Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88251) r4z válasza Jorus (#88249) üzenetére


r4z
nagyúr

Szervizben cserelik a teljes topcase-t.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#88252) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,
Macbook Pro Retina mid 2015, úgy látom elkezdett puffadni az akku.
Mit tanácsoltok, mi a jobb? Töltöm, nem töltöm, használom, félrerakom. Illetve. ha lesz pénzem javítani, hova, kihez érdemes vinni javítani?
Minden tippet köszönök!

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#88253) xTc válasza Oscar (#88252) üzenetére


xTc
aktív tag

Szia!

Ugyan nem írtad, hogy milyen méretű a gép, szerintem érdemes átbogarásznod a visszahívási programokat, hátha szerencséd lesz és van a gépedre visszahívás.

pl.: [Macbook pro 15"]

(#88254) wm2


wm2
őstag

Karantéban, hogy ne öljön meg az unalom, előszedtem a régi 1,5 Ghz Powerbook és T8300 Macbook (white) masináimat. Mindegyik gyűjtői darab és szinte hibátlan állapotban vannak (felturbózva amivel csak lehet). Ha egy kis sebességnövekedést akar az ember ezekkel a gépekkel, akkor az SSD muszáj dolog vagy a haj kihullik. A Macbook jobb Linux rendszerrel ez tagadhatatlan tény, bár függ attól is, hogy mire fogod be. A Powerbook FLAC/ALAC lejátszására van befogva és mivel a DragonFly DAC nem kér drivert, hibátlanul teszi a dolgát. Van vagy 16 éves vagy mennyi. Csináltam pár ss-t aki akarja megnézheti őket.

Röviden leírom mi merre, ha esetleg valaki annyira unatkozna mint én. :)

Az AirDrop szerepét a DropCopy nevű alkalmazás tölti be. Jól működik a DropBox-al összekapcsolva (persze ide kell a teló is). A Google Drive kicsit felpörgeti a gépet, de 2-3 perc alatt beáll és jól használható. Meg kell várni, ameddig a Google körbeszaglászik.:) OS X 10.13 és Firefox 60 user stringet használtam. Az iChat is működik, mivel a Hangouts a régi Google Talk szervereket használja. Ehhez persze kell, hogy mindkét fél engedélyezze a kevésbé biztonságos szoftverek használatát az accountján belül. Az Instagram alkalmazást még alakítgatom, de már egész pofás. Nincsenek emojik, de nincsenek reklámok sem és a chat része alacsony erőforrás mellett jól használható. A 1,5 GHz-es CPU-t olyan közepesen dolgoztatja meg. Teljesen jó. Az iTunes 10 is rendben van. Ennek a routernek van iTunes Server támogatása és az AirPlay is szépen működik. A zenehallgatás kevés erőforrást igényel, avagy nem ez a dolog fogja megizzasztani ezt a régi architektúrát. Inkább a Kodi. :) Magát a keretprogramot kell kicsit megpiszkálni, hogy ne tekerje agyon a gépet. Jobb a CorePlayer meg az MPlayer. Mindkettőt be lehet úgy állítani, hogy a 480p és 720p MP4 anyagokat (bár ennek sok értelmét nem látom egy ilyen régi kijelzőn) szépen lejátssza. Sajnos a Spotify támogatás megszűnt 2018-ban. Youtube Music és Deezer van, de tekeri a gépet rendesen. Én Tidalt használok ami DRM content hiányában régi rendszereken használhatatlan. MKV tartalmakhoz VLC.

Az IceWeasel egy Debianról portolt slim Firefox. FoxPEP-el van agyon tuningolva. Ezt 10.6-os Intel rendszerekre is melegen ajánlom. Nem sok mindenre használom a böngészőt. Filmes "kölcsönzőkbe" be tudok lépni és a Transmission egy 300-as wifi stickel tökéletesen teszi a dolgát. Erre használtam csak. Meg megnyitottam egy Yahoo basic mailt. Végezetül, mindenki kedvence (csak nem az enyém) a YouTube. Erre több lehetőség van. A 720p tartalmakért cserébe sokat kell mókolni (SMtube). A 360/480-ért nem.

