Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) vasi89 válasza tboldi (#64050) üzenetére


vasi89
addikt

ez logikus :DDD

(#64052) 30z.Samu válasza wm2 (#64041) üzenetére


30z.Samu
félisten

De most nem a VOX volt a kérdés hanem a Final Cut. ;]

Sic Parvis Magna

(#64053) jilian válasza r4z (#64047) üzenetére


jilian
addikt

Zsír új 13" Pro.
Akkor tehetem a szekrénybe a logitech z5500 - ömet?
Asszony meg fog ölni ha nem pumpulhatja a zenét takarítás közben....

Milyen mód van, hogy zenét halgassunk Macbook -ról? (gyári hangszórókat kivéve)

Homepod? :F

Semmit nem lehet radugni ezekre a rohadt kimenetekre? :((

[ Szerkesztve ]

(#64054) tboldi válasza jilian (#64053) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sima 3,5-ös jack nem jó?

szerk.: De Bluetooth-on is bármilyen hangkeltőt rá lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

(#64055) wm2 válasza vasi89 (#64042) üzenetére


wm2
őstag

Egyeduralkodók macOS-en de szvsz érzik, hogy ezt jól elcseszték. Pl. iOS-en, akik korábban megvették, azoknak a plusz funkciók ingyenesek maradtak. De persze néha összeomlik és olyankor a macOS verzió dobja is a bannert, hogy fizess elő. Undorító. Az egyetlen megoldás, hogy használod a régi verziót, de pl. én hamarabb fizettem elő a TIDAL-ra (és nem bántam meg), mint a VOX felhőre. Én toljam fel a saját állományom és fizessek érte egy vagyont? Hülyék ezek.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#64056) Chereiose


Chereiose
addikt

Letöltöttem a steamet, onnan a GTA vice city-t. Ugye így eredeti a játék, viszont ha elakarom indítani akkor ezt írja ki: [link]

Ezt miért csinálja? Ha már megvan akkor nem szeretném megvenni app storeból 3500 Ft-ért...

[ Szerkesztve ]

(#64057) TigerCat válasza tboldi (#64050) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valószínűleg. De már nem kritikus...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64058) TBMC válasza 30z.Samu (#64040) üzenetére


TBMC
addikt

igen, frissül.

markbellus.hu 

(#64059) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok.

Nagyon tanácstalan vagyok. Nagyon könnyű laptopot keresek, kiváló üzemidővel programozásra, web fejlesztésre, irodai ügyekre. 277 ezer forintért a Macbook Air férne bele, a Pro sajnos túl drága számomra. Viszont sok helyen olvasom, hogy a kijelzője borzasztó gyenge és a hardver is lassú, ami számomra kicsit meglepő, mert én eddig úgy gondoltam, hogy az os azért valamennyire kompenzálja a kissé régebbi vasat.

Windowsos laptopot nem igazán találtam ilyen árban, az Asus Zenbook 3 lenne alternatíva, de az drágább.

Akinek van ilyen gépe, tudna nyilatkozni a sebességről és a kijelzőről?

[ Szerkesztve ]

(#64060) tboldi válasza tepenzed (#64059) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hali!

Nekem csak volt Airem, most már Prót használok.
A kijelzője csak a retinához képest gyengébb, a sima TN panelek között az egyik legjobb szerintem.
A sebesség sem volt gyatra, bár én nem fejlesztek webre és nem is programozok egyáltalán, így ezeken a terülteken nem tudom, hogy hogyan szuperál. Viszont irodai feladatokra, netezgetésre és egyéb mindennapi teendőkre teljesen alkalmas, nincs különösebb gond a gyorsasággal.

Azt javaslom, menj el az iStyle-ba, iCentre-be vagy a Media Markt-ba és tapogasd meg! :)

(#64061) redbiro válasza tepenzed (#64059) üzenetére


redbiro
őstag

nekem egy éve van air 8gb memóriával, ahogy te is kapnád most. nem tudom mire használnád, én dolgozom rajta, főként dokumentumokkal, zene, netezés, filmezés, és meg se röccen. de biztos nem ezzel kell elkezdeni videót vágni ipari mennyiségben.

a képernyő szerintem csak a retinához képest szar, én wines ugyanilyen felbontásról jöttem, semmi kivetnivalót nem találok benne.

