Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) eladogeppc válasza galaxys80 (#64949) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szar lesz, mert a W10 sok dolgot már jobban kezel.
Viszont itt ami nagyon állat, az az egér kezelés ! :R
Ja és 0 nem fizetős app van szinte. :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64952) wm2 válasza eladogeppc (#64951) üzenetére


wm2
őstag

Az App Store fizetős programjai közt is rengeteg a semmilyen, lehúzós app. Az Apple politikája miatt egyre több fejlesztő hagyja ott. A GitHub-en kell keresgélni. Innen rengeteg fasza ingyenest szedtem már össze. Többek közt az IINA-t is itt találtam meg, ami azóta sláger lejátszó lett. :)

Ozora <3

(#64953) SharpSA válasza wm2 (#64952) üzenetére


SharpSA
veterán

GitHub? Annak mi a pontos helye és hogy lehet ott keresni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64954) galaxys80 válasza eladogeppc (#64951) üzenetére


galaxys80
veterán

Win7-ről váltok. :)
Az általam használt appok mindegyike ingyenes eddig amit néztem. :)

(#64955) FIREBLADE78 válasza SharpSA (#64953) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Gondolom regelni kell először.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64956) Syl válasza galaxys80 (#64954) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak egy példa: Ha egérrel is használod a rendszert és Windowson megszoktad a back/forward gombokat, akkor itt készülhetsz a fizetésre. Mert a rendszer alapból ezt nem támogatja, külső program kell hozzá. Nem drága, de na... Az ilyen alap funkciók pótlása is pénzes.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64957) 30z.Samu válasza Syl (#64956) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én világèletemben egeret használtam még laptopon is. Viszont a Trackpad-el való vezérlés annyira megtetszett hogy lassan az egérrel vagyok suta. Egyszer se dugtam a Mac-re az egeret, amióta megvan.

Sic Parvis Magna

(#64958) galaxys80 válasza Syl (#64956) üzenetére


galaxys80
veterán

Az én egeremen nincsenek ilyen gombok. :)
Az az igazság, hogy én win-en is alapdolgokat használok csak. Billentyűkombinációkat is csak szökőévente használtam. :)

(#64959) Syl válasza 30z.Samu (#64957) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha csak netezgetek meg olvasgatok a mac-en, akkor nekem sem kell egér. De munkámhoz elengedhetetlen.

Persze hozhatok másik példát is a hiányzó alapfunkció fizetős pótlására. Gondolom arra is az lesz a sablon válasz, hogy "nekem erre nincs szükségem".... Apple tulajoknál megszokott.

(#64958) galaxys80

Kb 20 éve, az első IntelliMouse-om óta használok ilyen "extra gombokkal" ellátott egeret és az már komoly beidegződés. Ahogy a munkámhoz szükséges billentyűkombinációk is (kb 14 éve Adobe InDesign-ban!)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64960) galaxys80 válasza Syl (#64959) üzenetére


galaxys80
veterán

Elhiszem. Számomra most talán előny lesz, hogy én csak alap felhasználó vagyok win-en is. :)

(#64961) vasi89

Pedig nekem nincs. :D Most is exfat-ra vannak formázva a pendrive-aim és a külső vinyóm.
De, ha jól tudom van ingyenes megoldás is rá.[link]

[ Szerkesztve ]

(#64961) vasi89 válasza Syl (#64959) üzenetére


vasi89
addikt

az ntfs kezelésért is fizetni kell, arra nehéz rámondani hogy nincs rá szükségem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64962) Jorus válasza eladogeppc (#64942) üzenetére


Jorus
nagyúr

"Csekkoltam most én is, több mint 3 napig volt alvó módban, 3%-ot merült ezalatt (power nap nem aktív)."

Mondjuk nem MBA, hanem MBP, ha nem releváns, tekintsd tárgytalannak.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64963) tuzpenge válasza vasi89 (#64961) üzenetére


tuzpenge
őstag

nem akarok minden áron vitát indítani de a mounty ingyenes és teszi a dolgát rendesen.

