Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) vasi89 válasza galaxys80 (#65199) üzenetére


vasi89
addikt

van csak be kell állítani a beállításokban a jobbklikket, alapból inaktív :)

(#65202) galaxys80 válasza 30z.Samu (#65200) üzenetére


galaxys80
veterán

Egérrel használom. :) De a trackpadon is beállítottam jobb klikkre. :D
De létezhet, hogy ennyire vak voltam tegnap este és a felugró ablakban nem találtam meg? Na délután meg is nézem újra.

(#65201) vasi89
Azt beállítottam. De én a felugró ablakban nem találtam másolás/beillesztés lehetőséget. De könnyen lehet, hogy már nagyon késő volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#65203) vasi89 válasza galaxys80 (#65202) üzenetére


vasi89
addikt

jah azt hirtelen én sem tudom, mert forkliftet használok már régóta aztán a findert hanyagolom :DDD amúgy nem hibátlan a forklift sem de azért használható.

(#65204) galaxys80 válasza vasi89 (#65203) üzenetére


galaxys80
veterán

Megvetted a 3-at vagy az ingyenes AppStore-os változatot használod?

Egyébként valaki legyen kedves erősítsen rá, hogy ott van-e a Finderben jobb klikkre a másolás/beillesztés, mert kezdek aggódni magam miatt. :D

(#65205) vasi89 válasza galaxys80 (#65204) üzenetére


vasi89
addikt

"megvettem" de lehet ez a probléma :DDD de az a helyzet h egy fájlkezelő 30 dollárért eléggé túlzás. annyira nem jó. De ezzel nem akarok vitát indítani, amiért érdemes fizetni azért fizetek én is.

[ Szerkesztve ]

(#65206) tboldi válasza galaxys80 (#65204) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alapesetben nincs ott, ha jól emlékszem. Viszont fent, a menu baron, a szerkesztés alatt megtalálod őket.

Vagy pedig a TotalFinder nevű programmal oda lehet varázsolni ezeket a jobbklikkes menübe.

A mobilnetesektől meg elnézést! :B

[ Szerkesztve ]

(#65207) galaxys80 válasza tboldi (#65206) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor lehet, hogy mégsem az én szememmel van a baj. :)
Mondjuk, ha így van akkor érthetetlen, hogy miért nincsen ott a listában ez a lehetőség. :(

Jól látom, hogy TotalFinder 12 dolcsi?

(#65208) tboldi válasza galaxys80 (#65207) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jól látom, hogy TotalFinder 12 dolcsi?

:K

(#65209) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Másnak is van olyan, hogy a beágyazott pl. youtube-os videók remegnek teljes képernyőn, de közvetlenül a youtube-ról nyitva nincs ilyen gond? (Safari-ban)

Itt van pl. egy gamepod-os oldal: [link]

Ez meg a közvetlen youtube forrás, ahova mutat: [link]

Mitől lehet ez? gép (videogyorsítás) függő, vagy Safari probléma, vagy más?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65210) Gicz válasza Tigerclaw (#65209) üzenetére


Gicz
addikt

Igen, de nálam safariból youtubon nézve is néha csinálja. Chrome-ban megnyitva ugyanazt a vidit sosem csinálja.

(#65211) galaxys80


galaxys80
veterán

Ezt a [link] programot ismeri valaki esetleg?
A leírás alapján elvileg ezzel megjelenne a copy/paste.

(#65212) r4z válasza galaxys80 (#65211) üzenetére


r4z
nagyúr

Pedig pont ott van a masolas, ahol a kolleganal a masolas-kivagas-beillesztes harmas, a cimkek felett kettovel. Beillesztesnel az alt lenyomasara valt a menu athelyezesre, kivagas nincs.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65213) tboldi válasza r4z (#65212) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már kb. azóta használom a TotalFindert, amióta megvettem az Airt, nem emlékszem már, hogy milyen gyárilag. :D

Na, meg billentyűkombókat használok az esetek 98%-ában.

[ Szerkesztve ]

(#65214) galaxys80 válasza r4z (#65212) üzenetére


galaxys80
veterán

Na most már ha hazaérek egyből megnézem. Tegnap este isten bizony nem találtam mikor egy fájlt akartam átmásolni.

(#65215) r4z válasza galaxys80 (#65214) üzenetére


r4z
nagyúr

Egyebkent cmd+C, cmd+V :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65216) Zolom89


Zolom89
senior tag

Lesz ma új macbook bejelentés? ;]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65217) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Srácok, tudtok esetleg valami olyan alkalmazást, akár gyári is lehet, amivel lehet jpg fájlokat vagy pdf fájlokat egy pdf fájlba konvertálni, rakni? Próbálkoztam a megtekintővel, de amikor megnyitottam az összes jpg fájt és rámentem az exportálás pdf-ben akkor csak 1 fájlt exportált, nem az összeset...

