Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) TigerCat válasza smallmer (#61390) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha a kijelző felbontása miatt parázol, akkor felesleges:

Felül a jelenlegi géped, alul az Air...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#61402) bmakszim válasza zsero (#61396) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nekem '17-es gépem van, de a "B" betű fél év után elromlott...

(#61403) szijartg


szijartg
senior tag

Mivel szoktátok pucolni a kijelzőt? 2017-es MBP 13"
A kábele másnak is büdös? Dohos, műanyag szagú :U

(#61404) Ragnar95 válasza szijartg (#61403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alkoholmentes szemüvegtisztító folyadékkal és mikroszálas törlőkendővel vagy nedves monitortörlő kendővel.
Töltőt nem szoktam szaglászni :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61405) Cyberbeni válasza szijartg (#61403) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Mikroszálas kendővel, szépen eltünteti az ujjlenyomatokat is, bármiféle vegyszer nélkül.

(#61406) Ombi5


Ombi5
őstag

Ha macbook prot “MNF82Z/A” 87w-os usb-c toltovel hasznalom az gondot okozhat?

(#61407) peugeotmate válasza Head88 (#61400) üzenetére


peugeotmate
őstag

Siker, köszi!

meg

(#61408) Ragnar95 válasza Ombi5 (#61406) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bár nem írtad, melyik Proról van szó, de az összesben a töltőelektronika lekorlátozza a felvett áramerősséget, tehát nyugodtan töltheted erősebb töltővel is a gyárinál, nem lesz semmi baja a gépnek, de gyorsabban sem fog tölteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61409) Ombi5 válasza Ragnar95 (#61408) üzenetére


Ombi5
őstag

2017 macbook pro touch id-s . Van 61-es meg,illetve 29w-os.

[ Szerkesztve ]

(#61410) Head88


Head88
addikt

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves kollégának. :)

(#61411) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Volt közületek olyan, aki visszaváltott Sierra-ra HS-ről? Nagyon fontolgatom a dolgot és most időm is lenne rá. Ma is beragadt egy előnézeti kép, ami utána lebegett minden fölött. Telegram rendszeresen kifagy, ha videót nyitnék meg. PS és Safari is szeret random összeomlani. Már ugye 2 nagyobb javítócsomag volt, de csoda azóta sem történt.

(#61412) szijartg válasza Ragnar95 (#61404) üzenetére


szijartg
senior tag

Alkoholmentes Clin plusz finom szilvia papírrtörlő kendő? Jó kombó lehet?
Én sem szoktam szaglászni, de érzem mikor kinyitom a táskát. Először azt hittem, hogy az őj táskának van ilyen szaga, de rájöttem hogy a kábelnek.

(#61413) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!
Ismét Windows telepítés témakörben kérném a segítségetek.
A múltkori micro sd-re való installációnak kicsit utána járva, rájöttem, hogy felejtős, a szervizes úriember tanácsára próbálkoztam a lehetőséggel, mint kiderült, hasztalan, mert nem opció.
A bővítés 120-150000 forint körül oldható meg, és még csak egy 256 GB-os SSD-ről beszélünk, ennél nagyobb lenne a cél.
A masina egyébként egy Macbook Pro Mid 2014 Retina, így az Apple speciális csatlakozójával ellátott SSD-vel szerelték fel.
Végül meg lett a megoldás. A Logic Pro X 60 GB-os sound állományát átköltöztettem egy külső merevlemezre, így egy csomó helyet nyertem. Készítettem Bootcamp-el egy 40 GB-os partíciót a windows 10 Home számára. Tudom, hogy kevés, de nem pakolnám tele alkalmazásokkal, egyetlen feladat miatt lenne szükségem windows-ra, nem mindennapos használatról lenne szó. A Bootcamp létrehozta a partíciót, majd újra indult a gép, bebootolt a windows telepítő is, de amikor telepíteném, kiírja, hogy az adott partícióra nem telepíthető a rendszer, mert a formátum nem megfelelő.
Próbáltam törölni a windows telepítő segítségével, formázni is, de nem segített.
Hogyan tudnám gond nélkül telepíteni a windows-t?
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#61414) general


general
addikt

miért van az, hogy ha a macbookról szereretném tölteni az iphone-t usb kábellel, akkor ki-be kapcsol a töltés folyamatosan és borzasztóan idegesítően? miért nem tölti simán?
az a nyomoronc itunes persze egyből felugrik (nem használom)

(#61415) Csabee. válasza general (#61414) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tisztítsd meg az iphone on a töltő aljzatot. Kis gamekapoccsal kikotrod a koszt és érintkezni fog remdesen.

