Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) domerator válasza Smiley (#65497) üzenetére


domerator
veterán

Én is hasonló példa vagyok mint Samu, nekem is letaglózó volt a hardver minősége, de azért nekünk átlag usereknek is megvannak az okaink a cserére. Azt is bevallanám, ha egyszerűen csak a kíváncsiság vitt volna rá a vásárlásra, de nem.
Mindig windowsom volt, linuxot próbáltam vagy 2-3x de nem vagyok annyira kocka hogy bírtam volna vele.

Viszont amit a windows művel, az néha földhözvágósan idegesítő. Ott kezdődik, hogy a céges gépemen nekem (és kollégáimnak is) a legegyszerűbb hozzáférést ahhoz a tizennéhány spec programshortcuthoz amit használunk, az asztalon való elhelyezés biztosítja. Ez a telibevágott windows rendszeresen fogja és leszórja az összes ikont a display sarkába... MIÉRT??
A win 10 meg aztán már párszor szopatott azzal, hogy ügyfélnél bekapcsolom a gépet és a nyomorult akkor fejezi be a kicseszett frissítést... és ez csak két hirtelen példa, tuti hogy jóval több libanyak van a windowsban. :((
Sajna a céges gép marad, de mivel a telekomtól el tudtam hozni az Airt részletre, így bevállaltam, hátha legalább otthon nem lesz copás a windózzal (az meg aztán a másik fele, hogy jelenleg ez a legerősebb gép a háztartásban) :U

Ide kívánkozik azért az is, hogy csak most ismerkedem a maccel, szóval ki tudja mikor válik belőlem egyszercsak macguru :DDD

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#65502) Jorus válasza tboldi (#65492) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, mindig "roszog" kicsit az asztalon, tehát merevebb a talpa, mint a korábbi MBP-ké.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65503) 30z.Samu válasza domerator (#65501) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam jócskán benne volt a kíváncsisag is. :D Gondoltam ha telefonnál bejött, akkor laptopnál miért ne. Eddig úgy fest igazam volt, imádom a masinát. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65504) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Tudtok ajanlani jo usbc to hdmi2.0 adaptert, ami nem arany aron megy es mukodik? Lartam amazonon 13 euroert elvileg tudja a 4k 60 hertzet. Meg esetleg egy usbc to usb adaptert vagy hubot? Koszi :R

(#65505) tboldi válasza Lazika (#65504) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem egy ilyen Moshim van, teszi a dolgát. :)

(#65506) Smiley válasza domerator (#65501) üzenetére


Smiley
őstag

Ilyen a kapitalizmus, szerintem nincs ezzel baj... A windows meg olyan amilyen, en peldaul azt hasznalom atlag userkent es nekem teljesen megfelel. Amit en latok, felismeri az osszes driver-t magatol, next-next finish a steam telepitese es az atlagos dolgaimra a windows-ban minden megvan es mukodik. Meloban a windows-os sracok persze szivnak sokat, de ezzel mi is igy vagyunk a linux-on.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#65507) Head88 válasza Smiley (#65506) üzenetére


Head88
addikt

Ha munkára kell egy gép akkor azzal mindig csak szívás van OS függetlenül.

A macbook mellett van egy win10-es thinkpadom (talán többet használom melóra)
Én is használhatónak tartom a w10-et.

(#65508) tboldi válasza Head88 (#65507) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is elvagyok a Win10-zel (asztali PC-n), bár a macOS-t jobban szeretem. :)

(#65509) galaxys80


galaxys80
veterán

A gyári képnézegetőben nem lehet azt valahogy beállítani, hogy az egész mappa tartalma lapozható legyen?
Jelenleg csak akkor működik így, ha kijelölöm az összes képet.

(#65510) madle válasza galaxys80 (#65509) üzenetére


madle
őstag

Beállítod lista nézetre, aztán első képen nyomsz egy space-t és mehet fel-le. Legalább is én így szoktam, Preview-val.

(#65511) Head88 válasza madle (#65510) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#65512) galaxys80 válasza madle (#65510) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt megtaláltam, de így meg nem teljes képernyős.

