Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) r4z


r4z
nagyúr

Nekialltam egy Logout cikk elokeszuleteinek. Akinek van otlete, miben, mivel es hogyan lehetne osszemerni az OS X verziokat azonos hardveren, az dobjon privatot. A tesztkornyezet mar epul, 9 major release kerul fel egyetlen gepre :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64452) wm2 válasza r4z (#64451) üzenetére


wm2
őstag

Nehéz egy kicsit, mert egy SL és HS között több olyan különbség van, ami miatt lehetetlen küldetésnek érzem. Ugye az egyik még javában a CD/DVD/HDD hardver korban regnált egy szifonmentes környezetben. A SL ML más kor gyermekei, a Yosemite-Capitan-Sierra megint más. HW és driver korlátokkal is szembe kell nézni. Mindent kielégítően szvsz max. 5 nagy releaset lehetne így összehasonlítani. De ez csak az én véleményem ha nem a bootidő méregetés a fontos.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#64453) Jaded válasza 30z.Samu (#64408) üzenetére


Jaded
senior tag

Én sosem használtam F5-öt, max Save-re játékokban :DDD Igen, a @-t én is be szoktam nyalni néha..bár mióta nem tudom a jelszavaimat fejből, azóta nem igazán. Nem akarom újrakezdeni mindig :)

(#64413) SharpSA
Nem tudom, lehet hogy igazad van, de lehet hogy lapos függő. Ezen a Toshibán nincs beállítva, nincs is rá szükség igazából.
Hívásra pedig Facetime.

Renault Megane IV Limited

(#64454) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na Skacok! Akkor kicsit kutatom a közvéleményt. :B Tegnap nem volt időm a gép elé ülni, de a másik munkahelyre felhoztam, mert ott tudom használni kb egész nap. :D Szóval mielőtt elkezdem ténylegesen belakni a rendszert felteszek egy kérdést ami lehet fontos. :) Hagyjam fent a High Sierra-t, vagy lépjek vissza Sierra-ra? Mert itt olvastam tőletek elég vegyes véleményt, akkor már megkérdezem, ne akkor legyen cumi, amikor már belaktam. :)

Sic Parvis Magna

(#64455) r4z válasza wm2 (#64452) üzenetére


r4z
nagyúr

A driverekkel nem lesz gond, hibatlanul fut a HFS+ High Sierra is az emlitett gepen, es tegnap raktam fel ra a Leopardot, amivel eredetileg jott (plusz SnowLeot es Liont is). Inkabb a szoftveres kornyezet lesz az erdekes, abbol lesz nehez konzisztens dolgot osszehozni. Hardveresen 8GB RAM es egy 7200-as HDD lesz majd az alap, ilyen konfiguracio ma is fut, nyilvan erosebb CPU+GPU parossal.

Samu: En eleg sok mindenre hasznalom a gepemen a 10.13-at, jo ideje nem volt ra panaszom. Bar nem vitatom, mas felhasznalasi teruleten lehet, hogy elojonnek majd gondok.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64456) eladogeppc válasza r4z (#64455) üzenetére


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Én vissza álltam HighSierráról normálra és minden progim jól fut azóta. A régieket is beleértve

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64457) 30z.Samu válasza eladogeppc (#64456) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én friss Macbook tulaj vagyok, nincs viszonyítási alapom. Azért kérdezem. :B

Sic Parvis Magna

(#64458) eladogeppc válasza 30z.Samu (#64457) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem a régi progik nem mentek, meg amúgy is kicsit erőszakos a HighSierra az appokkal.
Folyamatosan ellenőrzi, hogy mikor honnan miért lett letöltve. :D

Zeneszerkesztőket illetve dj mix progikat és játékokat.
C&C Generals, ilyesmi. Air-en megy szépen.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64459) 30z.Samu válasza eladogeppc (#64458) üzenetére


30z.Samu
félisten

Milyen progikat használsz?

Sic Parvis Magna

(#64460) WaterWave válasza 30z.Samu (#64457) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem High Sierra van fent, teljesen rendben van, kenyeret nem kér :DD
Macbook Pro

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64461) TigerCat válasza SharpSA (#64450) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem így pörfekt:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#64462) ArrayOfLilly válasza 30z.Samu (#64457) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Szerintem teljesen más a helyzeted egy szűz telepítéssel, mint annak, aki egy régi rendszert a megszokott progijaival és azoknak a megszokott működésével upgradelt.

Nálam pl. 2 gép van, egyiken Sierra, másikon High Sierra.

Ha rám hallgatsz, akkor a te szempontodból tök mindegy jelen pillanatban.

http://www.arrayoflilly.com

(#64463) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok Srácok!

Érdeklődnék, hogy mennyit ér egy 2013-as MacBook Air karcmentes állapotban 340 körüli ciklussal az alábbi konfigurációval?

i7-es proci
8 gb ram
256 gb ssd

Köszönettel: Csabi.

