Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) smallmer válasza tboldi (#62199) üzenetére


smallmer
őstag

jaj nem tudom mi tévő legyek. Elvileg nem túl jó vásár a 13-as 2017-es macbook pro touchbar nélkül. air-t néztem élőben, de a kijelző nem az én világom. 2015-ös mac pro 13 már nem kapható sehol szerintem.
Kicsit félek az oprendszertől is. Párhuzamosan használnám 2 windowsos géppel. Megvegyem a 13-as pro-t szerinted?

(#62202) TBMC válasza smallmer (#62201) üzenetére


TBMC
addikt

vedd

markbellus.hu 

(#62203) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Macbook air-em van, szeretnék külső vinyót venni, miet érdemes?
Köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#62204) tboldi válasza smallmer (#62201) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt neked kell eldöntened. :)

Én 2016. szeptemberében csöppentem az alma világába egy MacBook Airrel, miért ne? alapon. Hamar megszerettem*, de azóta már lecseréltem egy 2017-es 15" MacBook Próra, mert kevésnek bizonyult. A macOS-t a mai napig párhuzamosan használom egy asztali Win PC-vel, természetesen vannak különbségek a két OS között, mindkettőnek megvannak az előnyei/hátrányai, de nem engedném el egyiket sem. Szeretek multiplatform lenni. :D

*Sőt, ennek hatására dobtam az Androidot és vettem meg az első iPhone-om. :))

[ Szerkesztve ]

(#62205) TBMC válasza Nescafé (#62203) üzenetére


TBMC
addikt

amilyet szeretnél :D
viccet félretéve. de tényleg.
2,5" vagy 3,5"
hdd vagy ssd
attól függően mire van szükséged tárhelyet illetően, kell e ütés,vízállóság, egyéb finomságok.
a lényeg, hogy usb 3.0as legyen.

markbellus.hu 

(#62206) smallmer válasza tboldi (#62204) üzenetére


smallmer
őstag

azt hiszem 13 as pro lesz a befutó. nem tudok mit csinálni :) veszek majd folyamatosan átalakítókat és úgy használom :) van egy synology nas-om is amiről tudok nézni filmeket ha szükség van rá. Korlátlan mobilnetem is tehát ha streamelni kell akkor az is fog menni. Asszem a közeljövőben sokat foglak titeket zavarni a kérdéseimmel.

Még egy kérdés 256gb -os ssd-n el lehet férni? itt gonolok arra, hogy a programok mennyit fogyasztanak belőle

(#62207) tboldi válasza smallmer (#62206) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hajrá! :)

Nekem is 256-os van, jelenleg 81 GB van szabadon, pedig elég sok minden van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#62208) *BlacKWolF* válasza smallmer (#62201) üzenetére


*BlacKWolF*
kezdő

Szia!
Nekem 256 gb-os rMBPm van 2 TB3 porttal, nem rég vettem én is (kb 1 hónapja) én eddig nagyon megvagyok vele elégedve pedig Telljesen új nekem a rMBP, eddig csak asztali Gamer PCm volt, valamint IPhone ami kis ízelítő ebben a Tech szalban.
Szerintem megleszel vele elégedve és nem bánod meg :)
Kijelzője csodaszép laptophoz képest, nagyon gyors Applehöz híven, akksival is megvagyok elégedve, tárhely ha nem elég könnyen tudsz vele vacilálni... :D könnyű, könnyen hordozható, és a dizájn valamit az anyaghasznalat :R csodaszép ( nem egy műanyag laptopokrol beszélünk ) :)
Számomra az első benyomás eddig nagyon nagyon jó.
Én programlzasra, videó, kép szerkesztéshez vettem. Néha filmnezes.
Még kezdő Apple laptop használó vagyok, de gondoltam megosztom eddigi tapasztalataimat :)

Ui : Mobilról írok

Üdv BlacK!

(#62209) Nescafé válasza TBMC (#62205) üzenetére


Nescafé
őstag

Hdd-re gondoltam, köszi

 iPhone 15 Pro

(#62210) smallmer


smallmer
őstag

Még egy kérdés srácok. A színeknél kopásbeli különbség vagy valami hasonló nincsen? tehát nincs olyan mint régen az iphone-nál, hogy a szürke mondjuk jobban kopott mint a fehér vagy ilyesmi? :)

köszi :R

(#62211) *BlacKWolF*


*BlacKWolF*
kezdő

-Tudnátok ajánlani TB3 USB-C átalakító adaptert, TB3 USB - C s hordozható SSD-t ?
Valamint valami jó táskát rMBP 13” hoz?

