Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88801) pana0017 válasza mobal (#88799) üzenetére


pana0017
senior tag

Mindegyik érvednek nagy esélye van.
Józan paraszti ésszel szerintem a legfőbb oka az lehet amit már fentebb is említettek. Kvázi egy tesztgépről beszélünk. Ha az Air-ben nem lesz az igazi, a felhasználók 95%-a nem fog falnak menni, mivel a Netflix meg a Safari jól fog futni. De egy 16-os MBP felhasználónak a munkaeszközéről beszélünk és így máris sokkal kockázatosabb dolog.

(#88802) pászka


pászka
aktív tag

Nekem elég lenne ha az iMovie menne rajta. Mert a mostanin nem megy. 4K-s családi videókat heggesztenék vele. De nem lettem okosabb pedig megvártam a bemutatót. Nekem az az érzésem hogy egyelőre jobb lesz egy pár éves gépet venni i7-el és 16GB rammal. Aztán majd 2-3 év múlva ráér váltani az ember erre a csodacsipre. Addigra legalább minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#88803) emvy válasza mobal (#88799) üzenetére


emvy
nagyúr

16G, GPU, 1 külső monitor és szoftveres támogatás. A 16" MBP-ket jellemzően nem ssh terminalnak használják.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#88804) Lall válasza pászka (#88802) üzenetére


Lall
veterán

Mi az a mostani amin nem megy az iMovie? Még egy telefonon is egész jól használható. Nyilván nem 3 órás 4K filmek gyártására találták ki.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88805) #30786816 válasza pana0017 (#88801) üzenetére


#30786816
törölt tag

13-as is munkaeszkoz, nem csak "profi youtuberek" vannak a vilagon.

(#88806) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Az összes képet ami a Fotók appban van, át akarom tenni pendrive-ra. Hol tárolja ez az átkozott?

(#88807) bmakszim válasza vadászcsiga (#88806) üzenetére


bmakszim
senior tag

Azzal, hogy megkeresed a Fotók beállításában, még nem leszel előrébb.
Exportálnod kell.
De lehet a drag n drop is működik, nem vagyok biztos benne, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#88808) #86564352 válasza pana0017 (#88801) üzenetére


#86564352
törölt tag

Persze. Már a nyári bejelentéskor pletykálták a Mini, Air (és mint kiderült a legolcsóbb Pro) sorral kezdik a váltást. Egyiket sem profi userek veszik profi munkára. Egy-két év múlva már tisztább lesz a kép, addig kialakulnak a dolgok. Nem arról van szó, hogy akkor az Intel gépek most rögtön elavultak. Akinek kell több RAM, több port... másfelől aki csak Final Cutban vág, már át is állhat M1-es 13-as Prora.

(#88809) MurdR válasza #20749568 (#88798) üzenetére


MurdR
veterán

Persze, ez is opció. De én szerintem várok még 1 évet, a második biztos kiforrottabb lesz.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#88810) pászka válasza Lall (#88804) üzenetére


pászka
aktív tag

Itt beszéltünk róla: Link

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#88811) wm2 válasza Smiley (#88795) üzenetére


wm2
őstag

A C2D időszakot sokan “átvészeltük” PPC gépekkel. Ha lett volna egy kis H.264 támogatás még tovább is éltek volna. Aztán jött az első i5 i7 széria, amelyből a 2012-es nvidias felhozatalt tartom a legjobbnak. Azt az évet nagyon eltalálták. A sajtreszelők is taroltak. 2013 után meg kaptuk a soldered elcseszést (főleg a 2014-es MacMinit röhögtük körbe) de szerencsére a “classic” AIR mindenkinek kedves emlék marad. A passzív Macbook már kevésbé. Biztosan szebben össze lehet foglalni ezt az Inteles időszokat, de 2006 után azért kellett pár év mire kiforrta magát. Vagy 3, de inkább 4.

Ozora <3

(#88812) #30786816 válasza #86564352 (#88808) üzenetére


#30786816
törölt tag

"Persze. Már a nyári bejelentéskor pletykálták a Mini, Air (és mint kiderült a legolcsóbb Pro) sorral kezdik a váltást. Egyiket sem profi userek veszik profi munkára."