(#64464) b.kov válasza 30z.Samu (#64454) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Én kb egy hónapja kezdtem el nyúzni az MBP-t, első macOS nálam is. High Sierra volt rajta, eddig semmi kivetnivalót nem találtam a rendszerben. :)

(#64465) abopeti


abopeti
tag

Üdv!
Milyenek a tapasztalatok, visszajelzések a müszaki boltok(Media Markt, Extrem digital) kiterjesztett garanciáról. Hol és milyen minőségben szervizelnek az 1 év Apple gari után? Megfelelőek vagy érdemesebb szakszervízre bízni a dolgot, ha probléma adódik a géppel?

(#64466) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Rendben, akkor nem bántom, jó lesz ez. :) És most jönnek a noob kérdések a programokkal kapcsolatban. :)

-Mi is az Apple-ös Office-nak?
-Filmnézésre Ti milyen programot használtok?
-Melyik az a program, amivel lehet figyelni a gép állapotát? Gondolok itt mondjuk az SSD-re vagy a hőmérségletre.

Így hirtelenjében ennyi, ha még valami eszembe jut, úgy is kérdezek. :)

Sic Parvis Magna

(#64467) Syl válasza 30z.Samu (#64466) üzenetére


Syl
nagyúr

Öööö, összefoglaló megvolt? ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64468) r4z válasza 30z.Samu (#64466) üzenetére


r4z
nagyúr

Pages, Numbers, Keynote
IINA
iStat Menus

De az osszefoglaloban szerepel mind, erdemes atnyalazni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64469) 30z.Samu válasza Syl (#64467) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bakker tényleg, bocsi! :B

Alvó állapotban mennyit eszik a Macbook? Mármint mennyire veszi vissza az eredeti fogyasztást?

Sic Parvis Magna

(#64470) Syl válasza 30z.Samu (#64469) üzenetére


Syl
nagyúr

Az akkufogyasztásra inkább nem válaszolnék :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64471) 30z.Samu válasza Syl (#64470) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elnézést, hogy meg szeretném érteni a rendszer működését. :U Egyébként jeleztem, hogy noob kérdések jönnek. ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#64472) Syl válasza 30z.Samu (#64471) üzenetére


Syl
nagyúr

Félreértettél! :R Nem veled van a baj, hanem velem. Olyan akkutapasztalatom van a jelenlegi OS-sel, hogy a többiek kiutálnak a topikból :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64473) 30z.Samu válasza Syl (#64472) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja..bocsi! :) :R Nekem ezzel kapcsolatban sincs viszonyítási alapom. Nem tudom, hogy pl a Sierra alatt mennyit enne a gép. 100%-kal vettem át a gépet, összesen használtam bő 6 órát, most áll 15%-nál. Telepítgettem, videót nézegettem, böngésztem, ilyesmi. Bár maga az akku 72%-os kondícióval bír, szóval nem is fog annyit bírni, mint új korában. De első blikkre én azt mondom hogy ez a 6-7 óra is szép. Lehet ki lehet belőle sajtolni 8-at is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#64474) r4z válasza 30z.Samu (#64473) üzenetére


r4z
nagyúr

Uj akkuval ezek szerint menne 10-11 orat, az korrekt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64475) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#64469) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyakorlatilag semmit, nyugodtan hagyhatod alvó állapotban éjszakára/pár napra is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#64476) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ez biztos hogy akszik ha lehajtom a fedelét? :Y Ott hagytam 2 órára, visszamegyek, felhajtom és azonnal ott van a bejelentkező kèpernyő. :Y Nincs “egy pillanat” meg “Várjon”, azonnal! :Y Tudom, hogy elmegy “aludni”, viszont ez komoly. :C Szerintem lesz még 1-2 rácsodálkozós hsz még :D

Sic Parvis Magna

(#64477) FIREBLADE78 válasza 30z.Samu (#64469) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezekre adott válasz mind ott vannak a keresés opció után. ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64478) FIREBLADE78 válasza 30z.Samu (#64476) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem a retina pár nap alvás után teljesen lemerül szinte. Soha sem altatom. Kikapcsolom rendesen. Ha nem használom több napig akkor semmi értelme altatni,hogy az akksit gyilkolja.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64479) 30z.Samu válasza FIREBLADE78 (#64478) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha mondjuk elmegyek aludni, én se fogom szerintem. De ha csak 2 órára hagyom ott, akkor jól jön ez.

Sic Parvis Magna

(#64480) r3dsnake válasza FIREBLADE78 (#64478) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Soha nem kapcsoltam még ki az rMBP-met. Múltkor töltő nélkül otthagytam az asztalon 4 napig, és 70%-ra merült. Biztos, hogy nem szarakodnék a leállítással, bootolással, dolgok megnyitásával, stb.

2 hónapos uptime-om volt HS előtt, újraindítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#64481) TheMarci válasza r3dsnake (#64480) üzenetére


TheMarci
addikt

Hasonloan hasznalom en is, pont ez az osx egyik elonye nekem, hogy nem kell kikapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#64482) r3dsnake válasza TheMarci (#64481) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Windowsos notimat is így használom, az most 15 napnál tart.