Köszi a helpet!:)

(#65218) b.kov válasza Zolom89 (#65216) üzenetére


b.kov
senior tag

Csak az iPhone X kicsinyített változata, az SE2 bemutatása után. :P

(#65219) r4z válasza Black Dragon (#65217) üzenetére


r4z
nagyúr

Nyisd meg az elonezetet (thumbnaileket), es huzd be kozejuk a kepeket, PDF oldakakat, stb-t.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65220) Ragnar95 válasza Black Dragon (#65217) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pedig tudja azt a gyári Megtekintő is. Nyomtatás menüpont alatt Mentés PDF-ként opció kell neked. Lehet, hogy előtte ki kell jelölni cmd+a-val az összes oldalt Megtekintőben, erre már nem emlékszem, de a nyomtatás előnézetnél látni fogod úgyis, hány oldalt akar nyomtatni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#65221) hszilard666 válasza vasi89 (#65197) üzenetére


hszilard666
veterán

Az összes macemet úgy használtam eddig hogy 0-24 ben mentek általában torrent miatt. Egyik ek sem lett semmi baja. Kivéve a 2011 es pro nak, abban kiolvadt a GPU :D Viszont a mostani 12” es macbookomat mióta megvan kb 2 szer indítottam újra. Pedig lassan egy éves lesz. :D Ennyi pénzért legyen már stabilabb mint a mentális állapotom!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65222) galaxys80 válasza r4z (#65212) üzenetére


galaxys80
veterán

Bakker tényleg ott van. Hanyagolnom kell a késő esti gépezést. :)

Most vettem csak észre, hogy miután kikapcsolom a mac-et nagyon halványan ott van képernyőn egy alma logó. Ez normális?
Nem kellene teljesen sötétnek lennie?

(#65223) tboldi válasza galaxys80 (#65222) üzenetére


tboldi
nagyúr

Külső fényforrás mellett átvilágít az ellenkező oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#65224) Zolom89 válasza b.kov (#65218) üzenetére


Zolom89
senior tag

Bezárt az online bolt ;) lesz itt valami ma :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65225) Nocsesz1 válasza Black Dragon (#65217) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Megtekintőben kapcsold be a nézet bal oldalon azon belül bélyegképek és oda húzkodd amiket akarsz és utána alakítsd át pdf ként

UI:Látom már kaptál választ

[ Szerkesztve ]

HAJRÁ VIDI !!

(#65226) Black Dragon válasza Nocsesz1 (#65225) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszönöm neked is és a többieknek is, kipróbálom mindenképpen! :R

Zolom89: Pár update lesz biztosan, de azért nagy dologra nem kell várni, diákokat célózzák meg elsősorban az újításokkal. Az új, még olcsóbb iPad jó lehet, de egy még olcsóbb Macbook Air új designal és belsővel még izgalmasabb lenne.

(#65227) Zolom89 válasza Black Dragon (#65226) üzenetére


Zolom89
senior tag

Egy normális Airt vagy hasonlót várok nagyon, főleg ha lenne rá diák kedvezmény... :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65228) Black Dragon válasza Zolom89 (#65227) üzenetére


Black Dragon
addikt

MIlyen diákkedvezményre gondolsz? Egész évben (kivéve amikor iskolakezdési akció van) 6%-ot adnak minden cuccra.:)

(#65229) 30z.Samu válasza Black Dragon (#65228) üzenetére


30z.Samu
félisten

Adjanak többet. ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65230) Zolom89 válasza Black Dragon (#65228) üzenetére


Zolom89
senior tag

Több kedvezmény hát mi más :D ;]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65231) Black Dragon válasza Zolom89 (#65230) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor most csapj le az iCentre 15%-os TB-os MBP kedvezményére...:D De ha most nem csapnál le rá, akkor szeptemberig húzd ki, ott biztosan legalább 12%-ot adnak majd.

Ennél több kedvezményt Apple nem fog neked adni, szerintem már ez is olyan nekik mint ha a fogukat húznád. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65232) Tigerclaw válasza Zolom89 (#65216) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom, de mivel oktatásról van szó valami "olcsót" kell mutatniuk. Az jó kérdés, hogy a tavalyi árcsökkentés után megint csökkentik-e az iPad árát... A Pro-ra nagyon ráférne, az tuti.

A mostanában beharangozott Google Chrome tablet meg kva drága szóval amiatt nem kell árat engedniük az olcsóbbik iPad-nál. Max. toll kompatibilissé tehetnék és jöhetne egy olcsóbb toll.

MBA jöhet olcsóbban, de annak ára lesz, vagyis nem várható semmilyen upgrade... Jó esetben csak skylake és persze visszajöhet a 4GB RAM, 128GB SSD kombó is emiatt. Az Apple nem szokott jótékonykodni, szóval amikor árat csökkent, annak ára is van.

