Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) r4z válasza FIREBLADE78 (#65291) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem lehet, hogy valamilyen altalad telepitett program zavar be?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65302) Smiley válasza vasi89 (#65297) üzenetére


Smiley
őstag

A powerpc-s es a korai intel idoszakban meg free volt, aztan fizetosse tettek.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#65303) V.Stryker válasza eladogeppc (#65262) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én, de esetenként 15-20 percet max. Mit lehet azon 4-5 órát nyomni? Egy idő után napi egyszeri 15 perc ráfordítással meg az egész. :DDD

Viszont Air-en valaki nyomja a Diablo 3-at? fel akarjam tenni? :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65304) FIREBLADE78 válasza r4z (#65301) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

smartpss (kamerát nézem vele),chrome,utorrent,weather,memory clean 2 ,battery health, isms(camera),forklift
Ennyi az összes program.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65305) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok. Filmnézésre, zenehallgatásra, netezésre, irodai munkára és tanuláshoz használnám. Ezekre a célokra a MacBook Air 2017 vagy a sima MacBook Pro 2017 lenne alkalmasabb? Az IPhone-os Apple Id-t használhatom hozzá vagy újat készítsek?

(#65306) tboldi válasza timelord1987 (#65305) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erre az Air is alkalmas bőven, de ha meglátod egymás mellett a kettőt, biztosan a Pro fog kelleni a retina kijelző miatt, feltéve, hogy a hagyományosabb portok hiánya nem zavar.

Apple ID-ból nem kell új, sőt, az iPhone-nal való összhanghoz muszáj is ugyanazt használni.

(#65307) timelord1987 válasza tboldi (#65306) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!
Köszönöm szépen!
A 2018-as modellek ősszel jönnek vagy most tavasszal? Ezek mennyire lesznek jobbak a 2017-es modellektől?

(#65308) r3dsnake válasza timelord1987 (#65307) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezeknek a kérdéseknek nem sok értelme van, mivel senki sem tudja, amíg be nem jelentik.

(#65309) tboldi válasza timelord1987 (#65307) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bármikor jöhetnek, de a tavaszt már kizárnám, tegnapelőtt volt event, és csak egy frissített iPad jött. Hogy milyenek lesznek, arról is csak találgatások vannak (pl. hogy az Air jobb kijelzőt kap), semmi konkrétumot nem tudni.

Ha megfelel valamelyik a jelenlegiek közül, szerintem vedd meg nyugodtan, nem érdemes arra várni, hogy hátha jön valami. :)

[ Szerkesztve ]

(#65310) timelord1987 válasza tboldi (#65309) üzenetére


timelord1987
őstag

Rendben, köszönöm szépen!

(#65311) Tigerclaw válasza FIREBLADE78 (#65293) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem valami USB HUB-on vagy hasonlón keresztűl használod a perifériákat? Ha külső bill és egér is elmegy egyszerre az valami USB probléma. Érintkezési vagy HUB...vagy az USB vezérlő nem ok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65312) Tigerclaw válasza 30z.Samu (#65295) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem hosszú hónapokig nincs újraindítva. Nincs rá szükség így nem erőltetem a dolgot. Sőt mióta megvettem 2012 nyarán, azóta újra sem telepítettem. Minden éveben megy rá az OS frissítés és annyi.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65313) WolfiMusic válasza Head88 (#65261) üzenetére


WolfiMusic
csendes tag

Azt hittem megúszhatom 10000 alatt, de így inkább eladom a meghajtót szerintem. Ennek ellenére köszönöm válaszod és javaslatod. :)

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#65314) FIREBLADE78 válasza Tigerclaw (#65311) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nincs semmilyen külső dolgom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#65315) r4z válasza WolfiMusic (#65313) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerintem inkabb tartsd meg. Eladasnal jol jon, ha vissza tudod pattintani bele a gyarit.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65316) Head88 válasza r4z (#65315) üzenetére


Head88
addikt

+1

Különben sem vesz senki 128GB ssd-t Macbookba. Mindenki csak nagyobbra bővítené.

(#65317) tboldi


tboldi
nagyúr

Tölthető a 10.13.4!

