Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88301) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha premier pro-ra is szeretnék gépet használni akkor meg tudom úszni emberi pénzből a mac-t?
Mennyire van jól megírva rá a PP? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#88302) TigerCat válasza Syl (#88293) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, ettől félek én is. Kábeles után minden érződik...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88303) Lall válasza TigerCat (#88292) üzenetére


Lall
veterán

Nem vettem észre ilyet még. Az mm2 csinál olyat, hogy ott van az asztalon hozzá sem érek és szép lassan elindul magától.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88304) brickm válasza IntelKiller7 (#88281) üzenetére


brickm
őstag

Hali, 2015 13colos 2.9GHz-es procival 980Mbitet tudtam mérni digin saját hálózati eszközökkel az optikai leállástól számolva és temrészetesen gyári apple TB2 Ethernet konverterrel

[ Szerkesztve ]

(#88305) brickm válasza whited (#88301) üzenetére


brickm
őstag

Az adobe elég f sul programoz, windowsra is, macre pláne. De ha találsz bevált stabil verziót, az örökélet. Öcsém használja a macbookon és jól elvan vele.

(#88306) emvy válasza Syl (#88293) üzenetére


emvy
nagyúr

Logitech G Pro. Ott nem érződik semmi.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#88307) bggmnd


bggmnd
kezdő

Sziasztok!

Szeretnék a MacBookomon egy Bootolható Windows 10 pendrive-ot készíteni. Tudtok bármilyen megoldást, hogy hibátlan Windows 10 telepítőt tudjak készíteni? Egy asztali PC-re kellene telepítenem a Win10-et.

Köszi :R

(#88308) Aszalós válasza bggmnd (#88307) üzenetére


Aszalós
csendes tag

Szia!
Küldtem PM-et.

[ Szerkesztve ]

(#88309) brickm válasza bggmnd (#88307) üzenetére


brickm
őstag

A win10 teleptő működik sima DD commanddal, nem? Én azzal csináltam szerintem 99szazalek

(#88310) peugeotmate válasza brickm (#88309) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

egy kérdéses akku+hangszóró (teljes gyári topcase) csere mellett agyalok SSD bővítésen is a gépemnél (2014-es retinás MBP 13"). Jelenleg 128 gb van benne és ezt szeretném 256 gb-ossal helyettesíteni. Használtan néztem eredeti, bontottat. Évjáratot gyári szám vagy akármilyen jelzés alapján tudom ellenőrizni? Szokott az SSD-vel különösebb baj lenni amivel köztudottan befürödhetek? Esetleg újonnan más márkától érdemesebb nézelődni?
(Igazából a beépített ssd-m is már 6 éves és elég sokat írtam rá, mind adatot, mind oprendszereket, mind programokat. És semmi baja.)

Köszönöm!

meg

(#88311) brickm válasza peugeotmate (#88310) üzenetére


brickm
őstag

Mennyiért nézegeted? Csak mert az apple hivatalosan is cseréli akciosan 80k körül, szereléssel, mindennel, ha még nem volt mókolva vele előtte. Sokkal jobban megéri, full alját újra cserélik.

SSD-ből én pl a kisebbikbe tettem egy samsung evot. Nincs vele gond.
De vehetsz bontottat, azokkal sincs(szintén samsung a legtöbb)

Szerk.: utolsó mondatot átfogalmaznám kicsit, nyugodtan vehetsz olyat, amin SAMSUNG flash van, azokkal nincs baj. Asszem toshiba is gyártott nekik, azzal volt FW gond, de az se kritikus.

[ Szerkesztve ]

(#88312) TigerCat válasza Lall (#88303) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Biztos unatkozik...
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88313) whited válasza brickm (#88305) üzenetére


whited
addikt

Mennyi RAM-al?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#88314) FIREBLADE78 válasza brickm (#88311) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hol cserélik ennyiért?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#88315) peugeotmate válasza brickm (#88311) üzenetére


peugeotmate
őstag

Koszi, igen, hivatalos helyen neztem. Almariummal beszeltem is telefonon mar, ok 78 ezer forintot mondtak a munkara.

koszi, akkor nem jellemzo a behalo SSD ezeknel a szeriaknal.

meg

(#88316) Head88 válasza FIREBLADE78 (#88314) üzenetére


Head88
addikt

Hivatalos APR-nél. Kedvezményes akkumulátorcsere retina gépekhez. 80k

(#88317) r4z válasza Syl (#88295) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a wifi okozza a gondot, elvileg az is megoldja a problemat, ha a minin az 5GHz-es halozatot hasznalod. Ugyanarrol az antennarol megy a BT es a 2.4GHz wifi, raadasul szinte azonos frekvencian, ugyhogy ez a ketto ossze tud kavarodni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#88318) FIREBLADE78 válasza Head88 (#88316) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Meggondolandó. Igaz még 82-3 %-os. Legalább lenne új burkolat. Így is össze van verve :) .