Ezektol a kijelentesektol mindig tickkel a szemem. A "profi munka profiktol" az nem csak a 100 kovetos youtube csatornara 4k video effektezes. Ha megnyitod a bankod appjat, az jo esellyel mac minin lett lebuildelve. Amikor OTP-tol kapsz igazolast, egy alap 13-as macbook pro-n fejlesztett rendszer kuldi. Amikor elolvasod a cikket a legujabb exobolygokrol, jo esellyel a kutatok egy hasonlo 13-as pron elemeztek az adatokat. Es a sort meg boven lehet folytatni, csak par olyat irtam, amit vagy magam is csinaltam, vagy testkozelbol lattam.

(#88813) Tin válasza #30786816 (#88812) üzenetére


Tin
veterán

Kihagytad, hogy a Hold-küldetést is MacBook Air-en tervezték.

Bocs, nem tudtam kihagyni :DD

(#88814) mobal válasza #30786816 (#88812) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

OTP is macet használ? Pár hete nekem wint mondtak. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#88815) Aaron14 válasza peugeotmate (#88778) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem ugyanez a gépem van. 915 ciklus van benne. Jövő januárban lesz 6 éves. Az akkuideje már nem a legfényesebb. Akkumulátor cserén én is gondolkoztam, de őszintén nincs a jelenlegi helyzetben felesleges 70-80 ezer forintom, így ez elmarad és inkább jövőre valamikor egy új gép.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#88816) #30786816 válasza mobal (#88814) üzenetére


#30786816
törölt tag

Kismillió alvállalkozó dolgozik náluk :) Delljeik vannak, az új széria egész pofás, csak ragaszkodj a 14"-os modellhez :D

(#88817) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Beteg: [link]

Semmit sem írok alá!

(#88818) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek,mert én már nem tudom mi történhetett :F
A gyári mail appban nem látszik egy Gmail-es almappa, mint ahogyan a képen is látszik. Más mail apokban (pl.spark), vagy böngészőből gmail-be belépve, ill. Iphone-on, Ipad-en látszik, egyedül mac-en nem. Szerintetek? Köszi

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#88819) mazsiii92 válasza bmwk1200s (#88817) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Azért az elég furcsa, hogy ez az eredmény ennyivel jobb, mint az i9-es macbook pro eredménye. :D [link]

Lehet, hogy ezért:
A geekbench nagyon szereti az apple procikat, pont a minap olvastam egy cikket, ahol geekbench 5-ön tesztelve a tavalyi A13-as proci is erősebb, mint a Snapdragon 875. Aztán ahogy átnyargaltam máshova, már nem teljesen ugyanezt kaptam.

De nem akarom elvenni az Apple érdemeit, brutál teljesítmény az ami most ebben az Airben és minden M1-es Macben van, viszont a geekbenchre nem sokat adnék már, pont amiatt amit az elején írtam.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#88820) Syl válasza mazsiii92 (#88819) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem ezekről a Geekbench eredményekről mindig eszembe jut a 15-20 évvel ezelőtti VGA-s őrület. Amikor a gyártók a legnépszerűbb tesztprogramokra (pl. 3d mark) specializálták a drivereket. Egy-egy új driver elég nagy ugrást hozott a számokban, aztán a való életben meg jött a csalódás.
Most is valami hasonlót sejtek. Jönnek a nagy számok, meg az Apple hivatalos, maszatoló 4x, 6x, 8x sebességek, aztán majd jövő héten a hétköznapi ember szembesül a valósággal.
Én pártolom ezt a váltást, már öt évvel ezelőtt megírtam ide (jós okj), hogy az Apple át fog térni saját arm chipre, de attól tartok ez most rögtön indulásnál nem lesz akkora durranás, mint amit előre vetítenek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88821) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok, lenne pár butus kérdésem.

Mától lesz itthon is elérhető az új MacOS?
17 es Air-em van amit imádok, igazából csak böngészésre, filmezésre használok. Az új Air processzora i5 hoz képest mennyivel gyorsabb? Adna-e valami pluszt a kijelzőn kívül hogy megérje lecserélnem rá?

(#88822) TigerCat válasza Frontiner (#88818) üzenetére


TigerCat
nagyúr

IMAP ki-be a Gmail felületen (nekem ki van kapcsolva, így is működik minden), illetve az adott címkét csekkold, hogy IMAP alatt látható-e.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#88823) nord_ válasza Syl (#88820) üzenetére


nord_
veterán

Milyen maszatolás? :F Részletesen leírták, hogyan történt az összevetés...