A Macbookról nem írok, mert az már Linux topicba tartozik.

Bocsánat ha untattam anagyérdeműt. Nagyon várom az ARM Macbookokat a magamfajtának mondani sem kell. :B

Ozora <3

(#88257) wm2 válasza #20749568 (#88255) üzenetére


wm2
őstag

Én a 17”-el voltam így. :) A Macbook ha rendelkezne egy kis h.264 támogatással, mint a 10 éves i3 ati hd5470 vaio-m, akkor még mindig jól el lehetne vele lenni. Mert az a hardveres h.264 igencsak jól jön. Bár még így is ki lehet hegyezni erre meg arra. Nagyon brutál a használt piaci ára. Legalábbis amelyik nincs agyon repedve.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#88259) wm2 válasza #20749568 (#88258) üzenetére


wm2
őstag

haha igen, ez így van, mert a telfonjaink erősebbek már és sokmindent megcsinálunk már velük (gépen nem is tudom mikor chateltem utoljára), de időt elb...ni jó, feszegetni a határokat, de amikor ilyen amiga 1200-esek 200-300-ért repkednek, na akkor én is nézek, hogy a retrónak is van határa :)

Ozora <3

(#88260) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Trackpad nem tud olyat hogy amikor kijelölök egy nagyobb területet és elérek a széléig, tovább úszik a kurzor?

(#88261) Aszalós


Aszalós
csendes tag

Sziasztok!

Felfrissítettem a MacBookPro 13" 2010-es gépemet a dosdude1 módszerrel HS-ról Mojave-re. Kisebb-nagyobb birkózások után rendben működik. :) Viszont a Pages, Numbers, Keynote triót nem tudom a store-ból frissíteni, mert Katika (10.15) kell hozzá :W . Ha valakinek még Mojave fut a gépén, le tudná nekem írni mi az utolsó verziószáma az office csomagnak ami még fut ezen a rendszeren?
Sajnos csak az AppStore-ból lehet letölteni ezeket és nem értem, miért nem lehet a rendszernek megfelelő legfrissebb verziókat leszedni.
Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#88262) blakey válasza Aszalós (#88261) üzenetére


blakey
titán

Megnézem de én is az áruházból töltöttem le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88263) r3dsnake válasza Aszalós (#88261) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tudtommal csak akkor tudod leszedni Appstore-ból a régit, ha fenn volt korábban is a gépeden az a verzió, ami kéne.

[ Szerkesztve ]

(#88264) Aszalós


Aszalós
csendes tag

Úgy látszik, akkor marad a Pages 8.1 és a többi. :(
Ha minden igaz Mojave alatt a legfrissebb verzió a 8.2.x.
Jó lenne, ha ezek a telepítők fel lennének valahová töltve.
Köszi szépen srácok, hogy megnézitek! :) :R

(#88265) blakey válasza Aszalós (#88264) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy mi és hogyan, Pages nekem nem volt Mojave alatt, Catalina alatt letöltőttem majd amikor visszatértem Mojave-ra simán tudtam telepíteni és a 10.1-es van fent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88266) Jorus válasza r4z (#88251) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#88267) Aszalós


Aszalós
csendes tag

Érdekes... :F elméletileg, ha letörlöm a gépről és újra letöltöm a store-ból, akkor a legújabb verziót fogja letölteni?
Nem merem megcsinálni, nehogy bukjam a progikat.
Holnap csinálok biztonsági mentést, aztán megpróbálom, hátha sikerül. :Y

(#88268) J3LLyF!sH válasza J3LLyF!sH (#88214) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Erre tud valaki valami megoldást? :R

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#88269) TigerCat válasza J3LLyF!sH (#88268) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Töröld az egész könyvtárat. Ha újra kell, majd létrehozza és beállítod elsődlegesnek. Egyébként az eredetik letöltése be van kapcsolva?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88270) Aszalós


Aszalós
csendes tag

Hali!
Letöröltem a Keynote v9.1-et, és nem lehet a store-ból újra letölteni. :( :W
Légy szíves, valaki el tudná hozzám juttatni valahogy a legfrissebb Mojave alatt működő Pages, Numbers és Keynote verziót? :R
Köszönöm szépen a segítséget!

