Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) TBMC válasza r4z (#62096) üzenetére


TBMC
addikt

az a baj, hogy egy reszet letorolte vagy nemtudom, mert egy resze benne van a kukaban, de magat a kukat sem tudom uriteni mert ezt írja, mikor a kuka ürítésre nyomok, van valami ötletetek?

"„2018-01-15-175436.inProgress” elem használatban van."

szerk: ha pedig a kukát kinyitva az elemre kattintva azonnali törlésre kattintok akkor kéri a touch id-t, megadom neki majd ez az üzenet fogad: "A művelet nem hajtható végre, mert a(z) „libexec” elem használatban van."

ArrayOfLilly: sajnos nem segít, mind az imacen, mind a macbookon ugyan ez a jelenség fogad mikor bedugom a külső hdd-t. :( :W

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#62102) ArrayOfLilly válasza TBMC (#62101) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Utóbbin nekem egy újraindítás szokott segíteni.

http://www.arrayoflilly.com

(#62103) TBMC válasza TBMC (#62101) üzenetére


TBMC
addikt

kifutottam a szerk időből.
próbáltam temrinálból is, nem segített semmi.
majd kattintottam a backup mappára a hddn (miközben az inprogress file ugye a kukában volt már), és sikerült törölni a mappát option+cmd+backspacevel.

a kukát továbbra sem tudtam sehogy üríteni. terminálból is próbáltam, force emptyt is, semmi.

végül egy utsó próbaként gondoltam kipróbálom cleanmymaccel üríteni a kukát, és láss csodát sikerült.
szóval ha bárkinek hasonló gondja akad, merem ajánlani a cleanmymacet erre a célra is. :K

markbellus.hu 

(#62104) redbiro


redbiro
őstag

valamilyen lightweight cpu usage-et ellenőrző progit keresek, ami dobna egy warningot ha valami process beragad x% környékén.

a munkámból adódóan jellemzően akkuról használom a gépet (nem is tudok tölteni napközben), ha el vagyok merülve a feladatban sokszor csak későn veszem észre ha gond van.
tegnap is 2,5 óra alatt leszívta a mail app valami miatt 50%-ig, aztán már imádkozni kellett, hogy kibírja a nap végéig.
szóval csak annyi kéne kb tudnia, hogy dobjon egy popupot, hogy valami beakadt, semmi komolyabb funkcióra nem vágyom.:)

it never gets easier, you just go faster

(#62105) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

( Tudom, hogy ez nem asztali Mac topic, de 99%-ig biztos, hogy inkább az OS X-el van gond, ezért bátorkodtam ide is beírni. )

Lenne egy 2011-es i7-es Mac Minim, amit ha bekapcsolok ( vagy bekapcsolás után újraindítok ) a töltő képernyő után átvátló fekete kép marad, ami a login előtt van. Hallani, hogy a loginnál áll a rendszer ( nyomkodom a billt), de csak akkor lesz kép újra, ha kihúzom HDMI kábelt és újra bedugom vagy a mini-be, vagy a tv. Próbáltam több HDMI kábellel, újrahúzott OSX-el, de ez a gond akkor is megmarad. Másik Minivel a kábelek is tökéletesek.

High Sierra van fönt, elég bosszantó hiba, a VGA a CPU-ba integrált, kétlem, hogy az lenne a ludas, ráadásul ha újra kihúzom bedugom és lesz kép, hibátlanul megy órákon át a gép...

Ha lenne valami ötlet, kérlek írjatok bátran.

üdv

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#62106) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Tegnap megjött a monitor, hdmi kábel be, gép lecsuk, minden működött. Ma ugyenez, kábel be, gép lecsuk és kb 8-10mp-ig megy, aztán elalszik és azt írja hogy nincs hdmi jel a gépemből?
Mi lehet a probléma?

(#62107) TigerCat válasza N-vidi-A (#62105) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hasonló volt nálam is, amikor a kijelzőt utólag kapcsoltam be. Ilyenkor gyakran nem érzékelte az eszközt és maradt fekete minden. Ha előre bekapcsoltam, gond nélkül ment. Más ötletem egyelőre nincs sajnos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62108) Syl válasza Mattb (#62106) üzenetére


Syl
nagyúr

A laptop be van dugva a 230-ba?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62109) TigerCat válasza Syl (#62108) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, baszki tényleg. Nálam ez egyértelmű, de jelen esetben nyilvánvaló kérdés...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62110) Syl válasza TigerCat (#62109) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyszer már engem is megszopatott. Igaz, a HS egyszer ezt akkor is eljátszotta, amikor ment a 230... Szóval... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62111) tboldi válasza Head88 (#60299) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy régebbi hsz-ra válaszolva...

