Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Matada2.3 válasza Head88 (#62497) üzenetére


Matada2.3
veterán

:R Legközelebb elolvasom az extended changelogot, mielőtt írok. Nekem is mintha gyorsabb lenne a Safari.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#62502) megema válasza Head88 (#62495) üzenetére


megema
őstag

Eredetileg úgy volt, de a caddy-be csavarozni kell a meghajtót, így inkább megcseréltem őket, hogy a HDD gumiágyon legyen. SATA 3 mindkét csatlakozó. Nem tudom a sudden motion sensorral mi a helyzet...

Nem ír konkrétabbat, csak egy ilyen ablak jelenik meg.

Igen, próbáltam Lemezkezelőből és diskutillal is ellenőrizni/javítani. Semmi haszna. A második újraindításra kapott hibát is próbáltam megoldani, bemásolni a megfelelő helyre a fájlokat, de semmi. SMC és PRAM reset is volt.

(#62503) Head88 válasza megema (#62502) üzenetére


Head88
addikt

A sudden motion sensor az alaplapba van építve szóval elvileg a mindegy, hogy melyik sata csatira kötöd a hdd-t.

(#62504) smallmer


smallmer
őstag

Na végül maradok a sima verziónál, nem lesz touch bar, mert ha az ssd esetleg tönkremegy a touch baros gépben akkor kb ki is dobhatom. Jól gondolom?

(#62505) Head88 válasza smallmer (#62504) üzenetére


Head88
addikt

Szinte esélytelen, hogy a flash memória tönkremenjen. Ezek már kibírnak több száz terabyte írást is.
Ellenben láttam már olyan esetet, hogy a flash chip BGA forrasztása kontaktos lett. (javítható)

(#62506) SidCorky


SidCorky
senior tag

Megrendelve a gép (2017 Pro 13" 2.3 i5/8GB/256GB, Touchbar nélküli asztroszürke), holnap délután megyek átvenni, kezdődik az ismerkedés...már nagyon kíváncsi vagyok, így látatlanba ez lesz nekem a tökéletes gép

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62507) Eszleny válasza V.Stryker (#62499) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Meltdown és a Spectre patch miatt csináltam teszteket, de nincs lényeges eltérés Geekbench-ben és JetStream pontszámokban. A osx patch után csináltam Safari update előtti és utáni Jetstream tesztet is. Előtte 214.27±6.69, utána 221±1.38. (Macbook pro 15 mid 2015).

(#62508) wm2 válasza Eszleny (#62507) üzenetére


wm2
őstag

Nem is lesz számottevően. Nagyban ütközik ki csak (szerver) és az a veszély nem áll fent, hogy ilyen gépeken macOS fusson.

+ a Haswell és újabb Intel processzorok a PCID támogatásnak hála eleve kevesebbet vesznek észre ebből az egészből.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#62509) wm2 válasza smallmer (#62504) üzenetére


wm2
őstag

A nem TB-s 13" gépekbe is csak az Apple-től tudsz rendelni SSD-t. Asszem az OWC sem gyárt mert nagyon spéci vezérléssel ellátott cucc. Avagy tökmind1 hogy forrasztott vagy sem. Ha pedig tönkremegy a gyártó hibájából, akkor az Apple sokszor garancián túl is kicseréli neked. Ezek SanDisk NVMe SSD-k és nyugodtan lehet őket gyepálni.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#62510) Head88 válasza wm2 (#62509) üzenetére


Head88
addikt

Max olyan szempontból jó a nem forrasztott ssd, hogy pl: alaplap hiba miatt elbukod az ssd-n tárolt cuccaidat. (tudom, van time machine)
Egy cserélhető ssd-s gépnél elég csak az alaplapot cserélni ilyenkor. (bár megoldható egy forrasztott ssd adatmentése is de az brutál meló)

(#62511) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Még nem teljesen aktuális a dolog, de azért megkérdezném:
Ti melyik használt gépet vennétek, és miért?

2015 retina MBP 8Gb/120Gb 13"
2013 retina MBP 8Gb/250Gb 13"

A két gép között kb 20k HUF különbség van, természetesen az újabb drágább.
Vagy esetleg egy teljesen új MBA 8Gb/120Gb kb ugyanebben az ársávban?

Köszi a válaszokat. :R

(#62512) smallmer


smallmer
őstag

Egy dolog még érdekelne az ssd-vel kapcsolatban.
Az oké, hogy alaplapra integrált, de a sima nem alaplapra integrált ssd-nél id van egy bizonyos adatmennyiség ami után tönkremegy. Gondolom itt is van és ha mondjuk heti szinten másolok rá több 20-30 giga filmet akkor ez az ssd-re nincsen túl jó hatással.