(#88271) J3LLyF!sH válasza TigerCat (#88269) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Teljesen kilőttem az iCloud szinkronizálást a macre, szóval az nem hinném, hogy probléma lenne :R

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#88272) brickm válasza J3LLyF!sH (#88214) üzenetére


brickm
őstag

Kell neki némi idő, mire felfogja. De amúgy diskwave-el nézd meg mi hol mennyi.

(#88273) brickm válasza Aszalós (#88270) üzenetére


brickm
őstag

Ha volt már telepítve az accountodból, akkor lépj be vele, és az app storeban keresd meg a már megvásárolt appok közt és onnan töltsd le. Legutolsó telepített verziót fogja levenni. Most teszteltem le, mert nekem is mojave van és nem engedi simán a storeból.

[ Szerkesztve ]

(#88274) Aszalós


Aszalós
csendes tag

Csináltam biztonsági mentést a meglévő verziókról, szerencsére vissza tudom állítani.
Ha már sikerült rászenvedni a gépre a Mojave-t, szeretném a lehetőségekhez képest, a progik lehető legújabb verzióját használni.
Nem akarom elkiabálni, de meglepően jól megy a Mojave a 2010-es pro-n, talán kicsit gyorsabb is a HS-nél (vagy csak bemesélem magamnak :DD ).
Ugyan azt a verziót szedi le, nem pedig az oprendszerhez képest a legújabbat.
Szerencsére egyik fórumtárs átküldi majd nekem az iWork paklit, millió köszönet Neki érte. :R

(#88275) Oscar válasza xTc (#88253) üzenetére


Oscar
tag

Hello!
Tényleg nem írtam, de 15-ös. A visszahívás pont arra az időszakra szólna, amikor az enyémet is gyártották, de a sorozatszám alapján azt mondja, hogy "sajnos nem".
Melyik szervizbe érdemes/szabad vinni?
Köszi!

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#88276) SharpSA válasza SharpSA (#88009) üzenetére


SharpSA
veterán

?
Kíváncsi lennék ismét a legutolsó béta hogy működik... :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88277) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!

Macbook-hoz szeretnék vásárolni pendrive-ot. Szerintetek melyik jobb választás: USB Type-C pendrive vásárlás vagy ha veszek egy USB 3 pendrive-ot és azt használom átalakítóval?

(#88278) nord_ válasza aDtG (#88277) üzenetére


nord_
veterán

Dual drive, így bárhol használhatod és nem kell átalakítózni. ;)

(#88279) tboldi válasza nord_ (#88278) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is ilyen duplavégű SanDiskem van. :K

De mondjuk az átalakítónak is van előnye, lehet más eszközhöz is használni.

[ Szerkesztve ]

(#88280) marsu. válasza tboldi (#88279) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem is ugyanilyen van, teljesen jó és gyors, a vége se csúszik vissza amikor bedugod a gépbe.

(#88281) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali.
Van 1 2015-os 13” i5, 128GB SSD-s Macbook Pro-m.
Tegnap vegre atkerult az internet a telekomhoz. 1000/1000.
Renselkezik valaki ugyan ezzel az osszeallitassal?
igazabol internet speedtestee lennek kivancsi. Tegnap a legjobb meresem 550 korul volt. Ennyit tudna wifin ez a konfig? Telefonon(iPhone X) is 520 volt a legnagyobb letoltesi sebesseg amit tudtam merni.
nem tudom, hogy most a gep nem tud tobbet vagy a telekomos gyari router. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#88282) aDtG


aDtG
tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Szerintetek egy ilyen jó választás lehet? --> link