it never gets easier, you just go faster

(#64062) SharpSA válasza tepenzed (#64059) üzenetére


SharpSA
veterán

Teljesen rendben van a sebessége, a kijelző meg sajnos felbontásra kevés nekem. Ettől függetlenül jó gép. Nálam van hogy elég sok minden megy rajta egyszerre és még egy külső, 2560x1080 asszem monitor is rá van kötve teljes felbontással. Nyugodtan megveheted az Air-t szerintem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64063) madle


madle
őstag

Üdv,

nem tudjátok miért lehet, hogy a Photos-ban ha importálnék iPhone-ról képeket miért jelenít meg minden képet 2 példányban? Egyesével kell kijelölnöm mert mindegyikből kétszer teszi be, pedig a telón nincs két példány, a HDR-eknél is törölve van az eredeti.

(#64064) hszilard666 válasza tepenzed (#64059) üzenetére


hszilard666
veterán

A gép megfelelően gyors a legtöbb alapabb felhasználásra az SSD miatt. A kinelző házon belül a leggyengébb, de mindenképpen használható, szerintem abszolút megéri az árát.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#64065) bmakszim válasza jilian (#64053) üzenetére


bmakszim
senior tag

Vehetsz egy USB / SPDIF konvertert is, ebay-en találni olcsó kínai darabokat, egy ilyen Logitechhez bőven jó vmi 2-3e Ft-os is. Ebben a topikban tudnak neked segíteni.

(#64066) jofpet


jofpet
csendes tag

Sziasztok!
Itt sok az okos, remélem valaki már látott hasonlót.
2012-es 13" Macbook Pro , friss oprendszeren nincs hang a jack csatlakozón keresztül.
Hangszórón, külső hangkártyán keresztül van. Érzékeli, hogy be van dugva egy fejhallgató, a headset mikjének jele még be is megy. Valakinek ötlete?

nincs megalkuvás

(#64067) bence_takacs


bence_takacs
csendes tag

Sziasztok!

Macbook Pro vásárlása előtt állok, és első sorban a Laptopszalon boltot néztem ki magamnak. A véleményetekre / tapasztalatokra lennék kíváncsi a bolttal illetve a szervizükmegbízhatóságával kapcsolatban.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#64068) Black Dragon válasza bence_takacs (#64067) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem tudom miért pont az a boltot szemelted ki magadnak, szerintem úgy is Apple szervízbe fogják küldeni a gépet bármilyen hiba esetén, mert ugye 1 évig garis mindenképpen, ha magánszeméyként veszed akkor pedig +1 év jótállás is lesz hozzá.

(#64069) Jorus válasza Jorus (#64037) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megrendeltem náluk egy Mid 2017-es MBP-t utánvéttel, majd megírom, hogy megjött-e. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64070) Black Dragon


Black Dragon
addikt

De ha már itt tartunk nekem Applecare ügyben lenne felétek kérdésem, hogy szerintetek egy MBP 2017 13" innen és ez illetve egy MBP 2015 15" ez az Applecare passzol-e?

A szám alapján stimmel a dolog, csekkoltam icentre oldalán (ezt az mfg... kódot), viszont hiába próbáltam felvenni emailes alapon velük a kapcsolatot 3 nap alatt nem sikerült válaszolniuk... Jóval olcsóbb lenne, mint egy icentre vagy apple store...

(#64071) tboldi válasza Jorus (#64069) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ismerős arc az autós topikból. :))
Szabad tudni, hogy egészen pontosan milyet? :B

(#64070) Black Dragon: Innen esetleg? Igaz, a 13-ashoz itt drágább egy tízessel.

[ Szerkesztve ]

(#64072) Black Dragon válasza tboldi (#64071) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszi a tippet, itt megveszem a 15", az kell most úgy is gyorsba. Viszont a 13" nem fizetnék feleslegesen +10 ropit, ha a végén ugyanaz a kimenetel.

(#64073) Jorus válasza tboldi (#64071) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ige' :D
Egy asztroszürke MPXT2MG-t rendeltem, 30-80 ropival olcsóbb náluk, mint máshol. Kicsit furcsa, hogy 17:51-kor rendeltem meg, és 18:02-kor azt írták, hogy átadták a futárnak, és 24 órán belül szállítják, bár, 18:00-ig vannak nyitva, és ha épp volt raktáron, holnap reggel tényleg a futárnál lehet... meglátjuk majd, mindenesetre majd megkérem a futárt, hogy várja meg, amíg nyitom a csomagot. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64074) tboldi válasza Jorus (#64073) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C

