Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Head88 válasza tboldi (#65949) üzenetére


Head88
addikt

:B

(#65952) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Következővel küzdök éppen. Hozott egy ismerős egy MacBook Pro-t, ilyen 6-7 éves darabot. Upgradelve van 250GB SSD+1TB HDD konfigra, Az SSD-n volt egy Sierra, a HDD-n semmi. A fazon, akié a gép, valamit összekutyult, mert az lett a sztori vége, hogy a rendszer nem indult el.

Elindítottam target disk mode-ban, rádugva az én gépemet egy thunderbolt kábellel. Nekiálltam azt a három mappát amiben az emberke cuccai voltak átmásolni a HDD-re, hogy majd újra rakom az SSD-n a rendszert. A másolás közben egyszer csak valami hiba állt fent, onnantól kezdve nem sikerült hozzáférni se a HDD-n se az SSD-n lévő kötethez, gyakrolatilag szürkének látszott az én gépem lemezkezelőjében, és ha direktben a gépen elindítottam a recovery-t akkor az ottani lemezkezelőben is, és nem is látszott a valós particiónév.

Most fogtam, leformáztam a HDD-t és arra települ újra a rendszer, de jó lenne hozzáférni az SSD-n lévő adatokhoz. Valakinek valami tippe?

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#65953) vasi89 válasza smallmer (#65948) üzenetére


vasi89
addikt

ahogy látom azért elég felkészült vagy :DDD valóban, én sem szeretem de az asztal pont annyira van az ágytól h nem hallom. Az ágy mellett nem tudtam elviselni én sem.

(#65954) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!

Lehet láma kérdés, de azt tudom nézni valahol, hogy mennyi volt a tényleges használat a gépen? Mint a Iphone-nál pl.

(#65955) Peetey91 válasza Thewent12 (#65954) üzenetére


Peetey91
senior tag

A legutóbbi bekapcsolás óta eltelt időre gondolsz? Ha igen, akkor írd be a Terminalba, hogy Uptime.

(#65956) Ragnar95 válasza Thewent12 (#65954) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyárilag nincs ilyenre lehetőség. Keress rá a topikban, felmerült már jópárszor a kérdés, emlékeim szerint az volt mindig a konklúzió, hogy nincs 3rd party app se ami tudná ezt megfelelően.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#65957) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
A Mail beragadt tegnap a gépen. Nem tudom megnyitni, a kis pötty ott van végig az ikon alatt, és bezárni sem tudom. Így ujraindítani és kikapcsolni sem engedi a gépet.
Hogy tudnam bezárni?

(#65958) 30z.Samu válasza Mattb (#65957) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hosszan power gomb nyomása. :D Bár nem tudom, hogy ez működik-e Mac-en, szerencsére nem kellett ezen gondolkodnom eddig.

Sic Parvis Magna

(#65959) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#65958) üzenetére


30z.Samu
félisten

De van még pár módszer. :) Nem mai cikk, de gondolom még működnek HS alatt is.

Sic Parvis Magna

(#65960) Mattb válasza 30z.Samu (#65959) üzenetére


Mattb
senior tag

De reggel van még

Köszönöm.

(#65961) Head88 válasza Mattb (#65957) üzenetére


Head88
addikt

Katt az alma ilonra a menubar-on, válaszd ki a kilépésre kényszerítés-t. A listából kiválasztod a mail.app-ot és voilà.

[ Szerkesztve ]

(#65962) redbiro


redbiro
őstag

az utolsó update óta folyamatosan teker a spotlight:

50-97% között pörgeti a procit, a gép merül mint a tengeralattjáró.

macbook air, late 2015.
esetleg valami ötlet?

it never gets easier, you just go faster

(#65963) Head88 válasza redbiro (#65962) üzenetére


Head88
addikt

SMC reset?

Szerk: Ha jól látom akkor a spotlight újra indexeli a lemezedet. Nézd át ezt.