-Olyan kérdésem lenne még, hogy valaki használ olyanokat hogy billentyűzetvédő fóli, kijelzővédő fólia, Touch pad védő fólia stb? Érdemes olyanokat venni ?

-Milyen programokat érdemes megvenni ? Legyen az tűzfal, tisztító program vagy bármi ami “kötelező” egy rMBP laptopra. :U

Válaszokat előre köszönöm :)
Üdvözlettel: BlacK

(#62212) Ferelson


Ferelson
tag

Hello mindenki!
Végül is a laptop mizéria lezárult. :D Aminek főképp az volt az oka, hogy a Media Markt dobott egy leárazást amit ki is használtam. Így macbook pro 13 lett. Megy a folyamatos teszt egyelőre még nem sok időm volt rá, hogy használjam de máris imádom. Külsőre igazi prémium, a rendszer tetszetős igaz szoknom kell még ezt a rendszert. Bátran ajánlom!

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#62213) TBMC válasza Nescafé (#62209) üzenetére


TBMC
addikt

értem én, hogy hddre, de attól függően a többi szempontot is nézd meg.
neked kell tudnod mire van szükséged a hddt illetően, tárhely és egyebeket tekintve.

markbellus.hu 

(#62214) tboldi válasza smallmer (#62210) üzenetére


tboldi
nagyúr

Talán a használatból eredő karcok feltűnőbbek lesznek a szürkén, de nem gondolnám sérülékenyebbnek az ezüstnél.
A kijelzőn lévő tükröződésgátló réteg szeret kopni, amiről volt már szó sokszor a topikban (a napokban pl. a tisztításáról, hogy ne kopjon le egyhamar). De ha nagyon ramaty, az Apple a vásárlástól számított 4 éven belül 2x ingyen kicseréli a komplett fedlapot.

(#62211) *BlacKWolF*,
Nekem ezek vannak: Moshi USB-C to Dual USB-A, Speck FlapTop (bár ez még a korábbi szériára való, kicsit lötyög benne :D)
Fóliát nem használok (kijelzőre amúgy is nehéz lenne feltenni).
Programokból meg sok hasznosat találhatsz az összefoglalóban.
:)

[ Szerkesztve ]

(#62215) Head88 válasza tboldi (#62214) üzenetére


Head88
addikt

Csak 2x cserlik?
Van ismerősöm akinek már volt 3 csere is kopás miatt.

(#62216) tboldi válasza Head88 (#62215) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én 2-ről tudok, de a tévedés jogát fenntartom. :)

(#62217) Syl válasza tboldi (#62214) üzenetére


Syl
nagyúr

>Talán a használatból eredő karcok feltűnőbbek lesznek a szürkén, de nem gondolnám sérülékenyebbnek az ezüstnél.

Akkor nem olvastad TBMC kolléga kálváriáját... :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62218) tboldi válasza Syl (#62217) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dehogynem, de szerintem az ezüst is ugyanúgy megkarcolható, max. csak kevésbé látszik meg rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#62219) ryanhayes


ryanhayes
újonc

Sziasztok!

Teljesítményben mennyi különbség van a 2016-os és 17-es 13-as Pro között? Megéri a legújabb újonnan, vagy elég a 16-os is használtan? Webfejlesztés és webdesign lenne a felhasználás, a 15" nem jöhet szóba az ára miatt. 2015-öst cserélnék le

Eladó Macbook Pro 13" 2015 (8GB/512)

(#62220) r3dsnake válasza x220i7 (#62151) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lehet wint telepíteni külső meghajtóra?

(#62221) wm2 válasza ryanhayes (#62219) üzenetére


wm2
őstag

Pár százalék + hevc 10bit, ennyivel jobb.

Ozora <3

(#62222) Head88 válasza r3dsnake (#62220) üzenetére


Head88
addikt

Lehet, csak körülményesebb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#62223) Head88 válasza wm2 (#62221) üzenetére


Head88
addikt

+ Az új gépre van garancia.

(#62224) x220i7 válasza r3dsnake (#62220) üzenetére


x220i7
tag

Lehet. Most lett kész, bazira sok gond volt, de a futása nagyon "smooth".
Már csak egy bajom van: most derült ki, hogy a student Windows 10-em kulcsa lejárt, és úgy néz ki hoppon maradok...

(#62225) x220i7 válasza x220i7 (#62224) üzenetére


x220i7
tag

No, már csak egy valami nem működik: a BootCamp-ben a Restart in macOS - tehát ha rámegyek, akkor újból a Windowsra bootol. Ja, és ha kikapcsolom a Windows-t, akkor meg csippanós hanggal áll meg az eHDD, ami tudtommal nem jó neki. Esetleg ötletek?