Erről tudtok mondani valamit?

Köszi

(#62513) wm2 válasza smallmer (#62512) üzenetére


wm2
őstag

Annyira nehéz egy külső HDD-t szerezni ehhez? Komolyan nem értem a parádat.

Ozora <3

(#62514) 30z.Samu válasza wm2 (#62513) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem én is így csinálnám, SSD-re az OS meg a progik, külső HDD-re meg az összes többi.

Sic Parvis Magna

(#62515) vasi89 válasza b.kov (#62511) üzenetére


vasi89
addikt

egy külső hdd-vel kényelmessé tudod tenni a 120ast is. Nekem is az van, elférek rajta. Így mindenképp a 2015öst mondanám, főleg a touchpad miatt.

(#62516) Smiley válasza smallmer (#62512) üzenetére


Smiley
őstag

Elobb doglik meg maga a gep mint, hogy az SSD tonkremenjen a sok irastol. Ez ilyen hulye tevhit, amire meg a windows-os hdsentinel nevezetu csodaporgram szazalekos becslese is ratesz egy lapattal...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#62517) Head88 válasza smallmer (#62512) üzenetére


Head88
addikt

Az ssd-knek van írási élettartamuk. Egy modern ssd 100 Terabyte-tól akár 9 Petabyte-ig (9000Tera) is képes elviselni az írást.
Ami durván sok.

Vegyük pl: Napi 50Gb-t írsz az ssd-re. Az évente kicsit több mint 1,8Tb. Csak a 100Tb-ot 55,5 év használattal éred el. Szerintem ne parázz emiatt. Én pl a jelenlegi SSDmre (Samsung 850Pro 512GB) 2,5év alatt írtam 12Tb-ot úgy, hogy egyáltalán nem figyelem menyit írok rá napi szinten. (átlagos használat, torrent stb amire épp szükség van)
Lássuk be hogy ilyen használat mellett a 120terát is 25év alatt fogom elérni ami elég abszurd. Még a gép sem fogja bírni addig.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#62518) Peetey91


Peetey91
senior tag


Most frissítettem a Word-öt, eddig nem tűnt fel, hogy ott lenne ez az Automatikus mentés kapcsoló. Viszont nem tudok rákattintani... Valakinek van ötlete, hogy tudnék automata mentést beállítani? Szakdolgozatot írok, jó lenne ha magától is mentene néha. :B

(#62519) Matada2.3 válasza Peetey91 (#62518) üzenetére


Matada2.3
veterán

Csak az MS Cloud-dal használható ez az autosave. Probáltam Dropbox-ot és egyebet, de nem sikerült életre hívnom a gombot.

Finn the human

(#62520) r4z válasza b.kov (#62511) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2015-os mellett szol a Force Touch es a 4K kijelzok tamogatasa. Mas szignifikans elteres nincs.

Ha a 2013-as gep early 2013, abban az esetben van meg egy fontos kulonbseg. A 2015-os modell grafikai teljesitmenye ugyanis kb a ketszerese annak. Sokat szidtak a HD4000-et, hogy gyenge a Retina kijelzohoz. A 2013 late es 2014-es modelleknel mar nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62521) b.kov válasza r4z (#62520) üzenetére


b.kov
senior tag

Igazad van, emlékszem is rá. Igazából nekem olyan 2-3 évre kellene a gép, talán picit még tovább is (majd az Apple MBP-hez való hozzáállásán múlik, h mit kezdenek a vonallal), tehát lehet h inkább a 15-ös gép a nyerő.
MBA-ról esetleg vélemény a 15-ös MBR-hez képest? Programozó vagyok, olyan hatalmas számításigényes dolgokat azért nem végzek a gépen, azért is kérdezem. Illetve a kijelző talán annyira nem releváns, mert a mostani 720p-s TN paneles HP-hoz képest igazából minden előrelépés.

Másik kérdés: összefoglalóban olvastam, h macOS csúnya a kevés PPI-s kijelzőkön. Mennyire lesz feltűnő Windows után egy 1080p-s IPS 21.5”-os monitoron ? Az talán olyan 105 PPI lehet.

(#62522) r4z válasza b.kov (#62521) üzenetére


r4z
nagyúr

Nincs veszesen nagy teljesitmenykulonbseg azonos evjaratu Air es Pro kozott. A Pro kicsivel magasabb orajelen tud boostolni, de korantsem olyan nagy a szakadek, mint ahogy elsore tunik. Foleg rovid terheleseknel (mint peldaul forditasnal), ahol elobb vegez a feladattal a gep, minthogy elkezdjen throttlingolni. Az IGP kb azonos.

