Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) syIex válasza Head88 (#64099) üzenetére


syIex
veterán

100%-on volt szóval illett volna feltennie a rendszert szerintem. :D Nem tudom mi változott, de most már jó. Azért köszönöm! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#64102) Lall


Lall
veterán

Hi. Ritkán kérdezek, inkább olvasom a fórumot vagy keresek. :) Viszont most nem találok egy dolgot. Létezik Thunderbolt elosztó? Adott több Thunderbolt eszköz, amit egyidőben használnék. Gondolom csak van erre valami megoldás.

Más. Bekötötték az opikkai 1000-es DIGI-t. 600 körül mérek WiFi-n. Mennyi a max, amennyit ki lehet belőle sajtolni? Kb. itt a vége?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#64103) totron válasza Head88 (#64098) üzenetére


totron
addikt

Igen ám, csak a világ kevésbé Mac-es felein hajlamosak mindig noname kínai terméknek hinni, beleuntm. Gondoltam, itt felbukkanhat specifikus tapasztalat OWC fronton. Jóval gariidőn kívül van. Olvastam olyat is, hogy technológiával bír a G6, mely a trim szükségessét hivatott kiváltani, akkor még (2011) OSX által nem volt támogatott. Az tiszta sor, hogy kuka. Azt nehéz emészteni, hogy minden gondosság ellenére ebben végződött a dolog. Talán ismerethiány talán így volt elrendelve, ezt lenne jó megtudni, tanulni az esetből, elrakni. Szép metálkék volt pedig.

(#64104) Head88 válasza Lall (#64102) üzenetére


Head88
addikt

Thunderbolt dokkolók vannak: [link]

A wifi kérdésnél meg függ a wifi router sebességétől a wifi kártyától és a router és gép közti távolságtól.

(#64105) bmakszim válasza Lall (#64102) üzenetére


bmakszim
senior tag

Mértem már 700-at is, de a gyakorlatban kb ott a vége.

(#64106) Head88 válasza totron (#64103) üzenetére


Head88
addikt

A beépített TRIM helyettesítő csak macOS alatt kapcsol. (mivel ahogy mondod az os nem táámogatta) Egyáb trim támogatású rendszereken ez a funkció inaktív. (legalábbis ezt olvastam valamikor) Ergo a rendszer normálisan kezeli.
de tulajdonképpen a szemétgyűjtő algoritmusnak és a cellák öregedésének semmi köze a vezérlőhöz. Ilyen hibái a samsung korai és evo, OCZ és még egy halom gyártó ssdinek is volt.

(#64107) Lall válasza Head88 (#64104) üzenetére


Lall
veterán

Köszi. Bár ezek sem tudnak kettőnél többet. Nekem pl van egy külső digitalizáló, egy LAN és ha még egy monitort is akarok csatlakozatni, akkor megfőttem? Vagy én vagyok vak? Esetleg nagyravágyó! :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#64108) redbiro


redbiro
őstag

másolás bajom van:

1. finderben nyitok két tabot
2. egyik tabon elnavigálok egy mappába, amiben több almappa van, vegyes fájltípusokat tartalmaznak
3. mivel én csak a .docx fájlokat akarom kimásolni az almappákból (anélkül hogy egyenként belépegetnék a mappákba) a search boxba beírom hogy docx, szépen lelistázza az összes ilyen kiterjesztésű fájlt
4. kijelölöm az összeset
5a. cmd+c, át a másik tabra cmd+v --> semmi nem történik
5b. megfogom egérrel a kijelölt fájlokat, áthúzom a másik tabra --> a finder ablak minden hibajelzés nélkül bezárul

B próba: két külön ablakkal ugyanez a helyzet.

szerk: C próba: a nason nem megy, a macintosh hd-n igen.

workaround: forkliftben hibátlanul megy mindenhol.

nem kéne ennek finderben is működnie?

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#64109) Head88 válasza Lall (#64107) üzenetére


Head88
addikt

Ha jól nézem akkor ezeken a dockokon valóban 2 thunderbolt van, de külön van LAN csati is rajtuk(TB to ethernet átalakítóra nem lenne szükséged) szóval a digitalizáló, a monitor és a LAN is elfér rajtuk egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#64110) udi24


udi24
tag

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem.