[ Szerkesztve ]

(#64483) Nocsesz1 válasza r3dsnake (#64482) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Nekem volt hogy 1,5 nap után is 100% volt benne. Csodálkoztam is rendesen ;)

HAJRÁ VIDI !!

(#64484) 30z.Samu válasza r3dsnake (#64480) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na majd akkor próbálgatom..de nem 10%-kal küldöm el aludni. :D

Sic Parvis Magna

(#64485) Smiley válasza 30z.Samu (#64484) üzenetére


Smiley
őstag

Mert akkor mivan... Ha elfogy a kraft bekapcsol es lehibernalja magat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64486) 30z.Samu válasza Smiley (#64485) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja jó. :) :B Reggel felhoztam a munkahelyemre, bekapcsoltam és elkezdtem használni. Kb 2 óra után kapcsolok hogy bakker én mikor léptem fel a Wifire...hát semmikor, az iPhone-nal léptem fel korábban és onnan "tudja" a jelszót. Nektek ez mindennapod és apróság egyébként is, de nekem tetszett a dolog. :))

Sic Parvis Magna

(#64487) jilian válasza r4z (#64468) üzenetére


jilian
addikt

Ez a lejátszó jobb mint a VLC?
Ez a iStat Menü.....mi mindent kiolvas a gépből. :U

(#64488) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ok,de ha nem akarom,hogy a ciklusok menjenek a gépbe akkor minek altassam?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64489) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Elkezdtem belekóstolni az ökoszisztémába..hát ez egyszerűen zseniális! :C Elkezdek egy üzenetet a gépen, fel kell kelnem onnan, de folytatom telefonon. A Mail-be képet mellékletként úgy illeszti be, hogy a gépre fel se teszem, csak telefonon van. Le a kalappal!

Sic Parvis Magna

(#64490) SharpSA válasza 30z.Samu (#64489) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen üzenetet? SMS-t?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64491) 30z.Samu válasza SharpSA (#64490) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt nem próbáltam, csak az e-mailt.

Sic Parvis Magna

(#64492) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

Egy up-to-date Sierra fut a gépemen, és ugyanaz az Apple fiók van használatban hozzá, mint az iOS 11.2.6-ot futtató iPhone 6-omon. Természetes, hogy nem jó valami, hiszen mindkettő Apple, miért is működne? Szóval, a Macen "Aktiválás közben hiba történt" felirat fogad, valahányszor megpróbálok belépni az Apple ID-mal a FaceTime, vagy az iMessage appokba.

Ötlet? Mi is ez az ökoszisztéma-dolog? Kezd sok lenni a probléma. Mert ha a droidos eszközömmel nem működne együtt, még oké... :U

Köszönöm előre is a segítség(ek)et!

(#64493) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Sima Sierrán vagyok.
Emlékszem, hogy 2016 Air-emen nem kacsingattam nagyon a töltő irányába.
Viszont most kicsit ki vagyok borulva, hogy a 2017-esemen basszus a MAIL applikáció zabálja az akksit.
A MAIL. Csak a GMAIL van beállítva. Ez normális ????

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64494) r4z válasza eladogeppc (#64493) üzenetére


r4z
nagyúr

Friss beallitas? Szerintem csak eppen huzza le a leveleidet, azert zabal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64495) eladogeppc válasza r4z (#64494) üzenetére


eladogeppc
veterán

Dehogy friss. Sajnos nem az. Néztem én is, de nincs hálózati forgalom sem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#64496) Ragnar95 válasza eladogeppc (#64493) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor képes ilyenre nálam is a Mail, ha valami komplexebb tartalmú email marad megnyitva benne. Próbáld ki, hogy egy olyan emailt kiválasztva hagyod nyitva az appot, amiben csak szöveg van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#64497) humax


humax
senior tag

üdv

Macbookon is jól fut a Windows 10?

milyen gondok , hibák szoktak lenne?
mire kell figyelni?
köszönöm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#64498) tboldi válasza humax (#64497) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szia!

Jól.
Semmilyen.
Mindenre.

Szívesen. ;]

(#64499) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Ilyen HUB Magyarországon is beszerezhető, illetve ehhez hasonló, amiben Gigabit Ethernet, HDMI, USB 3.0, SD/MicroSD portok találhatóak?

Másik kérdésem:

Magyarországi boltban történő új MacBook vásárlása esetén milyen típusú garanciakiterjesztést érdemes kérni és ezt vajon minden üzletben egyforma áron kínálják vagy vannak árkülönbségek?

(#64500) tboldi válasza Dhampir (#64499) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hub: nézd meg az iStyle, az iCentre és a Stylebolt oldalán ezeket, szerintem fogsz találni hasonlót.

Gari: AppleCare van, bárhonnan beszerezhető, árkülönbségek lehetnek, keresd meg, ahol a te (leendő) gépedhez a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.