(#65513) r4z válasza galaxys80 (#65509) üzenetére


r4z
nagyúr

Cmd+A, aztan alt+space, mashogy nem megy. Alternativakent ott a LilyView.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65514) wm2 válasza Head88 (#65507) üzenetére


wm2
őstag

Én is. Ráadásul annyiért vettem a 7700HQ/1050-es gépet, mint más egy 4-5 éves AIR-t. Igaz én nem verem rá. Nem ezért van.

Ozora <3

(#65515) general válasza wm2 (#65500) üzenetére


general
addikt

igen, én is így tudom, a videósok-filmesek sorra mennek vissza/át Win-re, mert MacOs alatt temérdek hiba és hiányosság van, ami az editáló szoftvereket, konvertereket stb. illeti. a fotósok még kitartanak, mint én is, bár ez a kalibrálós probléma szörnyű.
mondom mindezt úgy, hogy én csak egy éve váltottam, de mostanra irtóra megszerettem, nehéz lenne visszamenni Win-re. főleg a macbookot sajnálnám, nálam vitán felül a legjobb laptop. de ez én vagyok.

(#65516) general válasza madle (#65510) üzenetére


general
addikt

az a Quicklook, a Preview a duplakatt.
ez a dolog engem is teljesen kiborított Win után, miért nem tudok csak úgy képeket nézegetni? :-) meg a Quiclook logikája, ha bélyegképben van, nem listában, na az a másik...szétcsesz az ideg ma is..:D de legalább színhelyesen mutatja, ami viszont a Windows képnézegetőiről nem mondható el.
szóval egykutya, mindkét rendszernek van előnye-hátránya, megszokás kérdése. munka alatt pedig mindegyik szét tud esni, ahogy itt valaki írta.

ami nálam vitán felül áll, az az, hogy a MacOs-re jobb ránézni sztem, szebb, és a gyorsbillentyűkkel király dolgozni, appokat kezelni. de egyébként semmi bajom a Windowszal.

ja, és a Cmd közelebb van a C-hez és V-hez, mint a Ctrl...király! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65517) madle válasza general (#65516) üzenetére


madle
őstag

Bocsi, nem tudtam, azt hittem az a Preview :DDD Lényeg, hogy a működési elvre gondoltam. Egyébként az engem is kiborít ha bélyegkép van akkor ez szintén nem működik meg kígyózni kell a mappában.

(#65518) galaxys80 válasza r4z (#65513) üzenetére


galaxys80
veterán

Ingyenes alternatíva nincs is?
Egyébként eddig meglepően kevés alkalommal tette fel a kérdést, hogy “de miért?” :)
Ez a képnézegetés mondjuk pont ilyen. :)

(#65519) jilian


jilian
addikt

Gondolkodom hogy megveszem a Paralells Desktop -ot.
Mint látom az egyszeri vétel 80 dollár, és nincs semmi frissítés csak az épp adott verzió.
A kérdésem az, hogy ezeket a szoftvereket milyen gyakran frissítik és ha frissítik is, hoz-e annyi újítást, hogy az ember ismételjen kiadjon 50 dodót?

Vagy azért ez elég stabil szoftver már "átlagos" használatra?

(#65520) 30z.Samu válasza general (#65515) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én szoktam nézni Magyarósi Csabát ill. handrást. Mindketten szidják néha a rendszert rendesen és Ők is elmondják, hogy régen azért sokkal jobban odafigyeltek kisebb, nagyobb részletekre. Viszont ezekkel együtt is annyira megszerették/megszokták már ezt a rendszert, hogy nem tudnának Windows alatt dolgozni.

Sic Parvis Magna

(#65521) madle válasza jilian (#65519) üzenetére


madle
őstag

Én megvettem régebben, de nekem nem tetszett abból a szempontból, hogy eléggé laggolt, ha nagyon kell a win, akkor inkább Bootcamp. Nem hiszem, hogy átlag felhasználásnál megéri ráfrissíteni a verziókra.

(#65522) jilian válasza madle (#65521) üzenetére


jilian
addikt

Mármint mi laggolt? A váltás, vagy csak szimplán a használat során?
Na jó játszani azért nincs szándékomban rajta....