Nem tölt be az alma alatti csík :)

Kifagyott a gép (szerintem túlmelegedes miatt ) azóta lefagy betőltésnel felúton

Elnezést a szakszerűtlen hozzászólásért
Segitseget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Üdv: udi24

(#64111) Lall válasza Head88 (#64109) üzenetére


Lall
veterán

Tényleg. Erre nem is gondoltam. Köszi.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#64112) wm2 válasza totron (#64103) üzenetére


wm2
őstag

Az APFS nem minden SSD-t szeret. Hogy miért vágja haza pl. a 850EVO-t és a 850Pro-t nem, az jó kérdés. Vannak a Macrumorson tesztek is, hogy az egyik lassabb, mint a másik, pedig minden ua. kivéve az SSD. De egyet találhatsz.

Ozora <3

(#64113) Head88 válasza wm2 (#64112) üzenetére


Head88
addikt

totron kolléga egy thinkpadban használja linux alatt az ssd-t. Nincs APFS. [link]

[ Szerkesztve ]

(#64114) Smiley válasza udi24 (#64110) üzenetére


Smiley
őstag

Doing utan tartsd lenyomva a Command+V... igy verbose mode-ban fog indulni, es latni fogod hol all meg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64115) wm2 válasza Head88 (#64113) üzenetére


wm2
őstag

Jah, jó beoffolt én meg vissza, mert baromi érdekes, hogy a tördparti ssd-k mind behalnak (néha a sajátjuk is) mintha vmi hogyantegyükmégzártabbá magunkat kísérlet részesei lennénk. Jah bocs, fítsör.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#64116) Head88 válasza wm2 (#64115) üzenetére


Head88
addikt

Ennek én is tapasztalója vagyok. 10.13.3 óta azt csinálja a gépem (samu 850pro 512GB), hogy kikapcsolás után egyszerűen nem indul a rendszer. A csík betöltés felénék dobja az áthúzott karikát. Ilyenkor recovery, csinálok pár hibakeresést (lemezkezelő látja a lemezt) kicsit hagyom a gépet recoveryben futni(kb: 30perc) újraindítom és betölt az os. Ha ezt nem csinálom nem indul. Azóta altatom a gépet. Időm nincs mostanában újrarakni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#64117) Smiley válasza Head88 (#64116) üzenetére


Smiley
őstag

Nalam csak tetves lassu a boot a samsung 830-as ssd-vel, kb 2 perc. Legnagyobb okorseg volt felrakni ezt a sz@rt... elcseszte az imessage-et(jo mondjuk ez annyira nem izgat, de akkor is... fel kellene hivnom az apple-t, hogy csinalja meg), kiszortak az osszes tool-t amit hasznalok, cserebe meg tetu lassu is lett. De most szereztem egy jatszos 2007-es macbook pro-t, ez lesz majd a temporary gep abban a par napban amig lesz idom ujrarakni a masikat... igazi viharvert darab, viszont meglepoen gyors a 2.2Ghz C2D.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64118) udi24 válasza Smiley (#64114) üzenetére


udi24
tag

Köszi a segítséget.

En1:channel changed to 1 -nél fagy ki a rendszer

Mi a teendő ilyenkor ?

Üdv: udi24

(#64119) Head88 válasza Smiley (#64117) üzenetére


Head88
addikt

Én is vissza akarom rakni a 10.12-t. Csak egyelőre még levegőt venni sincs időm. (annyi biztos nincs, hogy adatmentés, format és telepítés adatok vissza, beleférjen)

(#64120) Smiley válasza udi24 (#64118) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor olyan nagy gond nem lehet, szerintem recovery-ben csinalj egy permission repair-t, hatha megoldja a dolgot.

(#64119) Head88: ugyanez a bajom nekem is, most a leglenyegesebb dolgokat atraktam a masik gepre, aztan szepen par nam alatt ujra visszarakom a sierra-t, es azt hiszem ezzel be is fejeztem a frissitsunk uj rendszerre dolgot, amig tamogatott lesz a sierra addig hasznalom azt... Ezek az uj rendszerek 0 feature es millio bug.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64121) r3dsnake válasza Smiley (#64120) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Már írtam korábban is, de a legjobb döntés volt karácsony környékén rászánni egy napot, és visszaköltözni Sierra-ra. Ráment egy napom, hogy minden a helyén legyen, de azóta abszolút nem volt semmi gondom a rendszerrel. HS alatt meg napi szinten volt valami nyűg. Az biztos, hogy Sierra-ról én már nem megyek sehova.