Most van a Lidl-ben ilyen tisztítókendő, vettem is belőle 2 csomaggal. Remélem, nem lesz baja egyhamar a kijelzőmnek, ha ezt használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#62112) Head88 válasza tboldi (#62111) üzenetére


Head88
addikt

Igen erre gondoltam én is. Lényeg, hogy nem kell állandóan suvickolni hanem csak ha indokolt. Rá kell állni arra, hogy a billentyűzetet rendszeresen tisztítsd és akkor nem is kerül szennyeződés a kijelzőre. (vagy csak nagyon elenyésző és akkor elég csak ritkán használni ezt a tisztítókendőt)

[ Szerkesztve ]

(#62113) ribarszki


ribarszki
őstag

Hát srácok én a 3. kijelzőmet fogyasztom 2 év alatt.

2015-ös rMBP, 13". Jobbra balra döntve kotyog a kijelző. 1 éve kicserélték gariban. Az is kotyogott. Most visszavittem, újra kicserélik. De előre közölték, hogy ez ilyen 10-ből 8 kotyog, a mardék 2 meg pár hónap után fog kotyogni. Újra lesz a kijelzőre 1 év garim. Nekik ez biznisz, hogy évente visszaviszem cserére? Nekem jó, mert zsír új kijelzőket kapok, de akkor is..

Azt mondták, hogy az Apple is tud róla, nincs mit tenni. De megértik a problémát, csak megoldani nem tudják.

Csak én futottam bele ebbe a problémába, vagy csak engem zavar?

(#62114) tboldi válasza Head88 (#62112) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#62113) ribarszki: Én nem tapasztaltam semmi rendelleneset a 2015-ös 13" Airnél és a 2017-es 15" Prónál sem.

[ Szerkesztve ]

(#62115) N-vidi-A válasza TigerCat (#62107) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Basszus, nálam meg pont fordítva lett jó a megoldás, tehát bekapcsoltam a Mini-t, majd vártam 15-20mp-t, hogy a login képernyőig mindenképp jusson el, és utána kapcsoltam be a megjelenítőt, így már jó...

Ez tuti szoftveres bibi, nincs erre valami megoldás? Valamit ki / be kapcsolnék? Gyári friss High Sierra...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#62116) ribarszki válasza tboldi (#62114) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak és kizárólag a 2015-ös 13" rMBP gépek érintettek. Se az Air, se a 2017es

(#62117) Head88 válasza tboldi (#62114) üzenetére


Head88
addikt

Még annyit, hogy használat után alaposan moss kezet mert a 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (alias bronopol) bőrbe beszívódva rákkeltő lehet.

(#62118) tboldi válasza Head88 (#62117) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olvastam, rá is van írva. Köszi! :R

Szombaton kesztyű nélkül cseréltem le az olajat az autómban, ami szintén rákkeltő lehet a bőrbe beszívódva. Szeretek veszélyesen élni, mint Austin Powers. :D

[ Szerkesztve ]

(#62119) zoli62 válasza redbiro (#62104) üzenetére


zoli62
addikt

Bár nem dob digyelmeztetést, de több mindenre jó: memória-optimalizálás, programok teljes eltávolítása, stb. [link]

(#62120) megema válasza redbiro (#62104) üzenetére


megema
őstag

Az iStat Menus tud ilyet is.

(#62121) TigerCat válasza N-vidi-A (#62115) üzenetére


TigerCat
nagyúr

X-Akta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62122) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerintetek retina 13 late-re érdemes HS-t rakni (most az van rajta,de még nem frissítem a legújabb sierrára) méret :13, ram 8 gb.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62123) Head88 válasza FIREBLADE78 (#62122) üzenetére


Head88
addikt

Nekem egy nem retina 2012mid 15" van 10.13 High Sierra és nincs semmi gond vele.

(#62124) FIREBLADE78 válasza Head88 (#62123) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Értem. Viszont az új op rendszert nem fogod felrakni?! Gondolom úgy járnál,mint 6s az új iosal.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62125) Head88 válasza FIREBLADE78 (#62124) üzenetére


Head88
addikt

Mármint milyen új oprendszerre gondolsz? A legújabb 10.13.2 macOS High Sierra van a gépemen. Ennél újabb nincs. (2017 decemberi megjelenés)
Új oprendszer majd a 10.14 lesz 2018 október környékén.