[ Szerkesztve ]

(#65964) redbiro válasza Head88 (#65963) üzenetére


redbiro
őstag

köszi, most beraktam privacybe az egész lemezt, hogy leálljon, mert nincs nálam töltő. :)
éjszakára bekapcsolva hagyom hátha végigfut az indexelés.

it never gets easier, you just go faster

(#65965) Thewent12 válasza Ragnar95 (#65956) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Értem, én sem találtam ilyet sajnos. Köszi mindenkinek!

Most már 5 napja van nálam a sima 2017-es Pro. Nem bántam meg a váltást az Air-ről. A kijelzője nagyon bejön ennek a gépnek, és nekem a billentyűzet is tetszik. Sikerült jó áron beszereznem, laptopszalon-tól 430-ért. Vettem hozzá egy ilyen átalakítót: [link]
Komoly dolgokat nem tervezek a géppel csinálni, max kis videóvágás lesz szerintem. a Touch Bar-os változat is nagyon tetszett, de annyi ráfizetést nem ért meg nekem. A hangszórok brutál jól szólnak, meg is lepődtem amikor először meghallottam. Az aksi nem bírja úgy mint, az Air, de ebből a szempontból is megvagyok elégedve a géppel. Külön pozitívum számomra, hogy powerbank-ról is tudom majd tölteni. Most rendeltem egy ilyen kábelt hozzá:[link]
Összegezve tényleg brutál jó kis gép lett, és egyelőre nagyon tetszik, remélem jövőben is így marad :D

És mégegyszer köszi tboldi a bíztatást a váltásra! :D

(#65966) tboldi válasza Thewent12 (#65965) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még mindig nem biztattalak, csak 1x megemlítettem, de szívesen! :DDD

(#65967) Lazika válasza Thewent12 (#65965) üzenetére


Lazika
senior tag

+1 Nekem is ilyen gépem van, és imádom. Kijelző, billentyűzet, hangszórok nagyon brutálisak. A 2015-ös pro után elég nagy külömbség van. Sokkal jobb szerintem ezen gépelni, mint azon. És elég vékonyra megcsinálták.

(#65968) Thewent12 válasza tboldi (#65966) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Az pont elég volt :DD

(#65969) FIREBLADE78 válasza Thewent12 (#65965) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi az a sima pro? 15-ös?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65970) tboldi válasza FIREBLADE78 (#65969) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#65971) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#65969) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lévén hogy csak a 13-asból van TB nélküli modell, így elég nagy eséllyel a legolcsóbb, TB nélküli 13"-os modellre gondolt a kolléga. Ráadásul a 430-as ár enyhén kedvező lenne a 15"-os gépért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#65972) Dhampir válasza Thewent12 (#65965) üzenetére


Dhampir
félisten

A géped 15-ös vagy 13-as?

(#65973) lmno válasza Dhampir (#65972) üzenetére


lmno
őstag

"a Touch Bar-os változat is nagyon tetszett, de annyi ráfizetést nem ért meg nekem"
Tehát 13-as

(#65974) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#65971) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jólvanna

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65975) Dhampir válasza lmno (#65973) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt vágtam, ám nem tudtam, hogy TB nélküli változat csak 13-ban létezik. :)

(#65976) Head88 válasza FIREBLADE78 (#65969) üzenetére


Head88
addikt

Nem touchbaros. Ja hogy 15"... Akkor a legolcsóbb modell.

[ Szerkesztve ]

(#65977) zoli62


zoli62
addikt

A Telekom által forgalmazott Huawei E3372 stick [link] működik High Sierra-n?

(#65978) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata 15"-os retina MBP aku cserével? Valóban"házilag" is kicserélhető, vagy érdemesebb szervízre bízni? Úgy tudom, hogy a hivatalos aku csere folyamat szerint top case-t kell cserélni, ami gondolom, hogy nem olcsó mulatság.

