Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) CharlieDrop válasza Head88 (#65750) üzenetére


CharlieDrop
veterán

danke sőr :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#65752) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Kedves Apple most érte el, hogy kénytelen legyek update-elni High Sierrara, korrektül kidobták úgy az Xcode 9.3-at, hogy macOS 10.13.2 kell neki, miközben a 9.0-9.2 vígan elfutott Sierran is :((( Azt hittem, ráérek majd Xcode 10 megjelenéskor frissíteni, illetve addigra talán kijön egy stabilabb 10.14, hát tévedtem...
Az húz fel csak az egészben, hogy sehol sincs semmi indoklás, miért szűnt meg a Sierra support így főverziószám növelés nélkül...
Head88: úgy látom, eléggé hasonló a tudása a Transmissionnek is, de a UI már-már túl minimalista benne, szóval lehet végül mégiscsak a qbittorrent lesz a befutó :R

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#65753) Head88 válasza CharlieDrop (#65751) üzenetére


Head88
addikt

Bitte

(#65754) SharpSA válasza lmno (#65740) üzenetére


SharpSA
veterán

Sokkal több mint 5mp mire minden elindul és használható a gép.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65755) Head88 válasza SharpSA (#65754) üzenetére


Head88
addikt

Ugyan... akkor 10sec

(#65756) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!

Az normális, ha az F1-el való teljes fényerő levételkor a kép közepe enyhén látszik? Gondolom az alma jel miatt van, ami a hátulján világít. 2017-es macbook air

(#65757) Head88 válasza Thewent12 (#65756) üzenetére


Head88
addikt

Teljesen normális. A világítós almát emiatt tűntették el az újabb gépekről. (2016 MBP-től)

Valójában az van, hogy az almánál átlátszik az lcd panel (alma világítást az lcd háttérvilágítása adja) és az átlátszó részen a napfény-lámpafény átvilágítja.

Pl: A szervizesek úgy szokták a világító almás gépek háttérvilágítás hibát diagnosztizálni hogy lámpával bevilágítanak bekapcsolt állapotban. Ha van kép akkor nem a panel halt le hanem csak az alaplapon a backlite biztosítéka.

[ Szerkesztve ]

(#65758) Thewent12 válasza Head88 (#65757) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Rendben, köszönöm! Iagzából nem zavar, mert csak akkor van így, amikor TV-re kötöm itthon, csak eddig nem vettem ezt észre.

(#65759) Black Dragon válasza Syl (#65729) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem tudom nálam mi lehet a hiba, mert direkt bekapcsoltam azt, hogy altassa el a merevlemezt amikor lehetséges. Mivel ki van kapcsolva a wifi és nincs semmi rákötve ezért nem tudom elképzelni mi ébreszhetné fel ezek után. Reggel ránéztem a gépre és 92%-on volt, most értem haza és 82% úgy, hogy fel sem volt nyitva.

Válasz másnak: Nyilván egyszerűbb lenne kikapcsolni a gépet, de azért nem tudom elhinni, hogy altatásban ennek ennyire merülnie kéne, biztos van valami alternatív lehetőség rá, kellene lennie.

iStat nem tudja nekem megmondani, hogy mi használta az utóbbi pár órában leginkább az akksit?

[ Szerkesztve ]

(#65760) tboldi válasza Thewent12 (#65758) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha zavar, ragassz oda valami fancy matricát. :D

szerk.: Vagy cseréld egy 12" MacBookra, esetleg Próra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65761) stifi82


stifi82
aktív tag

Ma jött 1 frissítés a macre azóta nem működik a bittorent .
Másnál is van ilyen gond?

(#65762) Black Dragon válasza Black Dragon (#65759) üzenetére


Black Dragon
addikt

Közben utánaolvastam és elég sokan panaszkodnak erre a jelenségre az Apple fórumain is, eddig senkinek sem sikerült végleges megoldást vagy egyáltalán magyarázatot találnia. Minden azt javasolta, hogy hagyjam bekapcsolva a tevékenységfigyelőt és nézzem meg mi fogyasztotta az elmúlt x órában a legtöbb energiát.

Valaki megpróbálkozott egy clean installal és azt mondta, hogy segített neki, de a gép kb 3 hetes, nem tudom elhinni, hogy ebben az esetben ez nálam segítene. SMC reset megvolt, semmi változás.

(#65763) Head88 válasza stifi82 (#65761) üzenetére


Head88
addikt

Miféle frissítés, milyen torrent kliens?

(#65764) Thewent12 válasza tboldi (#65760) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Igazából nem zavar, csak eddig nem vettem észre :D Gondolkodtam a 12-es macbookon, csak kicsinek találtam valahogy :D Pro vonalon gondolkozom, de eddig nem tudtam magam meggőzni, hogy váltanom kell. Ami vonz az a kijelzője lenne. Viszont nem használnám ki.