(#65318) proger82


proger82
csendes tag

Hello
Tud e valaki nekem arra mondani valamit
a jelenlegi Macbook Pro 2017 i7 3,5ghz 2017 touhcbaros csucsmodell, CTO minden benne van ami lehet.
Ha csak alap dolgokra hasznalom
Net , Bongeszes, Youtube, Excel ,World tenyleg telessen alap semmi komoly dologra
A ventorja fog e porogni , fel melegszik e annyira hogy eliduljon vagy csendbe marad ha csak ilyen dolgokkal terhellem
esetleg bongeszobe 10-20 fullel ?!
Tudom h erre a celra teljessen felesleges az egesz! De ha akarok venni most egyet akkor abbol a legjobbat es hosszu tavra!
Nem vagyok kibekulve a ventilator zajokkal akarm milyen halk is :) :( mar 5 eve csak passziv huteses laptopokkal meg asztali gepekkel dolgozom!

Koszi elore is a segitseget aki tud infot nyujtani!

(#65319) V.Stryker válasza tboldi (#65317) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sőt, a 10.12.6 -hoz is jött egy 1Gb-os biztonsági frissítés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65320) Tigerclaw válasza proger82 (#65318) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem egy régi MBA-m van, 2012-es. Nagyjából azokra használom, amit írtál és ilyen feladatoknál teljesen csendes marad. Egyébként mindig megy a ventillátor csak nem hallani, pedig elég jó a fülem...ja és 6 év alatt nem kevés port is összeszedhetett már. Az alap 2000-es fordulaton nem hallani semmit.

Sajnos MBP-vel nincs ilyen tapasztalatom. Elvileg nem kellene hogy ezek a feladatok megizzasszák, főleg hogy szinte minden video-t ma már hardverből gyorsít, de ha kiemelten fontos a csendesség, ott van a 12-es Macbook, amiben garantáltan nincs ventillátor. Cserébe viszont tényleg csak azokra alkalmas, amit leírtál.

Én mondjuk kifejezetten azt ajánlanám, hogy várd meg az idei frissítéseket, ami szvsz 3 hónap múlva esedékes a WWDC idején, mert a teljes Macbook széria (MB, MBP, MBA) hardveresen elavult. A Macrumors kifejezetten azt ajánlja, hogy Macbook Pro-t ne vegyen senki. Mind a CPU-t, a memóriát és a GPU-t tekintve nem is a tavalyi, hanem a tavaly előtti technológia van benne. Ha jövőálló megoldás kell, akkor mindenképp várd meg ezt a pár hónapot

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65321) iltirisz válasza proger82 (#65318) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Hi, nekem a 2017-es Pro van és teljesen halk még Photoshop meló közben is.
Tegnap néztem Twitch stream-et 1080p 60fps-ben ami erőforrás igényes sajnos és akkor sem kapcsolt be a venti, pedig 70-75 fokosra melegedett a CPU. (ezt amúgy nem tudom miért csinálja az Apple, de mindegy... :)

(#65322) wm2 válasza iltirisz (#65321) üzenetére


wm2
őstag

hogy hamarabb szervizeltesd

Ozora <3

(#65323) tboldi válasza proger82 (#65318) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem 2017-es 15” Próm van, csak az alapmodell (adatlapomom megtalálod az adatokat). Ebben 2 db venti van már, de mindkettő nagyon halk alapjáraton (~2000 ford.), csak akkor hallani, amikor abszolút semmi zaj nincs a környezetedben. A felsorolt feladatoknál nem is nagyon fogja felemelni a fordulatot. Grafikaigényes dolgoknál (videóvágás, játék, stb.) már feljebb nyomja, de akkor sem lesz elviselhetetlenül hangos.

Megjegyzés:
Szerintem feleslegesen dobsz ki ennyi pénz a fullos verzióért, max. olyat vegyél, amilyen az enyém is, külsőre semmi különbség. Esetleg az SSD-ből vegyél csak nagyobbat. :B

[ Szerkesztve ]

(#65324) Head88 válasza V.Stryker (#65319) üzenetére


Head88
addikt

:) Halleluja. (csak el ne b@ssza azt ami még jó)

(#65325) stifi82


stifi82
aktív tag

Van 1 macbook prom 13" ha viberem megy a webkamera elkezd melegedni a gép. Ez normális? Kérek vélemémyeket meg probákat hogy mind ilyen van csak nálam csinálja, meg akkuról probáltam eddig.