Lehet, hogy a saját emberük hozza, nem egy külön futárcég. Én a Stylebolttól rendeltem a 2017-es 15-öst (jé, november óta rátettek 30k-et), másnap hozta egy alkalmazott a céges autóval. Én kockáztattam és nem bontottam ki előtte, mert gondoltam, hogy ha a gyárban rátett fólia van a dobozon, akkor csak nincs probléma. Szerencsére így is lett. :)

(#64072) Black Dragon: Szívesen. ;)
Jól tudom, hogy a vásárlástól számított egy éven belül lehet venni ilyet (amíg tart az alap garancia)? Akarnék én is, csak eddig nem akartam a megtakarításokhoz hozzányúlni, de úgy néz ki, a héten megkapom végre a kártérítésem.

[ Szerkesztve ]

(#64075) Black Dragon válasza tboldi (#64074) üzenetére


Black Dragon
addikt

Jól tudod.:K Most rendeltem meg a 15" géphez, szerencsémre még 10% diákkedvezmény is járt rá, 77-ért már egész "baráti" az alap 110 helyett. Úgy tudom, hogy (elvileg) itthon kérnek a beregisztráláshoz számlát a vásárlásról, ellnben kb bármelyik másik külföldi apple oldalán (pl uk, usa) simán beregelheted csak a kapott kódokkal.

(#64076) tboldi válasza Black Dragon (#64075) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Akkor lehet, hogy várok szeptemberig, mert újra nekifutok a járműmérnökinek. :D
Meg úgy is a Stylebolttól venném valószínűleg, mert a gép is tőlük van, látniuk kell a saját rendszerükben, de legalább a saját számlájukat el kell fogadniuk.

[ Szerkesztve ]

(#64077) cr4sh-


cr4sh-
tag

https://youtu.be/kR28kVtZYJY?t=408

Egy kis segítség kellene, elakadtam a vmware-el.
Feltelepítettem a win 10-et és ahol a videón egy egyszerű lecsatlakozás, újracsatlakozás során felismeri a program, az új driver-t és megkérdezi, hogy melyik os-el szeretném használni, nálam ez nem történik meg. Simán felismeri a mac mint hard drive-ot és nincs lehetőségem, a win-re átrakni a meghajtót. Valaki tudja, hogy mi lehet a baj?

(#64078) Black Dragon válasza tboldi (#64076) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sok sikert hozzá, mondjuk azért a 8000Ft-ért ne kezdj el egy fősulit.... :DDD ;]

(#64079) tboldi válasza Black Dragon (#64078) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem csak ezért kezdeném. Különben is egyetem (SZE). :P

(#64080) TigerCat válasza tepenzed (#64059) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem bátran megveheted, erre a célra megfelelő választás. A kijelző sem rossz, főleg átlag panelek után...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64081) syIex


syIex
veterán

Sziasztok.. Elég nagy gázban vagyok.. Szóval megpróbáltam újratelepíteni a rendszert (Shift+Alt+CMD+R) és miután letöröltem a meghajtót és elindítottam a telepítést megszakítottam aztán kikapcsoltam a gépet. Most újra be akartam kapcsolni, hogy felteszem aztán csak egy üres mappa jön be a közepén egy kérdőjellel és hiába nyomom a CMD+R vagy bármit nem hoz be semmit.. Mit tudnék csinálni? :/

Megoldódott..:) Csak hosszan kellett nyomni a CMD+R-t és aztán bekapcsolni! :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#64082) Jorus válasza Jorus (#64073) üzenetére


Jorus
nagyúr

11-re itt volt vele a futár, aki külön kérte, hogy csekkoljam le. Szal működik a bolt, elég jól, 17 óra telt el a megrendeléstől. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64083) 30z.Samu válasza Jorus (#64082) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az több, mint korrekt! Pláne, hogy meg is nézhetted.

Sic Parvis Magna

(#64084) bence_takacs


bence_takacs
csendes tag

Sziasztok!

Biztosítást hol lenne érdemes kötni Macbook-ra? Melyik biztosítóval van tapasztalatotok? :)
A válaszokat előre is köszi :)

Szép napot!

(#64085) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Melyik szériák voltak a legjobbak ,amiket érdemes is vadászni használt piacon?
Zenélésre ,Logic Pro használatára kellene egy olcsóbb megoldás.