Esetleg engedhetnek az MB árán is, mert arra azért ráfér. Nem kellene Pro áron adniuk egy olyan fapados valamit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65233) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy nézem a programot, túl sok mindent nem jelenthetnek be, mert csak 1 órás lesz a nagy banzáj. Utána még lesz 1-1 órányi folytatás, de csak kisebb termekben. Arra tippelek, hogy max 1 fő termék és 1 kiegészítő jöhet elő hardveres oldalon, a többi az szoftveres téma lesz. Iskolai appok, iTunes U, esetleg Swift-hez valami kiegészítés, hogy könnyebben lehessen fejleszteni digitális tananyagot.

Talán egy "olcsóbb" iPad jön tollas támogatással.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65234) Zolom89


Zolom89
senior tag

Egy normálisabb árú Macbook is jó lenne aminek nem 128gb a belső SSD... Vicc ára van a mostaninak, mint egy pro ahogy mondjátok is..
Igazából nem csodát várok, csak egy felhasználóbarátabb ár érték arányt.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65235) Black Dragon válasza Zolom89 (#65234) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az új iPad megjött.

It's a new 9.7-inch iPad with Touch ID.The new 9.7-inch iPad supports Apple Pencil.Apple is updating its iWork suite with new versions of Pages, Numbers, and Keynote that support Apple Pencil.

És igen, macrumors a forrás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65236) 30z.Samu válasza Black Dragon (#65235) üzenetére


30z.Samu
félisten

És még jön valami vagy ennyi?

Sic Parvis Magna

(#65237) tboldi válasza Black Dragon (#65235) üzenetére


tboldi
nagyúr

cmd+c, cmd+v a MacRumors-ról? ;]

[ Szerkesztve ]

(#65238) r4z válasza 30z.Samu (#65236) üzenetére


r4z
nagyúr

25 perce tart az oktataskozpontu event, meg akar johet valami olcsobb Mac is. Voltak mar korabban oktatasi teruletre szant olcsositott Airek, de az megint egy masik kerdes, hogy ha jon ilyesmi, az elerheto lesz-e itthon egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65239) Tigerclaw válasza 30z.Samu (#65236) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van rá még fél órájuk, de szerintem nem jön más. Esetleg egy olcsóbb toll, mert nem elég ha az iPad olcsó, ha a toll 100 dollár. Viszont ezek miatt olcsósodhat a Pro széria is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65240) Black Dragon válasza Tigerclaw (#65239) üzenetére


Black Dragon
addikt

The new iPad is priced at $329 for consumers, $299 for schools, which is the same price point as the previous 9.7-inch iPad.

Akkor az olcsósága nem jött be, de legalább normális a tudása.

(#65241) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jön több apple pencil támogású app, pl. a szokásos hármas, a pages, numbers, keynot és talán iBook Author, vagy ahhoz hasonló.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65242) bmakszim válasza Tigerclaw (#65239) üzenetére


bmakszim
senior tag

Adhatnák grátiszba a tollat...

(#65243) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"Holy crap, it's going to have 10-hour battery life, TouchID, the A10 Fusion chip, LTE... this is powerful. There can't be a price drop, surely?"

Ha A10 lesz benne, akkor alátehet a 10.5 Pro-nak, ha nem igazítják hozzá az árát. Ez nagyobb Pro áresést hozhat, de ráfér, mert nagyon drágán kezdett, szóval van honnan engedni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65244) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

It'll cost the same $329 for consumers, and $299 for the educators. It'll be available to buy today, so no wait on this.

Szóval 329 dollár nekünk, 299 a tanároknak/iskoláknak. Ergo nem lesz olcsóbb, csak jobb és erősebb. Azért a tollat legalább mellécsomagolhatnák.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65245) 30z.Samu válasza Tigerclaw (#65244) üzenetére


30z.Samu
félisten

Végül is az is előrelépés hogy erősebb lesz, de az ára ugyanaz lesz. :)

Sic Parvis Magna

(#65246) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok! Az mennyiben normális, hogy 62 GB-nek írja a tárhely a rendszer által elfoglalt területet?

(#65247) Tigerclaw válasza 30z.Samu (#65245) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, nálam be is jött a képbe a 10.5 iPad Pro helyett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65248) r4z válasza #33846528 (#65246) üzenetére


r4z
nagyúr

DiskWave a baratod. Az About my Mac menu eleg megbizhatatlan, ami a tarhely vizsgalatat illeti.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65249) Tigerclaw válasza 30z.Samu (#65245) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A drága toll kérdést elvileg egy "olcsóbb" 49 dolláros Logitech tollal akarják megoldani. Ez továbbra sem épp iskola, szülő barát megoldás. A chromebook tablethez mérve ok, de az is kifejezetten drága.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65250) Black Dragon válasza Tigerclaw (#65247) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért én kivárom a nyarat, hátha a WWDC alatt bejelentenek egy új iPad Prot. Kíváncsi vagyok tényleg megvalósítják-e az iPhone X designú iPad Prot. Nekem nagyon tudna tetszeni...:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.