Üdv: Csabee.

(#61416) general válasza Csabee. (#61415) üzenetére


general
addikt

ha ez lenne a baja, akkor a konnektoros töltésnél is vacakolna, de ott semmi gond nem volt még soha.

(#61417) Csabee. válasza general (#61416) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbáld ki másik usb-be dugva esetleg. Nekem nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#61418) r4z válasza general (#61416) üzenetére


r4z
nagyúr

A gep es a kabel csatlakozasa is jo?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61419) CharlieDrop válasza WolfiMusic (#61413) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Miért nem virtualboxba teszed fel? Sokkal kevesebb helyet foglalhat úgy

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61420) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A Fotók programnál valahogy megoldható, hogy ha csinálok albumokat és az importált fotókat elkezdem azokba belehuzogatni, akkor "fizikálisan" is oda bekerüljenek és kikerüljenek az importált elemektől? Így tudnám, hogy melyiket húztam már be valamelyik albumba és melyiket nem. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61421) Lall válasza general (#61416) üzenetére


Lall
veterán

Ismert bug. Ezek szerint még nem igazán sikerült javítaniuk. Nekem a 6S-el csinálta a 8-al nem csinálja.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#61422) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Régi motorosoktól kérdezem, hogy szerintetek melyik volt a legjobb, legstabilabb OSX, amit még vissza lehetne rakni egy MBA 2015-re? Jelenleg High Sierra-n küszködök :W

Robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#61423) Cyberbeni válasza szmayer1 (#61422) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Friss telepítéssel nem olyan rossz a High Sierra, de Sierráról updatelve tényleg ótvar volt.

(#61424) Head88 válasza Cyberbeni (#61423) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#61425) wm2 válasza Cyberbeni (#61423) üzenetére


wm2
őstag

Így utoljára ML-t telepítettem vagy 5-6 éve. Mentéssel mindennel együtt egy nap elment vele. Bootcampes Win10-el meg deka gond nincs. Ciki.

Ozora <3

(#61426) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom mi a t.köm van,de ma tele vagyok random program bezárásokkal...Safari, fotók.... nem is értem. Mi kéne? Clean install? :S

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61427) r4z válasza V.Stryker (#61426) üzenetére


r4z
nagyúr

Recoverybol ujratelepites. Az adatok megmaradnak, a problemak pedig remelhetoleg megoldodnak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61428) TBMC


TBMC
addikt

Boldog Karit és Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#61429) V.Stryker válasza r4z (#61427) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt hogy kell?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61430) general válasza Lall (#61421) üzenetére


general
addikt

Hát ez frankó, van rá megoldás? 7 plus-om van. Ez így nagyon gáz.. pláne, hogy ha a külső monitoromba dugom az USB kábelt, akkor vidáman tölt.

"r4z" persze, minden csatlakozó és csatlakozás tokeletes, először ezeket csekkoltam nyilván.

(#61431) szmayer1 válasza Cyberbeni (#61423) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi, leht egy próbát megér, mert ami jelenleg, és ahogy van, az egyszerűen fos!

Egyébként az El Captain-t nem lehet "felrakni"? Sajna az app store-ból már nem is engedi letölteni, vagy ez így már nagyon bonyolult lenne :F

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#61432) r4z válasza V.Stryker (#61429) üzenetére


r4z
nagyúr

Pont ahogy leirtam. Belepsz recoverybe, es ramesz az ujratelepites menupontra.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61433) V.Stryker válasza r4z (#61432) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, látom. És ha itt először a lemezkezelőbe lépve formázom az ssd-t, akkor clean install-t kapok? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61434) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Bootcampet (Win 10-el) és High Sierrát hányan használtok itt együtt? Többször újratelepítettem már a Win-t, de pl. az újraindítás Win10-en belül nem működik OS X-rendszerre mondván, hogy hiányzik a BootCamp egy kiegészítője?!
Nálatok flottul megy?
Plusz a Kinect egyik driverje sem képes települni, ami El Captain melletti Win-en rendesen futott...

meg

(#61435) Ombi5


Ombi5
őstag

Akinek van 2017-es mbp touch ids,megnezne nekem,h hany wattos a gyari usb-c toltoje? Thx

(#61436) tboldi válasza Ombi5 (#61435) üzenetére


tboldi
nagyúr

87, de az enyém 15-ös, a 13-asnak kisebb van.