[ Szerkesztve ]

(#62126) Mattb válasza Syl (#62108) üzenetére


Mattb
senior tag

Nem volt :U :U

(#62127) Syl válasza Mattb (#62126) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ezt sikerült gyorsan megjavítani :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62128) FIREBLADE78 válasza Head88 (#62125) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

A következő xy nevűre. Ami ezután jelenik meg.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62129) Head88 válasza FIREBLADE78 (#62128) üzenetére


Head88
addikt

Az még odébb lesz. Kár is róla beszélni. De természetesen ha kompatibilis lesz a gépemmel akkor majd felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#62130) Immy válasza Head88 (#62100) üzenetére


Immy
őstag

1 apple eszközöm van, amivel nem tudok letölteni telepítő fájlt. Neten végig túrtam és csak apple eszközzel lehet letölteni App Store-on keresztül OSX image-t (ördögi kör :) )
internet recovery esetén legújabb elérhető OSX-et próbálja feltenni
sima recovery esetén pedig high-sierra-t próbálja

Bármi ötlet?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62131) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Egy nagyon egyszerű appot keresek, de sehogy nem találom. Fent a menüsoron pl. legyen egy ikon, amire rákattintva kiválasztom, hogy 30 perc, vagy 1 óra múlva a gép magától elaludjon. Nem kivitelezhető? Köszönöm, ha esetleg valami tippel szolgáltok, hogy van-e ilyen app. Emiatt nem állítanék be a rendszerbeállításokban egy mindennapos szabályt, mert azt ha elfelejtem, kellemetlenséget okozhat.

(#62132) Head88 válasza Immy (#62130) üzenetére


Head88
addikt

Nem értem, hogy miért nem tudod letölteni a telepítőt. Nekem simán megy az appstore linkről amit küldtem. (nálad is kéne)
Itt egy másik link, ez nem appstore-os.

Ezt olvasd át a recoveryről. Tőbb féle mód is van a recovery telepítésnél.

(#62133) _ak_


_ak_
addikt

As mennyirr okés, hogy ha be van kapcsolva a titkosítás, akkor bejelentkezésnél először nem világít a billentyűzet? Kollégának ha jól láttam, ki-be kapcs vagy restart után is egyből világít.

Let's begin, de gozaimasu!

(#62134) Eszleny válasza csabi94 (#62131) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Nem teljesen az amit szeretnél, de AppleScripttel megoldható [link] (lásd tobyvoss hozzászólását). Csinálsz belőle egy app-ot és azt beteheted pl. Hot Corner-be (Mission Control beállításoknál alul a gomb) vagy billentyűkombinációt rendelhetsz hozzá.

(#62135) madle válasza FIREBLADE78 (#62124) üzenetére


madle
őstag

Szerintem macOs fronton nincs az a jelenseg, mint iOs fronton, mert ott az akkumulator gyengulesevel hoztak osszefuggesbe a cpu hasznalat korlatozasat es ennek tudtak be a lassulast.

Ha az uj macOs kompatibilis lesz a geppel akkor en is felteszem mert itt nem ereztem kevesbe fluidnak a gepet. Ugyan olyan mint a Maverickssel amikor megvettem.

(#62136) _ak_ válasza madle (#62135) üzenetére


_ak_
addikt

Úgy tudom, hogy mivel bevállt ez a taktika a maceknél, ezért hozták át a mobiljaikra is. :))
Nem találtam meg az eredeti forrást, bár itt is arról beszélnek.

Más. Mi ez a 230-as mizéria a külső monitorokkal? Nekem a 2017-es gépen az usb-c -> displayporttal használt a külső monitor is elég rapszódikusan működik, általában a kábel legalább egyszeri kiübe húzása segít.

Let's begin, de gozaimasu!

(#62137) Ragnar95 válasza madle (#62135) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pontosan, Maceknél nem jellemző a lassulás főverziófrissítés után, illetve a downgrade lehetséges, tehát ha véletlen romlana a gép teljesítménye frissítés után, nem ragad az ember az új verzión.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62138) Head88 válasza _ak_ (#62136) üzenetére


Head88
addikt

Azért nem összekeverendő.
A link amit írtál, abban arról beszélnek, hogy akkuról használva az akksi töltöttsége a "red zone-ba kerül" (ami kb 15%-os töltöttségi szint) akkor visszább veszi a CPU frekvenciát. Ezzel némi használati időt generál a felhasználónak a macOS.