Introducing The MacBook Pro Retina Battery Fix Kit

Replacing Battery for Macbook Pro 15" Late 2013 (iFixit Kit)

[ Szerkesztve ]

(#65979) domerator válasza zoli62 (#65977) üzenetére


domerator
veterán

Tokeletesen.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65980) xors válasza dni (#65978) üzenetére


xors
senior tag

Én tuti szervizre bíznám, mivel ragasztva van az akku, és azt kiszedni nem egyszerű. Főleg, hogy nem árt hozzá valami oldószer is.

(#65981) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Egy 2017-ben vásárolt MBA laptopra fel lehet rakni a High Sierra-t úgy hogy nem a régi rendszert fissítem, hanem "úgymond szűz" telepítésként, pl usb-ről??

Egyszer már frissítésként felraktam, de sajnos nagyon nem jött be, viszont több oldalon is olvastam, hogy teljesen üres gépre telepítve jobb lehet. :F Jelenleg egy kedves ismerősöm visszarakta az El Capitan-t, igaz én már a sima Sierra-val vettem.

Jelenleg az El Capitan-nal nincs gondon, de gondolom megérne még egy próbát a High Sierra egy teljesen tiszta telepítéssel, vagy nektek mik a tapasztalataitok??????

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#65982) dni válasza xors (#65980) üzenetére


dni
őstag

iFixit kitben benne van a ragasztó oldószere is, az összes szükséges szerszámmal. kb fele annyiból meg lehet úszni saját kivitelezésben, ha minden jól megy.

(#65983) Head88 válasza dni (#65982) üzenetére


Head88
addikt

Az igaz, de az ifixit csomagban nem gyári apple akku van. Az utángyártottak mind jóval gyengébb minőségűek.
Szervizt javaslom mindenképp.

(#65984) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Utóbbi két napban elkezd hangot adni a venti. Eddig ilyen nem nagyon volt. Múltkor egy 1080p film lejátszása közben. Most egy sima safari alatt is 3 oldallal 😁 Ki kellene takarítani? 3 év alatt soha sem volt szétszedve.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65985) Head88 válasza FIREBLADE78 (#65984) üzenetére


Head88
addikt

Akkor itt az ideje. az ajánlás szerint max 2évente takarítás és új paszta a cpu-gpu-ra. Nem érdemes ezen spórolni. Pl: nemrég hozzám került javításra egy 7éves Air ami soha nem volt takarítva pasztázva. Ezek miatt BGA hibás lett a beforrasztott ram. Szóval ram chipek leszed, board óntalanít és ultrahandos mosás, újragolyózás és visszaforraszt. Az ilyesmi költségesebb mutatnvány mint 2évente kifizetni 5-10ezret egy takarításért.

[ Szerkesztve ]

(#65986) WiZARD


WiZARD
addikt

Ha ~3 éves 12" Macbook azt írja hogy "service battery" arra van bármi megoldás, akku cserén kívül?
275 ciklus van benne, jól bírja, látszólag jól működik (nem kapcsol ki, normálisan változik a %-ban kijelzett töltöttség, nincsenek váratlan ugrások), coconut battery szerint 75% kapacitása még megvan.

SMC reset megvolt, újra kalibrálás is megvolt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#65987) Head88 válasza WiZARD (#65986) üzenetére


Head88
addikt

Sajnos nincs rá megoldás.(smc reset magát a jelzést tűnteti csak el ha az nem releváns) Egy 3 éves gépre a 75% elég gyenge. (feltételezem kifogtál egy gyengébb szériát, pl: nekem volt egy régi 1100 töltési ciklusos gépem ami 68% volt a coconut szerint)
A 275 ciklus átlagos használat, (kb 4naponta meríted) azzal nincs gond.

Az akku cseréjét egyelőre nem javaslom, hiszen ezeknek 1000 ciklust is el kell tudni viselni.