[ Szerkesztve ]

(#65765) stifi82 válasza Head88 (#65763) üzenetére


stifi82
aktív tag

10.13.4 frissítés bittorent a torrent kliens ncore-os cuccok pirosak.

(#65766) tboldi válasza stifi82 (#65765) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy nem a frissítés a baja, nálam sem megy qBittorrenttel Windows 10-en.

(#65767) Syl válasza stifi82 (#65765) üzenetére


Syl
nagyúr

A zenkór valamiért nem elérhető pár órája (a weboldal sem), úgyhogy nem a klienssel van a gond.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65768) Head88 válasza stifi82 (#65765) üzenetére


Head88
addikt

ncore tracker nem üzemel. nálam sem jó.
Azért kérdeztem, hogy milyen frissítésről beszélsz, mert a 10.13.4 közel 2 hete, márc 29-én jelent meg.

ncore facebook közlemény:
"Kedves Felhasználóink!
A trackerek jelenleg nem elérhetőek, de minden erőnkkel dolgozunk a hiba elhárításán!
Addig is türelmeteket kérjük!"

[ Szerkesztve ]

(#65769) Head88 válasza Syl (#65767) üzenetére


Head88
addikt

A weboldal üzemel.

(#65770) Syl válasza Head88 (#65769) üzenetére


Syl
nagyúr

Néha bejön, de most per pillanat nem. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65771) Head88 válasza Syl (#65770) üzenetére


Head88
addikt

Nekem továbbra is működik. (most néztem meg)

(#65772) stifi82 válasza Head88 (#65768) üzenetére


stifi82
aktív tag

Tegnap dobta fel hogy van ez a frissítés pedig pár napja jártam a frissítés fülön nem volt ott semmi új. Na mindegy kiderült minden jó itthon az ncore rossz.

(#65773) domerator válasza Head88 (#65768) üzenetére


domerator
veterán

Nálam sem indul el a letöltés, most először próbáltam ki a torrentet a macen. :(

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65774) Syl válasza Head88 (#65771) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor a UPC korlátoz: [kép]
Mobilról bejön.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65775) Thewent12 válasza tboldi (#65760) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Meggyőztél. Most így hirten végiggondoltam a dolgokat és arra jutottam, hogy ha eladom a mostani Air-em meg a 9.7-es ipad pro-m, amit nem használok ki, akkor nem is lesz annyival többe egy 13-as pro. Laptopszalon.hu oldalon láttam, 450-ért van, kb 100-ast kell majd hozzácsapnom.

(#65776) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az utóbbi időben ez a banner kínoz a safari használata közben. Régen sokkal több tabot is elbirt akadás nélkül a 13 late MBA, de most már szinte mindig ez az üzenet fogad. Kevés lenne a 4 GB ram?

Finn the human

(#65777) madle válasza Matada2.3 (#65776) üzenetére


madle
őstag

Nekem még soha nem jött elő ilyen a Safariból. Nem lehet, hogy valami malware vagy ilyesmi?

(#65778) tboldi válasza Thewent12 (#65775) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem volt nehéz, elég volt csak megemlítenem. :D

(#65779) Head88 válasza Matada2.3 (#65776) üzenetére


Head88
addikt

Ezt én is gyakran látom az utóbbi 1-2 hétben. (csak én magyarul mivel magyar az os lokalizációja)
16GB ram van a gépemben...
Egyébként a 4GB ram már jóideje kevésnek számít.

(#65777) madle
Nem malware. a norton internet security megfogta volna. És nem is netezek olyan vad helyeken ahol ilyesmit össze lehetne szedni. Az utolsó safari frissítés óta van ez. (márc 30)

[ Szerkesztve ]

(#65780) Matada2.3 válasza Head88 (#65779) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem ez kb csak a legnagyobb közösségi média oldala dobja ezt ki, akkor nem tudok mit kezdeni vele.. :( Mert tényleg gyilkolja a gépet néha.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#65781) Head88 válasza Matada2.3 (#65780) üzenetére


Head88
addikt

Nálam az egyik munkámmal kapcsolatos weboldal dobja ki. (egyszerre nagy mennyiségű, nagyfelbontású fotókat tölt be)

Annyit azért megpróbálhatsz, hogy felrakod az ublock origin-t ami majd kilövi erről a közösségi média oldalról (gondolom fb) a reklámokat, esetleg a facebook beállításai közt kapcsold ki a videok automatikus lejátszását. Így spórolhatsz némi ramot.

[ Szerkesztve ]

(#65782) r4z válasza Ragnar95 (#65752) üzenetére


r4z
nagyúr

Tegyel fel egy TransGUI-t, engedelyezd a Transmissionben a remote hozzaferest a localhoston, es lesz megszokott feluleted.