Az iphoneoknál viszont arról van szó, hogy az akkuk kondíciója(elhasználódottság) függvényében a teló belassul. (állandóan, tehát 100%-os töltöttségi szinten is) És addig nem jön helyre amíg az akkut ki nem cserélteti a tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#62139) Head88 válasza madle (#62135) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek. A régi 15" 2010mid gépem pl pontosan olyan teljesítményt adott le sierra-val mint annó mavericksen. Ugyanez igaz a jelenlegi gépemre is.

(#62140) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni, a mac-en a mail-ben van arra lehetőség/beállítás , hogy a szerveren ne hagyja fenn a letöltött emailokat?
Kaptam a tárhelyszolgáltatómtól email-t , hogy majdnem elértem a kvótámat, ezen csodálkozom ,mert a letöltött emailok eddig nem voltak fenn, törlődtek a szerverről és csak a gépen maradtak meg.

Köszönöm a válaszokat előre is!

üdv: Norbi

(#62141) r4z válasza Immy (#62130) üzenetére


r4z
nagyúr

Shift + Option + Command + R

A Macre gyárilag telepített macOS telepítése vagy az ahhoz legközelebb álló, még rendelkezésre álló verzió telepítése. Ehhez a macOS Sierra 10.12.4 vagy újabb rendszer szükséges.

source

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62142) Head88 válasza r4z (#62141) üzenetére


Head88
addikt

Ugyanezt linkeltem be neki én is :) :
(#62132) Head88

[ Szerkesztve ]

(#62143) Eszleny válasza Nnobi (#62140) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Úgy tudom, POP3 beállításnál automatikusan törlödnek a levelek a szerverről. Ha véletlenül mégsem, akkor beállíthatsz egy szabály a Mail-ben, hogy a bejövő leveleket helyezze át egy gépen található mappába.

Nézd meg esetleg a beállítások között, hogy nincs-e olyan opció, hogy x nap után törölje a letöltött leveleket.

(#62144) BurgBurg


BurgBurg
tag

Sziasztok!
Macbook-ból vagy Air-ből visszamenőleg melyik évig érdemes nézelődni? Itt a sw frissitésel felmennek mondjuk egy 2015-ös modellre. (Gondolom igen, van vagy vmilyen korlát?)
Burg.

(#62145) tboldi válasza BurgBurg (#62144) üzenetére


tboldi
nagyúr

Airből mindenképp 8 GB RAM-osat néznék, ami hivatalosan "early 2015", de 2016-ban jött.
A sima MacBookokat nem ismerem, de 2015-nél öregebbet úgysem találsz belőle. :D

A jelenlegi High Sierra 2011/12-es gépekre is feltehető, szóval emiatt ne aggódj. :)

[ Szerkesztve ]

(#62146) Head88 válasza BurgBurg (#62144) üzenetére


Head88
addikt

Air-ből az összes kapható modell early 2015 (2016-2017es modellek annyiban különböznek, hogy mindben 8gb ram)
Nincs frissítési korlát egyik "új" Air vagy Macbooknak sem

A 10.13 High Sierra macos-nek ezek a hardverbeli követelményei:

MacBook (Late 2009 or newer)
MacBook Pro (Mid 2010 or newer)
MacBook Air (Late 2010 or newer)
Mac mini (Mid 2010 or newer)
iMac (Late 2009 or newer)
Mac Pro (Mid 2010 or newer)

(#62147) V.Stryker válasza Head88 (#62146) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az újabb Air-nél, aminek megemelték a proci órajelét 200Mhz-el, az szoftveres? A régebbi 2015 Early tulajoknak egy frissítéssel vajon ezt miért nem teszik meg_? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62148) tboldi válasza V.Stryker (#62147) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek szerint nem szoftveres:

(everymac.com)

[ Szerkesztve ]

(#62149) bmakszim válasza V.Stryker (#62147) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az nem "szoftveres". Eggyel magasabb típusszámú processzor van benne (i5-5250U -> i5-5350U).

(#62150) Head88 válasza V.Stryker (#62147) üzenetére


Head88
addikt

Nem emeltek órajelet semmin. Az alap early 2015 1.6-os i5-5250U procival van szerelve, ebből volt egy 1.8-as i5-5350U cpu-s változat.
A 2016 és 2017es modelleknek az erősebb procis változatot tették meg.(8GB ram társaságában) Szoftveres órajel emelésről szó sincs.
Illetve létezik még egy i7-5650U változat is.
Szerk: Látom megelőztetek :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.