[ Szerkesztve ]

(#65988) WiZARD válasza Head88 (#65987) üzenetére


WiZARD
addikt

A hibaüzenettel együtt járhat bármi féle korlátozás, teljesítményváltozás?
Sok a panasz rá mostanában, hogy lassú. Ha be volt csukva, akkor kinyitás után nagyon lassan csatlakozik vissza a wifire, állítólag régen gyorsabb volt (és ez csak akkor ilyen, ha akkuról van használva, ha be van dugva, akkor oké).

(Asszonyé, isten ments, hogy én ilyen almás vackot vegyek)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#65989) Head88 válasza WiZARD (#65988) üzenetére


Head88
addikt

Nem tudok róla, hogy ez korlátozásokkal járna. 1 éve használom én is a saját 15" Pro-mat ezzel a hibaüzenettel (324 ciklus 67% 6 éves gép, közel 2éve van nálam) és nem érezhető lassulás.

Szerintem ott az a gond, hogy öregszik a rendszer. Ráférne egy clean install.

[ Szerkesztve ]

(#65990) 30z.Samu válasza szmayer1 (#65981) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez a link hasznodra lehet. :)

Sic Parvis Magna

(#65991) dabgergo


dabgergo
őstag

Kijelzőcserével van valakinek tapasztalata?

Szerintem a billentyűzet hagyott egy-két nagyon apró fekete pöttyöt a kijelzőn amit sehogy sem tudok letakarítani, szinte olyan mintha dead pixelek lennének, de tutira nem az mert valahogy ki lehet tapintani őket, nagyon fura, normális távolságról alig látszik, de közelebbről és fehér háttérrel egyértelműen.

Az tuti h nem én okoztam mert sosem nyúltam kb hozzá és nem volt beütve sem, tehát valahogy a billentyűzet okozhatta, nem tudok másra gondolni.
Gari már lejárt (rMBP 15" 2015).

Szeritetek van esély h ingyen cserélik? Hogy működik ez?

(#65992) WiZARD válasza Head88 (#65989) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx, akkor majd megpróbálom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#65993) FIREBLADE78 válasza Head88 (#65985) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Itt Szegeden 5-10 ezerért senki sem csinálja ezt.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65994) Head88 válasza FIREBLADE78 (#65993) üzenetére


Head88
addikt

Ha Baján jársz, szólj és megcsinálom neked 5ért.

(#65995) Head88 válasza dabgergo (#65991) üzenetére


Head88
addikt

Ezt hívják staingate hibának, a retina kijelzős gépekre jellemző. Szép lassan lehámlik a tükröződésgátló réteg a kijelződről.
Gyártás minőség hiba. Ingyen cserélik a gép vásárlásától számított 4 évig. Feltétel, hogy hivatalos APR-be vidd.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65996) dni válasza Head88 (#65983) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm, ha aktuális lesz, akkor mindenképpen a szervizt választjuk, amúgy sem szeretnénk a spórolás miatt hazavágni a gépet.
Mennyire gyakori hiba az aksik púposodása, mennyire kell tartani tőle? Ha felpúposodott, akkor lehetőség szerint minél előbb cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

(#65997) vasi89 válasza Head88 (#65995) üzenetére


vasi89
addikt

elvileg nem megoldott probléma most sem, szóval ha már cserélték és a cserélt kijelzőről is elkezd leválni akkor mi a helyzet? :)) Én is cseréltettem, kapott is 1 kijelző fóliát de gyári hibás kijelzőt cserélnek ugyanúgy gyári hibásra? :F :U

(#65998) dabgergo válasza Head88 (#65995) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi nagyon az infót!
Nekem csak egy-két pötty van, tehát elég más mint a képen, de akkor azért bevizsgáltatom!
Köszi!

Amúgy az segített volna ezen ha a kijelző és a bill közé összecsukáskor mindig beraktam volna azt a gyári vékony cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#65999) TigerCat válasza dni (#65996) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Cseréltesd. Szétnyom mindent és billeg a gép is tőle...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#66000) r4z válasza dni (#65996) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt nagyon gyorsan csereltesd ki

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.