-es gépekhez?
Az összefoglaló alapján jól értem, hogy nem lesz éles a kép?
Köszönöm

(#100428) FLx válasza Major Lion (#100423) üzenetére


FLx
addikt

Fizikailag bele tudjak neked rakni az nem kerdes. De nezz par YT videot, hogy milyen hangja van es mennyire meleg a max procival a 14-es. Nekem mar tul meleg a 8 magossal is. Amikor valaminek olyan hangja van mint egy hajszarito es leeg a kezed a billentyuktol, az nem eri meg azt az extra teljesitmenyt. Pont mint a regi Intel-es CTO 15-16 colos Pro-k kimaxolva. Ha meg asztali gepnek kell, amit ott akarsz hagyni 3-4 orat renderelni, akkor iMac, vagy Mac mini kell es nem Macbook. De mindenki azt vesz amit akar, en csak leirtam, hogy mire szamits mivel ez volt a kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#100429) 20ár válasza Süvi (#100427) üzenetére


20ár
tag

Hogy mi? M1 Pronál is? Elvileg holnap jön a 14" gépem és pont egy 21:9 3440x1440 monitorral használnám.

[ Szerkesztve ]

(#100430) FLx válasza 20ár (#100429) üzenetére


FLx
addikt

Nem tudom honnan jott ez a nem lesz eles a kep dolog, es azt se tudom mit akar jelenteni, de az biztos, hogy nem lesz gond a kulso monitorral.

(#100431) TigerCat válasza Süvi (#100427) üzenetére


TigerCat
nagyúr

34 colon jó lesz, csak nem retina. Használtam ilyet és nem volt gondom vele. Persze a retinás MBP után kis megszokást igényel, de a nagyobb felület miatt megéri.

FLx: olvass utána a PPI értékeknek. Alacsonyabb érték esetén szépen látható a különbség.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#100432) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Szerintetek mire érdemes formázni egy külső vinyót?
Alapvetően macOS-el írnám olvasnám, viszont jó lenne hogyha android TV-m is tudná olvasni, vagy akár windows írni-olvasni? Van olyan fájlrendszer, ami mindegyikre jó? :F

(#100434) TigerCat válasza #20749568 (#100433) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos ezt TV-je válogatja, de én is ezzel kezdeném. Elég univerzális és nincs méretkorlát sem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#100435) Süvi válasza TigerCat (#100431) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, pontosan a nem egész számos skálázás miatt gondoltam.

20ár, megtennéd, hogy beszámolsz a tapasztalatokról?

Köszönöm

(#100436) 20ár válasza TigerCat (#100431) üzenetére


20ár
tag

Köszi a válaszokat, megnyugodtam :D Én a 2015 MBP-t és a Hackintosht is ezzel a monitorral használom, így 34 colon teljesen oké a kép, imádom. Azt hittem, hogy az M1 miatt nem megy, legalábbis a kérdező kommentjéből nekem így jött le.

(#100437) 20ár válasza Süvi (#100435) üzenetére


20ár
tag

Persze, kipróbálom, ha az iStyle végre elküldi, habár mát péntekre kalkulált a GLS, de hát na... :)

Nem tudom számít-e egyébként, de DisplayPort lesz, mert csak ott jön a 75hz, HDMI-n nem, vagy csak gagyi a kábelem :D

[ Szerkesztve ]

(#100438) Süvi válasza 20ár (#100436) üzenetére


Süvi
őstag

M1-en gondolkodom, ezért kérdeztem erre :)
Próbálok rákeresni valahol, hogy nézhet ki a valóságban.
Köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#100439) FLx válasza TigerCat (#100431) üzenetére


FLx
addikt

Az alacsony PPI es a homalyos kep azert nem eppen szinonimak. Ha valakinek Macbook szintu PPI kell nagy meretben, akkor kb. csak az imac es az XDR kijelzo az alternativa.