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#88319) Head88 válasza FIREBLADE78 (#88318) üzenetére


Head88
addikt

Addig tudják biztosítani ezt, amíg a gép nem kerül vintage státuszba. Erre is figyelj majd.

(#88320) TigerCat válasza r4z (#88317) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyakorlatilag nem oldja meg. Cégnél csak azon vagyok, ugyanúgy laggol.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88321) blakey válasza TigerCat (#88320) üzenetére


blakey
titán

Azért benne van az is, hogy a router USB portjainak árnyékolása nem áll a helyzet magaslatán. Konrétan 1m-re vagyok a routertől és nincs semmilyen késleltetés, szakadozás. Az is igaz, hogy volt olyan routerem amivel bizony gond volt, egy Syno 1900AC-val. Tehát simán benne van, hogy a géppel is probléma van de a routerrel is előfordul. Minivel nálam is voltak BT kapcsolati problémák, iMac-el megszűnt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88322) TigerCat válasza blakey (#88321) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tetszik az iMac. Kicsi kijelző, egyben van, kissé már csúnya is szegény, szóval nem az én világom. (ízlésekről nem vitatkozunk, szóval elfogadom, ha neked, vagy másnak tetszik) Viszont eddig bármilyen Mac-et próbáltam, laggolt a wireless egér. Munkahelyemen maradt a madzagos megoldás, gond egy szál sem. Ha lenne kicsi (numerikus rész nélküli) fordított T kurzorgombos billentyűzet kábellel és trackpad-del, azt is vennék újat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88323) r4z válasza TigerCat (#88320) üzenetére


r4z
nagyúr

Masok nem hasznalnak BT periferiakat a kozelben? Az is okozhat gondokat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#88324) FIREBLADE78 válasza Head88 (#88319) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

[link] retina 13 late 2013 még támogatott?
Egyáltalán megéri e rá költeni?
Szerk: közben rájöttem,hogy még elérhető hozzá. De csak év végéig?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#88325) TigerCat válasza r4z (#88323) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Ez egy régi probléma, sok-sok eszközt kipróbáltam, egyszerűen csak sz...r. De mondom, jól elvagyok a kábeles megoldásokkal, nem a világ vége.

Ami inkább bosszant az az, hogy Mac-re csatlakoztatott hagyományos egerek esetén nincs finom görgetés, nincs a trackpad-től függetlenül állítható görgetési irány és az oldalsó előre-vissza gombok sem működnek. Persze megoldható 3. fél által készített alkalmazásokkal, ugyanakkor Windows alatt mindez fel sem merül... Egyébként nem érdekel az a plusz pénz amibe ezek megoldása kerül, de zavar.

Azonban ha valaha eljutunk oda, hogy nem tudom megoldani a fentieket, visszaváltok Windows-ra, mert hiába szép a Magic Mouse, vagy a Trackpad, egész napos munkára nekem egyik sem opció.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88326) blakey válasza TigerCat (#88322) üzenetére


blakey
titán

Én sem a tetszésről írok, hanem arról, hogy mik lehetnek az okok. a router keményen beleszól az ilyenekbe. Egyébként nekem tetszik az iMac. :D
Tehát míg Syno router gondot okozott a Bt kapcsolatban addig asus routerekkel ilyen gondom nincs és a routerek USB3-as portjai körül kell keresni a hibát, egy rossz árnyékolás vagy beállítás és máris akad a BT kapcsolat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88327) TigerCat válasza blakey (#88326) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs router, nyaralóban vagyok éppen. Ha a telefonról sem osztok netet, akkor is csinálja. USB-s adapterrel is laggol. Párom Windows-os gépén ugyanez csont nélkül megy.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88328) blakey válasza TigerCat (#88327) üzenetére


blakey
titán

Valami bezavar, bármennyire is hihetetlen. 3 hónapomba tellett, hogy megtaláljam az okát, routert cseréltem és azonnal jó lett. Azt még hozzáteszem, hogy egy windowsos gép bekapcsolása után a routerrel olyan "mély kapcsolatot" létesítettek, hogy nálam borzasztó volt minden BT-s eszköz használata, egy másik routerrel már nem volt semmi probléma és azóta sincs. Minin néha eldobta a kapcsolatot, de azonnal vissza is jött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88329) xTc válasza Oscar (#88275) üzenetére


xTc
aktív tag

A magam részéről pozitív tapasztalataim vannak az iCentre-rel, de olvass vissza a topikban, többeknek van tapasztalata más szervizekkel is.