Vagy vegyek inkább egy ilyet? --> link

Köszönöm :R

(#88283) r4z válasza IntelKiller7 (#88281) üzenetére


r4z
nagyúr

Wifin kb az a plafon, csucsszuper routerrel is megall 650Mbit korul. Rule of thumb: oszd el a gep es a router elmeleti savszelessegebol a kisebbet kettovel, hogy megkapd a gyakorlatit - a gep 1300Mbitet tamogat, a routert nem ismerem, de valoszinuleg az is, mert 866Mbithez kicsit sok az 550 valos.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#88284) sztanozs válasza IntelKiller7 (#88281) üzenetére


sztanozs
veterán

egyik se szvsz (csak kábelen)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#88285) tboldi válasza aDtG (#88282) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem amelyik szimpatikusabb. :)

(#88286) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Magic mouse vagy logitech mx master a lapos mellé? Magicnel vagom vannak gesturek de jok azok? Kicsit gagyinak tunik. MX viszont patent csak nem tudom mennyire mac kompatibilis

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#88287) IntelKiller7 válasza r4z (#88283) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ertem. Szoval akkor kabelen tudna a maxot is akar.
Ranezek ezekre, koszi. :R

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#88288) pana0017 válasza IntelKiller7 (#88287) üzenetére


pana0017
senior tag

Ugyanez a helyzet nalam is. Wifin 4-500 korul merek, kabelen 900 thunderboltos adapterrel.

(#88289) trobi28 válasza K1nG HuNp (#88286) üzenetére


trobi28
addikt

Kinek a pap, kinek a papné ;)
Javaslom, hogy próbáld ki, neked melyik áll jobban kézre. Nekem nőgyógyász ujjaim vannak, a varázs patkánnyal nem boldogulok, kényelmetlen, pár perc után begörcsölnek az ujjaim.
Logitech MX Master 2S-t használok, nekem az bevált :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#88290) Lall válasza K1nG HuNp (#88286) üzenetére


Lall
veterán

Nekem mindkettő van. Az MX Master 3-at nemrég vettem, pont azért mert a Magic mouse 2 hosszútávu munkára alkalmatlan. MX Master parádés, külön programonként is testreszabhatóak a gesztusok, pontos bt-on is.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88291) IntelKiller7 válasza pana0017 (#88288) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Koszi. :R Akkor megnyugodtam. :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#88292) TigerCat válasza Lall (#88290) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem laggol az MX Master 3?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88293) Syl válasza TigerCat (#88292) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem még nem volt olyan vezeték nélküli 'pointing device'-om, ami nem laggolt volna. Még az eredeti Apple Magic Trackpad 2 is akkorkákat akad vez.nélkül, hogy legszívesebben falhoz b***nám! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88294) r4z válasza Syl (#88293) üzenetére


r4z
nagyúr

Jol sejtem, hogy 2.4GHz-es wifit hasznalsz?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#88295) Syl válasza r4z (#88294) üzenetére


Syl
nagyúr

Hm. Az elsődleges hálózatelérésem LAN. Persze a Mini használja a wifit is pár dologra. A router meg mindkét sávban szórja az jelet. Szóval, a kérdésre a válasz: nem tudom :B
Annyi biztos, hogy ha a trackpad-et nem kábellel kötöm a gépre, akkor folyamatos használat mellett is pár percenként képes 1-2 másodpercre(!!!) kihagyni. Sőt, naponta előfordul, hogy teljesen elhagyja a gépet. Ilyenkor kiírja a Mini, hogy a tackpad le lett választva.
Lightning kábellel nincs vele semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88297) sztanozs válasza #20749568 (#88296) üzenetére


sztanozs
veterán

én most windowsos laptophoz egy Targust használok, szerintem annak jónak kellene lennie MBP-hez is

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#88299) pana0017 válasza #20749568 (#88296) üzenetére


pana0017
senior tag

Nem használom, de a Baseusnak vannak ilyen hubjai egész jó áron.

(#88300) blakey válasza Syl (#88295) üzenetére


blakey
titán

Annyi biztos, hogy ha a trackpad-et nem kábellel kötöm a gépre, akkor folyamatos használat mellett is pár percenként képes 1-2 másodpercre(!!!) kihagyni. Sőt, naponta előfordul, hogy teljesen elhagyja a gépet. Ilyenkor kiírja a Mini, hogy a tackpad le lett választva. - hopp, hopp, Minivel nekem is volt ilyen gondom, iMac-el soha.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.