(#61437) r3dsnake válasza r4z (#61427) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam nem oldódtak meg.

(#61438) Ombi5 válasza tboldi (#61436) üzenetére


Ombi5
őstag

61w-os lehet,vagy van meg 29-es?!

(#61439) Lall válasza general (#61430) üzenetére


Lall
veterán

iPhone 8 vagy X. :D Esetleg egy PRAM reset vagy újrahúzni a HS-át.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#61440) tboldi válasza Ombi5 (#61438) üzenetére


tboldi
nagyúr

Eszerint 61, a 29 W-os talán az iPadé, de ebben nem vagyok biztos.

(#61441) bmakszim: El is felejtettem, hogy van sima MacBook is. :D

[ Szerkesztve ]

(#61441) bmakszim válasza Ombi5 (#61438) üzenetére


bmakszim
senior tag

61W-os a 13” MacBook Pro-é, 29 a MacBook-é.

(#61434) peugeotmate, nekem se működik rendesen az újraindítás HS óta, csak az option-t nyomva tartva tudok op rendszert váltani újraindításkor.

(#61442) Amarton


Amarton
tag

Gondoltam, hogy kitörlök egy pár TimeMachine mentést.
Bementem a finderbe. Bementem a backup vinyón a "Backups.backupsb" mappába.
Itt voltak a különböző mentések dátummal ellátva.
Kijelöltem az összeset, kivéve a decemberi hónapot.
Kitöröltem.
Ezután ürítettem a kukát. Azóta a vinyó folyamatosan villog. A kukát nem tudom megnyitni, mert azt írja, hogy használatban van.
Néha pedig kiírja, hogy a művelet nem hajtható végre, mert a "Libary" elem használatban van.
Mit lehet ilyenkor tenni?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#61443) Ombi5 válasza tboldi (#61440) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszi.
bmakszim: Thx

(#61444) biker válasza Amarton (#61442) üzenetére


biker
nagyúr

Mit lehet tenni? Gratulálni magadnak, dobhatod ki a mentést ahogy van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61445) madle válasza Amarton (#61442) üzenetére


madle
őstag

Kulso vinyoval nekem is volt hogy osszekadt a Kuka tobbszor is. Nem talaltam ra megoldast, sehogy sem engedte hogy veglegesen uritsem az elemeket belole. Vegulis az ido hozta meg a tokeletes megoldast, mert egyik naprol a masikra uritheto lett. De akkor abban a pillanatban, tobbszori ujrainditas utan, killall paranccsal sem tudtam mit kezdeni a dologgal...

(#61446) biker válasza madle (#61445) üzenetére


biker
nagyúr

De így nem lehet a tm-ből törölni!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61447) Amarton válasza biker (#61444) üzenetére


Amarton
tag

Hogyan kell törölni?
Leszedném az összes backupot és újra csinálnék egyet.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#61448) Head88 válasza Amarton (#61447) üzenetére


Head88
addikt

Így:
[link]

(#61449) szijartg válasza Ombi5 (#61435) üzenetére


szijartg
senior tag

CTO 13-asnak 61W-os

(#61450) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Re-Store-ról vannak vélemények? Ki kéne cserélnem a Magsafe kábelemet, mert eléggé gyatra állapotban van már, Head kolléga ajánlotta a helyet, viszont nem tudom merjek-e rájuk többet is bízni. Elvileg a gépem karbantartását 8 ezerért csinálják meg, abban vajon van pasztázás? Nekem az lenne a legfontosabb, így 4 év után.

Tehát a kérdéseim: Rájuk merhetek bízni egy MBA karbantartást? Az alábbi szolgáltatásban benne van az újrapasztázás vajon? Máshol 2x annyiért vállalják az ilyet.

Köszönöm előre is :)

Finn the human

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.