(#88331) marsu. válasza #20749568 (#88330) üzenetére


marsu.
senior tag

Én pont az ellenkezőjét figyeltem meg, tehát előbb vált a Mac.

Pedig elvileg idő alapján kéne váltania.

[ Szerkesztve ]

(#88332) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Használ itt valaki 2020-as 4 magos MacBook Air-t?
Ilyen gép vásárlásán gondolkodom - az alap konfigot venném (8GB RAM, 256GB SSD), csak a procit 4 magosra upgradelve.
Amire használnám: böngészés, Netflix, Word-Excel/Pages-Numbers, light-os programozás (Xcode, Visual Studio), ritkán Lightroom.
Jó választás lenne szerintetek? Oktatási kedvezménnyel 423k, AirPods-zal.

(#88334) emvy válasza Ron Swanson (#88332) üzenetére


emvy
nagyúr

Xcode melle ne vegyel 8 GB RAM-os gepet, szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#88335) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Sziasztok!

Általában utána szoktam olvasni, mielőtt felteszek egy kérdést, de sajnos erre most nagyon nincs időm, ezért elnézést kérek előre is, ha volt már a következő:
Melyiket érdemesebb választani a következő két MacBook közül: i7 (10th Gen) Air 2020, vagy i5 (8th Gen) Pro. Memória, SSD tárhely mindkét esetben egyforma lenne, ami különbséget a konfigurátorban még látok, az a grafikus egység, nevezetesen Intel Iris Plus vs Intel Iris Plus 645.

Tekintve, hogy video- és képszerkesztésre is lesz használva, én a Pro felé hajlanék a jobb kijelző miatt, viszont a processzorok teljesítménye közötti különbséget nem ismerem, így nem tudom eldönteni, hogy ér-e annyival többet az i7, mint amennyivel gyengébb a kijelző. Hangsúlyozom, sajnos nincs időm utána olvasni.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#88337) Zozzy válasza #20749568 (#88336) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Köszönöm a gyors reakciót.
Akkor az i5 nem gyengébb annyival, mint az i7, hogy észrevehető legyen?

(#88338) pana0017 válasza Zozzy (#88337) üzenetére


pana0017
senior tag

Épp ellenkezőleg. Az Air gyenge hűtése miatt nem tudja kihasználni az i7 teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

(#88340) bmakszim válasza Zozzy (#88337) üzenetére


bmakszim
senior tag

i3, i5, i7: ezek semmit nem mondanak el igazán egy processzor teljesítményéről. i5 és i7 között ebben a szegmensben pedig szinte észrevehetetlen a különbség. Az i7 egyáltalán nem éri meg a plusz költséget.
A Pro-ban egy teljesen más processzor van, mint az Air-ben. Utóbbi egy jóval energiatakarékosabb, alacsony fogyasztásra optimalizált, ezáltal gyengébb széria. Egy jobb hűtéssel se közelítené meg a Pro i5-ösét.
A fenti kommentekkel egyébként nem értek egyet. Ahhoz a processzorhoz bőven elég az Air hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#88341) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a megerősítést, marad a Pro. :R

(#88342) FIREBLADE78 válasza Zozzy (#88341) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Várj még, bejelentik az újat hamarosan és hátha olcsóbb lesz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#88343) Syl válasza FIREBLADE78 (#88342) üzenetére


Syl
nagyúr

Inkább csak drágább lesz. Amilyen fickós a forint :U

(#88317) r4z

Ha nem is 100%-osan, de a javaslatod sokat segített! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88344) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#88342) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szinte minden évben ez van, de kb. sosem jön el a csoda.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88345) general válasza TigerCat (#88325) üzenetére


general
addikt

Ez engem is rohadtul idegesít, fordítva használom az egér és a trackpad görgetésének irányát. Mi a halálért nem lehet ezeket egymástól függetlenül használni... :(((
egérben a vezetékes Logit. G502-nél még nem találtam jobbat. :C Nekem nagyon kézre áll, 11 programozható gombbal, és mindet használom.

(#88346) vadászcsiga válasza TigerCat (#88344) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg hát miért is lenne olcsóbb? Egy jól konfigurált MacBook ma is jó cucc, meg azután is jó lesz ha megjelenik az új.

(#88347) TigerCat válasza general (#88345) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lényeg, hogy van hozzá. Logitech cuccok nem rosszak egyébként sem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88348) tigomigocika válasza Aszalós (#88261) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Szia!
Ment a privát!

Ugyanis sehogy sem tudom fel frissíteni a gépem :W

XBOX LIVE: rolandinho007

(#88349) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Új modell megjelenik,akkor mindig olcsóbb a régi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#88350) Syl válasza FIREBLADE78 (#88349) üzenetére


Syl
nagyúr

De csak azért, mert az újabbat drágábban adják :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.