A 21.5" 1080p az teljesen korrekt macOS-hez, ugyanilyen a mostani nem-retina iMac is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62523) hszilard666 válasza 30z.Samu (#62433) üzenetére


hszilard666
veterán

2010 ben 13 évesen megvettem életem első apple gépét, egy powerbook G4 et. Aztán egy évvel később az első új macemet egy 15" es macbook pro-t. Ha nincs az a gép ma nincs munkám, más hobbim van, és nem jutok el oda ahova eddig sikerült. Ezért áll közel a szívemhez az ökoszisztéma, minden gyermekbetegségével együtt.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62524) 30z.Samu válasza hszilard666 (#62523) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez igen! :Y :R Mivel foglalkozol?

Sic Parvis Magna

(#62525) smallmer válasza wm2 (#62513) üzenetére


smallmer
őstag

Gyorsan leírom.
Szóval ugye az apple-nél 1 év a garancia és nem szeretném, hogy 2-3 év múlva tönkremenjen a gép. Ennyi az egész. Nyilván tudok vinni magammal külső hdd-t, de mondjuk egy vonatozás közbeni filmnézés esetén nincsen kedvem előkaparni a külső vinyót és arról lejátszani a filmet. Ennyi az aggodalmam. De ha ti csoporttagok és macet használók azt mondjátok, hogy megéri a touchbaros verzió és nem kell aggódni akkor megveszem azt.

[ Szerkesztve ]

(#62526) Head88 válasza smallmer (#62525) üzenetére


Head88
addikt

Ha magánszemélyként hivatalos helyról EU-ban vásárolod akkor 1+1év a gari.

(#62527) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Megkérdem ma is, hátha van itt valaki aki segíthet: :R

Mennyiért lehet most eladni egy 2 hónapos Magsafe 2 65w gyári Apple töltőt?

(#62528) b.kov válasza r4z (#62522) üzenetére


b.kov
senior tag

De jó, köszönöm. És terhelésnél nem melegszik sokkal jobban az Air? Nem rejtett titkom a nagyon minimális játék (konkrétan a még ki tudja mikor megjelenő WoW Classic érdekel). A nagyobb címekre ott a PS4. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62529) Head88 válasza bongeszo (#62527) üzenetére


Head88
addikt

A bolti árból számold le a 27% ÁFA-t és akkor megkapod, hogy kb. mennyiért tudod eladni. (természetesen ez csakk akkor érvényes ha hibátlan állapotú.. esztétikailag is)

[ Szerkesztve ]

(#62530) wm2 válasza smallmer (#62525) üzenetére


wm2
őstag

Én 128Gb-os SanDisk mikro pendriveot használok. Nem nagy dolog elővenni, csak ne a lemezkezelővel formázd, mert mostanság az USB kezelés rosszabb, mint a G4 idejében.

Ozora <3

(#62531) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

2016-os MBA, legfrissebb OS.
A problémám, hogy ha felébresztem a gépet akkor nem engedi, hogy használjam a billentyüzetet, mondjuk ilyenkor jelszót se kér a gép (1 orára van állitva).
Elaltatom, kéri a jelszot és már jo.
Addig ha pl. safariba akarnék irni, nem tudok a linksávra kattintani, mert szürke. Se word, se jegyzetbe nem enged irni olyankor.
Apple oldalát átkutattam, nem találtam ilyet.
Valakinek valami ötlet?

Köszi

(#62532) r4z válasza b.kov (#62528) üzenetére


r4z
nagyúr

Jatek alatt ugyanannyira (nagyon) melegszik mindketto. A Pro talan annyival jobb, elolrol hatra huzza ki a levegot, igy csak a hutoborda korul (F7-F11 gomboknal) melegszik fel zavaroan. Az Air csak a zsanernal szellozik, igy kicsit jobban megreked benne a forrosag, valamint magasabb hangon suvit a venti, ami engem zavart anno.

Hozzateszem, ezek nuansznyi kulonbsegek, jatekra ugyanolyan alkalmatlan mindketto :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62533) 30z.Samu válasza r4z (#62532) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csak nem CSGO-zol? ;]

Sic Parvis Magna

(#62534) r4z válasza 30z.Samu (#62533) üzenetére


r4z
nagyúr

Melle, soha eletemben nem CS-ztem :N

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62535) b.kov válasza r4z (#62532) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszi. :D
A vásárlást mindenképpen használt Pro-k nézegetésével fogom elkezdeni. Találtam egy normálisnak tűnő üzletet, ahol ki lehet próbálgatni a gépeket vétel előtt.