ˣ

(#64964) twinee1337 válasza galaxys80 (#64960) üzenetére


twinee1337
tag

Mounty for NTFS. Én most próbáltam ki a napokba és tényleg működik. Már majdnem megvettem a Paragont :)

(#64965) Head88 válasza vasi89 (#64961) üzenetére


Head88
addikt

Még szerencse, hogy a paragonnál lehet venni olyan bundle csomagot ami örök verziófrissítéssel van és bőven többet nyújt mint a sima NTFS for mac
[link]

[ Szerkesztve ]

(#64966) megema válasza twinee1337 (#64964) üzenetére


megema
őstag

Majd rájössz, hogy nem olyan jó a Mounty. Csomóan panaszkodnak adatvesztésre. Nekem csak annyi bajom volt vele, hogy nem volt hajlandó írhatóan felcsatolni egy pendriveot valami miatt. Win VM alatt meg gond nélkül ment. Nagyon ritkán kell NTFS-t írnom, de akkor menjen megbízhatóan. Szóval nálam elásta magát, inkább VM alatt írok NTFS-re. Ha kellene, inkább a Paragon...

(#64967) 30z.Samu válasza Syl (#64959) üzenetére


30z.Samu
félisten

Biztos lesz olyan dolog a jövőben, amiért zsebbe kell nyúljak. Olyan régen még nincs meg a Mac, hogy ezt ki kitapasztaljam. És persze mindenki másképp használja az eszközeit, mások az igényei. :) Nekem még nem hiányzik az egér, de fél évvel később lehet hogy úgy hozza az élet, hogy kelleni fog. :)

Sic Parvis Magna

(#64968) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ami engem még érdekelne, az egy külső másodlagos hangkártya.
Valami egyszerű kellene DJ progihoz kontrollnak.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64969) SharpSA válasza Syl (#64956) üzenetére


SharpSA
veterán

És ezt például mivel lehet megoldani?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64970) Syl válasza SharpSA (#64969) üzenetére


Syl
nagyúr

BetterTouchTool

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64971) Tigerclaw válasza SharpSA (#64948) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg igen, kivéve ha töltőn van és be van kapcsolva a power nap. (szvsz)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64972) Tigerclaw válasza eladogeppc (#64951) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lassan 6 éve Air-em van és mai napig imádom. Igazi PERSONAL computer. Most kap egy új akkut meg egy takarítást, pasztázást (a 6 év alatt sosem szedtem szét!) és remélem még sokáig szolgál. Őszintén szólva eladhatnám hogy megtoldva vegyek egy újat, de már hozzám nőtt és láthatóan jó szériát fogtam ki. Másik Air lehetne az utódja, bár kicsit keveslem, hogy 6 év alatt hova fejlődött. Talán idén jobban frissítik, vagy utódot kap...vagy megszűntetik.

Nálam 128-as SSD-n fut, de azóta már kapott egy 128GB-os SD kártyát és egy 128GB-os mikro méretű pendrive-ot, amik nem zavaróak. Az SD kártya kb. 2mm-t lóg ki, a pendrive meg kb. 6-ot. Persze ma már bővíthetném nagyobbra is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64973) #92063744 válasza twinee1337 (#64964) üzenetére


#92063744
törölt tag

Köszi a tippet!

Hogy a fene vinné el őket... valamiért nem szűrte ki a reklámot az oldalukon az AdGuard, és majdnem egy MacKeeper jött le, mert az volt a "Download" gomb kanbetűkkel, keretben... a Mounty pedig egy "click here" szövegre kattintás után jön le... cseles. :((( Pedig mindig figyelek, de ezt most majdnem.. megszívtam. :B

(#64974) bmakszim válasza SharpSA (#64948) üzenetére


bmakszim
senior tag

Elvileg csak a memória marad áram alatt. De a CPU biztos nem, így programok se futnak. Hacsak nincs bekapcsolva a power nap.