(#65523) xors


xors
senior tag

Skacok, everymac.com miért nem érhető el magyar IP címről? Hátha valaki tud erről valamit... (VPN -nel ugyanis elérem)

(#65524) tboldi válasza xors (#65523) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam simán bejön. :F

(#65525) Zolom89


Zolom89
senior tag

2017-es Air-ben csak átalakítóval lehet másik M.2-es ssd-t cserélni vagy van olyan ami gyárilag jó bele minden mókolás nélkül?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65526) madle válasza jilian (#65522) üzenetére


madle
őstag

Játszani nem is lehet vele, igazából nekem a koherencia mód laggolt, nem nagyon, de éppen észrevehetően. Nem volt olyan flow mint a MacOS persze...de szerintem, ha tisztán Win telepítést csinálsz Bootcampből akkor biztos sokkal jobb.

(#65527) SharpSA válasza Zolom89 (#65525) üzenetére


SharpSA
veterán

Transcend JetDrive 820
Transcend JetDrive 825

Én utóbbiból vettem 480GB-osat, az jobban megéri árban, mint a 240GB-os, de ahogy látom most csak a kisebb van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65528) Head88 válasza xors (#65523) üzenetére


Head88
addikt

Nálam is megy.

(#65529) Head88 válasza Zolom89 (#65525) üzenetére


Head88
addikt

(#65530) xors válasza Head88 (#65528) üzenetére


xors
senior tag

Ez még érdekesebb, mivel mobilnetről bejön az oldal, de Digi hálózaton nem...
mentem Digi topikba nyomozni ;]

[ Szerkesztve ]

(#65531) Zolom89 válasza SharpSA (#65527) üzenetére


Zolom89
senior tag

Köszi!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#65532) Frontiner válasza xors (#65530) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Digi netem van, simán bejön.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#65533) Head88 válasza xors (#65530) üzenetére


Head88
addikt

Próbáld ki más böngészőn. Ha ott bejön akkor csinálj egy böngésző cache tisztítást.
[link]

(#65534) Matada2.3 válasza xors (#65523) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem sem jön be chrome vagy safari alatt az everymac, érdekes.

Más: Ez a 10.13.4 eddig nem jött be.. Beakad a launchpad és nem akar megnyílni pl.

Finn the human

(#65535) xors válasza Matada2.3 (#65534) üzenetére


xors
senior tag

Hát basszus, nem tudom mi a hiba, már DNS -t is állítgattam mindenre az összes létező helyen, router, mac, iphone, PC, linux :W
valami lokális beállítás lehet, mert digisek is elérik :O

(#65536) TigerCat válasza galaxys80 (#65518) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalót fusd át. Érdemes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65537) wm2 válasza general (#65515) üzenetére


wm2
őstag

Én nagyon unom ezt a W10 kontra macOS dolgot. Szerintem ezek az idők már elmúltak. Mindegyiknek van valami előnye és hátránya a másikkal szemben. Jól kiegészítik egymást. Egyébként next>next>next csináltam Sierra haklit a Win_PC mellé. Egyedül a kártyaolvasó nem működik de nem is hiányzik. Kb. 500ezret spóroltam. Nem igazán érdekel az erkölcsi vonzata hidd el.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#65538) r4z válasza jilian (#65522) üzenetére


r4z
nagyúr

Ki kell kapcsolni az eroforraszabalo grafikus effekteket, es hasitani fog a Windows virtualizalva is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65539) 30z.Samu válasza Matada2.3 (#65534) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én eddig csak 1-2 dolgot vettem észre. Az első, hogy amikor lecsukom a laptopot, akkor hirtelen alszik ki a kijelző és ugye az alma logó is. Apróság, de a folyamatos elalvás szerintem jobban nézett ki. :) A másik dolog pedig tegnap ért, amikor volt még 20% az akkuban a felnyitás állapotában, de visszament aludni és közölte hogy tegyem töltőre az akkut. Mondjuk ez nem biztos, hogy a rendszer hibája, de a 10.13.3-nál nem volt ilyen. Ezektől eltekintve én nem vettem észre semmi érdekeset.