A kérdésem az lenne, hogy mire a legérdemesebb odafigyelni vásárlás előtt? A portokat biztosan végigpróbálom, hangszóró, touchpad stb stb, de talán ezek nem annyira romlandó dolgok. Van olyan, amit mindenképp érdemes megnézni ezeken kívül? Találtam egy ilyen Apple Hardware Test-et neten, azzal próbálkozzak esetleg, mutathat számomra releváns információt? :)

(#62536) hszilard666 válasza 30z.Samu (#62524) üzenetére


hszilard666
veterán

Közvetetten az Apple nek dolgozom :B Többet sajnos nem mondhatok :R

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62537) 30z.Samu válasza hszilard666 (#62536) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mindenesetre bejöttek a számításaid hála Istennek. :R

Sic Parvis Magna

(#62538) r4z válasza b.kov (#62535) üzenetére


r4z
nagyúr

A kijelzon mindenkeppen keresd foltosodas nyomait (google: staingate), valamint az akku allapotat csekkold coconutBatteryvel. A beepitett diagnosztikat (boot alatt D nyomvatartasa) is erdemes lefuttatni, bar az csak a tenyleg komoly problemakat szuri ki. Nem problemas gepek ezek egyebkent a kijelzo esetleges foltosodasat es a 2015-os gepeknel a trackpad kabelet leszamitva.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62539) hszilard666 válasza 30z.Samu (#62537) üzenetére


hszilard666
veterán

Mondhatjuk, 19 évesen nem kívánhatok ennél többet :D :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62540) b.kov válasza r4z (#62538) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a sok infót, tényleg. :K
Pont olvastam a napokban, hogy a foltosodott kijelzőket cseréli az Apple hivatalosan, ingyen. Na most használt gép esetében ez nem tudom mennyire valós, hiszen nem valószínű, hogy jár azokhoz a gépekhez az első vásárlást igazoló számla.

Persze ha ilyet látok, azt biztosan nem veszem meg, de ha később kijön a probléma, akkor jó lenne tudni pontosan a dolgokat.

(#62541) r4z válasza b.kov (#62540) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha van Apple altal kozpontilag ervenyesitett vasarlasi datum (a supportnal a serialt beirva lathatod), akkor az alapjan, ha nincs, akkor a gyartasi datumtol szamitva el 4 evig a kijelzocsere. Utobbit peldaul a coconutBattery is kiirja.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62542) 30z.Samu válasza r4z (#62541) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez a coconutBattery az iPhone akkuját is meg tudja nézni? Csak mert a 3rd party appok nem adnak pontos infót tudomásom szerint. :B

Sic Parvis Magna

(#62543) r4z válasza 30z.Samu (#62542) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, en is azzal szoktam ranezni idonkent.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62544) 30z.Samu válasza r4z (#62543) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, máris van egy aprócska érv a Mac mellett, ha van egy iPhone is háztartásban... :B :K Bár lehet van Windows-ra is, csak eddig ez eszembe se jutott, a beszélgetést olvasván merült fel bennem ez a kérdés.

Sic Parvis Magna

(#62545) b.kov válasza r4z (#62541) üzenetére


b.kov
senior tag

Szuper, köszi. Akkor vásárlás előtt a serialt is csekkolni fogom. 🙂

(#62546) SidCorky


SidCorky
senior tag

Macbook szervízeléshez elég a serial? 2017-es, októberig van rá gari, de a számla nincs meg, ez probléma, vagy úgy működik mint az iPhone-nál, megnézik a rendszerben, és ha érvényes a gari akkor lehet gariztatni?

Lehet hogy egy Touchbaros, 16GB RAM-os verzió lesz, ha élőben is minden rendben lesz, csak ennyi bibi vanv ele hogy nincs meg a számla.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62547) Black Dragon válasza SidCorky (#62546) üzenetére


Black Dragon
addikt

Serial alapján megy minden termék, maximum akkor kellhet hozzá, ha 1 évet túlhaladtad és magánszemélyre szól a számla, más esetben elég a gép maga.

[ Szerkesztve ]

(#62548) SidCorky válasza Black Dragon (#62547) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi a választ.

Más: ugye 2560x1600 a kijelző, de ha jól rémlik akkor a kijelzőbeállításokban csak 1680 x 1050 volt a legnagyobb választható felbontás. Van rá mód, hogy a maximum felbontásra állítsam? Vagy csak én emlékszem rosszul?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62549) *BlacKWolF*


*BlacKWolF*
kezdő

rMBP 13”
Milyen laptophűtőt/állványt vegyek ?
Tud valaki segiteni ?
Tapasztalatok ?

(#62550) V.Stryker válasza *BlacKWolF* (#62549) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy érzed kell?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.