Ha zavar, hogy a Transmission is latszik kulon a dockon, a Transmission.app/Contents/Info.plist fajl utolso 4 sora igy nezzen ki (az alahuzottakat add hozza):

<key>LSBackgroundOnly</key>
<string>YES</string>
</dict>
</plist>

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65783) domerator válasza domerator (#65773) üzenetére


domerator
veterán

Na már megy a letöltés. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65784) SharpSA válasza Thewent12 (#65775) üzenetére


SharpSA
veterán

220volt-nál 440

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65785) Thewent12 válasza SharpSA (#65784) üzenetére


Thewent12
aktív tag

köszi! :)

(#65786) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék egy mindennapos használatra és képszerkesztésre egy macbook-ot vagy Ipad-et. Az elsö Mac gépem lenne. Egy 2013-as I5 8GB ram-al elég lenne ? Max 140000 ft költenék rá mert hátha nem az én világom.

Segítséget előre is köszönöm.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#65787) Head88 válasza fityere (#65786) üzenetére


Head88
addikt

Gondolom egy 13" retina gépről van szó.
Arra figyelj, hogy a 2013early gép videókártyája nem elegendő a retina kijelző meghajtárára. (szaggat)

13" 2013late gépet javaslok, 8GB rammal. (ezt már nem érinti a szaggatás)

2013early---intel hd4000
2013late----intel iris 5100

Szerk: Most látom, hogy max 140k a keret. 2013-as 13" MBP sajnos nem jön ki ennyiből. (kb 230k)[link]

[ Szerkesztve ]

(#65788) tboldi


tboldi
nagyúr

Vettem egy AirPods-ot...

...Miért nem tettem meg előbb? Qrva jó! Végre nem kell két külön füles a laposhoz és a telefonhoz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#65789) 30z.Samu válasza tboldi (#65788) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én megjelenése óta gondolkodom rajta, több helyen tudnám használni. Csak félek, hogy mondjuk futás közben kiesne a fülemből. :B

Sic Parvis Magna

(#65790) fityere válasza Head88 (#65787) üzenetére


fityere
senior tag

Macbook Air-t is néztem, de nem tudom nekem elég lenne e.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#65791) tboldi válasza 30z.Samu (#65789) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megoldás: [link]
Csak az a baj, hogy ezzel meg nem tudod visszatenni a tokba. :D

szerk.: Jééé, PH! addikt lettem! :DDD

(#65790) fityere: Komolyabb képszerkesztésre nem nagyon, inkább csak hobbiszinten.

[ Szerkesztve ]

(#65792) 30z.Samu válasza tboldi (#65791) üzenetére


30z.Samu
félisten

Grat! :D

Hát de ezt a bigyót gondolom le lehet venni róla, nem? Akkor mielőtt visszateszem a tokba leveszem róla.

Sic Parvis Magna

(#65793) fityere válasza tboldi (#65791) üzenetére


fityere
senior tag

Csak a saját képeimet szeretném javítgatni esetleg. Semmi komolyabb, de lehet arra elég lenne egy Ipad is.

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#65794) hszilard666 válasza tboldi (#65788) üzenetére


hszilard666
veterán

Kúúlva jó az airpods. Én is egy évet filóztam rajta, de nem bántam meg! Annyira a szívem csücske hogy még a homepodomat is eladtam, mert inkább ezt használtam :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65795) tboldi válasza 30z.Samu (#65792) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Persze, le lehet, de az macerás. :D Inkább ne fuss, az egyszerűbb. ;]

(#65796) 30z.Samu válasza tboldi (#65795) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe... :Y :C ;]

Sic Parvis Magna

(#65797) Jorus válasza tboldi (#65788) üzenetére


Jorus
nagyúr

Számomra ugyanúgy kuka, mint az iPhone-okhoz adott semmiresejó fülesek. Minőségileg is gyászos, de a fő problémám velük, hogy nem kompatibilisek a fülemmel, simán kiesnek. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65798) Lall


Lall
veterán

Adott egy új Mac Mini, friss rendszerrel. Bootcampel windowst akartam rakni rá (Corel miatt). El is indult, de dobott egy hibaüzenetet. Aztán a 16GB USB meghajtóra kiírta, hogy nem elég neki a hely. wtf? Újraindítottam, bebootolt viszont Finder-ben nem látom a Machintos HD-t. Lemezkezelőben halványabb és azt írja rá "core storage logikai kötet". Az miaz? Mit kefélhetett el a Bootcamp.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#65799) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok. Eladom a macbook air-em, de leszeretnek rola torolni mindent ami rajta van adatok. Hogy a legegyszerubb ez?

(#65800) tboldi válasza Thewent12 (#65799) üzenetére


tboldi
nagyúr

[link]
-----------------------------------------
Ezt nem kellene beletenni az összefoglalóba? :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.