(#100440) TigerCat válasza FLx (#100439) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, csak ne lenne egy vagyon. :) Amúgy 110 a jelenlegi kijelzőm PPI-je és nem vészes. Természetesen nem homályos, viszont szőrösebbek a betűk és nem olyan éles a tartalom, mint retinán. Viszont ahogy írtam is, a méret kárpótol. Nem cserélném kisebbre, hiába szebb a képe. 38 col, szintén ultraszéles monitor.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#100441) emvy válasza FLx (#100439) üzenetére


emvy
nagyúr

Jol kitalaltak azert, hogy a Dell 8K-s kijelzojet nem tamogatja az M1 szeria.

while (!sleep) sheep++;

(#100442) syIex


syIex
veterán

El tudtam hozni az új 16"-os gépet. Végül "csak" 512 gb verzió lett, de mivel van külső SSD annyira nem bánom, csak a sebessége érdekelt volna viszont az meg csak 2 TB esetén nő, ha jól tudom. Ha nem, akkor így jártam. :D
Ezüst színű lett aminek örülök, mert a Space Grey amúgy sem annyira tetszett a régieknél sem. Még most kezdtem el belakni, de hát az valóban érezhető, hogy jóval nehezebb, mint az előző volt és masszívabb érzést is nyújt, de lehet ez csak sima placebo, mivel vastagabb.
A kevesek közt tartozom, de nekem nagyon hiányzik a Touch Bar. Itt van mellettem az előző széria és nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy egy funkcion key jobb, mint az volt.
Billentyűzet kialakítás sem jön be annyira, mint az előzőnél viszont írni sokkal jobb rajta, de azért érződik, hogy nem mechanikus hiába próbáltak arra hajazni. ProMotion az brutális és egymás mellett a két gép kijelzőjén lévő különbséget tényleg csak a vak nem veszi észre. :U
Trackpad növekedése bár papíron nem nagy, de mégis szerintem érezhető különbség az előzőhöz képest. :K
Hirtelen ennyi aztán a héten majd kiderül! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#100443) emvy válasza TigerCat (#100440) üzenetére


emvy
nagyúr


Ez egyebkent mehetne kb. az osszefoglaloba is.

while (!sleep) sheep++;

(#100444) emvy válasza syIex (#100442) üzenetére


emvy
nagyúr

> az meg csak 2 TB esetén nő, ha jól tudom.

1 TB-nal is nagyon gyors mar.

while (!sleep) sheep++;

(#100445) SharpSA válasza emvy (#100443) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt hol találtad? Van ott még más felbontás is?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#100446) syIex válasza emvy (#100444) üzenetére


syIex
veterán

Nálam is nagyon gyors ahogy néztem, 5000 / 5000 körül van, de elvileg a nagyobb tárhely az 7-8k is tud. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#100447) emvy válasza SharpSA (#100445) üzenetére


emvy
nagyúr

A lenyeg, hogy meg kell nezni a monitor dpi-jet: 210-220 korul jo, 110-120 korul szinten jo. A ketto kozott szar lesz MacOS alatt, mert a Windowszal szemben (ami jol csinalja a hidpi-t, akkor is, ha sokaig tartott nekik), a Mac-en az van, hogy mindent nagyfelbontasban rajzol, es utana skalazza le. Namarmost ha nem egesz szamu a skalazasi faktor, akkor pl. a MacOS-en a betuk nem fognak a fizikai pixelekhez illeszkedni, amikor scrollozol, stb., szoval maszatos szar lesz az egesz. Valakit ez nem zavar, de csomo embert igen.

while (!sleep) sheep++;

(#100448) Xero válasza Süvi (#100427) üzenetére


Xero
nagyúr

Dell U3419W-re kotve asszony M1 Air-je koszoni szepen jol van. Nem is igazan ertem ezt a problemat. Nyilvan nincs scaling, de ha ilyen az igeny akkor 24-5”-on kell 4K vagy nagyobb.

(#100449) Jano_023 válasza emvy (#100447) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem tudom, hogy ezt hogy kell rendesen számolni, de jelenleg nekem egy 32" monitoron a PPI 69 és amúgy ott közelről látszik hogy nem éles de elmegy. Most vettem egy 4K monitort aminek a PPI 163 lesz, ha jól tudom az M1 Air-é pedig 219. Szóval nagyon ajánlom hogy szép képe legyen az újra mert nem volt olyan olcsó. A DPI itt mit jelent ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#100450) TigerCat válasza emvy (#100443) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A kalkulátorral azonnal megvan mindennek a PPI értéke, így ha változik a lista, nem kell cserélgetni. Egyébként már láttam valahol ezt a képet... :)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.