(#64975) wm2 válasza SharpSA (#64953) üzenetére


wm2
őstag

Awesome Mac

Ozora <3

(#64976) SharpSA válasza bmakszim (#64974) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam az Air-en a Beállítások - Energiatakarékosság alatt a Power Nap-ot csak tápegység használata esetén lehet engedélyezni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64977) SharpSA válasza wm2 (#64975) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64978) SharpSA


SharpSA
veterán

A Safariban nálatok is lapfület vált az x és c billentyűk lenyomására? Hol lehet ezt kikapcsolni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64979) 30z.Samu válasza SharpSA (#64978) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csinál ilyet? Fel se tűnt eddig... :B :D

Sic Parvis Magna

(#64980) r3dsnake válasza SharpSA (#64978) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam nem.

(#64981) Ragnar95 válasza SharpSA (#64953) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Google első találat :U
Van kereső funkció az oldalon, de lévén hogy a GitHub nem egy alkalmazásbolt, nem direktbe ott érdemes szerintem appokat keresgélni. Van egy csomó gyűjtőoldal, ahol open-source appokat találsz, illetve vannak GitHubon repok, amik csak azért jöttek létre, hogy hasznos programok gyűjtőhelyei legyenek, ilyen például az awesome mac is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#64982) SharpSA válasza Ragnar95 (#64981) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó vicc volt... A weboldalt gondoltam, hogy .com, a továbbiakra kérdeztem...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64983) SharpSA válasza r3dsnake (#64980) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor mi a fene lehet nálam bekapcsolva?
Megvan: Tab Options bővítmény

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64984) SharpSA válasza Syl (#64956) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyébként ez így nem egészen igaz: nekem a Logitech M720 Triathlon-nal működik a Safariban is és a Finderben is az előre és a vissza gomb is, meg a jobbra-balra görgetés és az asztalok közötti váltás is (mindegyik gombot lehet másra is állítani). Persze telepítve van a saját szoftvere.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64985) wm2 válasza Ragnar95 (#64981) üzenetére


wm2
őstag

haha ez vicces! lopom :)

Ozora <3

(#64986) Syl válasza SharpSA (#64984) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha figyelmesen elolvasod, azt írtam, hogy a rendszer ezt alapból nem támogatja. Külső szoftver kell hozzá.(Egyes egértípusokhoz jár ilyen, a többihez meg ott a fizetős program)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64987) SharpSA válasza Syl (#64986) üzenetére


SharpSA
veterán

Igaz, sokadjára már nem olvastam végig amit írtál...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64988) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy kérdésem rögtön lenne is.:)

Összekötöttem a monitorral az Air-t. Szépen meg is jelent a kép. Viszont a dock van, hogy nem akar megjelenni. Tegnap éppen működött, ha alulra kattintottam, ma meg már nem.
Ha bekapcsolom a képernyő tülrözését, akkor természetesen minden látszik. Mi a megoldás?

Illetve nekem valahogy életlennek tűnik kissé a kép. Ez normális?

(#64989) Tigerclaw válasza galaxys80 (#64988) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Néha a dock csak másodszorra jelenik meg. Tehát lehúzod az egeret és nem jön fel, akkor húzd tovább le, vagy még egyszer. A homályosság esetén szerintem nincs natív felbontáson a monitor. Talán az Air kijelzőjének felbontásán van. A display menüben szerintem meg tudod nézni. Én DP-HDMI átalakítóval használtam és mindig jó volt. Korábban a sleep-ből való visszajövéssel volt probléma külső kijelző esetén évekig, de nem tudom hogy az megoldódott-e.