(#88824) mazsiii92 válasza Bagan (#88821) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

A bemutatón a 2020-as Inteles Airhez képest is dobáltak hatalmas számokat, na most a 2017-eshez képest még nagyobb lehet az ugrás. Viszont csak a filmezés és böngészés miatt én lehet nem váltanék, ezeknél a felhasználásoknál lehet ki sem jönne annyira a teljesítmény. :) Egyébként az új Air kijelző és teljesítmény mellett akkuidőben adna sokkal többet, mint a 2017esed, nem tudom ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#88825) consono válasza mazsiii92 (#88824) üzenetére


consono
nagyúr

Meg a passzív hűtésben. Így sincs sok hangja a 17-es Macbook Air-nek, nálam csak néha pörög fel a venti, de nekem az a legnagyobb vonzerő a kijelző meg az akksi idő mellett... Mondjuk én lehet, hogy elkurvulok és következő gép váltáskor, 2 év múlva átülök iPad vonalra teljesen. Melóhoz adnak gépet, minden másra meg szerintem egy iPad Air is bőven sok lenne. Kipróbálom hosszabb távon milyen egy alap iPad az Macbook Air mellett, hányszor és miért kell a géphez nyúlnom és majd az alapján döntök...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88826) wm2 válasza mazsiii92 (#88819) üzenetére


wm2
őstag

A telefonom és az iPad Prom is erősebb már régóta, de ameddig nincsen teljes értékű Ableton rá, addig egy 2012-es i7 "Ivy Bridge" (3720QM) 15” MBP is jobb zenélgetni a maga háromezres geekbench értékével, mint egy M1 Pro. Jól optimalizált és belakott szoftverek kellenek, mert addig csak kiadtál egy halom pénzt valamire, amivel a feszbukozáson és youtubozáson túl nem sokmindent tudsz kezdeni. De ezek a gépek első körben nem is munkára lettek szánva, ugyanakkor a teljesítményen túl sokkal fontosabb, hogy nincs throttling és kaptál egy verhetetlen üzemidőt. Na ezért rip Intel, nem a geekbench miatt.

Ozora <3

(#88827) Syl válasza nord_ (#88823) üzenetére


Syl
nagyúr

Valóban nagyon részletes.
Például: [kép]
- "Latest PC laptop chip" - melyik (Celeron, Atom, i9 stb.)?
- Mi a grafikon mértékegysége?
Ebből csak annyi derül ki, hogy valamihez képest az M1 húde színes görbével van rajzolva. Semmi más.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88828) CharlieDrop válasza Syl (#88827) üzenetére


CharlieDrop
veterán

idézek:

"A tesztelést az Apple 2020 októberében végezte a MacBook Air Apple M1 chippel és 8 magos GPU-val szerelt prototípusain, valamint 1,2 GHz-es, négymagos Intel Core i7 processzorral szerelt sorozatgyártott modelljein"

A Mini kiindulási alapja pedig a Core i3 3,6GHz volt...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#88829) emvy válasza mazsiii92 (#88819) üzenetére


emvy
nagyúr

Geekbench azert nagyon csalos. Az szinte tuti, hogy single core-on meg fogja verni az Inteleket, de ahogy kinez, a Ryzen 5 architektura meg mindig talan jobb, teljesitmenyben (a Ryzen 5xxx 7 nm-en hozza kb. ugyanazt a teljesitmenyt, mint a M1 5 nm-en). Fogyasztasban meg az M1 a jobb.

while (!sleep) sheep++;

(#88830) Syl válasza CharlieDrop (#88828) üzenetére


Syl
nagyúr

Én hasra esés helyett inkább megvárom a jövő hetet, amikor hétköznapi emberek is kipróbálhatják a gépet, megoszthatják a véleményüket és nem csak a hivatalos marketing bs lesz elérhető. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88831) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Big Sur tölthető már?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#88832) blakey válasza V.Stryker (#88831) üzenetére


blakey
titán

Áltaában "nálunk" du.-tól érhető a legtöbb Apple frissítés, szerintem most is így lesz. Ha tölthető akkor te is tudod ellenőrízni egy egyszerű frissítés kereséssel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88833) Lall válasza V.Stryker (#88831) üzenetére