Sic Parvis Magna

(#65540) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha akad még valaki, aki használja az iTunes-t zenehallgatásra, attól szeretném megtudakolni hogy neki kijelzi-e egy album hallgatása közben az éppen lejátszott zeneszámot a tracklistben? Korábban volt egy kis kék hangszóró ikon az éppen lejátszott szám mellett, ez mostanában eltűnt és engem marhára zavar. Nem tudom, hogy csak nálam rossz, vagy az Apple megint user friendly módba váltott...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65541) bLaCkDoGoNe válasza jilian (#65519) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Minden évben frissítik, általában én 2-3 évente szoktam az újabb verzióra frissíteni, ha éppen van valami jobb bundle, amiből a Parallels Desktopon kívül van még olyan alkalmazás, ami érdekel/kell (néha maga a Parallels adja a frissítést pár egyéb appal együtt, néha pedig más bundle-jában van Parallels Desktop).

Évente szerintem felesleges frissíteni, jól el lehet lenni a régebbi verziókkal is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65542) Matada2.3 válasza 30z.Samu (#65539) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem nem volt ilyen akku problémám, viszont engem is zavart ez a hirtelen kijelző kikapcsolás. Lusta vagyok visszatenni a sima Sierra-t, viszont lehet jobban járnék vele..

Finn the human

(#65543) TigerCat válasza bLaCkDoGoNe (#65540) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre gondolsz? Nekem megjelenik szépen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#65544) general válasza wm2 (#65537) üzenetére


general
addikt

ugyanezt gondolom én is, egyetértünk, szóval elhiszem. :D és én is hacklin dolgozom az asztalin, mellette van macbook pro és iphone. imac-et nem vennék, nem látom értelmét semmilyen szinten.

(#65545) wm2 válasza general (#65544) üzenetére


wm2
őstag

Állítólag nagyon visszaesett az eladásuk. Az egész részesedési görbéjüket a Broadwell AIR nyomja. A vásárlóknak fontosabb az, hogy esztétikus legyen és nem igazán érdekli őket, hogy elavult architektúra. Szerintem ezt érzi az Apple is és kicsit olcsósítva piacra dobnak pár új lapost. Kb. ahogy az új iPad megjelent, hogy "diákoknak kedvezménnyel". Én ezért várok vmi olcsóbb Macbookot meg AIR-t 1-1 Type-C portral jack nélkül oszt cső. De ha jobban belegondolunk totál felesleges kiakadni ezen meg Jobsozni, hiszen várható volt, hogy ezek az iOS ketyerék mindent le fognak nyomni és klasszikus asztali számítógépekre max. azoknak lesz szüksége, akik dolgoznak és nem szórakoznak. Megmondom őszintén ahhoz, hogy feszbukozzal meg zenét hallgassak már én sem kapcsolom be a gépet. Sőt, alig várom, hogy elvigyék végre.

Ozora <3

(#65546) vasi89 válasza wm2 (#65545) üzenetére


vasi89
addikt

az eladás visszaesett de a bevétel nem az irreális árazás miatt, iphone ugyan ez és amíg nyereség van nem érdekli őket, hogy ki a célközönség.

(#65547) 30z.Samu válasza wm2 (#65545) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is van iOS ketyerém, viszont úgy voltam vele, hogy otthon legalább egy laptop legyen. Jó dolog az iOS is, de van, amit sokkal kényelmesebb egy laptoppal megcsinálni és itt nem feltétlen a tartalomfogyasztásra gondolok. :)

Sic Parvis Magna

(#65548) marsu. válasza TigerCat (#65543) üzenetére


marsu.
senior tag

Nálam is a helyén van, mindegy, hogy albumban megyek a lejátszásra, vagy a "Dalok"-ból.

(#65549) bLaCkDoGoNe válasza TigerCat (#65543) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, nekem nem látszik, legalábbis ha Apple Music-ról hallgatok zenét:

Most nézem, hogy te is synthwave-et pörgetsz a screenshot-on, Timecop1983 adja. :K

Ha a saját libraryból játszok le, akkor nekem is van kis kék hangszóróm, de Apple Music-nál nincs. Érthetetlen. :F

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65550) domerator válasza 30z.Samu (#65539) üzenetére


domerator
veterán

Na most megnéztem, nálam elhalványul az alma és a kijelző is ha összecsukom, igaz hogy kb. fél másodperc, de nem hirtelen alszik ki nullára... szóval én nem frissítek :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.