Plusz: hogyan tudok minden Vmware-es adatot töröni a Macről, amit tegnap és ma használtam? Múltkor is abban a hitben voltam, hogy töröltem, aztán egy csomó szemetet hagyott maga után.

(#62226) smallmer válasza Syl (#62217) üzenetére


smallmer
őstag

Esetleg be tudnád linkelni a kálváriát?

(#62227) FIREBLADE78 válasza Head88 (#62129) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ok,csak nem akarok úgy járni mint az ios botránnyal,hogy lassítanak direkt.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62228) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A Telekomnál vett Air gépekre mennyi gari van? Mobillal nem találtam az oldalon.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62229) Head88 válasza FIREBLADE78 (#62227) üzenetére


Head88
addikt

Nem értem a félelmedet. Az ios "botrány" valójában egy félresikerült fícsör.(jó tudom ez most közhelyesen hangzik)

Az egész ott kezdődött, hogy sok panaszt kapott az apple olyan témában, hogy az 1évnél öregebb iphone se, 6, 6s telók bizonyos esetekben előjel nélkül kikapcsolnak és utána csak töltést követően voltak hajlandóak indulni. Az apple kivizsgálta, hogy ezt a lehasznált akkuk okozzák. Erre csinálták a patch-et amiben az ios új modulja figyeli az akkuk kondíciós állapotát és ha indokolt, egyszerűen visszaveszi a telók teljesítményét az app-ok használata közben.

Megjegyzem a tegnapi nap Tim Cook személyesen nyilatkozta, hogy hamarosan kiadnak egy új frissítést amiben ezt a folyamatot a felhasználó is figyelemmel tudja kísérni. Sőt egy teljesen friss infó, hogy azt is megígérték, hogy ezt a lassító beállítást kikapcsolhatóvá fogják tenni gombnyomásra. Tehát a felhasználó fogja eldönteni, hogy gyenge akku esetén bevállalja-e a rizikóját annak, hogy a telója váratlanul kikapcsolhat. Ez mellett idén bruttó 9900Ft-ért lehet cseréltetni a már nem garanciális SE, 6, 6S, 7, 7P telók akkuját hivatalos szervizekben. Összességében szerintem elég korrekt reakciók.

Ezeket úgy mondom,hogy nem vagyok apple fan és nem is használok iphone-t. Az utóbbi 4 évben nagy megelégedéssel használok SailfishOS rendszerű telókat. (korábban egy Jolla phone-t, most pedig egy Xperia X)

Azt nem szabad elfelejteni, hogy a telókban 1cellás akkuk vannak (ellenben a laptopokkal). Ha ez az egyetlen cella elöregedik akkor nincs mivel kompenzáljon. (Macbook pro 13" 6cellés, 15" 9cellás) Ilyenkor 4 eshetőség van, hagyod hogy a teló megbízhatatlanul üzemeljen, elköltesz egy halom pénzt (nem akciósan) új gyári akkura, veszel olcsón utángyártott akksit ami gyengébb és szintén megbízhatatlan működést produkálhat, vagy mint csalódott vásárló elvárod a fejlesztőtől, hogy csináljon valamit a problémáddal. (szoftveres korlátozás és akku csere akció) Az egyetlen bosszantó és hanyag dolog az apple részéről annyi, hogy nem hangoztatták a frissítés korlátozó tartalmát mert úgy gondolták elég erősek a készülékeik ahhoz hogy elviseljenek pár százaléknyi teljesítmény csökkenést. De természetesen a benchmark huszárok észrevették.

Illetve azt is hozzá kell tenni, hogy OSX-macOS fronton ezidáig nem volt jellemző a hardverek lassítása. (most pár napja jött egy os patch ami az intel 10évig titkolt architektúrális hibáját hivatott szoftveresen foltozni, és max 6% processzor teljesítmény csökkenéssel jár)

Egy példa: a korábbi 15" 2010mid gépem még gyorsabb is volt 10.12 Sierra rendszerrel mint annó 10.9 Mavericks-en.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett de szerettem volna kifejteni a komplett véleményemet az ügyről.

[ Szerkesztve ]

(#62230) Head88 válasza V.Stryker (#62228) üzenetére


Head88
addikt

1év jótállás és 1év szavatosság mint az EU-ban bármelyik hivatalos forgalmazónál. (magánszemélyként vásárolva)

(#62231) tboldi válasza Head88 (#62229) üzenetére


tboldi
nagyúr

Teljesen korrekt írás. :R

(#62232) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok!