[ Szerkesztve ]

(#64122) udi24 válasza Smiley (#64120) üzenetére


udi24
tag

Szia
Eelindítom a recoveryt (comand+r )kimbinacióval
Elkedz betőlteni malyd kifehéredik a kepernyő ,egy idő után kikapcsol

Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Üdv: udi24

(#64123) Head88 válasza udi24 (#64122) üzenetére


Head88
addikt

Hát ez már nagyobb gond.
Próbáld meg ezekkel indítani: Alt + Command + R vagy Shift + Option + Command + R

(#64124) Smiley válasza udi24 (#64122) üzenetére


Smiley
őstag

Hmmm...
Doing utan Command+S, aztan ha megjelenik a promt akkor:
fsck -fy
Ez amugy ki is lesz irva a kijelzore. Ha vegez akkor pedig egy reboot parancs kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64125) udi24 válasza Head88 (#64123) üzenetére


udi24
tag

Köszönöm a gyosrs segítseget de sajnos ezekkel a kombinaciokkal is hasonlo a végeredmény
Lefuttatja az internet recoveryt utana feher kepernyő

Smiley
Ujraindulás után a töltő csík a már "megszoktt" helyen kifagy

Üdv: udi24

(#64126) Head88 válasza udi24 (#64125) üzenetére


Head88
addikt

SMC és NVRAM reset?

Milyen gép? Milyen macos van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#64127) udi24 válasza Head88 (#64126) üzenetére


udi24
tag

Szia!
2011 macbook pro
El capita

SMC és NVRAM resetet hogyan kell ?

Üdv: udi24

(#64128) r4z válasza Lall (#64102) üzenetére


r4z
nagyúr

Daisy chainelheto a Thunderbolt, egymas utan tudod kotni az eszkozoket. Bar ahogy latom, neked egy sima USB-C hub is eleg lenne, mar ha olyan geped van.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64129) Smiley válasza r3dsnake (#64121) üzenetére


Smiley
őstag

Ennyi... mar reggel max-on tekert az mds... gondoltam megvarom aztan dolgozom, 15 perc utan meguntam. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64130) Head88 válasza udi24 (#64127) üzenetére


Head88
addikt

SMC:

legyen töltőn a gép, kikapcsolt állapotban shift+ctrl+alt+ power gomb teljesen egyszerre lenyom és nyomvatart pontosan 10sec-ig majd egyszerre felenged mindet és utána bekapcsolod a gépet a magsafe ledje jelzi ha sikerült. (átvált egy sec-re az ellenkező színre)

NVRAM:

"Kapcsolja ki a Macet, majd kapcsolja be, és azonnal nyomja le és tartsa lenyomva a következő négy billentyűt egyszerre: Alt, Command, P és R. Felengedheti a billentyűket kb. 20 másodperc múlva – ekkor úgy tűnhet, hogy a Mac újraindul."

Ha nagyon minden kötél szakad még mindig van lehetőséged kivenni az ssd/hdd-t a gépből és egy másik gépen akár win alatt leformázni.(ezért kérdeztem, hogy milyen évjárat)

[ Szerkesztve ]

(#64131) Head88 válasza Smiley (#64129) üzenetére


Head88
addikt

Szupcsi. Már csak nekem kell időt szakítani rá.

[ Szerkesztve ]

(#64132) wm2 válasza Smiley (#64129) üzenetére


wm2
őstag

830/840 EVO full xopás APFS-el. De a lényeg az ökoszisztéma, ilyenkor erre gondolj. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#64133) Smiley válasza wm2 (#64132) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, de ha ennyire ragaszkodik ahhoz, hogy csak Apple Firmware-s SSD-n menjen az APFS akkor mi a francert nem rak bele egy korlatozast, es minden 3rd party pedig menne tovabb HFS-el... aztan akkor nem lenne hiszti.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#64134) Head88 válasza wm2 (#64132) üzenetére


Head88
addikt

A 850 Pro is szarakodik. Illetve próbáltam már Intel Pro 2500 ssd-t is azzal is sz@r volt.