(#65326) bmakszim válasza proger82 (#65318) üzenetére


bmakszim
senior tag

Bár nem írtad, hogy 13"-es Pro-ról van szó, de 15"-ből nincs ilyen konfig. Szóval nekem pont ilyen van (13" i7 - 16GB RAM - TB).
Amíg a youtube-ot Safariban nézed, az említett felhasználások során teljesen passzív a gép. Emiatt nem kell aggódnod.

Bár én utólag pénz kidobásnak érzem ezt a konfigot. Elég lett volna egy alap modell 16GB Ram-mal.
+13 W TDP ide, vagy oda, a touchbar modell i7 CPU-ja alig tud többet az alap modellénél. Ahova az kevés lesz, oda ez is. A touchbar pedig csak kínlódás, iszonyat megnehezíti / lassítja a felhasználást.

Ha mindenképp most kell a gép, akkor márcsak azért is alapmodellt vennék, mert a frissítés már biztosan elhozza a 4 magos procikat a 13"-es Pro-ba is. Igaz, hogy a kollégával ellentétben én nem gondolom, hogy év vége előtt bejelentik. Sőt, szerintem azok már csak '19 early gépek lesznek. De akkor nagyon sokat fog esni a két magos gépek értéke, sokat buknál egy 13" i7 konfigon.

[ Szerkesztve ]

(#65327) tboldi


tboldi
nagyúr

Valaki, aki telepítette már a végleges 10.13.4-et, megnézné nekem, hogy megvan-e az "üzenetek az iCloudban" funkció? Ha kivették, mint az iOS 11.3-ból is, akkor nem telepíteném (ott is maradtam a 6-os bétánál emiatt). :B

Az üzenetek app beállításában található:

:R

(#65328) wm2 válasza tboldi (#65323) üzenetére


wm2
őstag

A rMBP-ra felrakott W10 sokkal jobban figyel a ventire. Szerintem ez nem olyan nagy baj, mert ezeknél az újaknál tényleg alig lehet hallani. Volt ugyanis, hogy renderelésnél 86 foknál 3-4 perc után kapcsolt csak rá. Ok, hogy bírja a proci, de nem egészséges (főleg amilyen vacak gyári hővezető pasztát tesznek rá).

Más. Az iMac Pro SpaceGrey billentyűzetet +lehet végre külön is vásárolni. Tettek rá plusz egy tizest persze. :-D Egér is van 40-ezerért. Gondolom mindenki rohan kedden a boltokba. :)

Jah igen. Az új macOS frissítés javította az újabb jelszó (plain text) bugot is? :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#65329) arnoldx17 válasza tboldi (#65327) üzenetére


arnoldx17
csendes tag

Hát sajnos kivették mint az IOS, mint a MacOS-ból..

apt-get rekt

(#65330) tboldi válasza arnoldx17 (#65329) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! Akkor jobb klikk és frissítés elrejtése. :D

wm2: Nem tudom, hogy javították-e. :B

(#65331) #92063744 válasza arnoldx17 (#65329) üzenetére


#92063744
törölt tag

Vicc. :(((

(#65332) wm2 válasza tboldi (#65330) üzenetére


wm2
őstag

(#65333) TBMC


TBMC
addikt

mi a p*csáért van az, hogy akármilyen rendszer frissítést telepítek, a login screen folyton visszaáll angolra?
leállításkor is félig angol félig magyar

valakinek ötlet?
(mindaddig így marad míg nem állítok US-t alapértelmezettnek, restart majd vissza magyar... de a következő os updatekor hazavágja ismét.)

markbellus.hu 

(#65334) r4z válasza TBMC (#65333) üzenetére


r4z
nagyúr

.AppleSetupDone fajlt torold, reboot utan a telepitovarazsloban belott nyelvet hasznalja majd a login screen.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65335) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Én még mindig készen vagyok idegileg.
Nézzétek már meg ezt a merülést.
Ez most komoly, hogy maximum 5 órát fogok az új AIR-emmel böngészni / Flash játszani ?
Hát asszony iPAD 2017-ese A8-as procival megy 7 órát kemény játékokkal.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#65336) Smiley válasza eladogeppc (#65335) üzenetére


Smiley
őstag

Megis mit varsz a flash-tol 2018-ban? A mac egyik rakneje volt eddig is, es akkor arrol ne is beszeljunk, hogy powerpc alatt mekkora egy fos volt. Az egesz nem mas mint egy hatalmas bughalmaz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#65337) Head88 válasza Smiley (#65336) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek.