Lall
veterán

Nem. Itt általában estefelé szokott elérhető lenni az új OS. A Cupertino időhöz kell belőni. 9 óra az eltolódás.

blakey: A storban lesz szerintem, ahogy szokott.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88834) bmakszim válasza Syl (#88830) üzenetére


bmakszim
senior tag

A marketing bullshit minden esetben ki van fejtve az oldal alján, csak el kellene olvasni.

https://www.apple.com/hu/macbook-pro-13/
https://www.apple.com/hu/macbook-air/
https://www.apple.com/hu/mac-mini/

(#88835) blakey válasza Lall (#88833) üzenetére


blakey
titán

Persze, de a frissítés keresése megmondja, hogy elérhető vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88836) #86564352 válasza #30786816 (#88812) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kódolni lehet az új gépeken is, elég arra. Újságírás is profi munka, arra is jó. Labor eredményt elemezni. De akinek kell a több port és RAM, akinek a spéci programját még nem írták az újra, az még nem biztos rohan az újért. Így értettem a pro felhasználást.

(#88837) V.Stryker válasza blakey (#88832) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Teljes ujratelepítést akarok pendriveról. 2015 Early Air-re gondolom még érdemes feltenni. (?)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#88838) blakey válasza V.Stryker (#88837) üzenetére


blakey
titán

Az rendben van, letölti az Applications mappába és onnan már kiírhatod a pendrive-ot, én is így csinálom, de várok vele néhány hónapot. Most lehet, hogy karácsony előtt teszem fel ha minden rendben van vele de semmiképp sem ma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88839) sprX válasza blakey (#88838) üzenetére


sprX
tag

Ennyi tolás-vonás után, ha még így is bughalmaz lesz, akkor az nagyon nagy szégyen ... :))

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#88840) wm2 válasza emvy (#88829) üzenetére


wm2
őstag

Ezt is érdemes szemelőtt tartani: “Geekbench 5 is a cross plattform benchmark that heavily uses the systems memory. A fast memory will push the result a lot.”

Ozora <3

(#88841) blakey válasza sprX (#88839) üzenetére


blakey
titán

Én még nem láttam olyan szoftvert ami a megjelenérkor tökéletesen hibátlan volt. Nem kell Apple-nek vagy más gyártónak lenni, hogy előjjjenek olyan hibák amik a hosszú tesztelés során egy kisebb közösségnél nem jött elő. Elkerülhetetlen, hgy ne legyen, tapasztalat. Semmilyen szoftvert nem telepítek a megjelenés napján de még az első hónapban sem, főleg, hogy pl. nálam az iMac munkaeszköz, elengedhetetlen a szinte hibátlan működés, ezért maradt ki a High Sierra és a Catalina is törlésre került. Szóval most Mojave-n várom, hogy végre legalább ilyen vagy jobb legyen az új OS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88843) Syl válasza bmakszim (#88834) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam, nem marketing bs-t akarok olvasni, hanem hétköznapi emberek valós felhasználási tapasztalatait.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88844) wm2 válasza Syl (#88843) üzenetére


wm2
őstag

Akik az AppStore kínálatra lesznek utalva. Szegények. Meg Rosettazhatnak. Nagy élmény lesz.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#88845) mobal


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#88846) Lall válasza wm2 (#88844) üzenetére


Lall
veterán

Nekem nem teljesen világos. Az új ARM procis gépekre az iOS Appstore-ból érjük el az appokat? Vagy portolják az összeset? Mert pl. egy Photoshop vonatkozásában az egy kalap ... az asztalihoz képest.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88847) emvy válasza Lall (#88846) üzenetére


emvy
nagyúr

Adobe CS meg nincs. Majd lesz, de meg nincs portolva.

while (!sleep) sheep++;

(#88848) Syl válasza wm2 (#88844) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, ezt is felvetettem itt már régebben. Ez a mostani váltás ideális lenne az Apple-nek, hogy megszüntesse a szabad telepítgetést és mindenkit a karámba, izé, az AppStore-ba kényszerítsen. Persze erről nem beszéltek a Keynote-on, de félek ez a dolog is része lesz az új rendszernek. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88849) Lall válasza emvy (#88847) üzenetére


Lall
veterán

Saját szoftverek pl. Final Cut?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88850) emvy válasza Lall (#88849) üzenetére


emvy
nagyúr

Azok vannak.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.