[ Szerkesztve ]

(#64135) wm2 válasza Head88 (#64134) üzenetére


wm2
őstag

A pendrive is hasonló: nem mindegy milyet veszel és milyen filerendszerrel használod. Nekem több darab van, különféle márkákból, de a tb3/donglen keresztül mindegyik hajlamos érdekesen viselkedni. A kedvencem amikor másolás közben crashel egyet a Finder, mert nem tud mit kezdeni pár MP3-al. Nem tudom kinek a sara ez, Apple vagy Intel, de szvsz mind2en ott vannak a szeren. Mostanában a HP Powert használom és bár egy kőkorszak a W10 nekem még mindig, de felülüdülést jelent számomra , hogy 1 klikk, 2 klikk és kész is amit akarok, nem kell görcsölni egy USB3 stick formázásával, ami az elcseszett Apple lemezkezelővel vagy sikerül, vagy nem. De sorolhatnám még.

Ozora <3

(#64136) SharpSA válasza wm2 (#64132) üzenetére


SharpSA
veterán

Me kell azokat formázni, hogy jól működjenek?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64137) Head88 válasza SharpSA (#64136) üzenetére


Head88
addikt

Terminalban

(#64138) SharpSA válasza Head88 (#64137) üzenetére


SharpSA
veterán

Az a "Me" az Mire akart lenni... Tehát nekem van egy 500GB-os 850EVO M.2 SSD-m. Nemsokára megjön az átalakító, ami remélem jó lesz és működik (a csavarhúz megjött, szétszedtem, megnéztem és az átalakítóval elvileg pont olyan hosszú lesz, ami oda kell). Milyen formátumra érdemes megformázni, amivel probléma nélkül működik a rendszer?

MacBook Air 2017

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64139) Head88 válasza SharpSA (#64138) üzenetére


Head88
addikt

APFS természetesen. 10.13 azzal működik.

(#64140) SharpSA válasza Head88 (#64139) üzenetére


SharpSA
veterán

850EVO-val nem lesz probléma APFS-sel?
Már csak azt kell majd megkeresnem, hogy pontosan mi is a menete a telepítésnek és a jelenlegi programok, beállítások átmentésének. 100GB-os partíción gondolkoztam, hogy meghagyom Windows-nak, hogy legyen natív is, de eddig VirtualBoxban is kiválóan működik, tudom arra használni, amire kell (számlázó program, nyomtatók, másológépek kezelése, amik nem vagy részben működnek csak OS X alatt).

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#64141) Syl válasza SharpSA (#64140) üzenetére


Syl
nagyúr

>Már csak azt kell majd megkeresnem, hogy pontosan mi is a menete a telepítésnek és a jelenlegi programok, beállítások átmentésének.

Ez engem is érdekelne. 2015-ös Pro ami Sierrával jött, most HS van rajta kismillió programmal.
Vajon:
- internet recoveryvel vissza lehet rakni a Sierrát? (teljes ssd törléssel természetesen)
- Time Machine mentéssel át lehet pakolni a programokat?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64142) Head88 válasza SharpSA (#64140) üzenetére


Head88
addikt

Telepíts 10.12-t és akkor jó lesz a HFS+

(#64143) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

ez a mekbukk mikori kiadás?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64144) r4z válasza FIREBLADE78 (#64143) üzenetére


r4z
nagyúr

2015 (Force Touch es MagSafe)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64145) tboldi válasza FIREBLADE78 (#64143) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mid 2015.

(#64146) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ér ez ennyit?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64147) megema válasza FIREBLADE78 (#64146) üzenetére


megema
őstag

Attól függ. Ha évekig ki volt állítva kipróbálásra, akkor személy szerint biztos nem adnék érte ennyit. Plusz máshol bontatlan, újat kapsz ugyanennyiért.

(#64148) FIREBLADE78: macbookstore.hu vagy iconstore.hu . A fórumos hozzászólások alapján mindkettő korrekt hely. Előbbiről pont tegnap volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#64148) FIREBLADE78 válasza megema (#64147) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nofene,hol? Lehet hülye kérdés,de ez és egy új 15-ös között nagy különbség van? Mármint erőben.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64149) r4z válasza FIREBLADE78 (#64148) üzenetére


r4z
nagyúr

Ebben csak integralt GPU van, az ujabbakban van dedikalt is, plusz magasabb a proci orajele.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#64150) FIREBLADE78 válasza r4z (#64149) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igen,közben láttam,hogy csak igp. Ha nem vágok és anyám kínja,akkor sima netezős,wordpress weboldalszerkesztéshez elég lehet? Mostani 13-asom,már nagyon laggol egy faszbuknál is. :o

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.