Egy Macbook Pro-nak milyen méretűek a billenytűzet egyes gombjai? Mondjuk amiből a legtöbb van, amin a betűk vannak, a négyzet alakúak.

(#62233) ryanhayes válasza Freddycom (#62232) üzenetére


ryanhayes
újonc

Tökéletes méretűek :D Nagyjából 1 centi lehet

Eladó Macbook Pro 13" 2015 (8GB/512)

(#62234) Syl válasza smallmer (#62226) üzenetére


Syl
nagyúr

A kálvária első stációja: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62235) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, valaki telepített már Androidot VirtualBox-ba? Eléggé fontos lenne, mert van egy Android app ami nagyon fontos lenne, de Droidos telefonom meg nincs.

(#62236) r3dsnake válasza szijartg (#62235) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Inkább bluestacks.

(#62237) Head88 válasza Freddycom (#62232) üzenetére


Head88
addikt

Pontosan 15x15mm Tökéletesen illeszkedik egy átlag ember ujjainak szélességéhez.

[ Szerkesztve ]

(#62238) Freddycom válasza ryanhayes (#62233) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja konkretizálhattam volna, hogy a 15"-es verzióra lennék kíváncsi. :D Le tudná esetleg vki mérni?

szerk: Head88, köszi szépen, hogy megnézted!

[ Szerkesztve ]

(#62239) r3dsnake válasza Freddycom (#62238) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyanaz a 15-ösnél is.

(#62240) Head88 válasza Freddycom (#62238) üzenetére


Head88
addikt

Az összes pro air és sima macbooknak ugyanakkora gombjai vannak.

(#62241) r4z válasza Freddycom (#62238) üzenetére


r4z
nagyúr

A billentyuzet a fizikai jellemzoit tekintve teljesen megegyezik a 13" es 15" modelleken, a billentyumeret pedig minden gepnel azonos.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62242) Freddycom válasza r4z (#62241) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja jóvan, csak írta a kolléga az egy centit, ez elég kicsinek tűnt, így azt hittem az a kisebbik modellen annyi. De köszönöm mindnekinek az infókat!

(#62243) Chereiose


Chereiose
addikt

Ilyen alap videóvágónak mit ajánlanátok, ami ingyenes? Nagyon egyszerű dologra kellene, pl. egy videóban kitakarni a reklámot vagy a csatorna logóját, ilyesmikre, meg persze valami használati utasítás sem ártana hozzá :D Vagy esetleg ilyesmit az Imovie-val is meglehet oldani?

(#62244) szijartg válasza r3dsnake (#62236) üzenetére


szijartg
senior tag

Jónak tűnt, de HS alatt nem működik. Ahogy olvasom nem is nagyon akarják frissíteni

(#62245) r4z válasza szijartg (#62235) üzenetére


r4z
nagyúr

Az Android Studioban levo emulatort probaltad?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62246) madle


madle
őstag

Srácok nektek az Office 365 csinált már olyan vicces dolgot, hogy két mentés között eldobott a semmiből pár oldalt? Jelen esetben a Word... írok egy diplomadolgozatot és az előző mentést követen már kész voltam 3 oldallal, beillesztettem egy hivatkozást, de a formátuma szar volt, inkább töröltem, erre villant egyet a Word és visszaállt 3 oldallal kevesebb állapotba. Azt hittem én rontottam el valamit és nyomtam egy Undo-t de az is abból az állapotból indult ki és volt nincs.....
Nem is találtam automatikus mentést semmit, kezdhetem újra.

:Y :Y

(#62247) TigerCat válasza madle (#62246) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyomkodd szorgalmasan a CMD+S kombót és gyakran másold vágólapra a tartalmat. Nekem ez a két dolog sokszor segített már...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62248) syIex


syIex
veterán

Amint páran tudjátok a 2016-os TB-s MBp-t használok 13"-os változatban és annak az alap modelljét (szerintem) Na most komolyabban el akarok kezdeni fényképezni és ezáltal Photoshopot használni és videózáson is gondolkozom. Szerintetek erre elég az a teljesítmény amit ez a modell nyújt vagy, ha nem akkor mit ajánlanátok ami megbirkózik a feladattal? Mindenképpen MBp érdekel csak, mert a hordozhatóság nagy szempont nálam szóval iMac nem jöhet sajna szóba. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#62249) madle válasza TigerCat (#62247) üzenetére


madle
őstag

Mondatonként nyomom mostmár, mert ez nagyon felbosszantott. :D

(#62250) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy mi a legegyszerűbb módja egy belakott OXS-nek HDD-ről SSD-re való költöztetésének? Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.