Köszöntem. :R

[ Szerkesztve ]

(#64086) Head88 válasza bence_takacs (#64084) üzenetére


Head88
addikt

Biztosítók nem nagyon foglalkoznak ilyennel.
Új készülék vásárlásakor egyes üzletláncoknál lehet egyszeri díj befizetésével kiterjesztett garanciát és biztosítást venni. Pl: mediamarkt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#64087) r4z válasza TechN7ne (#64085) üzenetére


r4z
nagyúr

2012 mid 13" Pro

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64088) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Bekavarhat a Mounty a rendszerbe?
Egy ismerosomnek telepitettem es 2 napra ra elkezdett panaszkodni, hogy nem indul az Ai, PS stb. Vagyis mindenfele hibat dobal. Lehet, hogy csak veletlen egybeeses? En Paragont hasznalok es nalam semmi problema nincs a rendszerrel. Lattam, hogy ez a Mounty ingyenes, gondoltam jo lehet ez is!

(#64089) Head88 válasza KD6-3.7 (#64088) üzenetére


Head88
addikt

Korábban már jelezte itt valaki, hogy a mounty miatt volt valami problémája. (részletekre már nem emlékszem)

(#64090) Syl válasza Jorus (#64082) üzenetére


Syl
nagyúr

Aztamindenit! Magyarországon is van ilyen? Le a kalappal! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64091) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nézelődök nézelődök, de eddig nincs jelenleg olyan Air, amire egyből lecsapnék. Ha ez így megy tovább, kénytelen leszek Pro-t venni. :D

Sic Parvis Magna

(#64092) r4z válasza 30z.Samu (#64091) üzenetére


r4z
nagyúr

Bujd a hirdeteseket, talalni fogsz 150-ert 2013 mid / 2014 early Airt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64093) 30z.Samu válasza r4z (#64092) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bújom én, bújom. :) Írt egy srác, hogy neki lenne egy 140k-ért, csak sajnos az is 11"-os volt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#64094) TBMC válasza 30z.Samu (#64093) üzenetére


TBMC
addikt

Jó tanács, sztem ne írj regényeket a hirdetésbe. elég csak a főbb kritériumokat, nem kell körítés. :K

markbellus.hu 

(#64095) 30z.Samu válasza TBMC (#64094) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megfogadva tanácsod kicsit szerkesztettem. Köszönöm! :R

Sic Parvis Magna

(#64096) syIex


syIex
veterán

Sziasztok ismét! Szóval tegnap megakartam csinálni az első újratelepítést MacOS-en és hát nem jött össze. Most ismét az az üres mappa jön be kérdőjjellel a közepén aztán, ha újraindítom és CMD+R-t használva bejön hiába megyek rá, hogy telepítse újra kiírja, hogy 6 perc van hátra aztán 20 perc múlva is egy kis csíkot haladt... Mitől lehet ez? Le formáztam a lemezkezelőben is pedig... Mi a megoldás rá? :W :F
Az kimaradt, hogy éjszaka úgy hagytam mondom had telepítse aztán most mikor elő akartuk venni ismét ez van és lemerült a gép....

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#64097) totron


totron
addikt

Mercury EXTREME Pro 6G SSD-m kihalt. Trimre figyeltem, AHCI módban használtam úgy egy évet, Thinkpadban. Ekkora eretnekség lett volna ez? Csendes szobában egyszer csak cicergésmentes, egyenletes sípolást hallok, gondoltam táp vagy inverter, később kisült, hogy SSD. Bootkor már fel sem ismeri, azonnal csippantgatások. Miért történhetett? Linux disztró alvás módja okozhat ilyet? Abban esett meg ugyanis (felélesztésnél voltak gondok, sötét képernyő, konzolba ki, majd vissza lehetett csak login, nem tudom van-e összefüggés). Azóta is sípol, ha beteszem az SSD-t.

(#64098) Head88 válasza totron (#64097) üzenetére


Head88
addikt

Ez valószínűleg félrement.
Üdv, az apple notebookok topicban.

(#64099) Head88 válasza syIex (#64096) üzenetére


Head88
addikt

Azért ha éjszakára bekapcsolva hagyod telepíteni, ésszerű lenne töltőre rakni.

Próbáld alt+cmd+r kombóval indítani formázd újra és telepítés.
Ha nagyon nem megy dobd be szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#64100) Head88 válasza totron (#64097) üzenetére


Head88
addikt

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, valószínű lerohadt a vezérlő chip. Az ssd kuka ha tudod garanciáztasd. (ha csak 1éves)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.