(#65338) eladogeppc válasza Smiley (#65336) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor egy egész napos youtube teszttel többre megyek ?
Megnézem akkor azt.

Szerk:
Másik problémám. uTorrent-et használom már jó ideje.
Ami fura, ha egy torrent jön le több szálon, megy a 20MB/s. Viszont 2 vagy több torrent esetében a teljes sávszélem leesik 2MB/s-re, nem jön többel.
Ugyan ez PC-n tökéletesen megy, tehát akár 5 torrent is mehet és a sávszélem 20MB/s.

OSX-el mi lehet ?

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#65339) r4z válasza eladogeppc (#65338) üzenetére


r4z
nagyúr

A uTorrent egy elavult kliens. Hasznalj Transmissiont vagy qBittorrentet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65340) Smiley válasza eladogeppc (#65338) üzenetére


Smiley
őstag

Realisabb eredmenyt fogsz kapni az biztos.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#65341) TBMC válasza r4z (#65334) üzenetére


TBMC
addikt

köszi!
és akkor végre updatek után is úgy fog maradni?

nemértem miért csinálja ezt, mert kibontás óta magyar nyelvet lőttem, be de azóta szivat is minden update alkalmával.. :W

markbellus.hu 

(#65342) Syl válasza eladogeppc (#65335) üzenetére


Syl
nagyúr

A Flash vackokat próbáld inkább Chrome-ban futtatni, hátha.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65343) proger82


proger82
csendes tag

koszonom

[ Szerkesztve ]

(#65344) joey04 válasza eladogeppc (#65338) üzenetére


joey04
titán

Nálam is egy rakás szar a uTorrent macen, állandóan bezuhan a sebesség, akárhogy állítgatom millió utánaolvasás után. Transmissionre váltottam, semmi gond vele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#65345) proger82 válasza iltirisz (#65321) üzenetére


proger82
csendes tag

A teljessen halk nem egyezik meg a hangtalannal :) Vagy :)
Alltalaban este 10 utan jutok gephez mikor a gyerekek mar alszanak es olyankor mindent hallok :)

(#65346) proger82 válasza Tigerclaw (#65320) üzenetére


proger82
csendes tag

Van benne valami h jo lenne megvarni!
Macbook 12 esem volt mar a 2016 m5 512 8gb nagyon szep volt. de nem voltam vele kibekulve
friss tepelites osx , windows laptopom ami csak egy intel pentium n3540 volt 8gb rammal meg samsung ssdvel ez is passiv huteses kis gagyi acer , bena kis aceron 3x olyan gyorsan indult el a viber program h felbosszantott! :)
Meg ami meg nem tetszett a 12colosba h mar kenyelmetlenul vekony volt meg a billetyuzet nem jott be :(

(#65347) proger82 válasza tboldi (#65327) üzenetére


proger82
csendes tag

Igen 13 pro i7 16gb 1tb ssd touchbar
valojaban a tochbar nelkuli verziot vettem volna legszivesebben az i7 2,5 16gb 512 ssdvel ,de most olyat nem talaltam , touchbar amugy tudom h nagyon szenvedes lenne foleg nekem hogy en valojaba microsoftos vagyok 25 eve vagy tobb meg dosba keztem 286 pcn , es most a windows 10 ami mar kicsit kiabarandit vagy nagyon!

(#65348) galaxys80 válasza joey04 (#65344) üzenetére


galaxys80
veterán

Igaz, hogy még csak pár napja használom Mac-en, de nálam nincsen ilyen gond vele.

(#65349) arnoldx17


arnoldx17
csendes tag

Nektek is hirtelen sötétedik el a képernyő mikor lecsukjátok a MacBookot macOS 10.13.4 után? Meg voltam szokva Air-en, hogy "smooth"-an elhalványodik az alma a gép hátulján, miután lecsukom a képernyőt, most meg hirtelen sötétség. Újra is indítottam a gépet, gondoltam valami bug, de nem használt neki.. Úgy látszik, ez valami új "fícsör" lesz.. :W :))

[ Szerkesztve ]

apt-get rekt

(#65350) bmakszim válasza arnoldx17 (#65349) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nekem ugyan nincs alma hátul, de a képernyőt ki tudom kapcsolni lehajtás nélkül is, ami eddig szintén ilyen "smooth"-an halványult el. Hát most már nekem is hirtelen történik meg...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.