Btw. azt tudja valaki hogy a Mac OS támogatja-e a 21:9 -es képarányt?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64990) r4z válasza galaxys80 (#64988) üzenetére


r4z
nagyúr

Azon a kepernyon, ahol fel akarod hozni a dockot, huzd az egeret a dock helyere, es huzd tul a kijelzon. Fel fog ugrani.

A homalyossag egyik oka lehet az alacsony PPI.

Tigerclaw: 21:9-et termeszetesen tamogat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64991) galaxys80 válasza Tigerclaw (#64989) üzenetére


galaxys80
veterán

r4z

Köszönöm így már működik.
Azt hol tudom pontosan beállítani, hogy ne az air felbontásán legyen?

(#64992) mandin válasza galaxys80 (#64991) üzenetére


mandin
senior tag

Nekem 24 colos monitoron fullhd-n se olyan szép a 90ppi miatt, mintha más lenne a rajzolata, mint Windowson és ugyanaz a kép csúnyább Mac-en.

(#64993) r4z válasza galaxys80 (#64991) üzenetére


r4z
nagyúr

Rendszerbeallitasok/kijelzo, a monitoron is meg fog jelenni a sajat ablaka, ott allitsd at. Lehet, hogy a skalazott menupontra az alt nyomvatartasaval kell kattintani, hogy behozza az opciokat.

htibike: 110 PPI a macOS szamara idealis keppontsuruseg, bar manapsag mar csak Retina kijelzon mutat jol a rendszer a San Francisco betutipus miatt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64994) SharpSA válasza Tigerclaw (#64989) üzenetére


SharpSA
veterán

Én 21:9-es monitorral használom, a SwitchResX segítségével be tudtam állítani 2560x1080 felbontást 50Hz-en. Így működik. A monitor egyébként 144 Hz-es, de ezt nem tudja az Air.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64995) wm2 válasza galaxys80 (#64988) üzenetére


wm2
őstag

engem nagyon idegesített, hogy a dockot mindig kipakolta secondaryra ha tükröztem

Ozora <3

(#64996) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Gondolkodok egy vezeték nélküli egéren, amit tudok használni az Air-hez és a Win10hez is. Néztem MagicMouse2-t ami nagyon tetszik formára, meg hogy nincs vevőegysége, így nem esek el egy USB porttól, de nem tudom, hogy WIN-el kompatibilis-e. Tudnátok ajánlani nekem esetleg más alternatívákat? :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#64997) tboldi válasza toth_janika (#64996) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én Logitech MX Master 2S-t vennék, ha egérre lenne szükségem.

(#64998) SharpSA


SharpSA
veterán

Jelentem megtörtént a MacBook Air-em tárhelybővítése. Az ipontól rendeltem egy TRANSCEND 480GB JetDrive 825 M.2 PCIe TS480GJDM825 SSD-t, amit ma meg is kaptam. SuperDruper! segítségével végrehajtottam egy másolást az eszközre, majd megcseréltem a tartalmát a gépben levővel. Hiba nélkül indult a rendszer, így most a kb 30 helyett 376,6 GB szabad tárhelyem van és a külső meghajtónak ott van a gépben levő 128-as, de azt nem fogom letörölni, megmarad azonnal használható meghajtónak. :)
Még egyébként tunderbolt 2 - usb átalakítót lesz érdemes valahonnan beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64999) TBMC válasza ArrayOfLilly (#64932) üzenetére


TBMC
addikt

be van, minden :/

pont ez a vicc, hogy bnőm készülékeiről látom a családban lévő összeset pl.
DE az én készülékeimről csak bnőmét látom, a család többi tagjait NEM. maga az eszköz megjelenik, írja, hogy online,csak hisztizik, hogy a tartózkodási hely nincs megosztva..

DE ha nem lenne megosztva, akkor bnőm készülékeiről sem kellene látnunk a család többi tagjait, nem? :U :F

markbellus.hu 

(#65000) 30z.Samu válasza SharpSA (#64998) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gratula. :)

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.